اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف j.j في 20/6/2007, 11:43

مراحل خلقت جنين
بقلم: پروفسوركيت مور
چندين سال قبل گروهي از مسلمانان اطلاعات مربوط به جنين شناسي را از قرآن استخراج كردند، سپس تمام اطلاعات قرآني جمع آوري شده را به انگليسي ترجمه و به پروفسوركيت مور استاد جنين شناسي عرضه نمودند. از او درخواست شد كه نقطه نظر و ديدگاه خود را در مورد اطلاعات جنين شناسي قرآن بيان كند.
دكتر مور بعد از اينكه ترجمه آيات قرآن معرفي شده را به دقت بررسي نمود چنين گفت: اغلب مطالب جنين شناسي قرآن به گونه اي عالي و مطابق با دستاوردهاي جديد و مدرن علم جنين شناسي است و به هيچ وجه مغايرتي با آن ندارد. او افزود: معدودي از آيات هم هستند كه توجيه علمي دقيقي براي آن ندارم و از آنجائيكه در نوشته ها و مطالعات جديد جنين شناسي نيز در اين خصوص اشاره اي نشده است، نمي توانم در صدق و كذب آن نيز نظر دهم براي نمونه مي توان به آيه:«بخوان به نام پروردگاري كه خلق كرد، پروردگاري كه انسان را از علق خلق كرد» اشاره كرد.
كلمه علق در عربي سه معني دارد:
1ـ زالو
2ـ علقة
3ـ خون بسته
دكتر مور در اين مورد كه، جنين، در بدو امر، مانند يك زالو به نظر مي آيد، هيچ پيش فرضي نداشت. او در آزمايشگاه، مرحله ابتدائي و ميكروسكوپي جنين را با دياگرام يك زالو مقايسه كرد و از شباهت چشمگير آندو شگفت زده شد. در عين حال، او اطلاعات جديدي از توصيفات جنين شناسي را كه تاكنون برايش ناشناخته بود، از قرآن استنباط كرد.
دكتر مور در مورد 80 سوالي كه در قرآن و حديث آمده بود، پاسخ گفت. تطابق متن قرآن و حديث با آخرين دستاوردهاي علمي جنين شناسي قابل توجه بود. دكتر مور اين چنين مي گويد: اگر اين، سوالها سي سال قبل از اين پرسيده مي شد، من قادر به پاسخ بيش از نيمي از آنها نبودم چرا كه منابع علمي آنقدر غني نبود.
دكتر مور كتابي به نام «تكامل بشر» تاليف و بعد از كسب معارف جديد از قرآن و الحاق اين معلومات به كتاب خويش در سال 1982 چاپ سوم همان كتاب را تجديد نمود. كتاب مذكور جايزه بهترين كتاب پزشكي با يك نويسنده را دريافت كرد. اين كتاب به چندين زبان دنيا ترجمه و به عنوان كتاب درسي جنين شناسي مورد استفاده قرار گرفت.
دكتر مور در هشتمين كنفرانس پزشكي 1981 عربستان چنين مي گويد:
جاي بسي خوشحالي است كه بتوانم سهمي در روشن ساختن آيات قرآن در مورد تكامل انسان داشته باشم. براي من كاملاً روشن است كه در اين گفته ها از جانب خداوند يا الله براي محمد صلی الله عليه وسلم فرستاده شده است زيرا تقريباً تمامي اين علوم تا قرنها بعد كشف نشده بود و براي من قطعي است كه محمد قهراً پيامبر خداست.
دكتر جان لي سيمپسون (Dr Jan Leigh Simpson )، رئيس بخش جراحي زنان در كالج طب بيلور هوستون امريكا اظهار مي نمايد: اين احاديث، نمي تواند از علوم و دانش عصر محمد صلی الله عليه وسلم گرفته شده باشد (قرن 7 ميلادي) و بيانات ايشان مي رساند كه نه تنها ژنتيك و دين اسلام، با هم ناسازگاري نداشته، بلكه در حقيقت دين (اسلام) مي تواند با افزودن تعاليم وحي به بعضي از شيوه هاي سنتي، علم را هدايت كند......
كه قرنها بعد، حقانيت آن به اثبات رسيده كه هم مؤيد علم است و هم سنديت قرآن را كه از جانب خداوند است را تحكيم مي كند.
انسان از نطفه خلق شده است:
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف j.j في 20/6/2007, 11:43

قرآن مجيد بيش از 11 بار يادآوري مي كند كه انسان از نطفه خلق شده است به معناي مقدار بسيار ناچيزي از مايع (همچون يك چكه از مايع) كه بعد از خالي كردن يك پيمانه در آن باقي مي ماند. اين موضوع در چندين آيه از قرآن آمده است: { يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِن كُنتُمْ فِي رَيْبٍ مِّنَ الْبَعْثِ فَإِنَّا خَلَقْنَاكُم مِّن تُرَابٍ ثُمَّ مِن نُّطْفَةٍ ثُمَّ مِنْ عَلَقَةٍ ثُمَّ مِن مُّضْغَةٍ مُّخَلَّقَةٍ وَغَيْرِ مُخَلَّقَةٍ لِّنُبَيِّنَ لَكُمْ وَنُقِرُّ فِي الْأَرْحَامِ مَا نَشَاء إِلَى أَجَلٍ مُّسَمًّى ثُمَّ نُخْرِجُكُمْ طِفْلاً ثُمَّ لِتَبْلُغُوا أَشُدَّكُمْ وَمِنكُم مَّن يُتَوَفَّى وَمِنكُم مَّن يُرَدُّ إِلَى أَرْذَلِ الْعُمُرِ لِكَيْلَا يَعْلَمَ مِن بَعْدِ عِلْمٍ شَيْئاً وَتَرَى الْأَرْضَ هَامِدَةً فَإِذَا أَنزَلْنَا عَلَيْهَا الْمَاء اهْتَزَّتْ وَرَبَتْ وَأَنبَتَتْ مِن كُلِّ زَوْجٍ بَهِيجٍ ذلك بانّ الله هو الحق و انّه يحيي الموتي و انه علي كل شيء قدير* و انّ الساعه اتيه لاريب فيها و انّ الله يبعث من في القبور.} [الحج : 5]
«اي مردم از پروردگارتان بترسيد كه زلزله قيامت هنگامة بزرگي است روزي كه آن را ببينيد مادران شيرده، كودكان شيرخوارشان را از ياد خواهند برد و زنان باردار بار خود را بر زمين گذارند و مردم را مست خواهي ديد، حال آن كه مست نيستند، ولي عذاب خدا شديد است گروهي از مردم ناآگاه دربارة خدا به مجادله برمي‌خيزند و از شيطانهاي سركش پيروي مي‌كنند بر شيطان مقرر شد كه هركس با او دوستي كند به گمراهيش افكند و بر آتش سوزان رهنمونش شود اي مردم اگر از برانگيخته شدن شك داريد بدانيد كه ما شما را از خاك آفريديم. پس آنگاه از نطفه و خون بسته و مضغه شكل يافته و شكل نايافته، تا (قدرت خود را) بر شما آشكار كنيم، و جنينهايي را كه بخواهيم تا زماني معين در رحم مادران نگه مي‌داريم، آنگاه شما را به صورت طفلي برون آوريم تا به حد رشد و بلوغ برسيد، در اين ميان بعضي از شما مي‌ميرند و بعضي آنقدر عمر مي‌كنند كه به اوج فرتوتي و پيري مي‌رسند آنچنان كه چيزي از آموخته‌هاي خود را به خاطر نخواهند داشت. زمين را خشك و مرده مي‌بيني اما زماني كه باران را بر آن بفرستيم به حركت مي‌آيد و رشد مي‌كند و انواع گياهان زيبا را بروياند. اين به خاطر آن است كه بدانيد خدا حق است و مردگان را زنده مي‌كند و بر هر چيز تواناست. و به راستي در رستاخيز شكي نيست و خداوند تمام كساني را كه در قبرها آرميده‌اند زنده مي‌كند.
اخيراً علوم تأييد كرده اند كه تنها يك اسپرم از سه ميليون اسپرم (بطور متوسط) براي بارور كردن اووم (تخمك) مورد نياز است و معناي آن، اين است كه (يکي ازسه ميليون )مقدار اسپرمها (مقداري بسيار ناچيز) براي باروري كافي است.
مراحل جنينی:
وَلَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسَانَ مِنْ سُلَالَةٍ مِنْ طِينٍ ثُمَّ جَعَلْنَاهُ نُطْفَةً فِي قَرَارٍ مَكِينٍ ثُمَّ خَلَقْنَا النُّطْفَةَ عَلَقَةً فَخَلَقْنَا الْعَلَقَةَ مُضْغَةً فَخَلَقْنَا الْمُضْغَةَ عِظَامًا فَكَسَوْنَا الْعِظَامَ لَحْمًا ثُمَّ أَنْشَأْنَاهُ خَلْقًا آَخَرَ فَتَبَارَكَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِينَ [ سورة المؤمنون: 12 - 14 ]
ما انسان را از عصاره ای از گل آفريده ايم . سپس او را به صورت نطفه ای در آورده ودر قرار گاه استوار جای ميدهيم. سپس نطفه را به صورت لخته خونی، واين لخته خون را به شکل قطعه گوشت جويده ای، واين تکه گوشت جويده را بسان استخوان ضعيفی در مياآوريم،وبعد بر استخوان گوشت می پوشانيم، واز آن پس او را آفرينش تازه ای بخشيده وپديده ديگری خواهيم کرد، والا مقام ومبارک خداوند است که بهترين اندازه گيرندگان وسازندگان است.
از نظر علمي: جنين در اولين مرحله، (معلق و آويزان) به ديواره رحم آويزان است، از نظر شكل شباهت به زالو داشته و مانند زالو رفتار كرده و خون مي مكد، و خونش را از جفت مادر خود تامين مي كند. و در سومين مرحله معني آن لخته خون و خون بسته است. در مرحله علقه، كه هفته سوم و چهارم بارداري است خون در عروق بسته شكل مي گيرد. جنين با خصوصيت لخته خون (خون بسته) ظاهر زالو را به خود مي گيرد.
در 1677، leeuwenhoek و Hamm اولين دانشمنداني بودند كه سلول اسپرم (اسپرماتوروآ) را با ميكروسكوپ مشاهده كردند. آنها براين تصور بودند كه سلول اسپرم مينياتوري از انسان را در خود دارد كه با رشد در رحم تبديل به نوزاد مي شود كه به «تئوري شكافتن» theory) perforation ( مشهور بود.
هنگاميكه دانشمندان اورم (تخمك زن) را بزرگترين اسپرم (نطفه) يافتند افرادي چون De Graf گمان كردند كه مينياتور جنين در تخمك قرار دارد. بعدها، در قرن 18 «تئوري ميراث والدين» (biparentral inheritance ) توسط Maupertuis ارائه و گسترش يافت. تبديل علقه به مضغه، به معني چيز جويده شده؛ (اثر دندان بر آن مشخص است) يا خوردني كوچكي كه در دهان مي گذاريم همچون ‎آدامس. هر دو معنا از نظر علمي صحيح است. پروفسور مور يك قطعه موم لاستيكي را به اندازه و شكل جنين در مرحله مضغه درآورد و آنرا بين دندانها قرار داد و به شكل (مضغه) شد و آنرا با تصوير مراحل اوليه جنيني مقايسه كرد اثر دندانها آنرا بندبند نموده بود كه در حكم ستون فقرات (در ابتداي شكل گيري) است. مضغه به (عظام) استخوان تغيير شكل مي دهد و استخوانها با گوشت يا ماهيچه ها پوشانده مي شود.
سپس خداوند آنرا به آفريده ديگر تبديل مي كند. پروفسور مارشال جانسون يكي از دانشمندان برجسته امريكا، و رئيس دپارتمان آناتومي و مدير انستيتو Daniel دانشگاه توماس جفرسون فيلادلفيا است كه درباره آيات قرآن مربوط به جنين شناسي از او سوال كرديم:
توصيف هاي مراحل جنيني موجود در قرآن نمي تواند تصادفي و اتفاقي باشد. احتمال دارد كه محمد صلی الله عليه وسلم يك ميكروسكوپ بسيار قوي داشته ولي قرآن مربوط به 1400 سال پيش است در حاليكه ميكروسكوپ قرنها بعد از محمد نبي صلي الله عليه اختراع شد و پروفسور جانسون با لبخند گفت كه البته اولين ميكروسكوپ اختراع شده قادر نبود بيش از 10 برابر بزرگنمايي كند و تصوير آن هم واضح نبود.
بعد او گفت: هيچ ضديت و مغايرتي با اين حقيقت كه واسطه الهي در بيانات محمد صلي الله عليه در كار است، نمي يابم.
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف j.j في 20/6/2007, 11:44

براساس نظر دكتر مور، طبقه بندي مدرن مراحل تكامل جنيني كه در سراسر جهان به كار برده مي شود چندان ساده و قابل فهم نيست چون اين مراحل براساس عدد شناخته شده اند مانند مرحله 1، مرحله 2 ، ولي تقسيم بندي واضح قرآن برپايه تمايز و شكل، نماي بسيار سهل و آسان مراحلي را كه جنين طي مي كند بيان كرده است. اين فازهاي مختلف تكامل جنيني يك توصيف جذاب علمي را در بردارد كه بسيار قابل فهم و كاربردي است، همچنين آنچنانكه مراحل تكامل جنيني بشر در آيات زير آمده است:
{أَيَحْسَبُ الْإِنسَانُ أَن يُتْرَكَ سُدًى أَلَمْ يَكُ نُطْفَةً مِّن مَّنِيٍّ يُمْنَى ثُمَّ كَانَ عَلَقَةً فَخَلَقَ فَسَوَّى فَجَعَلَ مِنْهُ الزَّوْجَيْنِ الذَّكَرَ وَالْأُنثَى }[القيامة :36- 39]
«آيا انسان گمان مي‌كند به خود رها مي‌شود؟ آيا نطفه‌اي از مني نبود كه در رحم ريخته شد و بعد به صورت علقه درآمد و آفريد و موزونش ساخت و او را از دو صنف نر و ماده قرار داد»
الَّذِي خَلَقَكَ فَسَوَّاكَ فَعَدَلَكَ فِي أَيِّ صُورَةٍ مَّا شَاء رَكَّبَكَ [الإنفطار:7- 8]
«آن خدايي كه تو را از هيچ خلق كرد و به صورتي تمام و كامل بياراست و با اعتدال برگزيد بهر صورتي كه خواست مي تواند خلق كند»
جنين تا حدی شکل گرفته، تا حدی شکل نگرفته است:
در مرحله مضغه: اگر يك برش در جنين بدهيم و اركانهاي داخلي را جدا كنيم خواهيم ديد كه بيشتر آنها شكل گرفته اند در حاليكه بعضي از آنها هنوز كاملا مشخص نشده اند.
بنابر نظر pro . Jahnson اگر ما جنين را يك آفريده كامل بدانيم، فقط اعضايي راكه قبلا پديدار شده اند، توصيف كرده ايم. در حاليكه هنوز آفريده و مخلوق كامل نيست و اگر جنين را يك آفريده كامل بدانيم، فقط اجزايي را كه هنوز پديد نيامده اند توصيف كرده ايم.
حال آيا اين پديده در خلقت كامل است يا ناقص؟ هيج توصيفي بهتر از توصيف و مرحله بندي قرآن در پديده جنيني نيست.«تا حدي شكل گرفته و تا حدي شكل نگرفته»، همچنان كه در آيه زير آمده است.
از نظر علمي، ما مي دانيم كه در مرحله اوليه تكامل تعدادي سلول وجود دارند كه تمايز مي يابند و تعدادي سلول هنوز غير متمايز هستند و بنابراين بعضي از اعضاها شكل گرفته و بعضي هنوز شكل نگرفته اند.
حس بينايي و شنوايي:
اولين حسي كه در نمو جنين تكامل مي يابد حس شنوايي است. جنين مي تواند صداها را بعد از هفته بيست و چهارم بشنود. متعاقب آن، حس بينايي تكامل مي يابد و بعد از هفته بيست و هشتم، شبكيه چشم به نور حساس مي شود. آيات قرآن نمو حواس در جنين را اينگونه بيان مي كند.
{ثُمَّ سَوَّاهُ وَنَفَخَ فِيهِ مِن رُّوحِهِ وَجَعَلَ لَكُمُ السَّمْعَ وَالْأَبْصَارَ وَالْأَفْئِدَةَ قَلِيلاً مَّا تَشْكُرُونَ{ [السجدة : 9]
سپس آن را نيكو بياراست و از روح خود در آن بدميد و شما را داراي گوش و چشم و قلب و هوش گردانيد باز بسيار اندك شكر و سپاسگزاري حق مي كنيد.
{انّا خلقنا الانسان من نطفه امشاج نبتليه فجعلناه سميعاً بصيراً انّا هديناه السِبيل امِا شاكراً و امِا كفوراً} [الإنسان :2-3]
«انسان را از اختلاط نطفه آفريديم تا او را بيازماييم و شنوا و بينايش كرديم. راه را به او نشان داديم، خواه شاكر باشد خواه ناسپاس.»
در اين آيات حس شنوايي قبل از بينائي آورده شده است بنابراين توصيف قرآني با كشفيات جنين شناسي جديد كاملا مطابقت دارد
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف j.j في 20/6/2007, 11:44

خلاصه:
بر خلاف آنچه كه تصور مي شود وجود حقايق علمي در قرآن كاملا با علوم زيستي انطباق دارد و قرآن از طريق اين آيه:} إِنَّ فِي خَلْقِ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ وَاخْتِلاَفِ اللَّيْلِ وَالنَّهَارِ لآيَاتٍ لِّأُوْلِي الألْبَابِ} [آل عمران : 190]
«محققاً در خلقت آسمان ها و زمين و رفت و آمد شب و روز دلايلي روشن براي خردمندان است.» همه بشريت را به تفكر در پديده هاي جهان دعوت مي كند.
شواهد علمي قرآن به وضوح اثبات مي كند كه قرآن از جانب خداوند است. هيچ بشري قادر نبوده در 14 قرن قبل، كتابي را بوجود آورد كه حاوي آنچنان حقايق علمي عميقي باشد كه قرنها بعد توسط بشر كشف شود.
قرآن يك كتاب علمي نيست بلكه كتاب نشانه ها و آيات است، اين نشانه ها آدمي را برآن مي دارد تا هدف از خلقت خويش و هماهنگ زيستن با طبيعت را در يابد.
براستي قرآن پيام الهي، خالق و نگهدارنده جهان است و اين پيام توحيد، همان رسالت پيامبران از آدم، موسي، عيسي تا محمد صلی الله عليه وسلم مي باشد.
منبع:
موقع الهيئة العالمية للإعجاز العلمي في القرآن والسنة www.nooran.org
[1] Guyton&Hall, T›bbi Fizyoloji, Nobel T›p Kitabevleri, Istanbul, 1996, 9th ed., p. 1039
[2] Geraldine Lux Flanagan, Beginning Life, A Dorling Kindersley Book, Londra, 1996, s. 33
[3] Geraldine Lux Flanagan, Beginning Life, A Dorling Kindersley Book, London, 1996, p. 38
[4] Hoimar Von Ditfurth, Dinozorlar›n Sessiz Gecesi 2, Alan Yay›nc›l›k, 1997, p.126
[5] Geraldine Lux Flanagan, Beginning Life, A Dorling Kindersley Book, London, 1996, p. 42
[6] Geraldine Lux Flanagan, Beginning Life, A Dorling Kindersley Book, London, 1996, pp. 42-43
[7] Richard Dawkins, The Selfish Gene, Oxford University Press, New York, 1976, p. 37)
[8]WWW.IT-IS- TRUTH.ORG
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف j.j في 20/6/2007, 11:46

آب سیب سپر دفاعی سکته قلبی

ضرب المثل "یک سیب در روز شما را از دکتر بی نیاز می کند" را به "یک لیوان آب سیب در روز شما را از مراجعه به متخصص قلب، بی نیاز می کند"، تغییر دهید.
چرا که گروهی از محققان دانشکده پزشکی یو سی در ایالات متحده آمریکا دریافته اند که نوشیدن آب سیب از ابتلا به بیماری های قلب و عروق و نهایتا سکته های قلبی ، پیشگیری می کند.
به گزارش خبرگزاری بی بی سی، دانشمندان این اثرات مثبت را وجود فیتو نوترینت ها می‌دانند. بررسی های متعدد دانشمندان، حاکی از آن است که فیتونوترینت ها در کاهش) ldl کلسترول بد) بسیار کارآمدند و از اکسید شدن آن جلوگیری می کنند و در واقع خاصیت آنتی اکسیدانی دارند.
چرا که زمانی که ldl اکسید می شود ، موادی به نام "پلاک" را به وجود می آورد که پلاک‌ها با چسبیدن به دیواره عروق ، باعث تنگ شدن دیواره رگها شده ، تصلب شرائین و سکته‌های قلبی می شوند.
دایان هیسون- متخصص تغذیه و رئیس تیم تحقیق – می گوید:" تحقیقات قبلی نیز نشانگر آن بود که مصرف میوه و سبزی از خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی می کاهد، امااین اولین تحقیق کلینیکی است که به بررسی ترکیبات فعال و سودمند در آب سیب و میوه سیب می پردازد."
جالب است بدانید که این بررسی ها نشان داد که تنها پس ازشش هفته نوشیدن آب سیب، اثرات سودمند آن ظاهر می شود.
خانم هیسون، معتقد است که "تنها با ایجاد این تغییرکوچک دررژیم غذایی وگنجاندن میزان متوسطی از آب سیب (۱ لیوان آب سیب خالص یا دو عدد سیب کامل) در برنامه غذایی روزانه قادر به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی به طرز چشمگیری خواهیم بود.
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف j.j في 20/6/2007, 11:47

آب میوه‌‌های تیره شفابخش‌ترندمححققان میگویند: آب سیب تیره ،چهار برابر بیشتراز آب سیب شفاف از ابتلا به سرطان وبیماری‌های آب میوه های تیره شفاف از ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی می کاهد.
البته بیشتر مصرف‌کنندگان نوشیدن آب میوه شفاف را ترجیح می دهند، چرا که فکر می‌کنند چون شفاف‌تر است، سالم‌تر هم هست، امامحققان دریافته‌اند که آب میوه‌های حاوی گوشت میوه (پالپ) مواد مغذی بیشتری داشته بنابراین در پیشگیری از سرطان و بیماری های قلبی-عروقی کارآمدترند. آنها معتقدند که وجود پلی‌فنول ها و آنتی‌اکسیدان ها در آب میوه های کامل بر خاصیت درمانی آنها می‌افزاید.
دانشمندان با تحقیق بر میزان پلی‌فنول ها در نمونه های مختلف آب سیب دریافته‌اند که انواع تیره آن که مقدار زیادی پالپ میوه هم دارد، چهار برابر سایر انواع آب سیب از این ماده مغذی دارا هستند.
این محققان بر اساس مطالعات انجام شده در دانشگاه کشاورزی راکلا در هلند دریافته اند که روند تولید آب میوه های شفاف، باعث از بین رفتن مواد ضداکسیدکننده ای موسوم به پروسیانیدین‌ها می شود.
چرا که درروند شفاف سازی ،سیب های آب گیری شده، تحت تاثیر آنزیمهای مختلفی قرار می گیرند، همچنین انجام عمل سانتریفیوژ بر آنها منجر به پاک سازی پالپ میوه از این آب میوه ها می شود.
نویسندگان این مقاله در "ژورنال علمی غذا و کشاورزی" نیز معتقدند که تفاوت عمده ای که در میزان پروسیانیدین های آب میوه های تیره و شفاف وجود دارد ،ظرفیت آنتی‌اکسیدانی آنها را به شدت تحت تاثیرقرار می دهد.
لوسی اد- کارشناس یکی از کارخانه های معتبر تولید آب میوه- در این زمینه می گوید:"آب میوه های کامل ) تیره) علاوه بر طعم بهتر،از بافت بی‌نظیری هم برخوردارند و در بیشتر مواقع حس‌کردن پالپ میوه در دهان، حین نوشیدن آب میوه برای افراد خوشایند است ."
این در حالی است که محققان در سال گذشته دریافتند، مصرف آب میوه و سبزی‌ها بیشتر از سه بار در هفته خطرابتلابه آلزایمر را به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد.
محققان کانادایی همچنین دریافته اند که نوشیدن یک لیوان آب زغال اخته در روز با افزایش هشت درصدی در میزان کلسترول خوب (HDL) از سکته قلبی پیشگیری می‌کند
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف j.j في 20/6/2007, 11:47

آبمیوه را با تفاله بخورید

كارشناسان معتقدند نوشیدن آب سیب به همراه تفاله آن برای سلامتی مفید تر است.
به گزارش پایگاه خبری نیوكرالا، میوه ها حاوی « پلی فنول»، آنتی اكسیدان هایی كه مواد شیمیایی آسیب رساننده به سلول های بدن را جذب می كنند، هستند، گمان می رود به كاهش خطر ابتلا به برخی از سرطان ها و بیماری های قلبی كمك می كند.
بنابر این گزارش، بیشتر مردم آبمیوه صاف را ترجیح داده و فكر می كنند خالص تر و مفید تر است، اما مقدار پلی فنول در آبمیوه حاوی تفاله بیشتر است. یادآور می شود: دانشمندان با تحقیق بر روی انواع آبمیوه های سیب دریافتند مقدار پلی فنول در آب سیب همراه تفاله ۴ برابر آب سیب صاف شده استبه عقيده پزشكان و متخصصان تغذيه، مصرف فيبر از سه جهت براى بدن بسيار ضرورى است:
الف - جلوگيرى از ابتلا به يبوست و هموروييد

ب - جلوگيرى از ابتلا به بيمارى هاى جدى و خطرناكج - كنترل وزن و تغذيه مناسب
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف j.j في 20/6/2007, 11:48

الف- جلوگيرى از ابتلا به ييوست و هموروييد
فيبر با جذب آب فراوان در روده بزرگ باعث نرم شدن مدفوع و دفع آسان مى شود. اين امر باعث جلوگيرى از ابتلا به هموروييد مى شود. از سوى ديگر مصرف دايمى مواد غذايى فيبردار باعث دفع به موقع و تنظيم عملكرد دستگاه گوارش مى شود. اگرچه ابتلا به يبوست ممكن است دلايل ديگرى غير از مصرف كردن مواد غذايى فيبردار داشته باشد (عصبانيت، رژيم غذايى كم چربي، استفاده از آجيل بوداده و...) اما مصرف فيبر يكى از مهم ترين راه هاى تنظيم دستگاه گوارش و جلوگيرى از ابتلا به يبوست است.متوسط زمان دفع در زنان ۳۹ ساعت و در مردان ۳۱ ساعت پس از صرف غذا است اما اين زمان در اشخاص مختلف بسته به وضعيت فيزيكى بدن، عملكرد مركز دفع در مغز، نوع رژيم غذايي، فعاليت بدنى و... متفاوت است اما مصرف مواد غذايى فيبردار به خصوص ميوه ها زمان دفع را كاهش داده و عملكرد دستگاه گوارش را تسهيل و منظم مى كند.
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف j.j في 20/6/2007, 11:48

ب- جلوگيرى از ابتلا به بيمارى هاى جدى و خطرناك
مصرف مواد غذايى فيبردار باعث كاهش و يا جلوگيرى از خطر ابتلا به بيمارى هاى جدى و خطرناكى چون بيمارى هاى زير مى شود:

1 - بيمارى قلبي: بررسى هاى اخير پژوهشگران دانشگاه هاروارد نشان مى دهد استفاده از مواد غذايى فيبردار كه فيبر محلول در آب دارند مانند نان جو، گندم سياه، گندم سبوس دار، لوبيا و... باعث كاهش و تنظيم ميزان كلسترول، ترى گليسريد و ديگر فاكتورهاى خون شده و شخص را از ابتلا به بيمارى قلبى مصون مى كنند. مصرف انواع ميوه ها، سبزى تازه، ميوه هاى ترش با فيبر و هويج تأثير بسزايى در كنترل و كاهش فاكتورهاى خون به خصوص ترى گلسريد و كلسترول دارند و با مصرف اين قبيل مواد غذايى خطر ابتلا به بيمارى قلبى به طور چشمگيرى كاهش مى يابد. ناگفته نماند كه حذف فاكتورهايى چون كشيدن سيگار، مصرف غذاهاى پرچرب، شيرين، شور و عصبانيت و... تأثير مصرف مواد غذايى فيبردار را چند برابر مى كند.

2 - سرطان: به هر ميزان كه دفع سريع تر انجام شده و مواد زايد زودتر از بدن دفع شوند خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ كاهش مى يابد چرا كه مواد زايد موجود در مدفوع نمى توانند روى روده بزرگ تأثير گذاشته و آن را بيمار كنند. علاوه بر اين مصرف فيبر خطر ابتلا به سرطان تخمدان، رحم و سينه را نيز كاهش مى دهد. بنابر اين مصرف مواد غذايى فيبردار در همه افراد به خصوص خانم ها ضرورى است.
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف j.j في 20/6/2007, 11:49

3 - ديابت: مصرف مواد غذايى فيبردار باعث تنظيم ميزان قند خون مهم ترين عامل ابتلا به ديابت مى شود. علاوه براين در افراد مبتلا به ديابت نيز مصرف مواد غذايى فيبردار باعث تنظيم ميزان قند خون شده و درمان دارويى و تزريق انسولين را كاهش مى دهد.

4 - التهاب ديورتيكول: در بيمارى التهاب ديورتيكول ديواره روده بزرگ متورم شده و كيسه ها يا تاول هاى كوچكى درسرتاسر روده بزرگ ايجاد مى شود. اين بيمارى باعث ايجاد درد در ناحيه روده بزرگ، اسهال، يبوست و... مى شود. مصرف مواد غذايى فيبردار خطر ابتلا به اين بيمارى را كاهش مى دهد.

5 - سنگ كيسه صفرا و كليه ها: هضم و جذب سريع غذا باعث بالا رفتن ناگهانى قند خون شده و به دنبال آن انسولين به مقدار زياد و ناگهانى به خون ترشح مى شود تا ميزان قند خون تنظيم شود و اين مسأله عاملى براى ابتلا به سنگ كيسه صفرا و كليه است. اما با مصرف مواد غذايى فيبردار، هضم و جذب به آرامى انجام شده و قند خون به طور ناگهانى بالا نرفته و نيازى به ترشح سريع و ناگهانى انسولين به خون نبوده و شخص به سنگ كليه و كيسه صفرا دچار نمى شود.
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف j.j في 20/6/2007, 11:49

ج- كنترل وزن بدن و تغذيه مناسب
استفاده از مواد غذايى و ميوه ها و سبزى هاى فيبردار باعث ايجاد حالت سيرى در مدت طولانى مى شود چرا كه فيبر با جذب آب در معده متورم شده و معده را پر مى كند و شخص به مدت طولانى احساس سيرى كرده و ديگر پرخورى و هرزه خورى نمى كند و اين امر باعث تنظيم زمان خوردن و كنترل وزن بدن مى شود.
براى كنترل وزن بدن توجه به نكات زير ضرورى است:

1 - مصرف روزانه انواع مواد غذايى فيبردار مانند نان جو، سنگك، لوبيا و انواع حبوبات و انواع ميوه و سبزى چون نارنگي، پرتقال، سيب، كاهو، كلم، هويج و... را فراموش نكنيد.

2 - به هيچ وجه آبميوه را جايگزين مصرف انواع ميوه با فيبر نكنيد. حتماً سيب را باپوست، نارنگى و پرتقال را با فيبر آن مصرف كنيد. مصرف آب ميوه طبيعى تأثيرى به اندازه مصرف ميوه تازه با فيبر ندارد.

3 - به جاى مصرف مواد غذايى پرچرب، شيرين، شور و... از مواد غذايى كم چرب ، كم نمك و... استفاده كنيد. و در كنار مصرف غذا ، مصرف روزانه مخلفاتى چون سالاد كاهو، كلم و سبزى خوردن و . . . را فراموش نكنيد.

4 - ورزش به خصوص پياده روى ، راهى براى كنترل وزن، تحريك دستگاه گوارش براى دفع را فراموش نكنيد. مصرف مواد غذايى و ميوه هاى فيبردار و ورزش به طور مرتب و هر روز ، دو فاكتور مهم براى كنترل وزن و عملكرد صحيح و دقيق دستگاه گوارش است.... سلامت باشيد
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف j.j في 20/6/2007, 11:49

مصرف مایعات فراوان در جلوگیری از سرما خوردگی موثر است

مایعات و آب به واسطه اینکه آب دفع شده از بدن را افزایش می دهد می تواند به نوعی خارج کننده سموم و میکروب های بیماری زا نیز باشد.یکی از مهم ترین شیوه های خانگی مصرف سوپ مرغ است ، البته تاثیر این سوپ هنوز دقیقا مشخص نیست اما مطمئنا ارزش بالای غذایی آن ، سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کرده و با موارد بیماری‌ زا مبارزه می‌ کند.
در عین حال می توان از انواع مرکبات یا آب آنها نیز استفاده کرد. علت آن نیز این است که ویتامین C موجود در مرکبات دوره ابتلا به سرماخوردگی را کوتاه کرده و به شما کمک می ‌کند تا زودتر بهبود یابید.
از دیگر غذاهای مناسب این زمان موز ، ماهی ، مرغ و بوقلمون است. چرا که این غذاها به حفظ سلامت اندام‌های تولید کننده گلبول‌های سفید خون ، کمک شایانی می ‌کند.
گلبول‌های سفید وظیفه مبارزه با عوامل بیماری ‌زا را برعهده دارند و به این ترتیب سیستم دفاعی بدن بهتر عمل می کند. از طرفی سیب ، زغال اخته و گوجه فرنگی نیز حاوی مواد ضد التهابی بوده و قادر به تقویت سیستم ایمنی بدن شما هستند. البته توصیه متخصصان به طور کلی مصرف بیشتر مایعات ، میوه و سبزیجات در این زمان و پرهیز از مواد پر چرب و سرخ کردنی است اما پرهیز غذایی شدید به ویژه در مورد کودکان توصیه نمی شود.

j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف j.j في 20/6/2007, 11:50

آب میوه خالص موجب چاقی کودکان نمی‌شود

تحقیقات گذشته نشان داده بود که آب میوه های موجود در بازار به دلیل دارا بودن کالری زیاد موجب افزایش وزن و چاقی در کودکان می‌شود اما بررسی های اخیر نشان می‌دهد چنانچه آب میوه ۱۰۰ درصد خالص باشد موجب بروز این عارضه نمی شود.
به نقل از مدیکال نیوز تودی محققان دریافته اند که حتی چنانچه کودکان در مصرف آب میوه طبیعی زیاده روی نیز بکنند هیچ گونه عوارضی بر وزنشان دیده نمی شود.
متخصصان تغذیه معتقدند که بیش از ۵۷ درصد از والدین از ترس چاق شدن کودکانشان اصلاً به آنها آب میوه نمی دهند که این کار به ضرر کودکان است زیرا بسیاری از مواد مغذی و فیبرها از طریق آب میوه طبیعی و خالص به بدن کودکان می رسد.
نکته قابل اهمیت اینست که در یک بررسی عادات تغذیه ای بیش از ۳۶۰۰ کودک مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شد کودکانی که آب میوه طبیعی مصرف می کردند به دلیل حجم متفاوت در میزان سدیم – شکر و مواد دیگر از نظر بدنی و وزنی با کودکانی که آب میوه های آماده و مصنوعی مصرف می کردند تفاوت دارند.
البته لازم به ذکر است که حتی مصرف آب میوه طبیعی نباید جایگزین مصرف شیر و دیگر فرآورده های مفید برای این گروه سنی شود و کودکان باید از تمام گروههای مواد غذایی به اندازه کافی بهره مند شوند.
در ضمن علاوه بر خوردن مواد غذایی باید نوشیدن مایعات از جمله آب ، آب میوه و شیر نیز در کودکان مورد توجه قرار گیرد زیرا بین سنین ۲ تا ۱۱ سال نقش این مواد در سلامت بدن قابل ملاحظه است.
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف j.j في 20/6/2007, 11:50

آبمیوه های خطرناك

والدين اينطور تصور مى كنند كه آبميوه، خوراكى طبيعى بوده و هيچ حد و مرزى براى مصرف آن قايل نيستند. متخصصان اطفال علت چاقى بسيارى از كودكان را مصرف آبميوه بيش از حد مى دانند. خانواده ها تصور مى كنند آبميوه حاوى چربى نيست و در نتيجه نوشيدنى مفيد براى كودكان آنهاست. در صورتى كه بايد اين نكته را متذكر شويم كه آبميوه حاوى قند و انرژى فراوان بوده و شكر موجود در آن باعث افزايش اشتها در كودكان شده و در نتيجه باعث مصرف غذاى بيشتر و افزايش وزن مى شود. مصرف آبميوه بيش از اندازه باعث جلوگيرى از مصرف شير و مواد غذايى ديگر شده و يك جور «گول زدن» فرزند به حساب مى آيد. آبميوه هاى موجود در بازار غنى از شكر و مواد نگهدارنده بوده و اين موضوع را جدى بگيريد كه مواد ذكر شده براى كودكان يك تا سه سال بسيار مضر است. تغذيه كودكان را جدى بگيريد تا به ناراحتى هايى كه خودتان مبتلا شديد، آنها ديگر دچار نشوند.

j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف j.j في 20/6/2007, 11:52

بسيارى از والدين حتى تصور چنين چيزى را هم نمى كردند، ولى محققان اعلام كرده اند وقتى به نوزادى يك ليوان يا يك شيشه پر از آبميوه بدهيم حتى در صورتى كه صددرصد طبيعى باشد و هيچ ماده افزودنى هم نداشته باشد انگار كه آن ظرف كذايى را پر از پپسى كرده باشيم!وقتى بدن انسان با يك نوشيدنى شيرين طبيعى يا مصنوعى رشد كند از فرق سر تا ناخن پا در معرض خطر قرار مى گيرد، از چاقى و ناراحتى هاى گوارشى بگيريد تا پوسيدگى دندان. دكتر ديويد لودويگ متخصص كودكان كه زمينه اصلى كارى اوتحقيق در زمينه چاقى كودكان در بيمارستان كودكان بوستون است مى گويد: تمام اين نوشيدنى ها همه مثل هم هستند و همگى آنها صددرصد شكر دارند. آبميوه فقط اندكى بهتر از سوداست! مشكل اينجاست كه والدين كه به سرعت فرزندان خود را از نوشيدن نوشيدنى هاى غير الكلى به دليل ضررهاى آن منع مى كنند بدون توجه، به شكلى غير عادى آنها را تشويق به خوردن آبميوه مى كنند. به هر حال درباره فوايد آبميوه كمى غلو شده است. در واقع آبميوه اساسا چيزى جز آب و شكر نيست. يك بطرى ۱۲ انسى سوداى انگور ۱۵۹ كالرى انرژى دارد، درحالى كه همان ميزان آب انگور شيرين نشده واجد۲۲۸ كالرى انرژى است. گرچه صنعت ۱۰ ميليون دلارى توليد آبميوه معتقد است ارتباطى بين توليداتش و چاقى وجود ندارد، اما محققان مى گويند شكر شكر است و نوشيدنى هاى شيرين از هر نوعى بايد با دقت مصرف شوند. مصرف بيش از اندازه آبميوه پديده اى جديد است. قبل از شيوع مصرف سودا، آبميوه و ساير نوشيدنى هاى شيرين شده در اواخر نيمه دوم قرن بيستم، آب و شير نوشيدنى هاى اوليه كودكان محسوب مى شدند. در دنيايى كه تقريبا يك سوم كودكان دچار اضافه وزن يا در خطر اضافه وزن هستند
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف j.j في 20/6/2007, 11:52

متخصصان علوم سلامت معتقدند نوشيدنى هاى واجد كالرى زياد در رژيم غذايى يك كودك جاى اندكى را اشغال كرده اند. دكتر لودويگ مى گويد:اگر شير را كنار بگذاري، اصولا كودكان نيازى به نوشيدن نوشيدنى هاى پركالرى ندارند. آن چيزى كه بايد مايعات از دست رفته و احساس تشنگى ما را برطرف كند ماده اى است كه ميليون ها سال توسط بشر مصرف شده، يعنى آب.دكتر تريل براوندر مدير گروه بخش پزشكى نوجوانان در مركز پزشكى دانشگاه ديوك اعتقاد دارد خطر مصرف آبميوه آنقدر زياد است كه مى تواند تعادل كالرى و موادغذايى را در كودكان برهم زند. در كودكان خيلى كوچك، مصرف بيش از حد آبميوه مى تواند اشتهاى كودك را نسبت به ساير موادغذايى كم و به خصوص به شير مادر كاملا كور كند. در كودكان بزرگتر به عنوان مكملى در كنار موادغذايى اصلى عمل كرده و بالقوه كالرى اضافى وارد بدن كودك خواهد كرد. بخشى از مشكل اين است كه كالرى موجود در آبميوه ها حالت متمركز كنستانتره دارد. فقط نصف استكان ۴ اونس آب سيب، ۶۰ كالرى يعنى درست به اندازه يك سيب كامل كالرى دارد، در حالى كه فاقد فيبر است. در سال ۲۰۰۱ ، آكادمى متخصصان اطفال آمريكا مقاله اى را منتشر كرد كه در آن اشاره شده بود نبايد به كودكان زير ۶ماه آبميوه داد و اصلا دليلى وجود ندارد كه تا قبل از يك سالگى كودك آبميوه بخورد. بعد از اين مدت مصرف آبميوه حالت انتخابى دارد . متخصصان پيشنهاد مى كنند كه والدين نبايد بيش از ۴ الى ۶ اونس در روز به كودكان زير ۶سال آبميوه بدهند كه در مورد كودكان بزرگتر اين رقم از ۸ تا۱۲ انس افزايش مى يابد و كودكان چاق به هيچ وجه نبايد آبميوه مصرف كنند. اين مقاله به شدت مورد توجه صنعت آبميوه سازى قرار گرفت كه آبميوه را دربسته بندى هاى ۶ و سه چهارم اونسى به بچه ها عرضه مى كرد.
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف j.j في 20/6/2007, 11:53

بنابر آمار موسسه كشاورزى آمريكا، كودكان حدود يك چهارم كل آبميوه هاى توليدى را مصرف مى كنند. از سوى ديگر كارول فريسينگر يكى از اعضاى رده بالاى انجمن توليد آبميوه آمريكا مى گويد:برخى از توليدكنندگان تحت تاثير مقاله انجمن اطفال آمريكا قرار گرفته اند. او از پزشكانى كه به والدين توصيه مى كنند آبميوه را از برنامه غذايى كودكان حذف كنند انتقاد كرد واظهار داشت اين صحبت ها نوشيدنى هاى طبيعى را بد نام كرده و مى تواند مردم را از فوايد مصرف آبميوه محروم كند. به رغم مقاله مذكور، ۶۰ درصد كودكان يك ساله روزانه به طور متوسط ۵/۱۱ انس آبميوه مصرف مى كنند. بنابر آمارUSDA در سال ۲۰۰۲ اين رقم نسبت به عدد ۵۷ درصدى ۱۰ سال قبل افزايش چشمگيرى داشته است. شايد به نظر برسد كه مصرف آبميوه راه مطمئنى براى رساندن موادى مفيد به بدن كودكان است كه از راه خوردن ميوه به دست مى آيد و كودكان به طور معمول حوصله خوردن آنها را ندارند، ولى محققان معتقدند جايگزين كردن آبميوه به جاى خود ميوه عادت غذايى بدى است كه كودكان را به سمت مصرف خوردنى هاى شيرين سوق مى دهد. دكتر ويليام دايتس عضو هيات علمى مركز كنترل و پيشگيرى بيمارى هاى ايالات متحده مى گويد: والدين در اين زمينه بايد قاطعيت داشته باشند. تشنگى با مصرف آب و گرسنگى با خوردن غذاهاى جامد برطرف مى شود. نوشيدنى هاى پركالرى اين خط سلامت را خواهند شكست. از سوى ديگر دكتر لودويگ از نحوه عرضه آبميوه در بازار ناراضى است. او مى گويد:والدين به سادگى فكر مى كنند با خريدن آبميوه ماده غذايى سالم و بى خطرى را تهيه كرده اند. او به جمله تبليغاتى روى جعبه يكى از انواع آبميوه اشاره مى كند كه نوشته است: كودكان را بهتر از آب سيراب مى كند. لودويگ مى گويد: اين مثال كوچك نشان مى دهد كه چطور رژيم غذايى كودكان با حركات تبليغاتى صنعت توليد موادغذايى دچار انحراف مى شود..
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف j.j في 20/6/2007, 11:53

آب میوه‌ و نوشابه‌های گازدار علاوه بر چاقی باعث پوسیدگی دندانها می‌شودآب میوه‌ها، نوشابه‌های گازدار و سایر نوشیدنی‌هایی كه حاوی مقادیر زیادی قند هستند، می‌توانند تعداد كالری موجود در رژیم غذایی فرزند شما را افزایش داده و نه تنها باعث چاقی وی ‌شوند، بلكه احتمال پوسیدگی دندان‌های وی را نیز افزایش ‌دهند.
متخصصان موسسه پزشكی نمورس در آمریكا دراین‌باره اظهار كردند كه نوشیدن فقط ‌١٢ اونس ( ‌٣٥/٠ لیتر) نوشیدنی بدون الكل اما شیرین و حاوی قند در روز خطر چاقی دوران كودكی را تا ‌٦٠ درصد افزایش می‌دهد.
برای كاهش مقدار كالری و قند موجود در نوشیدنی‌های فرزندتان سعی كنید كه به جای نوشابه‌های گازدار و آب میوه‌های شیرین شده با قند یا شكر وی را به نوشیدن آب، شیر كم چرب و آب میوه‌های صد در صد طبیعی تشویق كنید.
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف bcell في 23/6/2007, 15:45

j.j عزيز از اين همه فعاليت ممنونم flower
اما يک انتقاد کوچولو هم ازت داشتم Embarassed
و اون اينکه اخبار را کوتاه و مفيد بيان کني تا اصل مطلب را خواننده سريع و در اندک زماني به دست بياره و اگر دوست داشت خودش براي بالا بردن اطلاعاتش در اون زمينه اقدام کنه . اينجوري که خبرگذاري مي کني بعد از خوندن چند پست افراد خسته ميشن ...
مهم کيفيت مطالب هستش نه کميتشون و البته خبري بودنشون ...
بازهم از همراهيت ممنونم ...
من با اجازه پست هاتو اديت مي کنم تا تاپيک قابل استفاده بشه و زحماتت هدر نره ...

__________________________________
خش خش برگها زير قدمهايم مي گويند :
بگذار تا فرو افتي آنگاه راه آزادي را باز خواهي يافت...
bcell
bcell
مدیر
مدیر

انثى تعداد پستها : 49
Age : 38
Registration date : 2007-06-06

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف bcell في 23/6/2007, 16:08

كشف داروي جديد براي توقف بيماري پاركينسون و احياي سلولهاي آسيب ديده


مطالعات جديد نشان داد: روند پيشرفت بيماري پاركينسون با مصرف نوعي داروي متداول براي درمان فشار خون بالا، كند شده و يا متوقف مي‌شود.آزمايشات انجام شده بر روي موش‌هاي آزمايشگاهي در دانشگاه نورت وسترن در شيكاگو نشان داد كه اين دارو تحت عنوان ايزاديپين مي‌تواند نورون‌هاي مغزي را كه در بيماران مبتلا به پاركينسون در حال نابودي هستند احيا كرده و زندگي ببخشد.اين بيماري كه اساسا افراد بالاي 40 سال را مبتلا مي‌كند، منجر به لرزش اعضاي حركتي و در نهايت منجر به ناتواني در راه رفتن مي‌شود.به گفته محققان، با وجود كشف تاثير اين دارو،هنوز قضاوت قطعي در مورد امكان تجويز آن براي بيماران مبتلا به پاركينسون زود است و آزمايشات و مطالعات بيشتري بايد در اين رابطه صورت گيرد.
نتايج اين پژوهش در مجله علمي نيچر منتشر شده است.

__________________________________
خش خش برگها زير قدمهايم مي گويند :
بگذار تا فرو افتي آنگاه راه آزادي را باز خواهي يافت...
bcell
bcell
مدیر
مدیر

انثى تعداد پستها : 49
Age : 38
Registration date : 2007-06-06

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف bcell في 23/6/2007, 16:17

لباس هاي جديد سلامت صاحبان خود را كنترل مي‌كنند


دانشمندان اروپايي در تلاش براي توليد لباسي هستند كه مي‌تواند سلامتي صاحب خود را كه آن را به تن كرده، كنترل كند.اين پارچه هوشمند مجهز به حسگرهايي است كه براي كنترل و ارزيابي مايعات بدن مانند خون و عرق طراحي شده اند.اين لباس براي بررسي هاي گروهي مانند كنترل وضعيت بيماراني كه در آستانه مرخص شدن از بيمارستان هستند، افراد مبتلا به بيماري هاي مزمن و يا ورزشكاران آسيب ديده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.در اين پروژه موسوم به BIOTEX يا «زيست منسوج» كه بخشي از بودجه آن از سوي اتحاديه اروپا تامين شده محققان از هشت موسسه حضور داشته‌اند.ساخت نمونه اوليه اين پارچه نزديك به اتمام است.مرحله بعدي اين پروژه تلاش براي آزمايش نوع آزمايشي آن بر روي داوطلبان خواهد بود.يكي از دستياران اين پروژه در شركت فن آوري سوئيسي CSEM در اين زمينه گفت: حسگرها در آزمايشگاه ساخته و آزمايش شده‌اند...

__________________________________
خش خش برگها زير قدمهايم مي گويند :
بگذار تا فرو افتي آنگاه راه آزادي را باز خواهي يافت...
bcell
bcell
مدیر
مدیر

انثى تعداد پستها : 49
Age : 38
Registration date : 2007-06-06

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف bcell في 23/6/2007, 16:21

معاون سلامت وزارت بهداشت خبرداد:ابتلاي۲۰۰هزارنفر ازهموطنان به بيماري هپاتيت B

معاون سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با بيان اين كه بعد از حوادث ترافيكي و بيماري‌هاي قلب و عروق، سرطان سومين عامل مرگ ومير در كشوراست، اعلام كرد: در اين ميان سرطان‌هاي دستگاه گوارش به ويژه سرطان‌هاي معده و روده از ميزان شيوع بيشتري برخوردارند.
دكترعلويان در حاشيه افتتاح مركز تخصصي گوارش و كبد بيمارستان طالقاني افزود: در اين رابطه وزارتخانه در نظر دارد تا پايان سال 86، 15 مركز تخصصي را براي ارائه به بيماران سرطاني، ام اس، هموفيلي و تالاسمي در دانشگاه‌هاي سطح كشور تجهيز كند.وي يادآور شد: در بحث بيماري‌هاي قلب و عروق در تلاش براي كاهش مصرف روغن‌هاي زيان آور و مواد قندي هستيم و در خصوص تصادفات ترافيكي تاكنون با برگزاري‌همايش‌هاي مختلف سعي در بررسي عوامل و ارائه راهكارهاي مناسب بوده‌ايم.وي با اعلام اين كه در حال حاضر دست كم 200هزار نفر از هموطنانمان مبتلا به بيماري هپاتيت B (يكي از بيماريهاي خطرناك كبد) هستند كه نيازمند درمان سريع مي‌باشند،خاطرنشان كرد: متاسفانه به دليل محدود بودن درمان‌هاي پيشرفته مثل پيوند كبد، اين امرصورت نمي‌گيرد و در نتيجه بيش از 5 هزار نفر در سال فوت مي‌كنند.
معاون سلامت وزارت بهداشت گفت:‌ در دو سال اخير ميزان پيوند كبد در كشور تقريبا دو برابر شده است اما با اين حال و با وجود تنها 2 مركز پيوند تعداد اين عمل در كشور در سال كمتر از 150 مورد است.
علويان اذعان كرد: اين در حالي است كه در حال حاضر بيش از يك هزار و 500 نفر در انتظار پيوند كبد هستند.
وي با بيان اين كه در سال گذشته بيش از 80 درصد موارد سرطان در كشور به ثبت رسيده است، اظهار اميدواري كرد كه در اين شرايط بتوان خدمات مناسبي به بيماران سرطاني ارائه داد

__________________________________
خش خش برگها زير قدمهايم مي گويند :
بگذار تا فرو افتي آنگاه راه آزادي را باز خواهي يافت...
bcell
bcell
مدیر
مدیر

انثى تعداد پستها : 49
Age : 38
Registration date : 2007-06-06

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف j.j في 24/6/2007, 04:33

bcell نوشته است:j.j عزيز از اين همه فعاليت ممنونم flower
اما يک انتقاد کوچولو هم ازت داشتم Embarassed
و اون اينکه اخبار را کوتاه و مفيد بيان کني تا اصل مطلب را خواننده سريع و در اندک زماني به دست بياره و اگر دوست داشت خودش براي بالا بردن اطلاعاتش در اون زمينه اقدام کنه . اينجوري که خبرگذاري مي کني بعد از خوندن چند پست افراد خسته ميشن ...
مهم کيفيت مطالب هستش نه کميتشون و البته خبري بودنشون ...
بازهم از همراهيت ممنونم ...
من با اجازه پست هاتو اديت مي کنم تا تاپيک قابل استفاده بشه و زحماتت هدر نره ...
طرح خوبیه ممنون از تذکر بجاتون flower
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف j.j في 29/9/2007, 12:50

آدامس اعتيادآور رسيد
پان پراگ، ماده مخدري است كه جديدا در غالب آدامس وارد ايران شده است.اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت 8840690
پان پراگ، راجا، تايتانيك، ناس خارجي، پان پاكستان، پان عربي، ويتامين، ملوان زبل، پان اسفناج وگوتكا.
هنوز داستان مصيبت و بدبختي‌هاي اكستازي كه هزاران معتاد مفنگي روي دست خانواده‌ها گذاشت، به آخر نرسيده بود كه چند ماه قبل، سر و كله يك مخدر توهم زاي ديگر در بازار ايران و خصوصا در مناطق شرقي پيدا شد؛ مخدري كه اين بار در بسته‌هاي شكيل با عكس‌هاي هنرپيشه‌هاي خوش‌تيپ هندي و پاكستاني به‌‌عنوان آدامس‌، پاستيل و پودرهايي با طعم نعنا و خوشبوكننده‌ دهان وارد شده است.
اين آدامس‌هاي مخدر را خيلي راحت مي‌شود مثل سيگار از مغازه‌ها خريد؛ به طوري كه خانواده‌هايي كه تفاوت اكس و استامينوفن را از هم نمي‌فهميدند، عمرا بفهمند آدامس‌ها و خوشبوكننده‌هاي پان چيست و تا به خودشان بيايند، آنچه نبايد بشود، اتفاق مي‌افتد.
خطر اساسي اين است كه اين بار طعمه‌ها، بچه‌هاي خردسالي هستند كه 2 آدامس‌ بادكنكي را به‌زور مي‌چپانند توي دهانشان و آن را تق و تق مي‌تركانند. لطفا يكي اين آژير خطر را به صدا دربياورد.
اكس، قرص شادي، فراري، ميتسوبيشي، گشنيز، happy، صليب، تويوتا، سان، يا - با( Ya-ba) ، ع،Speed،عشق و آتش و...؛ سر و كله اكس و تركيبات آمفتامين كه توي بساط موادفروش‌هاي شمال شهري ايران پيدا شد، هيچ آژير خطري به صدا درنيامد. اكس با همه مخدرهاي ديگر تفاوتي از زمين تا آسمان داشت؛ قرصي در بسته‌هاي شيك و خوشرنگ با اسامي توپ... قرص‌هايي كه بين جوان‌ها پخش شده و آدم را خفن مي‌برد به هپروت؛ منقل و دود و بوي گند و كثافت هم نداشت، بنابراين لابد مثل ترياك، هروئين، كوكائين و... ترسناك نبود.
اما تفاوت اساسي آن با مواد مخدر ديگر، اين بود كه خانواده‌ها نمي‌توانستند آن را از استامينوفن كدئين يا قرص ضد اسهال تشخيص بدهند.
اين‌طوري بود كه تا خانواده‌ها و مسئولان به خودشان بجنبند، سيل اكستازي همه جا را فرا گرفت؛ سيلي كه حتي بسياري از نوجوانان كم‌سن‌و‌سال را هم غرق كرد. البته اين قرص‌هاي عجيب و خوشرنگ مواد جديدي نبودند، همان MDMAها بودند كه شركت مرك (MERCK) آلمان در سال 1912، آنها را براي درمان بيماران رواني ساخته بود ولي 40سال بعد در آمريكا مهر ممنوعيت خورده بودند و حالا پس از نيم‌قرن، دوباره مثل اژدهايي از خواب بيدار شده و در بسته‌بندي‌هاي شيك در مراسم پايكوبي جوان‌ها سر و كله‌شان پيدا شده بود؛ قرصي ويرانگر كه پله‌اي بود براي مصرف مخدرهاي سنگين‌تر...
پان، همان ناس خودماني
آدامس‌ها و خوشبوكننده‌هاي پان پراگ - اگرچه اين بار با اسم قلمبه سلمبه‌اي وارد شده‌اند - تركيبي شبيه همان مخدر ناس دارند؛ مخدر كثيفي كه مرزنشينان شرق ايران و خراساني‌ها و ساكنان قسمت‌هايي از آذربايجان، آن را - كه از افغانستان، پاكستان و هند وارد مي‌شود - خيلي خوب مي‌شناسند؛ دوست صميمي تف و دندان‌هاي كثيف و جرم گرفته...
ناس يكي از كثيف‌ترين و تهوع‌آورترين موادي است كه در دسته مخدرهاي توهم‌زا قرار مي‌گيرد و اگرچه پليس كشورهاي مختلف آن را مخدري مانند سيگار محسوب مي‌كند و داشتن آن جرم محسوب نمي‌شود اما اين ماده به خاطر نوع استفاده آن، مواد سازنده‌اش و نوع مصرف‌كنندگان‌اش، در ايران يكي از مفلوك‌ترين و تو سري‌خورده‌ترين مخدرها به‌حساب مي‌آيد.
اين ماده كه تا همين چند سال قبل در بسته‌هاي پلاستيكي درب و داغان - شبيه حنا - وارد ايران مي‌شد، از برگ درختي به نام بتل به دست مي‌آيد كه در اندونزي، مالزي، فيليپين، چين، تايوان، كامبوج، ويتنام، لائوس، هند و پاكستان مى‌‏رويد. برگ‌هاى آن را اگر تازه باشد مي‏جوند ولي معمول‌ترين شيوه مصرف آن استفاده از خشك كرده آن است.
برگ‌هاي خشك شده درخت بتل را مي‌كوبند، سپس آن را با كمي آشغال مثل خاك سيگار و آهك قاتي كرده و با انگشت مي‌چپانند زير لثه‌، بعد از چند دقيقه مكيدن هم با يك تف غليظ پرت مي‌كنند بيرون؛ فلچ... حالتان به هم خورد؟
پان پراگ، كلاغي كه قناري شد
پان (paan) ‌يا پان پراگ كه چند وقتي است آدامس‌ها و خوشبوكننده‌هاي آن از مرزهاي شرقي كشور وارد شده و با قيمتي بين 50 تا 300 تا تك‌توماني به‌فروش مي‌رسد، در اصل از فك و فاميل‌هاي همان ناس كثيف است كه لباس خوش‌تيپي به تنش كرده‌اند و او را جزو خوشبوكننده‌هاي دهان به‌حساب آورده‌اند.
براي تهيه آدامس‌ها و پاستيل‌هاي پان، دانه‌هاي قرمز و درشت درخت بتل را در برگ درخت پيچيده و تنباكو، آهك، خاكستر، ادويه‌جات معطر، ساخارين و مقدار زيادي اسانس و افزودني‌هاي غيرمجاز را مي‌چپانند توي اين مخلوط و مي‌شود پان پراگ.
البته تحقيقاتي كه روي آدامس‌ها و خوشبوكننده‌هاي دهان پان در سيستان و بلوچستان انجام شده، نشان مي‌دهد در 11نوع از آنها مقداري هم مواد مخدر ديگر اضافه شده تا طرف را حسابي بگيرد. خب، دروغ نباشد در برخي از نمونه‌ها هم البته ارسنيك، كربنات منيزيم و سرب مشاهده شده است؛ آدامسي با تركيبات جادويي...
خوشبوكننده‌اي براي مردن لثه‌ها
دليلي كه مصرف‌كنندگان پان را به سمت آن مي‌كشد، احساس گرمي، سرخوشي موقت، سبكي سر، گيجي و شادي كاذبي است كه پس از مصرف آن دست مي‌دهد. اما اين ماده توهم‌ زا، آن‌قدر ويران‌كننده است كه مضراتش را نمي‌شود شمرد.
پان پراگ كه حالا به صورت آدامس (جويدني) و پاستيل (مكيدني) وارد كشور مي‌شود، بدجوري پدر لثه‌ها را درمي‌آورد، چرا كه نيكوتين آن به‌سرعت از طريق مخاط دهان جذب شده و باعث بدرنگي دندان‌ها مي‌شود.
علاوه بر آن، مصرف اين ماده، زمينه‌ساز بروز سرطان‌هاي دهان، حنجره و لثه مي‌شود. آمارها نشان مي‌دهد كشور هندوستان به دليل مصرف زياد مردم آن از اين ماده، مقام دوم سرطان دهان را در دنيا دارد.
اما اين تمام ماجرا نيست؛ پان پراگ علاوه بر اينها، بدجوري دستگاه تنفسي و قلب و عروق مصرف‌كننده را آسفالت مي‌كند و با جذب شدن توسط بزاق دهان، دخل سلول‌هاي مغزي فرد را هم مي‌آورد.
علاوه بر اين، با توجه به اينكه ناس و پان پراگ بزاق دهان را مثل سيل راه مي‌اندازند، تمايل مصرف‌كننده را هم به تخليه اين ترشحات يا همان تف كردن تحريك مي‌كنند.
به اين ترتيب مصرف‌كننده فرت و فرت تف مي‌كند كه با اين كار، علاوه بر لكه‌هاي كثيف كه در خيابان‌هاي مناطق فقيرنشين پاكستان و هند سانت به سانت ديده مي‌شود، بيماري‌هاي عفوني مثل سل و هپاتيت به‌سرعت گسترش مي‌يابند.
بدو، بدو كيلو دو زار
اكستازي با همه بدي‌هايش يك حسن داشت، آن هم اينكه وقتي اولين بار وارد كشور شد، آن‌قدر گران بود كه هر كسي نمي‌توانست بخردش؛ اما آدامس‌هاي پان پراگ مواد كثيفي هستند كه قيمت بهترين نوعشان هم به اندازه يك آب‌نبات چوبي نيست؛ 50 تا 300 تومان.
علاوه بر اين، با توجه به اينكه قاچاقچيان آن را به‌عنوان خوشبوكننده دهان يا آدامس و پاستيل خوشمزه وارد مرزهاي شرقي كشور كرده‌اند، خيلي راحت مي‌شود آن را ازدستفروشي‌ها و حتي دكه‌هاي روزنامه فروشي آن مناطق خريد. بنابراين خودتان ميزان خطر آن را حدس بزنيد.
مرحله بعدي لطفا
اگرچه پان پراگ خودش بدجوري اوضاع دهان و دندان و مغز را به‌هم مي‌ريزد اما مهم‌ترين هراسي كه از اين ماده وجود دارد، وابستگي‌اي است كه اين ماده به مخدرهاي سنگين‌تر و قوي‌تر ايجاد مي‌كند.پان همان كاري را مي‌كند كه اكس يا حتي سيگار دارند انجام مي‌دهند؛ معرفي مصرف‌كننده به دنياي مخدرهاي قوي‌تر اما ميليون‌ها بار وحشتناك‌تر.
دليلش هم اين است كه اگر اكس و سيگار از دوران جواني و نوجواني افراد را آلوده مي‌كنند، پان‌پراگ كه به عنوان خوشبوكننده دهان يا آدامس با طعم نعنا وارد بازار شده، حتي كودكان دبستاني و خردسال را هم به حفره بزرگ اعتياد مي‌كشاند و آنها را به سمت وابستگي و اعتياد به مواد مخدر قوي‌تر راهنمايي مي‌كند.
مخدر پاكستاني
«پان» (paan) يا «پان پراگ» يكي از مواد پرمصرف رايج در پاكستان- در كنار چاآليا (chaalia)، گوتكا (gutkha) و نيس‌وار (niswar) است. شيوع مصرف اين محصولات جويدني- به‌ويژه چاآليا و گوتكا- در بين جوانان پاكستاني به‌سرعت رو به افزايش است. اين ماده در فرهنگ و سنت مردم هند به‌عنوان يك ماده خوشبوكننده و تميزكننده دندان‌ها استفاده مي‌شود.
استفاده از پان، ريشه در فرهنگ هندي دارد. هندي‌ها معمولا اين ماده را به عنوان نشانه‌اي از مهمان‌نوازي براي مهمانان خود مي‌آورند.
علاوه بر اين، به دانه درخت بتل در زبان اردو، سوپاري (supari) يا چاآليا نيز گفته مي‌شود كه در مواردي توزيع پان‌پراگ با اين اسامي نيز صورت مي‌گيرد.
چهارمين روانگردان جهان
پان كه در كشورهاي اندونزي، مالزي، فيليپين، چين، تايوان، كامبوج، ويتنام، لائوس، هند و پاكستان قرن‌هاست به عنوان يك ماده نشئگي‌آور و در عين حال خوشبوكننده دهان مصرف مي‌شود، ‌چهارمين ماده پرمصرف جهان بعد از تنباكو، الكل و كافئين است كه حداقل 10درصد جمعيت دنيا در كشورهاي آسياي جنوب شرقي- به‌ويژه هند و پاكستان- اين ماده را مصرف مي‌كنند.
تحقيقات صورت گرفته در هند، پاكستان و نپال نشان مي‌دهد كه در حال حاضر بين 20 تا 40درصد از جمعيت جوان اين كشورها از اين مواد استفاده مي‌كنند.
تحقيقي كه از سوي يك مركز تحقيقاتي در دانشگاه پزشكي كراچي صورت گرفت، نشان داد كه 40درصد از جمعيت كراچي، حداقل يك بار يكي از محصولات جويدني درخت بتل را مصرف كرده‌اند.
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت Empty رد: اخبار پزشکي سلامتي و بهداشت

پست من طرف j.j في 22/10/2007, 11:57

مردی دو قلوی خود را به دنیا آورداخبار پزشکي سلامتي و بهداشت 1942022144141581301302292101512544317118215

چندی پیش گزارشی از مردی که به نظر می‌رسید باردار است منتشر شده است، شکم این مرد که سانجو باگات نام دارد به طور ناگهانی ورم کرده و به نظر می‌رسید که در حال زایمان می‌باشد.
او که در شهر ناگپور در هند زندگی می‌کند می‌گوید در تمام طول زندگی از شکم متورم بزرگ خود احساس خجالت و ناراحتی می‌کرده است، ولی بالاخره یک شب ناراحتی ظاهری او به نگرانی بسیار بزرگتری تبدیل شد و او را به سرعت راهی بیمارستان کردند.
در ابتدا پزشکان فکر می‌کردند که غده سرطانی بزرگی در شکم باگات وجود دارد بنابراین تصمیم به جراحی و خارج‌سازی آن از شکم مرد گرفتند. پزشکان فکر می‌کردند که این تومور به قدری بزرگ است که به دیافراگم وی فشار وارد آورده و تنفس او را با مشکل رو به رو کرده است.
ولی آنها پس از آغاز جراحی متوجه پدیده عجیبی شدند که تاکنون با آن برخورد نداشتند، بعد از شکافت عمیق شکم مرد یک گالن حاوی مایعات در شکم او پاره شد و سپس اتفاق بسیار عجیبی رخ داد که حیرت همگان را برانگیخت.
پزشکان متوجه تعداد بسیار زیادی استخوان در داخل شکم مرد شدند، در ابتدا یک عضو از بدن و سپس عضو دیگری، مقداری مو، یک فک و قسمت‌هایی از اعضا تناسلی را از شکم مرد خارج کردند.
در داخل شکم باگات یک موجود ناقص وجود داشت که پا و دست کاملا شکل گرفته و کامل ناخن‌های بسیار بلند داشت.
در ابتدا به نظر می‌رسید که این مرد هندی باردار بوده و بچه‌ای در شکم خود پرورش داده ولی گروه پزشکی بیمارستان هند متوجه شدند که برادر دوقلوی باگات در شکم وی قرار داشته که به تدریج در شکم او رشد پیدا کرده و به قدری بزرگ شده که زندگی او را به خطر انداخته است.
«جنین در جنین» یکی از شگفت انگیزترین پدیده‌‌های پزشکی در دنیا به شمار می‌آید. جنین که در درون جنین دیگر قرار دارد از خون دوقلوی خود حتی بعد از تولد همچنان تغذیه می‌کند تا جایی‌که کاملاً رشد کند.
پزشکان هندی خاطر نشان کرده‌اند که تاکنون کمتر از 90 مورد جنین در جنین در تاریخ پزشکی در دنیا مشاهد شده است.
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

صفحه 1 از 2 1, 2  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد