فوتبال حرام! است مگر به 14 شرط

اذهب الى الأسفل

فوتبال حرام! است مگر به 14 شرط Empty فوتبال حرام! است مگر به 14 شرط

پست من طرف منظومه في 15/5/2008, 08:21

بسم الله الرحمن الرحیم

و با عرض سلام.

جناب عبدالله النجدی ، یکی از مفتیان وهابی در عربستان سعودی در پاسخ به سوالی دربارهء فوتبال ، حلال بودن آن را مشروط به 14 شرط کرد!

به گزارش «جهان» و به نقل از البرز ، سوالات و جوابهایی که وی داده است به شرح زیر است:

سوال:
جوانانی که چیزی از تقوا نمی دانند و به وقتشان اهمیتی نمی دهند و می گویند می خواهیم فوتبال بازی کنیم ، می پرسند شروط و ضوابط بازی فوتبال چیست تا ما در ورطه تشبّه به کفار و طاغوتیان و دشمنان دین مثل آمریکا و روسیه و ... نیفتیم.

جواب:
به آنها می گوییم اگر اصرار دارید بازی کنید و وقت خود را بگذرانید ، باید شروط و ضوابط ذیل را رعایت کنید:

1- خطوطی چهار طرف دور زمین نباشد ، زیرا این خطوط ساخته کفار و قانون بین المللی فوتبال است!

2- کلماتی که کفار و مشرکان به عنوان قانون بین المللی فوتبال وضع کرده اند، مانند: گل و اوت و پنالتی و کرنر و ... ، گفته نشود زیرا گفتن این کلمات ، حرام است و هرکس که اینها را بگوید تنبیه و باید از بازی اخراج شود و باید به او گفته شود که به کفار و مشرکین شبیه شده ایی.

3- هر کس از شما که در میانه بازی افتاد و دست و پایش شکست، یا دستش به توپ خورد بازی به خاطر او نباید متوقف شود و به کسی که او را انداخته کارت زرد یا قرمز داده نشود، بلکه هنگام شکسته شدن یا ضربه دیدن باید به قاضی شرع مراجعه شود تا آن بازیکن حق شرعی خود را همانطور که در قرآن است بگیرد و شما باید شهادت دهید که فلانی عمدا دست یا پای او را شکست ....

4- نباید در تعداد بازیکنان با کفار و یهود و نصارا و خصوصا آمریکای خبیث تبعیت کنید، به این معنا که نباید با یازده نفر بازی کنید، بلکه باید بر این تعداد اضافه یا کم کنید.

5- باید با لباس خواب یا غیره خودتان و بدون شورت ها و پیراهن های رنگارنگ و شماره دار بازی کنید، زیرا این لباسها لباس اسلامی نیست، بلکه لباس کفار و غرب است.

6- هر کدام از شما که این شروط و ضوابط را رعایت کرد باید قصدش از بازی فوتبال تقویت بدنی برای جهاد فی سبیل الله و آمادگی برای زمانی باشد که به جهاد فراخوانده شود ، نه گذراندن وقت و عمر و شادی از پیروزی.

7- نباید زمان بازی را 45 دقیقه قرار دهید، شما باید با کفار و فاسقان مخالفت کنید و در هیچ چیز مشابه آنان نباشید.

8- نباید در دو نیمه 45 دقیقه ایی بازی کنید، بلکه در یک یا سه نیمه! بازی کنید تا مخالفت شما با کفار محقق شود.

9- هنگامی که یکی از دو تیم بر دیگری غلبه نکرد(تساوی بازی) و آنطور که شما می گویید توپ به دروازه ایی وارد نشد ، نباید برای بازی ، وقت اضافی یا پنالتی در نظر بگیرید ( تا یکی پیروز بشود ) ، بلکه بلافاصله بازی را تمام کنید ، زیرا بازی به این طریق عین اجرای قوانین بین المللی فوتبال شده است!

10- در بازی فوتبال ، شخصی را به عنوان داور انتخاب نکنید، زیرا بعد از لغو قوانین بین المللی ، همچون گل و اوت و پنالتی و کرنر و ... وجود او دیگر دلیلی ندارد!

11- نباید در میانه بازی ، گروهی از جوانان جمع شوند و شما را تماشا کنند ، چون قصد شما ورزش و تقویت بدنی است پس دلیلی ندارد آنها شما را نگاه کنند! هر چند که بگویید آنها باعث تشویق شما در تقویت بدنی و آمادگی برای جهاد هستند ، اما به آنها بگویید بروید دنبال منکرات خودتان در بازارها و روزنامه ها و بگذارید ما بدنمان را قوی کنیم!!!

12- هر کسی که گل بزند و سپس بدود تا بقیه او را دنبال کنند و بغل نمایند ، (همانطور که در آمریکا و فرانسه بازیکنان انجام می دهند) باید به صورتش تف انداخت و تنبیه کرد!!! زیرا ورزش بدنی شما چه ارتباطی به شادی و بغل کردن و بوسیدن دارد!

13- دروازه باید به جای دو تیرک ، سه تیرک داشته باشد ، تا مشابه کفار نباشد تا مخالفت شما با قانون بین المللی طاغوتی سازمان فوتبال محقق شود.

14- هنگامی که بازیکنی مصدوم شد ، نباید بازیکن دیگری را جایگزین او کرد ، زیرا این روش ، ساختهء کفار و مشرکین در آمریکا و ..... است.


اینها بعضی از شروط و ضوابطی است که مانع تشبه به کفار و مشرکین در بازی فوتبال می گردد ....
من به اجرای این شروط و ضوابط و سپس پرداختن به فوتبال دعوت نمی کنم ، بلکه اینها در واقع برای کسی است که توان انجام ورزش های شرعی را ندارد و برای مؤمن صادق ، ادله نقلی و عقلی مبنی بر تشبه فوتبال به کفار کافی است ، زیرا انجام بازی فوتبال بغض انسان را نسبت به کفار متزلزل می سازد ، ولی جوانان این امر را شادی و بازی می پندارند.


در پایان امیدوارم که این پیام برای جوانان و دیگران مؤثر و مفید باشد.

اللهم آمین.

-- به قلم عبد الله النجدی _ ربیع الاول 1429 هجری.

منظومه
گفتمانی

ذكر تعداد پستها : 62
Registration date : 2007-12-18

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

فوتبال حرام! است مگر به 14 شرط Empty رد: فوتبال حرام! است مگر به 14 شرط

پست من طرف farzad_33016 في 16/5/2008, 15:08

خيلي مسخره بود
farzad_33016
farzad_33016
قدیمی

ذكر تعداد پستها : 417
موقعيت : تكيه زده بر باد
Registration date : 2007-10-24

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد