هوميوپاتي

اذهب الى الأسفل

هوميوپاتي Empty هوميوپاتي

پست من طرف rim في 5/7/2007, 02:22

اگر در مورد هوميوپاتي و مراكز مطمئن آن در ايرا ن اطلاعي داريد دريغ نفرماييد.
rim
rim
عضو

ذكر تعداد پستها : 31
Registration date : 2007-07-02

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

هوميوپاتي Empty رد: هوميوپاتي

پست من طرف j.j في 7/7/2007, 05:00

البته من تا حدودی در مورد هومیوپاتی اطلاعاتی دارم ولی بهتر نیست شما در این مورد اطلاعاتی رو هم در اختیار دوستان قرار می دادید ؟
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

هوميوپاتي Empty رد: هوميوپاتي

پست من طرف j.j في 7/7/2007, 06:43

هومئوپاتی، همیوپاتی یا هومیوپاتی پزشکی هومیوپاتی روش درمانی ویژه‌ای است که باتحریک دقیق سیستم ایمنی وحیاتی بیمار با داروهای ویژه، فرد را به سمت بهبودی سوق می‌دهد. بر پایه اصول نخستین هومیوپاتی هر ماده‌ای که دربدن تندرست یکسری نشانه‌های بیماری ایجاد کند درصورت تجویز به فرد بیمار باهمان علایم بیماری وی را درمان خواهدکرد، البته به شرط آنکه نشانه‌های موجود در بیمار و نشانه‌هایی که آن ماده دارویی می‌تواند ایجاد کند، تا حد ممکن همانند باشد. خصوصیات روحی و عصبی جایگاه ویژه‌ای در درمان هومیوپاتی دارد. اگرچه بیمار تنها برای یک درد جسمی به پزشک هومیوپات مراجعه کرده‌است، ولی باید واقعیت‌های روحی، عاطفی و عصبی خود را با پزشک درمیان بگذارد. هر بیماری که نیروی حیاتی وی از میان نرفته باشد می‌تواند از هومیوپاتی انتظار بهبود داشته باشد. با نگرش به اینکه هومیوپاتی با تحریک سیستم ایمنی بدن عمل می‌کند، چنانچه این سیستم و ساختار بدن دچار نابودی برگشت ناپذیر شود امید به بهبود کاهش می‌یابد. هومیوپاتی یعنی همانند بیماری و به تعبیری دیگر درمان با همانند، یا درمان بدست عامل همانند بیماری است. مهم‌ترین ویژگی این روش درمانی نگرش کلی به انسان‌ها از دید جسمی، روانی و احساسی است. در این درمان از داروهایی بهره گیری می‌شود که علایم بیماری را پوشش دهد تا با تحریک پسندیده سیستم ایمنی و حیاتی بیمار و هوشیار کردن سیستم دفاعی بدن، بیماری را درمان کند.هوميوپاتي Samuel_Hahnemann
ساموئل هانمن‎ (بنیانگذار هومیوپاتی)


هوميوپاتي Kent%2C_James_Tyler
جیمز تیلور کنت


هوميوپاتي B%C3%B6nninghausen%2C_Dr._C._von
بونینگهاوزن


هوميوپاتي 1996_4
جرج ویتولکاس
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

هوميوپاتي Empty رد: هوميوپاتي

پست من طرف j.j في 7/7/2007, 06:46

تاریخچه
این روش درمانی در سال 1810 م توسط پزشک نابغه آلمانی به نام ساموئل هانمن (Samuel Hahnemann) معرفی شد. وی در طول سالها تلاش بی وقفه توانست هومیوپاتی را به کاملترین سطح خود برساند و بیماران بسیاری را از رنج بیماری نجات دهد.
دقت وی در تحقیقات اش به حدی بود که تقریبا تمام استانداردهای تحقیق که هم اکنون در تحقیقات پزشکی مورد استفاده قرار میگیرند در آن زمان توسط وی رعایت شده و میتوان گفت «هانمن» اولین کسی بود که از ازمایش و تحقیق در پزشکی سود جسته است.
نتیجه این تلاشهای علمی در کتابی به نام organon of medicine (ارغنون پزشکی)که حاوی تمام اصول هومیوپاتی و روش درمان به این شیوه میباشد،آورده شده و شش بار توسط وی تکمیل و به روز شده است . وی در این راه متحمل سختیهای بسیاری گردید ولی پس از آن توانست هومیوپاتی را به جهانیان عرضه نماید.
پس از او دانشمندان بسیاری در تکامل هومیوپاتی نقش داشته اند که میتوان از دکتر بونینگ هاوزن، دکتر جیمز تایلر کنت، د.ویلیام بوریکه، د.فاتاک و دانشمندان معاصر د.راجان سانکران از هند، د.جرج ویتولکاس از یونان (برنده جایزه نوبل آلترناتیو) و دکتر مسعود ناصری از ایران نام برد.همیوپاتی چگونه ابداع شد؟


هانمن که خانوادهٔ خود را در اثر طبابت های نادرست آن زمان از دست داده بود، تصمیم به ترک طبابت می گیرد و به ترجمهٔ کتب پزشکی آن دوره می پردازد.
هنگامی که مشغول ترجمهٔ کتابی بود، به این جمله بر خورد : "گیاه گنه گنه بیماری مالاریا را درمان می کند."
او که پزشک ماهری بود، از این جمله متعجب می‌شود و مقداری از این گیاه را تهیه و در هنگام کار از آن مصرف می کند.
بعد از مدتی مشاهده می کند که علائم بیماری مالاریا در او ظاهر می‌شود. و با تجربهٔ این حالت بر افراد دیگر، اولین قانون خود را می نویسد :

"مشابه، مشابه را درمان می کند."

قانون اول همیوپاتی


"مشابه، مشابه را درمان می کند."
این جمله بدین معنی ست که هر ماده که در یک فرد سالم، ایجاد بیماری می کند، این ماده می تواند افرادی را که این بیماری را دارند، درمان کند.تایید هومیوپاتی


روش درمانی هومیوپاتی ازسوی سازمان بهداشت جهانی پذیرفته شده و هم‌اکنون کاربرد هومپوپاتی درشبکه بهداشتی و درمانی کشورهای گوناگون و در کشور ما بدست وزارت بهداشت و درمان پذیرفته شده وامکان پزشکی برای پزشکان آموزش دیده نیز مجاز دانسته شده‌است. سازمان غذا و داروی آمریکا ‪ FDA‬ کلیه داروهای هومیوپاتی را به‌رسمیت شناخته و هم اکنون این روش درمانی در کشورهای انگلستان، آلمان، فرانسه، هلند، سوئد، کانادا، آمریکا، هندوستان، پاکستان و برزیل خدمات درمانی به بیماران ارایه می‌دهد.طبیعت و هومیوپاتی


طبیعت و گیاهان در تهیه داروهای هومیوپاتی نقش مهمی دارند زیرا گیاهان با هر ویژگی و خصوصیات به نام ماده اصلی داروهای هومیوپاتی، همان همان ویژگیهای جسمی – روانی – ذهنی خود را نگهداری می‌کنند. یعنی اگر گیاهای تنهایی را می‌پسندد و از رشد با گیاهان دیگر در کنار خود بیزار است و در حین تماس با شی بیگانه فشرده می‌گردد و دیگر...؛ از همگی این رفتارها در حلالهای داروهای هومیوپایت نشان و رد پایی بر جا می‌ماند. برای نمونه به موارد زیر توجه کنید. بکارگیری گیاه کاج به چرایی دارا بودن دانه‌های برجسته و توپر برای درمان خالهای گوشتی. چون این گیاه سبز است، برای درمان ناراحتیهای کیسه صفرا که رنگی سبز به پوست می‌دهد، بکار می‌رود. به چرایی داشتن ماده زرین که به گونه عرق از بدن گیاه بیرون می‌شود و بوی ویژه‌ای دارد برای درمان بیمارانی با افزایش تعرق بهره گیری می‌گردد
بهرگیری از گل آفتابگردان (قسمت میانی) به چرایی همانندی آن به ناحیه چشم در درمان بیماریهای مربوط به بینایی و یا به انگیزه گلهای زرد آن در درمان بیماری زردی یا یرقان کاربرد دارد.
چون درون گردو همانند مغز انسان برجستگیها و فرو رفتگیهای فراوان دارد از آن به نام داروی تقویت کننده نیروهای دماغی بهره گیری می‌گردد.
در تهیه این داروها حتی سم مار کبرا، زنبور و یا میکربهای کشته شده که به گونه طبیعی در روده انسان می‌باشند کاربرد دارند .
در 80 سال گذشته پژوهشگران آلمانی با انجام تحقیقت گسترده 12 نوع نمک معدنی موجود در نسوج بدن را شناسایی کردند و مدعی شدند که همگی بیماریها با این 12 نوع نمک معدنی قابل مداوا می‌باشندداروهای هومیوپاتی


این داروها منشا طبیعی دارد که بیش از ‪ ۷۰‬درصد گیاهان، ‪ ۲۰‬درصد عناصر کانیها و مواد طبیعی تهیه می‌شوند. هومیوپاتها با نگرش به ویژگیهای گیاهان بر روی بدن از آنها در تهیه دارو بهره می‌برند. برای اینکه مفهوم این عبارت کاملاً درک شود باید مثالی را در نظر بگیریم در حین پوست کندن پیاز یا خرد کردن آن چشمان اشک آلود و قرمز گشته و به خارش و سوزش می‌افتد و گاهی نیز با آبریزش بینی همراه است. اگر توجه کرده باشید همه این علایم مربوط به سرماخوردگی می‌باشند داروسازان هومیوپات از این همانندی بهره می‌گیرند و داروئی جهت بهبود سرماخوردگی از همان پیاز تهیه می‌کنند نام این دارو Alium Sepia می‌باشد که برای سرما خوردگیهایی از نوع خارش چشم، گلو و آبریزش بینی و چشم، حساسیت و قرمزی چشم همراه با عطسه می‌باشد. به روش، بکارگیری قانون همانندی ها گفته می‌شود. یکی دیگر از داروهای سرشناس هومیوپاتی داروی Ipecacuanha است ( آی په کاکوانا) که به گونه اختصاری IP هم نوشته می‌شود. این دارو در پزشکی رایج هم بهره گیری می‌شود، منتها به نام قی‌آور. بنابراین بر پایه فلسفه پزشکی هومیوپاتی که می‌گوید هر بیماری‌ای با داروی همانند آن درمان می‌شود، چون این دارو در کسان تندرست ایجاد تهوع می‌کند، بی گمان زمانی که شخصی دچار تهوع باشد، به انگیزه مشابهت با بیماری، مایه درمان آن خواهد شد!


منشا این دارو، گیاه Cephaelis ipecacuanha است. کسانیکه نیازمند این دارو هستند، کم وبیش در همه شرایط دچار تهوع هستند. فردی را تصور کنید که دچار تهوع همیشگی است و در هیچ وضعیتی از آن رهایی ندارد. سردردش همراه تهوع است، دشواریهای گوارشی همراه تهوع .... بیشتر چند نشانه ویژگی دیگر هم به تشخیص درست این دارو کمک می‌کنند. برای نمونه زبان بیمار تمیز و بدون بار است و بیشتر تشنه هم نیست. تصور کنید که تجویز دوز مناسبی از این دارو، به‌سرعت و آسانی شخص را از این مصیبت رها می‌کند و بیمار به جان هومیوپاتی نیایش خواهد کرد!


Ip همچنین داروی مناسبی برای دشواریهای تنفسی، خونریزی‌های احشای درونی و گونه‌های دشواریهای گوارشی است. لازم به روشنگری نیست که به هیچگونه سرخود دارو مصرف نکنید و حتما با یک هومیوپات زبردست رایزنی نمایید.نحوهٔ تهیهٔ داروهای همیوپاتی


مادهٔ مورد نظر را درون الکل 60% می ریزند و در طی دو هفته آن را از صافی عبور می دهند. به مادهٔ بدست آمده، محلول مادر می گویند. برای کم کردن و در واقع از بین بردن مواد سمی آن، از محلول مادر یک قطره (cc 1) برداشته و در 99 قطره (99 cc) آب می ریزیم. با این کار، محلول 0.01 بدست می آید. دوباره یک سی سی از این محلول را در 99 سی سی آب می ریزیم و این بار محلول 0.0001 بدست می آید.
بین هر مرحله رقیق سازی، شیشه حاوی محلول را به تعداد 100 الی 200 بار با تکانهای شدید ضربه ای به هم می زنیم. این عمل در تهیه داروهای هومیوپاتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تنها با رقیق کردن نمی توان به قدرتهای بالاتر دست یافت.
اگر به رقیق کردن محلول تا 12 بار ادامه دهیم، محلول 10 به توان منفی 24 به دست می آید که از عدد آوگادرو کوچک‌تر می‌شود. که این بدین معنی ست که حتی یک مولکول از این ماده در محلول وجود ندارد.
این عمل را تا 100 و یا 1000 بار تکرار می‌کنند و جالب اینجاست که هر جه محلول رقیق تر می‌شود، خاصیت دارویی آن قوی تر می‌شود.

فهرست برخی از نمکهای معدنی و کاربرد آنهادر هومیوپاتی • پتاسیم فسفات: کمبود آن در بدن سبب سردردهای عصبی یا افسردگی و بی خوابی می‌گردد
 • منیزیم قسفات: در درمان سردرد ها، نوریتها و سیاتیکها کارساز می‌باشد
 • سدیم کلرید: همان نمک خوراکی می‌باشد که به شیوه هومیوپاتی تهیه می‌گردد و وظیفه آن بدن را بر دوش دارد چنانچه آب نسوج مغز کاهش یا افزایش یابد اختلالاتی چون ناامیدی، استرس، افسردگی، سردرد، خواب بسیار، و نبود خودباوری پدید می‌آید


 • کلسیم فلوئورات
 • کلسیم فسفات
 • کلسیم سولفات
 • آهن فسفات
 • پتاسیم کلرات
 • پتاسیم سولفات
 • سدیم فسفات
 • سدیم سولفات
 • سیلیکون

پژوهشگران این دوازده نمک را از سوزاندن پیکر انسانی بدست آورده‌اند و چنین معتقد هستند که همگی بدن از این نمکها حاصل آمده است.
هومیوپاتی دارای 3000 نوع دارو است در حالی که پزشکی نوین حدوا 800 نوه دارو دارد در پزشکی هومیوپاتی 60 درصد از داروها سرآغاز گیاهی و 40 درصد آنها سرآغاز شیمیایی و حیوانی دارند.رژیم غذایی در حین درمان


درمانگران هومیوپاتی پس از آنکه دارویی پسندیده را تشخیص دادند از بیمار می‌خواهند که پس از تجویز داروها از رژیم غدایی ویژه‌ای در حین درمان بهره گیری کند دکتر هانمان برخی از غذاها و نوشیدنیها را بازداشته در حین درمان را چنین فهرست بندی کرده است:
از قهوه، چای گیاهی، مشروبات الکلی و مایعات عطرآگین دوری گردد گلهای خوشبو در پیرامون خانه فرد تحت درمان با داروها مجاورت پیدا نکند داروهای شوینده خوشبو دندان بهره گیری نشود اغذیه‌هایی با ادویه‌های بسیار خوشبو و گیاهان دارویی خام مصرف نشود از مصرف مارچوبه، کرفس، پیاز، سیر، پنیر کهنه و گوشتها پرهیز گردد از قند و شکر سفید بهره گیری نگردد از اتاقهای گرم و لباسهای پشمی و زندگی در پیرامون بسته دوری شود از کاربرد هر گونه دخانیات و مواد مخدر خودداری شود از مصرف داروهای آنتی هیستامین، داروهای کورتن دار و پمادهایی مانند ویکس پرهیز گردد برای دستیابی به سلامتی کامل در درمان هومیوپاتی پنچ مرحله فوق در نظر گرفته شده است. ساموئل هانمان شروط رسیدن به درمانی موفق را سه اصل بنیادی زیر می‌داند سرعت در درمان آرامش روانی دوام و ادامهنقد بر هومئوپاتی


تا به امروز هیچ مدرک مستدل علمی یا آزمایشی که ثابت کند این شیوهٔ درمانی واقعاً مؤثر است ارائه نگردیده.

پیوند درونی


هومیوتاپی کلاسیک
http://en.wikipedia.org/wiki/Classical_homeopathy

منابع


پزشکی هومئوپاتی یا پزشکی درمان به مثل/، مسعود ناصری برای کسب اطلاعات در خصوص هومیوپاتی به این سایت نیز میتوانید مراجعه نمایید http://ir-wait.comبرگرفته از ویکی پدیا
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

هوميوپاتي Empty رد: هوميوپاتي

پست من طرف rim في 7/7/2007, 06:48

من بيشتر قصد كمك گرفتن داشتم ولي با اين همه :
هوميوپاتی از نظر لغوی به معنای مشابه درمانی می باشد.طب هوميوپاتی ، روش درمانی خاصی است که در آن با تحريک دقيق سيستم ايمنی و حياتی بيمار توسط داروهای خاص هوميوپاتی بيماری را درمان می کنند.خواستگاه هوميوپاتی کشور آلمان می باشد . هوميوپاتی توسط دکتر ساموئل هانمان ( 1755-1843) کشف و سيستم درمانی مبتنی بر آن به جهانيان ارائه شد.
اساس درمان هوميوپاتی بر اصل تشابه قرار دارد. بر اساس اين اصل هر ماده ای که بتواند در بدن سالم ايجاد يک سری علائم بيماری خاص بکند ، قادر است بيماری که دارای علائم کاملا شبيه با علائم خود باشد را درمان کند.به عبارت ديگر در اين طب برای درمان بيماری از داروهايی استفاده می شود که علائم بيماری را کاملا پوشش می دهند. داروی هوميوپاتی با تحريک سيستم ايمنی و حياتی فرد ، درست در نقاطی که دچار مشکل است بدن را در جهت ترميم خود به حرکت وا می دارد. از اين جهت هوميوپاتی شباهت زيادی با واکسيناسيون دارد که در آنجا واکسن ( ميکروب يا ويروس ضعيف شده) با تحريک سيستم ايمنی موجب بالا رفتن قدرت ايمنی در مقابل بيماری اصلی می شوند با اين تفاوت که در هوميوپاتی اولا از مواد گياهی ، معدنی ساده دارو تهيه می شود و ثانيا برای درمان مورد مصرف قرار می گيرند و نه فقط پيشگيری.
داروهای هوميوپاتی از مواد طبيعی شامل گياهان، مواد معدنی ساده( نمکها، فلزات، ...) و مقداری نيز از منشا حيوانی( سموم مار يا زنبور...) تهيه می شوند اما وجه اشتراک اين داروها آن است که از نظر غلظت بسيار رقيق شده اند ( مثلا ده به توان شصت ! ) اما با کارهای فيزيکی خاصی خواص بنيادی آن مواد حفظ می شود. داروهای هوميوپاتی معمولا به صورت دانه های ريز قند ( لاکتوز) مورد مصرف قرار می گيرند.با کاهش رقت دارو در عين کاهش اثرات سمی و عوارض دارو ، آثار درمانی مورد نظر افزايش می يابد.
برای نمونه داروی هوميوپاتی تهيه شده از پياز از داروهای مهم درمان آلرژی فصلی و سرماخوردگی می باشد چرا که پياز همانطور که می دانيد می تواند ايجاد آبريزش چشم وبينی بکند( موقع پوست کند) بنابراين شباهت اين خصوصيت پياز و سرماخوردگی می تواند موجب درمان اين بيماری توسط داروی هوميوپاتی پياز شود . مثال ديگر داروی هوميوپاتی قهوه است که از مهمترين داروهای درمان بی خوابی می باشد ( در نظر بگيريد که قهوه خود ايجاد بی خوابی می کند). البته در هوميوپاتی تنها بر اساس يک علامت نمی توان دارو تجويز نمود و حتما بايد علائم مختلف جسمی و روحی بيماری با داروی مورد نظر پوشش داده شود .
در فلسفه هوميوپاتی اعتقاد بر اين است که ساختار بدن ( جسمی و روحی) دارای قدرت ترميم بيماری می باشد و در ابتلا به بيماريها بايد با شناسايی نقاط ضعف بدن بر اساس علائم بيماری ، و تحريک به جا و مناسب بدن با داروی مناسب سلامت را به بدن باز گردانيم ( و نه صرفا سعی در نابودی عامل بيماريزا داشته باشيم که اکثرا يا غير قابل شناسايي است و يا غير قبل از بين برد)از نظر هوميوپاتی يک بيماری کل بدن را درگير می کند و هيچ مسئله موضعی وجود ندارد منتها ممکن است ناراحتيها بيشتر در يک قسمت خود را نشان دهند. علائم مختلف در يک بيمار ، هر يک تکه ای از پازل بيماری اصلی هستند که در هوميوپاتی به دقت بررسی شده و با کنار هم گذاشتن اين جزئيات پراکنده و به ظاهر مختلف به يک تشخيص ريشه ای و اصلی می رسيم. دردها و خصوصيات مختلف جسمی و روحی روانی در امتداد يکديگر بوده و با همديگر بررسی می شوند. جدا کردن دردها و آلام در يک بيمار و محدود کردن آنها در نامهايی همچون ميگرن، کمر درد، بی خوابی، افسردگی، زخم معده ... تنها باعث گم شدن حقيقت بيماری می شود بطوريکه بيمار در نهايت برای درمان اين همه بيماری در وجودش ناچار از مصرف تعداد متنابهی داروی شيميايی خواهد بود .در حالی که تمام آن مشکلات در صورت تشخيص صحيح تنها با يک داروی هوميوپاتی قابل درمان می باشند.
تاکيد هوميوپاتی بر مصرف حداقل دارو، و داروهای کاملا طبيعی و مهمتر از همه نتايج شگفت انگيز درمانی موجب توجه روز افزون مردم کشورهای مختلف جهان به اين روش درمانی شده است تا جائيکه بسياری از پزشکان معتقد هستند که هوميوپاتی ، پزشکی قرن بيست و يکم خواهد بود. هوميوپاتی در حال حاضر با سرعت زيادی در حال گسترش می باشد و در تقريبا تمام کشورهای اروپايی، آمريکای شمالی، بسياری از کشورهای آمريکای لاتين ، آسيا و آفريقا به رسميت شناخته شده است.
برای کسب اطلاعات بيشتر در مورد هوميوپاتی می توانيد به وبلاگ با عنوان هوميوپاتی، اميدی تازه رجوع کنيد (fhbehnam.persianblog.com)
rim
rim
عضو

ذكر تعداد پستها : 31
Registration date : 2007-07-02

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

هوميوپاتي Empty رد: هوميوپاتي

پست من طرف j.j في 7/7/2007, 06:53

چه تفاهمی khejalat
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

هوميوپاتي Empty رد: هوميوپاتي

پست من طرف j.j في 7/7/2007, 07:50

برای کسب اطلاعات بیشتر به این آدرس می توانید مراجعه کنید
http://www.iranhealers.com/modules.php?name=News&new_topic=11
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

هوميوپاتي Empty رد: هوميوپاتي

پست من طرف rim في 9/7/2007, 04:18

j.j نوشته است:برای کسب اطلاعات بیشتر به این آدرس می توانید مراجعه کنید
http://www.iranhealers.com/modules.php?name=News&new_topic=11
فيلتر شده
rim
rim
عضو

ذكر تعداد پستها : 31
Registration date : 2007-07-02

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

هوميوپاتي Empty رد: هوميوپاتي

پست من طرف j.j في 9/7/2007, 08:06

با فیلتر شکن بزن تو برجکش khejalat
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

هوميوپاتي Empty رد: هوميوپاتي

پست من طرف rim في 10/7/2007, 02:49

j.j نوشته است:با فیلتر شکن بزن تو برجکش khejalat
آنم آرزوست
rim
rim
عضو

ذكر تعداد پستها : 31
Registration date : 2007-07-02

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

هوميوپاتي Empty رد: هوميوپاتي

پست من طرف j.j في 10/7/2007, 08:16

یه سرچ تو گوگل آرزو رو بر آورده می کنه flower
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

هوميوپاتي Empty رد: هوميوپاتي

پست من طرف j.j في 29/9/2007, 12:57

هوميوپاتي چيست؟
نگاه كل‌نگر: طبق اين ديدگاه بيماري به هيچ وجه يك امر موضعي نيست و مربوط به تماميت وجود فرد است. هوميوپاتي 4294415
يعني براي مثال اگر فردي دچار زخم معده شده باشد، مشكل تنها مربوط به معده او نيست بلكه تمام وجود وي (ذهن و جسم) مختل شده است كه يكي از علائم آن اختلال زخم معده است.
با توجه به ديدگاه كل‌نگرانه، براي تشخيص دارو بايد تماميت فرد و علائم مختلف جسمي و ذهني وي بررسي شود و سپس دارويي كه كليت علائم وي را پوشش مي‌دهد تجويز گردد.يعني مثلا يبوست وسردرد وافسردگي به عنوان يك اختلال كلي در نظر گرفته شده وبراي همه اين علائم يك دارو تجويز ميشود. در حقيقت آنچه كه باعث بروز علائم بيماري است، اختلال در نيرويي است كه تمام وجود فرد را هدايت و كنترل مي‌كند و باعث يكپارچگي اعضاء مختلف ميشود و با تصحيح اختلال آن تمام علائم بيماري از بين مي‌روند. بنابراين در هوميوپاتي «تخصص» مفهومي ندارد و يك هوميوپات حاذق قادر است انواع و اقسام بيماري‌هاي ذهني و جسمي را درمان نمايد، چرا كه او قادر به تصحيح اختلال نيروي حياتي يعني سرچشمه علائم بيماري گوناگون است.
· قانون مشابهت: طبق قانون مشابهت، هر آنچه كه بتواند در انسان سالم مشكلي ايجاد كند، مي‏تواند همان مشكل را در يك فرد بيمار درمان كند. براي مثال اگر دارويي در افراد سالم حالت اضطراب ايجاد كند، افراد مضطرب را مي‏تواند درمان كند. اين قانون كه در نگاه اول بسيار عجيب به نظر مي‌رسد پايه تجويز دارو در هوميوپاتي است و تجربه و مطالعات متعدد و گسترده نشان داده است كه با استفاده از اين قانون مي‌توان بيماري‌هاي مختلف جسمي، رواني و ذهني را به خوبي درمان نمود. لغت «هوميوپاتي» نيز به معناي «مشابه بيماري» است كه با توجه به قانون مشابهت انتخاب شده است.
· قانون فردگرايي: در هوميوپاتي آنچه درمان ميشود نام بيماري نيست بلكه وضعيت بيمارگونه بيمار است. يعني اهميتي ندارد كه نام بيماري چيست. به همين دليل يك هوميوپات به صرف دانستن نام بيماري (مثلاً سرماخوردگي) نمي‌تواند داروي آن را پيدا كند. در هر مورد بيماري پزشك هوميوپات بايد كليت علائم بيمار را در نظر بگيرد و داروي مناسب با آن را تجويز كند. به اين ترتيب چند بيمار با مشكل سرماخوردگي ممكن است چند داروي متفاوت دريافت كنند و بالعكس براي چند نفر با مشكلات مختلف يك دارو تجويز شود. در حقيقت در هوميوپاتي با هر بيمار به عنوان يك مورد جديد و متفاوت از تمام موارد ديگر برخورد مي‌شود.
· قانون توانمندسازي: داروهاي هوميوپاتي بايد بتوانند روي نيروي حياتي اثر وسيعي بگذارند. كه اين امر با رقيق كردن‏ها و تكان دادن‌هاي متوالي ماده اوليه ميسر است. فرايند توانمندسازي (پرووينگ)در پايين توضيح داده شده است.
· قانون حداقل مقدار و تكرار دارو: اگر داروي هوميوپاتي صحيح تشخيص داده شود، با حداقل مقدار و تكرار مي‌تواند اثرات عميقي بر نيروي حياتي داشته باشد. بنابراين در هوميوپاتي ممكن است كه تنها يك بار مصرف دارو شخص را براي چند ماه از هرگونه دارويي بي‌نياز كند و سلامت وي را مداوماً افزايش دهد.
هوميوپاتي بيماري‌ها را درمان مي‌كند، يا تنها نقش كنترل‌كننده دارد؟
چنانكه گفته شد در هوميوپاتي اختلال نيروي حياتي تصحيح مي‌شود و بدين ترتيب بيماري به طور كلي «درمان» مي‌شود. اين امر بخصوص در بيماري‌هاي مزمن كاملاً مشهود است و در اين موارد، بيمار پس از طي دوره درمان بطور كلي از مشكل خود رهايي مي‌يابد.
آيا هوميوپاتي يك روش علمي است؟
هوميوپاتي يك روش كاملاً علمي و مبتني بر اصول روشن است كه بر اساس تجربه، مشاهدات، و آزمايش‌هاي بسيار دقيق و تكرارپذير بدست آمده است.Double blind clinical trials) علمي بودن اين روش چنان است كه تا به امروز اكثر كتابهايي كه توسط هوميوپاتهاي برجسته از 200 سال پيش تا كنون نوشته شده هنوز مورد مراجعه و استناد هستند و اين خود گواهي بر استحكام كم‌نظير مباني و روشهاي اين علم است. در حقيقت با پيشرفت هوميوپاتي، معمولاً به آن اضافه شده اما چيزي كم نشده است.
آيا هوميوپاتي همان طب گياهي است؟
خير. در طب هوميوپاتي از مواد گوناگوني از جمله گياهان، مواد معدني، و مواد حيواني استفاده مي‌شود و علاوه بر اين، اصول اين طب با طب گياهي متفاوت است.
داروهاي هوميوپاتي چگونه و از چه تهيه مي‌شود؟
در حال حاضر در فارماكوپه هوميوپاتي بيش از 3000 دارو درج شده است كه از منابع مختلف گياهي، معدني، جانوري، و غيره تهيه مي‌شوند. اين داروها معمولاً به صورت خام (مادي) به كار نمي‌روند بلكه توانمند مي‌شوند. توانمندسازي داروها به اين شكل انجام مي‌شود كه ماده اوليه در مقداري آب حل مي‌شود و شديداً تكان داده مي‌شود (تكان‌هاي ضربه‌اي). سپس مقداري از اين محلول در ظرف ديگري ريخته شده و پس از افزودن آب دوباره تكان داده مي‌شود. بدين ترتيب رقيق كردن‌ها و تكان دادن‌ها متوالياً ادامه پيدا مي‌كند. اين فرايند اگرچه مقدار ماده موجود در دارو را به صفر نزديك مي‌كند اما اثر شفابخش آن را افزايش مي‌دهد، بطوري كه هرچقدر اين عمل بيشتر تكرار شود محلول نهايي اثر دارويي قوي‌تري خواهد داشت! اين فرايند توانمندسازي خوانده مي‌شود.
داروهاي هوميوپاتي چگونه اثر مي‌كنند؟
اين داروها به طور مستقيم روي نيروي حياتي كه كنترل‌كننده تمام فعاليتهاي ذهني و جسمي است اثر مي‌گذارد. از آنجا كه اختلال در نيروي حياتي باعث بروز انواع مشكلات و علائم بيماري است، تصحيح اختلال آن مي‌تواند منجر به از بين رفتن كليه نشانه‌هاي بيماري گردد. در هر حال تأثير عميق داروهاي هوميوپاتي در درمان انواع بيماري‌هاي حاد و مزمن كاملاً طي مطالعات آماري متعدد و تجارب كلينيكي ثابت شده است و روشن است كه اثر آن هيچ ارتباطي به تلقين ندارد. جالب است كه امروزه داروهاي هوميوپاتي حتي در دامپزشكي و كشاورزي مورد استفاده قرار گرفته است.
آيا هوميوپاتي مي‏تواند همه بيماري‏ها را درمان كند؟
چنانكه گفتيم اگر بيماري ناشي از اختلال نيروي حياتي باشد، با هوميوپاتي قابل درمان است. اما برخي بيماريها منشأ فيزيكي دارند (صدمات ناشي از تصادفات، شكستگي‌ها، كمردرد ناشي از نشستن نادرست، مشكلات ناشي از تغذيه نادرست، و غيره) كه در اين موارد مداخلات جراحي، شكسته‌بندي، تغيير روش زندگي، و غيره مي‏تواند مفيد واقع شود. همچنين در مواردي كه نيروي حياتي بيمار بسيار ضعيف شده باشد (مانند سرطانهاي پيشرفته) احتمال درمان چندان زياد نخواهد بود.
آيا هوميوپاتي فقط براي درمان بيماريهاي مزمن مفيد است؟
بطور كلي هوميوپاتي هم در درمان بيماريهاي مزمن و هم درمان بيماريهاي حاد بسيار مؤثر است.
آيا استفاده از درمان هوميوپاتي مستلزم صرف هزينه زيادي است؟
از آنجا كه داروهاي اين پزشكي فوق‌العاده ارزان هستند (چند يا چندده تومان براي هر بيمار)، هزينه اصلي درمان را حق‌الزحمه پزشك تشكيل مي‌دهد. بنابراين هوميوپاتي از نظر اقتصادي مي‌تواند بسيار به صرفه باشد.
آيا هوميوپاتي با ابزارهاي نوين پزشكي و دستاوردهاي فناوري در تضاد است؟
بايد توجه داشت كه استفاده از هوميوپاتي به هيچ وجه نفي كننده مراقبت‌هاي درماني نيست و بنابراين استفاده از امكانات بيمارستاني و نظاير آن در صورت لزوم ضروري است. همچنين در امر تشخيص، استفاده از ابزارهاي تشخيصي مانند تصويربرداري، آزمايش خون و غيره در صورت نياز مي‌تواند مورد استفاده قرار گيرد.
آيا اين روش در كشورهاي مختلف استفاده مي‌شود؟
در كشورهاي زيادي از جمله انگلستان، آلمان، فرانسه، امريكا، و هندوستان، دانشگاهها و بيمارستانهاي زيادي مختص هوميوپاتي وجود دارد و چند صد ميليون نفر در كل جهان از اين روش استفاده مي‌كنند. طبق آمار، نزديك چهل درصد مردم فرانسه از داروهاي هوميوپاتي استفاده مي‌كنند. خانواده سلطنتي انگلستان از شش نسل پيش منحصراً از هوميوپاتي استفاده كرده‌اند و افراد سرشناس زيادي در كل جهان از اين شيوه استفاده مي‌كنند.
آيا هوميوپاتي در ايران جايگاه قانوني دارد؟
در آبان ماه سال 1374 در شوراي عالي ارزشيابي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، هوميوپاتي به عنوان يك رشته علمي شناخته شده است. همچنين طبق مصوبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در دي ماه 1376 و اعلام اين وزارتخانه در بهمن‌ماه همان سال كليه پزشكاني كه دوره دوساله هوميوپاتي را در يك مركز معتبر گذرانده باشند، مي‌توانند از عنوان پزشك هوميوپات استفاده نمايند. البته طبق قوانين ايران، تنها پزشكان حق ارائه خدمات درماني را دارند (هوميوپاتي يا غير آن) و هيچ شخص غيرپزشك حق طبابت ندارد. در حال حاضر انجمن هوميوپاتي ايران با حدود 300 عضو رسماً مشغول فعاليت است.
آيا در حال حاضر مجوز قانوني براي وارد كردن داروهاي هوميوپاتي به ايران وجود دارد؟
در كميته سياست‌گذاري ورود و توزيع داروهاي هوميوپاتي كه در تابستان سال هشتاد و سه در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي تشكيل شد، مقرر شده است كه شركت‌هاي داروسازي مي‌توانند مانند ساير داروهاي پزشكي پس از اخذ مجوز لازم از وزارت متبوع داروهاي هوميوپاتي را وارد نمايند.
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد