اسطوره ها و دنياي اينتر نت و فن آوري

اذهب الى الأسفل

اسطوره ها و دنياي اينتر نت و فن آوري Empty اسطوره ها و دنياي اينتر نت و فن آوري

پست من طرف j.j في 18/4/2007, 09:41

اسطوره‌های یونانی و دنیای اینترنت و فن‌آوری

اسطوره نماد زندگی دوران پیش از دانش و صفت و نشان مشخص روزگاران باستان است. تحول اساطیر هر قوم، معرف تحول شکل زندگی، دگرگونی ساختارهای اجتماعی و تحول اندیشه و دانش است. در واقع، اسطوره، نشانگر یک دگرگونی بنیادی در پویش بالا روندهٔ ذهن بشری است. اساطیر، روایاتی است که از طبیعت و ذهن انسان بدوی ریشه می‌گیرد و برآمده از رابطهٔ دوسویه این دو است.

آپولو پروژه جدید شرکت ادوبی است. اگر بخواهم جزئیات این پروژه جالب را اینجا بنویسم ، از بحث اصلی خارج می‌شوم. ولی به طور خلاصه باید بگویم آپولو ابزاری است که اجازه می‌دهد برنامه‌های کاربردی دسک‌تاپ اینترنتی را بدون نیاز به مرورگر نوشت و اجرا کرد. این برنامه اجازه می‌دهد تا نویسندگان این برنامه‌ها با مهارت و دانش کمتری در زمینه‌هایی مانند Flash, Flex, HTML JavaScript, Ajax بتوانند این کارها را انجام دهند. (توضیحات بیشتر در پست‌های آینده)

Apollo

اما وجه تسمیه آپولو چیست؟ شرکت ادوبی تلویحا گفته منظورش اشاره به مأموریت‌های متعدد فضایی ناسا بوده که سرانجام منجر به پیاده شدن انسان در کره ماه شده است.
ولی آپولو در اسطوره‌شناسی یونانی ، خدای روشنایی (خورشید)، هنرها و پیشگویی در یونان باستان بود. وی پسر زئوس و لتو و برادر دوقلوی آرتمیس بود. محل تولّدش جزیرهٔ دلوس است. وی در دلفی (دلفس) معبدی داشت که یونانیان باستان، پیشگوی آن را روشن‌بین می‌دانستند.

Free Image Hosting at allyoucanupload.com

آپولو اژدهایی به نام پیتون را کشت و در جای وی (دامنهٔ کوه هلیکون) با موزها (دختران زئوس و تمیس، ایزدبانوان هنرهای نه گانه) که ملازمانش بودند مسکن گرفت. او چنگ را که اختراع هرمس بود، ساز مخصوص خود کرد و خدای موسیقی و آوازهای خوش گشت. او پدر اسکلپیوس (ایزد پزشکی) و محافظ شهر تروا بود.

آژاکس : آژاکس Ajax را مختصر شده و حاصل ترکیب Asynchronous JavaScript و XML می‌دانند. آژاکس تکنیکی است برای ایجاد برنامه‌های کاربردی تحت وب تعاملی. به صورت ساده اگر بخواهم آژاکس را توضیح دهم باید بگویم هدف از آژاکس ، ایجاد صفحات وبی است که نسبت به رفتار و کلیک‌های کاربر بیشتر پاسخ‌ده باشند و بدون اینکه نیاز به بارگزاری یک صفحه وب جدید باشد ، فقط قسمت اندکی از اطلاعات مورد نیاز از سرور لود شود.
در اسطوره‌شناسی یونان ، آژاکس یک قهرمان ، پسر تلامون و شاه تالامیس بود. وی نقش زیادی در ایلیلد هومر بازی می‌کند. کلا وی مظهر استقامت به شمار می‌رورد.

اما شرکت مایکروسافت ، نام پلت‌فرم آژاکسی‌اش را ، اطلس نامیده است. اطلس یکی از تیتان‌ها، نوه‌ اورانوس و برادر «پرومته» و «اپی‌مته» بود. او نخست نگهبان ستون‌هایی بود که آسمان را نگه می‌داشت. اطلس در جنگ تیتان‌ها، حضور داشت و بعد از این‌که تیتان‌ها در جنگ مغلوب شدند و به دست «زئوس» در دوزخ محبوس شدند، «اطلس» نیز مجازات شد ولی مجازات او فرق می‌کرد؛ «زئوس» او را مجبور کرد که آسمان را به تنهایی نگه دارد.

دیاناسئوس Dionysus نام یک پلت‌فرم کدباز تحت وب و دسک‌تاپ است. در اساطیر یونان دیاناسئوس حدای شراب و نشاط و مستی است.

Free Image Hosting at allyoucanupload.com

و دست آخر نام رمز ابزار ارئه مطالب مایکروسافت Windows Presentation Foundation ، آوالون است. در اسطوره‌شناسی ، آوالون نام یک جزیره افسانه ای است که شمشیر شاه آرتور در آنجا جعل شد و شاه آرتور در همانجا دفن شد.

مطلب اصلی را در اینجا دیدم. به جای ترجمه ، دوباره‌نویسی‌اش کردم. در تهیه مطلب از ویکی‌پدیای فارسی و انگلیسی بیشتر استفاده کردم.

شاید اگر ما هم در دنیای فن‌آوری جاگاهی شایسته‌ای داشتیم نام بسیاری از برنامه‌های کاربردی و پلت‌فرم‌ها و سرویسِ‌های اینترنتی را با الهام از اسطوره غنی ایرانی انتخاب می‌کردیم : رستم ، گردآفرید ، جمشید ، ضحاک ، فریدون!!

چه کارش می‌شود کرد ، فرهنگ‌ها و ملت‌های غالب ، فرهنگ‌های ضعیف را به همین سادگی تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهند. تا وارد بحث گفتگو و تقابل تمدن ها نشده‌ام ، نوشته ام را تمام می‌کنم.

دکتر عليرضا مجيدي
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اسطوره ها و دنياي اينتر نت و فن آوري Empty رد: اسطوره ها و دنياي اينتر نت و فن آوري

پست من طرف j.j في 21/4/2007, 11:21

نظر شما چيست ؟منتظر پست هاي دوستان در اين تاپيك هستيم ؟
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اسطوره ها و دنياي اينتر نت و فن آوري Empty رد: اسطوره ها و دنياي اينتر نت و فن آوري

پست من طرف j.j في 21/4/2007, 11:31

يه کتابي هست به اسم " نمادهاي اسطوره اي و روانشناسي زنان " كه از خوندن اون خيلي لذت مي بريد .درباره خدابانواني که از اسطوره هاي يوناني اند و در وجود همه زن ها وجود دارند صحبت کرده بود .
خدايان و خدابانوان در کوه المپ زندگي مي کردند که روميان هم آنان راپرستش مي کردند .معروف ترين آنها دوازده تن بودند : شش خدا به نام هاي زئوس ( يا همان ژوپيتر ، خداي خدايان ) ، پوسيدان ، هيديز ، آپولو ، آرس ، هفستيس و شش خدابانو به نام هاي : هستيا ، ديميتر ، هرا ، آرتميس ، آتنا و آفروديت . بعدها ديونيسس( خداي شراب ) جاي هستيا راگرفت و نسبت هفت به شش شد .
پرسفون (دختر ديميتر )هم اسطوره اش در پيوند با ديميتر است .
خلاصه ، هفتا خدابانو به سه دسته تقسيم ميشن . خدابانوان باکره ، خدابانوان آسيب پذير و خدابانوان کيمياگر ( متحول کننده ) .
در گروه اول : آرتميس ، آتنا و هستيا جاي دارند که مظهر استقلال و خودبستگي اند
در گروه دوم : هرا ، ديميتر و پرسفون که مظهر نقشهاي سنتي زنان اند
و در گروه سوم : فقط آفروديت که خدابانوي عشق و زيبايي است .
***************************
آرتميس : خدابانوي شکار و طبيعت وحشي
نام رومي او دياناست . نخستين فرزند متولد شده زئوس وخواهر دو قلوي آپولو (خداي خورشيد ) بود . مادرش ليتو ( خدابانوي طبيعت بود ).
ليتو هنگام زايمان با موانع زيادي روبرو بود و هيچ کس او را پناه نمي داد .سرانجام در
جزيره اي پناه برد و آرتميس را به دنيا آورد . آرتميس به محض تولد به مادر در زايمان
پر درد آپولو کمک کرد به همين علت خدابانوي زايمان و تولد و ياور دردمندان به شمار مي آيد .

ويژگي هاي زن آرتميسي: زني غيرسنتي فاقد حس ترحم است و فاصله گيري عاطفي دارد و متوجه احساسات انسانهاي اطراف نمي شود. داراي خشم ويرانگر و زندگي پر تحرکي هستند و هميشه مدافع حقوق زنان است . محدودم نکنيد و به من نچسبيد از جمله شعارهاي اويند .او لج باز ، کله خر (من عيناْ جملات را ذکر مي کنم) و دختري عاري از زنانگي ست . داراي ذهنيت : من خود قادرم از پس کارهايم برايم ٬ است .
***************************
آتنا : خدابانوي عقل و مهارت و حافظ شهر آتن
در ميان رومي ها به مينروا معروف است . متيس ، اولين همسر رسمي زئوس ، خدابانوي اقيانوس و نماينده عقل و دانايي بود .وقتي متيس آتنا را حامله بود ، زئوس با نيرنگ او را بر آن داشت که کوچک شود سپس بلعيد و با اين کار در سرنوشت خود دست برد و خصايص متيس را ازآن خود کرد.آتنا در هيئت زني بالغ با زره طلايي برتن و نيزه اي در دست و نعره اي خصمانه از سر پدر بيرون آمد.او يک جنگجو بود ونزديکترين المپي به زئوس و از نظام پدر سالاري دفاع مي کرد . او خدابانوي حرفه ، صنعت ، بافندگان ، سفالگران و خياطان بود .هديه خاص او به آتن درخت زيتون بود .در اسطوره آتنا خدابانوي بي مادر بود که از داشتن تنها ، پدر به خود مي باليد .
ويژگي هاي زن آتنايي : داراي شخصيتي استوار و اجتماعي ، قدرتمند ، ميانه رو ، منکر احساسات ، نيازمند تحصيل علم ، حامي حقوق مردسالاري ، واضح انديش ، داراي تمرکز حواس ، اغلب فکر مي کنند بيشتر دخترها احمق و لوس اند ، معمولا دوستان نزديک مونث ندارند ، مخالف مسائل حمايتگر از زنان.غالباً مادر را حقير مي شمارند.زن آتنايي در رسيدن به هدف دو پرسش " چگونه؟ " و" آيا به نتيجه مي رسد" را مطرح مي کند و براي رسيدن به مقصود و شکست حريفان حتا حاضر است اصول اخلاقي را زير پا گذارد.
***************************
هستيا : خدابانوي آتشکده و معابد
اولين فرزند ريا و کرونوس بود . خواهر ارشد نسل اول المپيها و خاله و عمه نسل دوم .ناشناخته ترين المپي زمان خود بود .نماد صوري او دايره بود و نخستين معابد و آتشکده ها نيز مدور بودند. بدون حضور او هيچ خانه و معبدي تقدس پيدا نمي کرد . آفروديت ، پوسيدان ( خداي آبها ) و آپولو ( خداي آفتاب )را برآن داشت که دلباخته هستيا شوند ولي او دست رد به سينه آنها زد و بر باکرگي وفادار ماند . زئوس به جاي هديه ازدواج ، امتيازجايگاه داشتن در قلب خانه را به او داد . هستيا را غالباً هم رديف هرميس يا همان مرکوري ( خداي پيام رسانان ) مي دانند . او فراهم آورنده فراواني و زاد و ولد و نگهبان و مسئول حفاظت خانه از نيرو هاي شيطاني بود .

ويژگي هاي زن هستيايي : در کمال گمنامي بدون مزاحمت براي ديگران به عبادت و حفظ آداب روحاني مي پردازند. از کشمکشهاي رقابت جويانه به دور است . هويت برايش چندان مفهومي ندارد . رها از اميال روزمره ، آسوده از کردار و رنجها ، محصور شده از حسي از متانت ، چون نوري متحرک و ساکن ، تصويري از زن خردمند ، منزوي ، آرام ، وفادار، بردبار ، استوار .
***************************
هرا : خدابانوي زناشويي ، وفادار به عهد و پيمان و همسر
فرزند ريا و کرونوس بود و مانند چهار خواهر و برادر ديگرش به محض تولد به وسيله پدر بلعيده شد . ملکوتي ، زيبا و باشکوه ، همسر زئوس که برادر خود بود شد . زئوس براي رسيدن به هراي باکره خود را تبديل به پرنده نحيف و لرزاني کرد و هرا با يک نگاه دلش به رحم آمد و براي گرم کردن ، او را به سينه فشرد . در اين لحظه زئوس نقابش را برکشيد . هرا تا زماني که قول ازدواج را از او نگرفت در برابر حرکات عاشقانه او مقاومت کرد . ماه عسل شان سيصد سال طول کشيد اما پس از بازگشت از ماه عسل زئوس به بلهوسي هاي خود ادامه داد . او قبل از هرا شش زن ديگر داشت و بارها به او خيانت کرد .اما خشم هرا هيچ گاه متوجه شوهر خيانتکار خود نبود بلکه زن رقيب ( که در اکثر مواقع قرباني تجاوز يا اغواگري زئوس شده بود ) يا فرزندان ديگر زئوس و يا اطرافيان بي گناه را هدف قرار مي داد .

ويژگي هاي زن هرايي : نمودارتمايلات زن به وصلت و زناشويي است .در نظرش زندگي بدون وصلت با مرد ناقص است . وفادار به عهد و پيمان زناشويي .کينه توز ، حسود ، شوهرش بر هر کس ديگر تقدم دارد و مغرورانه حلقه اهدايي نامزد يا دوست پسرش را به دست مي کند يا آن را در زنجيري کرده به گردن مي آويزد . تحصيلات و شغل جايگاه ثانوي دارد . نيازها و اميال شوهرش بر نيازهاي خود تقدم دارد . اگر ازدواج نکرده باشد ملاقات مردان مجرد مهمترين مساله اوست و به خاطر قرار با يک مرد قرار هاي قبلي با دوستان زن خود را بهم مي زند و به محض ازدواج رابطه با دوستان مجرد خود را قطع مي کند.
***************************
ديميتر : خدابانوي غلات ، روزي دهنده و مادر
دومين کودک ريا و کرونوس بود که بلعيده شد و چهارمين همسر رسمي برادرش زئوس بود . پرسفون دختر ديميتر در چمنزاري مشغول چيدن گل بود که زمين زير پايش دهان باز کرد و هيديز( پيام آور مرگ) با ارابه طلايي او را به اعماق زمين برد . زئوس فريادهاي او را نشنيد ولي ديميتر شنيد و به جستجويش شتافت . نه شبانه روز به دنبال دخترش از آب و خشکي گذشت . نپتون ( خداي آبها ) ديميتر را مي بيند و به او حمله مي کند . ديميتر براي فرار از دست او ، خودش را به شکل اسبي در مي آورد و وارد گله اسبان مي شود . نپتون متوجه مکر او مي شود و او هم به شکل اسبي در مي آيد و وحشيانه به او تجاوز مي کند .
تجاوز به پرسفون ( دختر ديميتر ) از طرف زئوس تصويب شده است . ديميتر از المپ بيرون مي آيد ودر معبدي در سوگ دختر ربوده شده اش مي نشيند و باعث خشک سالي و قحطي مي شود . بلاخره زئوس به هيديز فرمان مي دهد که پرسفون را برگرداند قبل از بازگشت هيديز چند دانه انار به پرسفون مي دهد و با اين کار پرسفون مجبور است تا يک سوم هر سال را نزد هيديز بگذراند .


ويژگي هاي زن ديميتري : نمونه کامل مادر است . داراي ميل به مهرورزي ، بخشايش ، ايثار، استقامت و داراي ميل وافر به بچه دارشدن است . به فرزندان خود بيشتر از هر چيز ديگر افتخار مي کند. با بزرگ شدن بچه ها ترسي در او پيدا مي شود . از اينکه بايد او را ترک کنند در هراس است و فکر مي کند مي خواهند فرزندانش را بربايند بنابراين نمي خواهد فرزندانش يک لحظه از جلوي چشمانش دور شوند .
***************************
پرسفون : دوشيزه و ملکه جهان زيرين
او از جمله دوازده المپي اصلي نبود اما نقش محوري در اسراري که از جهان زيرين براي يوناني ها آورد داشت .او خدابانويي بلند بالا ، زيبا و جوان بود در جايگاه ملکه جهان زيرين . او خدابانوي بالغ است که بر گستره ارواح مردگان نظارت دارد و راهنماي زنده هايي است که به آن ديار سفر مي کنند و به هر آنچه مي خواهند دست پيدا مي کنند .
جهان زيرين کنايه اي است از لايه هاي عميق روان آدمي . گستره اي که خاطرات و عواطف گذشته در آن مدفون شده است ( ضمير ناخودآگاه فردي ) ونيز فضايي است که تصاوير ، الگوها ، غرايز و احساسات کهن نمونه اي و جمعي بشر در آن انباشته شده است (ضمير ناخودآگاه جمعي )

ويژگي هاي زن پرسفوني : زني است که تمايل به فاعل بودن ندارد بلکه تحت تاثير اعمال ديگران است . او هنوز خود را نمي شناسد و از توانايي هايش بي خبر است . بسيار سازش کار است . از نظر زن پرسفوني ازدواج همانا ربوده شدن بدست هيديز ، پيام آور مرگ است . هيچ گاه تمایلی به رابطه جنسی نشان نمی دهد و پس از ازدواج او فکر می کند با هر رابطه ای شوهرش قصد تجاوز به او را دارد و از این مساله بسیار رنج می برد . فریب ، دروغ و حیله گری از جمله مشکلات بالقوه شخصیتی زنان پرسفونی است . به خاطر حس ناتوانی و وابستگی به دیگران آنها یاد می گیرند که از راههای غیر مستقیم به خواسته های خود دست یابند و این کار را گاه با فرصت طلبی و گاه با تملق و چاپلوسی آنجام می دهند . به جای صداقت و رویارویی با دیگران یا فقط بخشی از واقعیت را می گویند و یا کاملاً به دروغ متوسل می شوند . آنان دارای مشکل خودشیفتگی نیز هستند . زن پرسفونی که زندگی اش محدود و تحت نفوذ اشخاصی است که می خواهند او را به خود وابسته نگاه دارند ، مستعد ابتلا به افسردگی ست . بسیاری از اوقات برای رهایی از دخالت های والدین به دنیای درون پناه می برند و در رویا هر جا هستند جز در خانه و با آن آدمها .
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

اسطوره ها و دنياي اينتر نت و فن آوري Empty رد: اسطوره ها و دنياي اينتر نت و فن آوري

پست من طرف j.j في 4/12/2007, 08:30

استاد من افتخارمی كنم كه شاگرد شما هستم آخرین شاگردی كه در قید حيات است.
نه اشتباه می كنى.من باید به توافتخاركنم و می کنم.
چرا؟
زمانی که تو در کشورت ، بوعلی سینا را داشتی ، مردم من یک زندگی بدوی داشتند
« گفتگوی آلبرت انیشتین و پروفسور حسابی »
ايرانی ها و افتخاراتشان به امروز و ديروز برنمی كردد تاریخ را ورق بزنيد با صبرآن چه درمی يابيد ساده است و بسيط ايرانيان آن زمان كه بوذرجمهر « بزرگمهر» تنها با شنيدن نحوه حركت كردن مهره هاى شطرنج توانست يكی از سران ارشد سپاه روم را شكست دهد و مانع از تسخير ايران شود معناى افتخار را بيشتردرك كردند شايد افتخارآفرينی هاى ايرانيان به قبل تر ازآن هم برسد كه دست ما كوتاه است و خرما برنخيل .
ايرانی
¬هاى افتخارآفرين اكر چه¬ به هدفى بزرگ نايل شده اند اما هرگز خود را غيرايرانى نمی¬دانند و¬
حس ناسيوناليستى خود را حفظ
كرده اند .دوازده دسامبر ۱۹۲۰ روزى است كه دنيا يكی ازبزرگترين مخترعين قرن را شناخت مخترعی كه برنده جايزه معتبر جهانی انيشتين شد.آن هم به خاطر اختراع گاز ليزر اختراعی كه تمام اخبار روز دنيارابه خود اختصاص داد.يک ايرانی كه سال ۱۹۱۹ميلادى به قصد تحصيل راهی سرزمين « يانكی ها » شد وتحصيلاتش را دردانشگاه بزرك
MIT در زمينه فيزيک دنبال كرد. وى يازده سال بعد بزرگترين كاشف دنيا شد و در مراسم اهدا جوايز حاضر نشد مليتی غير از ايران را براى خودش برگزيند بزرگترين دليل موفقيت او پشتكار است.او در پاسخ به خبرنگارى كه پرسيد ¬چرا یك ايرانى به اين جايزه مهم دست يافته است می گويد: هيچ قومى جز ايرانی¬نمی¬توانست اين حس پشتكارى را درمن تقويت كند اوحالا يكی از تجارموفق امريكاست و بار علمی خود را به رخ تمام غير ايرانيان جهان می كشد. او كسی نيست جز پروفسور على جوان .
ازفيزيک ودرس وكتاب وهندسه فاصله بگيريد و به دنياى« نت ها» بياييد .قديمى ترین و تجريدی ترین هنر دنيا يعنى موسيقى درباره اش مى گويند بزرگترين و كارآمدترين رهبريا «كانداکتور» اركستر دنياست .گرچه نام هنريش « الكساندرا » است اما دوستدارانش هميشه او را على صدا مى زنند « علی رهبرى ». استاد « مهتا» بزرگ ترين « تِنُر» دنيا درباره اش كفت : او تنها كسى است كه مى توانيد روى توانایى هايش بدون شناخت حساب كنيد اركستر خود را به او بدهيد تا شما را به سر منزل مقصود هدايت كند. او و آثارش براى ايرانى ها غريبه نيستند. یك بارديكر تيتراژ پايانى سريال« دليران تنگستان» را به ياد آوريد : موسيقى : احمد پژمان - على رهبرى
على رهبرى بلافاصله پس ازاين كار راهى ديار فرنگ شد. او پس از تحصيل در دانشگاه هاى معتبر موسيقى حالا ساكن بلژيك است و رهبر اركستر ملى اين كشور ضمن آن كه راديوى بلژيك نيز سايه مديريت او را بر سردارد هنرنمای اهالى موسيقى به اين جا ختم نمى شود دو ، ر ، مى ، فا نام فاميلش با « ف » شروع مى شود. پسرعمويش درايران است . يكى از سه نفرى است كه در ايران دكتراى موسيقى دارد.استاد دانشگاه موسيقى تهران هم هست .اين بار صحبت ازدكترشاهين فرهت نيست كه اگر باشد راهى به خطا نرفته ايم .
پروفسور هرمز فرهت استاد دانشگاه موسيقى در امريكا و رهبر اركستر سمفونيك دوبلين پایتخت ايرلند جنوبى« هرمزفرهت» نه به واسطه سفارش هاى ديگران به جاى رسيد و نه به خاطر عدم درایت وكفايت كه اتفاقا عاملى است براى رشد در کشورهای جهان سوم دكتر شاهين فرهت درباره پسرعموى خود مى گويد : « من ۶ ماهه دوم سال را در دانشگاه موسيقى سوئد تدریس مى كنم .هرمز بعضی مواقع هنگام تعطيلات كريسمس به ديدنم مى آيد . باوركنيد اودر عالم موسیقی يكانه اى است بى نظير»
از عالم صدا خارج شويد.به دنيايى بياييد كه به واسطه اش جهان امروزى را دهكده جهانى مى نامند «دنياى اينترنت »
وقتى با دوستانش يكی از قدرتمندترين موتورهاى جست و جو دردنيا را راه اندازى كرد كمتركسی باورش شد كه او یک ايرانی است اما اين واقعيت داشت آن قدر قدرتمند و معتبر است كه با سفر چند روزه اش به ايران
Google فارسی هم مى شود اميد كردستانی اين نام براى اينترنت بازهاى حرفه اى شناخته شده است .
كردستانى كه تحصيل كرده ی امريكاست معاون ارشد اين موتور جست و جوى قوى است و حالا مدير بخش بازاريابى Google. كردستانى در مصاحبه اى كه با بخش فارس زبان بى بى سی داشت عنوان كرد كه دوست دارد تمام دنيا بدانند كه اويک ايرانى سرافراز است او با دوستان خود به فكر راه اندازى اين موتور جست و جو افتادند و حالا ضمن آن كه یك جوان متمول ايرانى است ، شهرت Google را مرهون زحمات و تلاش هاى شبانه روزى او مى دانند.
اسم اين سايت را بارها ديده وشنيده ايد. اگر اهل کتاب و مطالعه باشيد كه قطعاً با آن آشنا هستيد.يكى از گران ترین ومعتبرترين سايت هاى فروش کتاب كه در سايربخش ها هم اعتبارى دو چندان كسب كرده است« eBay » آن را Search كنيد و نگاهى به محتويات درون آن بيندازيد کتاب ، پوستر ، سی دی ، فیلم و … آن هم با قيمتى گزاف، اين ها هیچ كدام مهم نيست .كسی كه راس هرم اين سايت ايستاده كسى نيست جز«پیر اميديار» يكى ايرانى خوش ذوق كه گفته مى شود نامش درفهرمت پنجاه ثروتمند اول دنيا قرار دارد.
همان فهرستى كه رومن آبراموویچ بيليونر معروف روس وصاحب باشكاه چلسى انكلستان در آن رتبه چهل و نهم را دارد ، پیر امیدیار در آخرين گفت و گوى خود با شبكه سى ان ان گفت اگرچه يك ايرانى هستم ولى بدانيد روزى ثروتمند ترين مرد روى كره زمين مى شوم.
فوتبال،اين وررش پرطرفدار اما نه اشتباه نكنيد. ما فوتباليستى نداريم كه مرد سال فوتبال جهان شده باشد يا جزو گران ترين هاى دنيا باشد. سال گذشته تيم فوتبال پيكان تهران به سر مربى گرى بيژن ذوالفقارنسب راهى اردوى منچستر انكلستان شد. اين تيم در دو بازى دوستانه با منچسترسیتى شركت كرد. وقتى از كوين كيگان پرسيدند از فوتبال ايران چه شناختى دارد گفت : فوتبال ايران را نمى شناسم . فقط اسم سرمربى آن مرا ياد ادوكلن ها و لباس هاى مورد علاقه ام
مى اندازد، يعنى بيژن، صحبت از بیژن پاکزاد است .اوكه درسال ۱۹۷۸ بزرگترين موسسه توليد عطر جهان را در بورلى هيلز امريكا كه يكى ازگران ترين نقاط دنياست ، بر پا كرد و ازآن روز به بعد او را خاص ترين ايرانىِ عرصه
¬ی تجارت لباس و عطر در جهان مى دانند. همين قدر درباره اش بدانيد كه لباس هاى تونى بلر فقط ازفروشگاه هاى او تهيه مى شود.
تعجبى هم ندارد، اكر مى گويند بيش از ۵۰درصد سازمان فضاى امريكا NASA از آن ايرانى هاست باور كنيد.
اگر ریيس بزرگترين تيم جراحى مغز و اعصاب دنيا بيمارستان كرانكل نيويورک دكتر شهرام قاجاريه است باوركنيد.
Yahoo با خواندن اين اسم به ياد چت كردن و ای میل فرستادن مى افتيم اما منظور ما نه چت كردن است ونه ميل زدن اين سايت قوىكه موتور جست وجوى قدرتمندى هم هست یک مدیر فنی ایرانی ، جوان و پر انرژی دارد ، ،فرزاد ناظم حقوق ماهيانه اين مدير جوان ؟ او ماهانه يكصد هزار دلار دستمزد مى گيرد تا حمايت هاى خود را از Yahoo دریغ نكند. جالب است بدانيد شرکت بزرگ ليندوز حاضر است اورا با مبلغى دوبرابر استخدام كند.. نامش را به خاطر مى سپاريم
می گويند در امريكا يا هر جاى دنيا اگر كسی دچار سانحه يا سوختگی شود كه به جراحى پلاستیک نيازداشته باشد يكی از گزينه هاى خوب ، قطعاً اوست پروفسور « حميد مسيحا» اين پزشک حاذق براى مشتريان ايرانى خود تخفیف ويژه اى قايل است و جالب آن كه يكی ازتفریح هاى اين دكتر ايرانى مشهور، مجسمه سازی است مسیحا عادت دارد قبل ازهر عمل جراحى صورت مريض خود را با دقت نقاشی كند تا اگر در آينده تمايلى داشت ، مجسمه ی آن را بسازد .
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد