بچه های گل گفتمان
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

جواهري در قصر

+4
hichkas
naz khatun
oscar
j.j
8 مشترك

صفحه 1 از 5 1, 2, 3, 4, 5  الصفحة التالية

جواهري در قصر Empty جواهري در قصر

پست من طرف j.j 19/6/2007, 12:09

جواهري در قصر 30lkpyo
جواهري در قصر Da_2
جواهري در قصر 301fzo9
موضوع فیلم جواهری در قصر
فیلم جواهری در قصر بر کشور کره در زمان سلطنت سلسلهٔ یو سون - در زمان حکومت پادشاه سونگ ینگ و پادشاه یون سان گون (۱۴۹۴-۱۵۰۶) - تمرکز دارد .
داستان اصلی فیلم جواهری در قصر ، نشان دادن زندگی شخصیتی توانمند به نام سو یانگ گوم است که با استفاده از فکر و پشتکار خود به موفقیت‌های فراوانی می‌رسد.
مروری بر داستان جواهری در قصر
مجموعه طولانی ۵۴ قسمتی جواهری در قصر بر اساس ماجرای واقعی زنی ساخته شده که اولین و احتمالاً تنها زنی است که نامش در تاریخ به عنوان پزشک خصوصی پادشاه ثبت شده‌است. ماجرای داستان جواهری در قصر در زمان سلسله جوسون می‌گذرد زمانی که جامعه مشخصاً سیستم طبقاتی دارد و سنت‌های مرد سالارانه بر آن حکمفرماست. این دوره از تاریخ هر چند از نظر اقتصادی در وضعیت مساعدی به سر می‌برد اما به دلیل درگیری‌های داخلی بر سر قدرت میان خانواده سلطنتی و دولت از ثبات سیاسی برخوردار نیست. در میانه این کشمکش و هرج و مرج داستان زندگی دختری نقل می‌شود که نه از طریق داشتن ارتباط با سران قدرت بلکه از طریق بخشندگی و برخورداری از روحیه شکست ناپذیر قصد دارد لقب یانگ گوم (یانگوم) بزرگ را از جانب شخص پادشاه دریافت کند.
والدین یانگ اصالتاً اهل دربار بوده‌اند. پدرش مامور پادشاه بود که وظیفه اجرای حکم مرگ ملکه با مسموم کردن را به عهده وی نهاده بودند. این واقعه چنان وی را تحت تاثیر قرار داد که از پستش استعفا و پایتخت را ترک کرد. مادرش یک گونگ نو یا دختر قصر بود که در قصر آشپزی می‌کرد اما متاسفانه شاهد وقوع جرمی از سوی دختر دیگری در قصر شد و آن را گزارش کرد. اما جنایتکاران برای اینکه از سکوت وی در این مورد مطمئن شوند سعی داشتند او را در خارج از قصر به قتل برسانند و بهترین دوست وی را نیز مجبور کردند در این قتل همراهی شان کند اما او با استفاده از زهری که قبلاً استفاده شده بود کارشان را خراب کرد. مادر یانگ تا دم مرگ پیش رفت اما با کمک همسرش که از شهر فرار کرده بود از مرگ نجات یافت و آنها دوباره همدیگر را پیدا کردند. در این زمان شاهزاده که مادرش مسموم شده بود به سلطنت رسید و نخستین کارش انتقام گرفتن از کسی بود که در قتل مادرش دست داشت. در نتیجه دربه دری‌های خانواده یانگ آغاز شد. مدام در حال حرکت بودند و هویت واقعی شان را از ماموران دولتی مخفی نگه می‌داشتند. پس از گذشت چند سال بالاخره پدر و پس از چندی هم مادر یانگ دستگیر و کشته شدند. یانگ در آن زمان شش، هفت سال داشت. آخرین آرزوی مادر یانگ این بود که یانگ در صورت تمایل خودش به قصر برگردد و بزرگترین سرآشپز قصر شود تا از این طریق به کتاب یادداشت‌های سرآشپز دست پیدا کند و بی عدالتی‌های قصر را در آن بنویسد و به نسل‌های آینده منتقل کند.
و اینگونه سفر یانگ کوچک و یتیم آغاز می‌شود. یک زوج خوش قلب اما از طبقه نسبتاً پایین جامعه سرپرستی وی را به عهده می‌گیرند.
یانگ در هشت سالگی وارد قصر می‌شود تا در بخش آشپزی قصر کار کند. در آنجا دوستان و همچنین رقبایی پیدا می‌کند. وی با چوی گوم جوان که عضو خانواده چوی است هم دوست می‌شود. چوی گوم که از کودکی تعلیم علم و دانش دیده در آشپزی بسیار ماهر است و قابلیت این را دارد که به بزرگترین سرآشپز تبدیل شود. خانواده چوی از قدرت زیادی در قصر برخوردار است و طی پنج نسل گذشته سر آشپزان بزرگی را در خود پرورش داده‌است. با همین پیش زمینه‌است که چوی گوم جوان چنین مسوولیتی را می‌پذیرد و با کودکی اش وداع می‌کند. آشپزان قصر همچون زنان پادشاه هستند و نمی‌توانند بی اجازه ازدواج کنند.

اين مطلب آخرين بار توسط در 19/6/2007, 13:05 ، و در مجموع 3 بار ويرايش شده است.
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

جواهري در قصر Empty رد: جواهري در قصر

پست من طرف j.j 19/6/2007, 12:22

بدووید از دست ندید هاخلاصه قسمت سی و چهارم جواهری در قصر!
... و استاد از شاگردان امتحان گیاهان دارویی گرفته و اعلام می کند کسی که در گذشته 2 نمره منفی داشته ، اینک امکان دارد مردود شده و اخراج شود..
جواهري در قصر 01

.. استاد از یانگوم می خواهد تا تفاوت بین گیاهان دارویی و سمی را معین کند.. ولی یانگوم اعلام می کند که تفکیک گیاهان دارویی از سمی امکان پذیر نیست و داروی سمی در جای خود اوقات کارایی موثری دارد و ...
و بدین ترتیب یانگوم از خطر مردودی رهایی می یابد...
جواهري در قصر 02

یانگوم به پیش استاد می رود و به او می گوید که به اشتباهش پی برده ولی استاد می گوید نمی خواهد وانمود کنی که خیلی فهمیدی ذات انسان به این سادگی تغییر نمی کند!
جواهري در قصر 03

تعلیمات پزشکی ادامه می یابد...
جواهري در قصر 04

و امتحانات پزشکی متفاوتی برگزار می شود....
جواهري در قصر 05

و شرایط بحرانی پزشکی رخ می دهد...
تا اینکه بالاخره روزی یانگ داک (استاد سابق یانگوم) از جزیره به دیدنش می آید...
جواهري در قصر 06

... در حین ملاقات استاد به پیش یانگوم می آید و به او اعلام می کند او و شین بی 3 نمره منفی دارند! و این نمره منفی را استاد دیگری به آن ها داده است!
جواهري در قصر 07

استاد لی به سر کلاس می آید و اعلام می کند که فردا روز اعلام نمرات است .. او به یانگوم و شین بی می گوید شما دو تا قبلاً نمراتتان را می دانید اینطور نیست؟!
جواهري در قصر 08

استاد پزشکی از استاد لی می خواهد تا علت منفی یانگوم را بداند.. استاد اعلام می کند که تصمیم نمره با خودش است و تهدید می کند اگر او گزارشی به دربار بکند قبل از رسیدن پیام او به دربار ، خودش از قصر اخراج می شود!
جواهري در قصر 09

یانگوم که در این هنگام پشت در ایستاده بود این موضوع را می فهمد و بسیار ناراحت می شود... استاد به یانگوم می گوید که متاسفانه نتوانسته کاری برایش بکند و هر استاد اختیارات خود را دارد!
جواهري در قصر 10

یانگوم که امیدی به قبولی ندارد ناراحت برای دیدن افسر مین جانگ هو می رود ولی متوجه می شود که افسر مین جو برای ماموریت رفته است...
جواهري در قصر 11

استاد شین ماجرا را به استاد دیگر اطلاع می دهد ...
جواهري در قصر 12

استاد ناراحت می شود و به فکر فرو می رود...
جواهري در قصر 13

استاد آن شب بسیار فکر می کند و سرانجام نمره ها را روی برگه مربوطه می نویسد!
جواهري در قصر 14

... فردا صبح فرا می رسد ، روزی که قرار بود نمره های پایانی اعلام و کارآموزان اخراج و یا گزینش شوند! یانگوم و شین بی تقریباً هیچ امیدی به قبولی ندارند...
استاد پزشکی مجموع نمره ها را اعلام می کند: شین بی تو سه نمره منفی داری و اخراج می شوی ... یانگوم تو سه نمره منفی داری و اخراج می شوی و... جو دونگ سه نمره منفی و ... و به همین ترتیب کلیه افراد کلاس را مردود اعلام می کند!
جواهري در قصر 16

استاد لی که ناظر اعلام نمرات بود اعتراض می کند ولی استاد به او پاسخ می گوید که شما گفتی که من مسئول نمره دادن در درس پزشکی هستم!
جواهري در قصر 17

یانگوم و شین بی که متوجه حربه جالب استاد می شوند بر خلاف سایرین بسیار خوشحال می شوند (عاقبت خود شیرین بازی سر کلاس استاد)
جواهري در قصر 18

.. خبر رد شدن همه شاگردان به استاد دو می رسد و او اعلام می کند چطور می خواهند با این همه هزینه تعلیم شاگردان این موضوع را به قصر اعلام کند و در نهایت اعلام می کند که شاگردان را گرد هم آورد خودش از آنان آزمون به عمل می آورد!
جواهري در قصر 19

آزمون تشخیص بیماری برگزار می شود...
جواهري در قصر 20

و سپس آزمون تشخیص گیاهان دارویی و ادبیات برگزار می شود...
جواهري در قصر 21

استاد دو به استاد شین و لی می گوید چطور آنها این دختران باهوش را مردود کرده اند و خصوصاً یانگوم را یکی از برترین شاگرد کلاس با ادبیات بالا اعلام می کند...
استاد (پزشک اسبق شاه ) اعلام می کند که دو منفی را به خاطر غرورش به یانگوم دادم تا به او درس آموزی کنم... و علت منفی بقیه افراد عدم حضور در کلاس بوده ... ولی استاد لی نتوانست توضیح خاصی ارائه کند..
استاد دو به او گفت چطور توانسته از پزشکانی که مسئول حفظ جان هستند به عنوان فاحشه استفاده کند!
خبر اختلاف نظر دو پزشک در سوء استفاده از پزشکان زن به عنوان فاحشه به گوش شاه می رسد و شاه دستور منع سوء استفاده از پزشکان زن را صادر نموده و دستور می دهد استاد لی را به جرم سوء استفاده از پزشکان اخراج کنند..
جواهري در قصر 22

و سر انجام با اعلام مردودی و قبولی شاگردان مدارک فارق التحصیلی دوره به آنها اعطا شده و حوزه فعالیت آنان تعیین می گردد
جواهري در قصر 23

... و با کمال تعجب یانگوم به عنوان پزشک زن دربار گزینش می شود و به او مجوز ورود به داروخانه قصر اعطا می گردد !! و شین بی هم به داروخانه دربار فرستاده می شود!
جواهري در قصر 24
جواهري در قصر 25

پس از این یک سکانس احساسی جالبی بین استاد و یانگوم وجود دارد که پیشنهاد می کنم حین نگاه کردن از دست ندهید!
یانگوم مجوز ورود خود را به افسر مین جو نشان می دهد و افسر مین خیلی خیلی خوشحال می شود..
جواهري در قصر 26
و پس از این سکانس زیبایی از سوال و جواب های ضد و نقیض بین یانگوم و افسر مین شکل می گیرد... همچنین سکانس مباحثه و مخالفت های بین یانگ داک و زن داگو نیز درس آموز و دیدنی است...
جواهري در قصر 27

به مناسبت قبولی یانگوم جشنی کوچک بر پا می شود و یانگ داک به یانگوم می گوید که دیگر قصد ندارد به جیجو باز گردد...
جواهري در قصر 28

اولین روز کاری یانگوم پس از ورود به قصر ، با مشاهده بانوان دربار آغاز می شود و پس از ورود به داروخانه به شین بی و یانگوم اعلام می شود که آن ها تازه وارد تعلیمات اصلی شدند و اگر سه نمره منفی بگیرند به مطب های منطقه ای منتقل می شوند و علاوه بر این وظایفشان گوشزد می شود.
جواهري در قصر 29

آنها متوجه می شوند اولین فاز کاری آنها بی شباهت به مستخدمین دربار نیست و باید از فرامین غیر معقول بانوان دربار پیروی کنند! یانگوم در برابر نارضایتی شین بی می گوید که او قبلاً بانوی دربار بوده ! و با این وجود یانگوم سعی می کند تا رضایت بانوان آینده دربار را جلب کند...
جواهري در قصر 30

... ملکه بیمار می شود و بدین منظور جلسه ای با پزشکان و بانوی دربار ترتیب داده می شود... از یانگوم و شین بی هم برای تماشا و یادگیری خواسته می شود تا در سر جلسه حضور داشته باشند... اما بانوی دربار (گیومیونگ) در بدو ورود متوجه حضور یانگوم می شود!!!!!!!
جواهري در قصر 31

و یانگوم هم او را می بیند...

جواهري در قصر 32

از سایت یانگوم
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف oscar 20/6/2007, 00:50

دایی آخه چه ربطی داره به طنز و خنده ؟؟؟؟؟؟؟

اینو باید تو فیلم و سینما مینوشتی shaki

Very Happy

مدیران محترم یه همتی بکنید و این تاپیک را منتقل کنید Evil or Very Mad
oscar
oscar
عضو ویژه

ذكر تعداد پستها : 618
Registration date : 2007-04-15

پست من طرف j.j 20/6/2007, 07:48

طنزش اینه که من مین جو هستم یکی بیاد یانگوم بشه Very Happy
یکی بانو هن بشه یکی هم سلطان و پادشاه و خلاصه هرکی هرچی دوست داره بشه فقط من افسر مین جو هستم Very Happy
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف naz khatun 22/6/2007, 15:23

خب جالا چرا میزنی عمه ای گوشش گرفتم انداختمش این ور
این که دعوا نداره که

اقا جواد از شما هم ممنونم
خیلی جالب بود
flower

ولی خوب شد نخونده بودمشا، وگرنه فیلمه رو نمیتونستم ببینم
naz khatun
naz khatun
عضو ویژه

انثى تعداد پستها : 898
موقعيت : تبريز
Registration date : 2007-04-12

پست من طرف hichkas 22/6/2007, 18:10

ااا..قبول نيست زائوهارو نشون ندادنSad
hichkas
hichkas
عضو برتر

انثى تعداد پستها : 1173
Registration date : 2007-06-05

پست من طرف j.j 23/6/2007, 12:37

مگه زائو هم داشت ؟
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 23/6/2007, 12:38

naz khatun نوشته است:خب جالا چرا میزنی عمه ای گوشش گرفتم انداختمش این ور
این که دعوا نداره که

اقا جواد از شما هم ممنونم
خیلی جالب بود
flower

ولی خوب شد نخونده بودمشا، وگرنه فیلمه رو نمیتونستم ببینم
ولی من خودم عجله دارم ببینم چی میشه khejalat
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 23/6/2007, 12:42

خلاصه قسمت سی و پنجم سریال جواهری در قصر!
... گیومیونگ و یانگوم بار دیگر همدیگر را در جلسه ترتیب داده شده در مورد بیماری ملکه می بینند و یانگوم می فهمد هم اینک گیومیونگ بانوی اول و مادام چویی بانوی منشی های قصر است.
جواهري در قصر 01

از شین بی و یانگوم خواسته می شود تا به بانوان پزشک مسئول برای جلوگیری از سقط جنین ملکه کمک کنند.
جواهري در قصر 02

در حین کمک یانگوم به بانوان پزشک ، بانوی منشی ها (مادام چویی) وارد می شود و ناگهان یانگوم را مشاهده می کند! چویی به او می گوید : "تو اینجا چکار می کنی" ولی یانگوم می گوید ملکه خونریزی کرده است!
جواهري در قصر 03

تا اینکه بانوی پزشک به پزشک مسئول اطلاع می دهد که ملکه سقط جنین داشته است.
یانگوم که عصبانیت مادام چویی را متوجه شده بود در فکر فرو می رود و کینه درونی اش دوباره بیدار می شود...
جواهري در قصر 04

یانگوم وارد آشپزخانه می شود او خاطرات خود و مادام هن را به یاد می آورد
جواهري در قصر 05
تا اینکه گیومیونگ وارد آشپزخانه می شود و از او می پرسد تو یانگومی و یانگوم پاسخ می دهد : متاسفانه بلی! و به او می گوید با وجودیکه ممکن است دیر شده باشد ولی تبریک می گویم که بانوی اول شدی! و ...
جواهري در قصر 06

در حین خروج نیز مادام چویی را می بیند مادام چویی به او می گوید تو فکر کردی اینجا در امان خواهی ماند! چرا برگشتی؟
سپس یانگرو او را می بیند و بسیار تعجب می کند...
جواهري در قصر 07

گیومیونگ و مادام چویی به آشپزخانه رفته و مادام چویی به گیومیونگ جملات جالبی را می گوید :
"به میونگی سم دادم ولی او دخترش را فرستاد ، او را به عنوان خدمتکار بیرون راندم ولی او دوباره برگشته ، ما با این مصیبت چه کنیم؟!" و گیومیونگ در پاسخ می گوید : "از همان ابتدا نباید کاری می کردیم"
جواهري در قصر 08

یانگوم برای جویا شدن از وضعیت دوستانش در قصر از یکی از بانوان دربار سوال می پرسد که بانو مین را می شناسد یا نه ؟ و او می گوید که بانو مین بانوی ملازم است و یانگوم از این نزول موقعیت بانو مین ناراحت می شود ...
جواهري در قصر 09

او در قصر در جستجوی دوستانش می گردد...
جواهري در قصر 10
و متوجه می شود که بانو مین در آب انبار قصر کار می کند!
جواهري در قصر 11

یانگوم به سوی آب انبار سلطنتی می رود و ناگهان بانو مین یانگوم را می بیند و یکی دیگر از سکانس های احساسی مجموعه شکل می گیرد...
جواهري در قصر 12

یانگوم از وضع یونسنگ و قصر می پرسد ... و بانو مین به او توضیح می دهد که ابتدا بانوی چویی ، بانوی منشی ها را با حیله متهم و اخراج کرد و خود جای او را گرفته و یونسگ هم اینک بانوی فراموش شده شاه است و این هم به خاطر نفوذ بانو چویی است...
بانو مین ، یانگوم را برای ملاقات یونسگ می برد و به او می گوید از وقتی که یانگوم اینجا را ترک کرده او متوسل به دعا شده و برای سلامتی او شبانه روز دعا می کند
جواهري در قصر 13
و با ملاقات یونسک و یانگوم سکانس احساسی دیگری شکل می گیرد...
جواهري در قصر 14

یونسنگ برای مهمانش (یانگوم) تقاضای غذایی ساده می کند ولی حتی آشپزخانه به او توهین می کنند و یانگوم از این موضوع بسیار ناراحت می شود.
... سپس گیومیونگ با یانگوم شروع به درد و دل می کند...
...وزیر اوگیومو هم متوجه می شود که مین جو سعی دارد تا افراد خود را وارد سیستم امنیت ملی کند با این موضوع مخالفت می کند ولی در نهایت با اجازه رسمی شاه مین جو موفق به ورود اشخاص می شود..
جواهري در قصر 15

...افسر مین به یانگوم هشدار می دهد که باید او را امشب ملاقات کند چون ممکن است بزودی هدف بانو چویی یا وزیر اوگیومو قرار گیرد...
مادام چویی پزشک مسئول سلامتی شاه را برای ملاقات برادرش فراخوانی می کند...
جواهري در قصر 16

.. به وزیر اوگیومو خبر می رسد که وزیر محلی و مین جو آن ها را برای ملاقات دعوت کرده اند... در مهمانی وزیر محلی از وزیر اوگیومو می خواهد تا به افزایش قدرت محلی او کمک کند ولی وزیر اوگیومو می پرسد اگر مخالفت کند چه؟! مین جو به او توضیح می دهد که غذایی که هم اینک خورده اردک گوگردی بوده و هم اینک آنها هنوز سالم هستند و از بسیاری از توطئه های آنها مطلع هستند و قصد دارند تا نهایت با آنها بجنگند...
جواهري در قصر 17

همچنین مین جو برادر بانو چویی را در بیرون ملاقات می کند و او را تهدید می کند که اگر بانو سو یانگوم را به هر نحو متهم کند شروع جنگ را عملاً اعلام کرده است...
جواهري در قصر 18

برادر چویی پس از بیان گفته مین جو به گیومیونگ می گوید حالا فهمیدی که چرا باید جان بی ارزش مین جو را می گرفتیم... مدتی بعد گیومیونگ تصادفاً مین جو را ملاقات می کند و به آگاهی های لازم را می دهد...
یانگوم در جلب رضایت بانوان به نظر موفق می رسد ...
جواهري در قصر 19
در این شرایط گیومیونگ وارد شده و با لحن دستوری به او می گوید : "پاهای مرا نیز ماساژ بده!"
یانگوم در حین ماساژ به گیومیونگ می گوید با توجه به پایانه های رگهای پای شما دردی در قلبتان احساس می کنم!
جواهري در قصر 20

مادام چویی ، پزشک مسئول را ملاقات می کند و از او می خواهد به نفعی یانگوم را از قصر دفع کند... پزشک نیز به بانو چویی اطمینان کامل می دهد..
جواهري در قصر 21

و لذا آموزش دستیاران را بر عهده "جو" قرار می دهد... همه بانوان پزشک عقیده دارند که با آموزشات غلط "جو" یانگوم و شین بی قطعاً به زودی از قصر اخراج می شوند..
جواهري در قصر 22

... در همان ابتدا یانگوم و شین بی به خاطر استفاده از روش "سنگ -وو" و طب سوزنی اشتباه (به دستور "جو") به بانوی پرستار مورد اتهام قرار می گیرند و پزشک مسئول به هردوی آنها اعلام می کند تا آماده باشند تا به اداره محلی اعزام شوند...
جواهري در قصر 23

یانگوم در همین حین متوجه بی هوشی ملکه می شود...
لذا به کتابخانه می رود و شروع به مطالعه کتب پزشکی می کند و به شین بی می گوید آیا او نیز متوجه تناقض نبض ملکه با گفته های بانوی پزشک شده است؟
جواهري در قصر 24

در همین حین بانوی پزشکی که نبض ملکه را معاینه کرده بود حرف های آندو را می شنود و به سوی آنان می آید و می گوید چطور شما می گویید اشتباه کرده ام؟!
جواهري در قصر 25
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 23/6/2007, 12:53

سانسوری ها قسمت 34
جواهري در قصر ZEaiPNP
جواهري در قصر IcV9t
جواهري در قصر RnFBE
جواهري در قصر TeIE0AkY
جواهري در قصر PBRDM
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف hichkas 26/6/2007, 03:12

j.j نوشته است:مگه زائو هم داشت ؟

عکسایی که گذاشتیو نگاه کنkhejalat
hichkas
hichkas
عضو برتر

انثى تعداد پستها : 1173
Registration date : 2007-06-05

پست من طرف j.j 26/6/2007, 03:43

توی فیلمی که سیما نشون داد رو میگم ؟
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 26/6/2007, 12:14

عکس های متحرک یانگوم - جواهری در قصر [ عکس های یانگوم ]

و باز هم یکسری عکس زیبا و متحرک از یانگوم که اینجور عکسهاش خیلی طرفدار داره . فقط یکم صبر کنید . تقدیم به دوستداران سریال جواهری در قصر :

جواهري در قصر S03........ جواهري در قصر S02........جواهري در قصر S01

جواهري در قصر S10........جواهري در قصر S04........جواهري در قصر S05

جواهري در قصر S09........جواهري در قصر S12........جواهري در قصر S08
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 26/6/2007, 12:16

جواهري در قصر S10
سریال جواهری در قصر پر مخاطب ترین مجموعه صدا و سیما [ اخبار سریال جواهری در قصر ]
جواهري در قصر Final_r1_c2
جواهري در قصر 117 مجموعه تلویزیونی "جواهری در قصر" با 57 درصد بیننده به عنوان پرمخاطب‌ترین مجموعه در میان مجموعه‌های اردیبهشت‌ماه 86 شبکه‌های تلویزیون معرفی شد. به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس آخرین نتایج بررسی تحقیقات صدا و سیما "جواهری در قصر" با 57 درصد بیننده و 92 درصد رضایت در صدر پرمخاطب ترین سریال های پخش شده در اردیبهشت ماه قرار دارد.
جواهري در قصر ChLogo-37
جواهري در قصر 115 سریال "جواهری در قصر" که تاکنون سی و اندی از قسمت های آن شب های جمعه از شبکه دو پخش شده، محصول شبکه ‌MBC کره جنوبی در سال 2003 است. این مجموعه یک اقتباس آزاد از زندگی یک شخصیت تاریخی از خاندان جوسئون کره جنوبی است.این مجموعه با استقبال بی‌نظیر در کشورهای آسیایی چون ایران، تایوان، هنگ کنگ، مالزی، سنگاپور، تایلند، فیلیپین و چین و ژاپن ... رو به رو شد، حتی بعضی از آن به عنوان تب فرهنگی کره در هزاره جدید یاد کردند. این مجموعه در استرالیا، آمریکا و کانادا هم به نمایش درآمد.
جواهري در قصر 200403220017_01
جواهري در قصر Igoogleاولین نمایش این مجموعه 15 سپتامبر سال 2003 از شبکه ‌MBC بود که بین 47 تا 58 درصد بیننده داشت. در تایوان از شبکه جی‌تی‌وی در می سال 2004 به نمایش درآمد که در آن زمان پربیننده‌ترین برنامه تلویزیونی شناخته شد. در سپتامبر سال 2005 از شبکه TVB هنگ‌کنگ به نمایش درآمد که پربیننده‌ترین سریال بوده است .
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 26/6/2007, 12:18

شین بین کیست ؟؟! [ معرفی شخصیت های مجموعه جواهری در قصر ]
Ha-ji-min _ شین بی

شین بی دوست صمیمی یانگوم را زمانی که یانگوم به عنوان دانشجوی پزشکی به قصر می رود ، خواهید دید .

شین بی نقش سرنوشت سازی در موفقیت یانگوم در پزشکی دارد . ماجرای باخت بانو هن در مسابقه آشپزی که موجب فرستادن یانگوم به نزد دایه ملکه شد و یانگوم متوجه اشتباه خود شد ، این بار به نحو دیگری تکرار می شود و بدون حضور شین بی ، ممکن بود که یانگوم در ادامه دادن پزشکی موفق نشود .

بزودی این چهره معصوم و دوست داشتنی را در سریال خواهید دید .

جواهري در قصر 508asnm
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 26/6/2007, 12:21

موسیقی کامل سریال جواهری در قصر (یانگوم) [ اخبار سریال جواهری در قصر ]

سلام دوستان عزیزم . امیدوارم حالتون خوب باشه و همیشه شاد باشید . اول از همه باید بگم که متاسفانه چند تا از پست های خوبم بخاطر مشکلات سرویس وبلاگ پارسی باکس پاک شد که دیگه متاسفانه محتوای اون پست هارو ندارم . واقعا" سرویس مزخرفی هست این پارسی باکس . اگه رنک گوگلم توش 4 نشده بود حتما اسباب کشی می کردم .
یک خبر خوب دیگه هم داشتم که این وبلاگ تو سرچ گوگل توی عبارت های یانگوم و جواهری در قصر اول شد که یک موفقیت خیلی بزرگ واسه این وبلاگ به حساب میاد و از وبلاگ های دیگه مثل daejanggeum.blogfa ( که مطالب جالبی هم نداره) جلو زد .
خوب دیگه طولش نمی دم . امروز واستون کل موزیک های سریال جواهری در قصر رو دارم که جز پر طرفدار ترین آهنگ های سریال های آسیایی هست . امیدوارم که لذت ببرید :

Original Korean theme song soundtrack for Jewel in the Palace, 900 KB

Zhang Shaohan's version of Jewel in the Palace theme song, 878 KB

Kelly Chan's version of Jewel in the Palace theme song, 880 KB

Kelly Chan's Chinese version of Jewel in the Palace theme song 165 KB

Acoustic version of Jewel in the Palace theme song 583 KB

China Tang Can version of Jewel in the Palace theme song 1.8 MB

OH NA RA - ORIGINAL THEMESONG 4,18MB

THEMESONG BY KELLY CHAN 4,16MB

یک عکس دیگه از یونسنگ بازیگر جواهری در قصر [ معرفی شخصیت های مجموعه جواهری در قصر ]

سلام دوستان این هم یک عکس دیگه از یونسنگ دوست یانگوم (جواهری در قصر) که خیلی طرفدار هم داره :
جواهري در قصر 68kqxkh

فقط سعید رو نزارید بیاد این ور پرده Very Happy
نقد سریال جواهری در قصر [ بحث و بررسی سریال جواهری در قصر ]
سریال جواهری در قصر را می توان یکی از موفق ترین سریال ها در زمینه نشان دادن خوبی ها وبدی ها دانست وهمین علت باعث شده است تا این سریال به یکی از سریال های محبوب تبدیل شود.
سریال های محبوب زیاد هستند به طور مثال سریال قصه های جزیره هم زمانی بسیارمحبوب بود وهنوزهم که هنوز نقش سارا استنلی در ذهن ما است.اما چرا جواهری در قصر که یک فیلم کره ای که تمام بازیگران آن هم کره ای هستند جزو سریال های قدرتمند ومحبوب قرار می گیردچرا؟
این چرا دلایل زیادی دارد فیلم نامه،کارگردانی،بازیگران،فیلم برداری... اما نه علت یک چیز دیگری است سریال جواهری در قصر قصه ی انسان هایی است که درتقابل با یکدیگرهستندویکدیگر راکامل می کنند وخوشحالی وناراحتی های آن ها روی ما تاثیر می گذارد..
نویسنده این سریال هیچ اصرار وپافشاری برای خوب بودن وبدبودن کاراکترهای فیلم نامه خود را نداردبلکه معتقداست هیچ فردی خوبی یا بدی کامل نیست وهمه ی انسان ها درهنگام تولد کودکی پاک هستند امااین شرایط زندگی است که انسان راخوب یا بد می کند( به همین دلیل است که فیلم ازکودکی یانگوم وگیومیونگ و... شروع می شود.)
وهیچ فردی ذاتا بدنیست بلکه زندگی انسان ها تحت تاثیراتفاقات خوب یا بداست که هرکدام می تواند مسیر زندگی انسان راعوض کند.
به طورمثال اگر تیری که به سمت یانگوم ومادرش پرتاپ شد اگر با فداکاری مادر یانگوم همراه نمی شد وبه یانگوم اصابت می کردیانگوم الان زنده نبود یا آشنایی اتفاقی با آشپز کنگ داگو که باعث شدیانگوم کمی از مشکلات یانگوم حل شود یا این که به جای آن که بانوهن مربی یانگوم شود بانوچویی مربی او می شد اکنون ما از یانگوم متنفر بودیم.(البته من در مورد شخیت ها صحبت می کنم نه در مورد بازیگرها والی اگر Lee young ae نقش بانو چویی راهم بازی می کردبازیگرمحبوب ما بود.)
اما شراط باعث شده تا یانگوم شاگرد مربی ای شود که ازنظراخلاقی مهربان ودلسوز است وازهمه مهمتر دوست مادرش هم است.
هم چنین نویسنده می خواهد درچندصحنه ازفیلم بگوید که یانگوم هم که شخصیت اول ومثبت داستان است هم اشتباه کرده وباعث مرگ پدرومادرش شده است(زمانی که به حرف پدرش گوش نکرده وگفته است پدرش یکی از افسران قصر است.)
درصحنه ای دیگر که یکی ازبهترین صحنه های فیلم است یانگوم رادرکناردریا نشان می دهدکه به فکر انتقام است،نویسنده وکارگردان می خواهند عنوان کنند که یانگوم هم می تواند بدجنس وانتقام گیر باشداما فرق اوبا بانوچویی این است که در مواجه با خوبی وبدی، خوبی را انتخاب می کند که این سرشار از وجود پاک اوست.
درمورد شخصیت های دیگر هم همین اعتقادرادارد به طورمثال بانوچویی ازاول بدنبوده بلکه او درخانواده ای بزرگ شده که برای رسیدن به اهداف خود دست به هراقدامی می زنند واین مسئله روی بانوچویی تاثیر گذاشته واوقصد دارد به راه خاندان خود برود وبه تبعیت از آن ها بپردازد.چون می بیند با این روش به هرچیزی که دلش می خواهد می رسد.
درمورد گیومیونگ که به نظرمن شخصیت او خاکستری است معتقداست اگر بانوچویی برای رسیدن به بانوی اولی دست به هرکاری می زندگیومیونگ هم برای رسیدن به افسرمین جانگو حاضراست دست به هرکاری بزندتا به مین جانگو برسداما گیومیونگ با بانوچویی یک فرق بزرگ دارد آن هم این است که هنوزوجودش را بدی کامل فرا نگفته وهنوز روزنه های خوبی درآن وجود دارد ولی این روزنه ها آن قدر کوچک هستند که توان مقابله با بدی ها راندارند واز بین می روند.
گومیونگ با بانو چویی یک ویژگی مشترک هم دارد آن هم ضعف است همان گونه که بانو چویی همیشه درمقابل بانوهن ناتوان وضعیف بود گیومیونگ هم در برابر یاگوم ضعیف وناتوان است ونمی تواند از او سبقت بگیرد وبه همین دلیل دریکی ازقسمت ها به بانوچویی می گوید که او هم می خواهد راه اورا ادامه دهد چون اوهم مانند چویی فکر می کند ازاین راه به اهداف خود می رسد.
هم چنین عشقه گیومیونگ به افسرمین جانگو یک طرفه است واین عشق که از بچگی با او بوده اوراازواقعیت های زندگی دور کرده واورا غرق در رؤیاهای خود کرده وباعث شده است که فکر کندپس افسرمین جانگوهم عاشق اوست و نمی تواند در عشق خود رقیبی به نام یانگوم ببیند.
درآخربایدگفت که سریال جواهری درقصر یکی ازبهترین ویابهترین سریال چند سال اخیر است که فراتر از آسیا عمل کرده و توانسته نام خودرا بر سرزبان ها بیندازد.
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 30/6/2007, 06:06

خلاصه قسمت سی و ششم جواهری در قصر!
..و پزشکی که نبض ملکه را گرفته بود سعی می کند تا با توضیحات خود بفهماند که یانگوم و شین بی خیلی زود قضاوت کرده اند و حتی از آنان می خواهد تا دیگر اشتباه نکنند و همه ابهامات را با او در میان بگذراند!
جواهري در قصر 01

ولی یانگوم هنوز مشکوک است!
جواهري در قصر 02

پزشک مسئول سلامتی ملکه ، پزشک بانو را برای درمان با طب سوزنی آموزش و امتحان می کند و سپس برای درمان به سوی ملکه مادر می فرستد
جواهري در قصر 03

ولی زمانی که پزشک بانو مشغول طب سوزنی بود حال ملکه ناگهان به هم می خورد...
جواهري در قصر 04

پزشکان جلسه اضطراری تشکیل داده و بر تشخیص بیماری مشکوک می شوند...
جواهري در قصر 05

پادشاه متوجه اشتباه تشخیص شده و به وزیران و پزشکان هشدار می دهد و دستورات لازمه به بانوی منشی ها ابلاغ می گردد
داگو نیز با پرس و جو از حوالی قصر متوجه می شود که حال ملکه چندان خوب نیست و یانگوم باید سرش حسابی شلوغ باشد..
جواهري در قصر 06

یانگوم که از همان ابتدا به تشخیص اشتباه بیماری ملکه مشکوک بود شروع به تحقیق در کتابخانه می کند..
جواهري در قصر 07

رئیس درمانگاه قصر نیز دوباره به پزشک مسئول شدیداً اخطار می دهد...
جواهري در قصر 08

شین بی جریان مشکوک بودن یانگوم نسبت به تشخیص نبض را به پزشک مسئول سلامتی ملکه می گوید...
جواهري در قصر 09

پزشک مسئول جلسه ای ترتیب می دهد و در بین جلسه با وجود مخالفت های سایرین از یانگوم می خواهد تا شرایط ملکه را دوباره توضیح دهد...
جواهري در قصر 10

یانگوم علائمی چون قرمزی لثه و نبض سن را اعلام می کند و به پزشکان می گوید ظاهراً او هنوز بچه مرده دیگری در شکم دارد (بچه او دو قلو بوده) و پزشکان بهت زده از او می پرسند چطور او نبض پیچیده سن را تشخیص داده!
جواهري در قصر 11

لذا رئیس درمانگاه با توجه به علائم اعلام شده تصمیم می گیرد مجدداً هر دو بانو را برای معاینه ملکه بفرستد...
یانگوم و بانوی پزشک علائم نبض ملکه را اعلام می کنند
جواهري در قصر 12

ولی پزشک مسئول با وجود مخالفت پزشکان دیگر به گفته یانگوم اعتقاد بیشتری دارد و اعلام می کند تشخیص بانو یئول به نتیجه نرسید و مسئولیت درمان و تشخیص یانگوم را می پذیرد...
پزشک از یئول می خواهد که برای طب سوزنی ملکه آماده شود ولی یئول اعلام می کند که چون نبضی که یانگوم اعلام می کند احساس نکرده اعتمادی برای انجام ندارد و در نهایت پزشک مسئول از یانگوم می خواهد تا ملکه را طب سوزنی کند...
جواهري در قصر 13

و یانگوم با موفقیت او را طب سوزنی می کند...
جواهري در قصر 14

و درمان را ادامه می دهد...
جواهري در قصر 15

و یونسنگ نیز برای اینکه مشکلی برای یانگوم پیش نیاید برای سلامتی ملکه دعا می کند...
جواهري در قصر 16

همه پزشکان نگرانند که آیا این درمان و تشخیص صحیح بوده یا خیر! دو روز می گذرد و هیچ بهبودی در ملکه حاصل نمی شود
داگو به افسر مین خبر می دهد که یانگوم خود را در جریان بیماری ملکه وارد کرده است ، افسر مین حسابی نگران می شود...
جواهري در قصر 17

خبر عدم بهبودی ملکه به گوش شاه می رسد شاه تصمیم می گیرد ملکه را سریعاً ملاقات کند... ولی ملکه در همین موقع مشغول خونریزی بود!
جواهري در قصر 18

همه وحشت می کنند ولی سرانجام بچه مرده دیگری خارج می شود.. و یانگوم خیالش راحت می شود..
جواهري در قصر 19

شاه از این واقعه (خروج بچه) واقف شده و به پزشکان می گوید کارشان را بدرستی انجام داده اند...
جواهري در قصر 20

یئول نیز از پزشکان تقاضای انزال درجه می کند ولی پزشک مسئول از انجام اینکار جلوگیری می کند و پس از خروج پزشکان او به یانگوم چهره دوم خود را نشان می دهد و به او می گوید چرا مرا از روی عمد نابود کردی؟!
جواهري در قصر 21

یانگوم که در بدو اخراج از قصر بود دوباره در قصر ماندگار شد و پزشکی که بانو چویی به او دستور بیرون راندن یانگوم را داده بود از مادام چویی فرصت دیگری می خواهد...
جواهري در قصر 22

یانگ داک نیز در این فرصت درمانگاه و داروخانه خود را در چوسان برقرار کرده بود و یانگوم به ملاقات او می آید...
جواهري در قصر 23

افسر مین و وزیر نیز تصمیم می گیرند برای تجهیز سلاح به شاه پیشنهاد کاهش زمین های صاحب منصبان را ارائه کنند که البته با موافقت شاه روبرو می شود.
جواهري در قصر 24

وزیر اوگیومو که دارای بیشترین تعداد زمین های تقدیمی بوده با این وضعیت سخت عصبانی می شود و جلسه ای با صاحب منصبان ترتیب می دهد که البته بانو چویی اعلام می کند که ترتیب کارها را می دهد!
جواهري در قصر 25

در همین وضعیت خبر می رسد که ملکه مادر درمان را متوقف کرده است.. شاه به ملاقات ملکه مادر می رود و ملکه مادر به او می گوید : "از کی تاحالا نگران من شدی برگرد و هرگز نمی خواهم تو را ببینم ، چطور توانستی پزشک خانواگی مرا مرخص کنی و به جایش پزشک دیگری بیاوری"!
جواهري در قصر 26

و مادام چویی از این حیله خشنود می شود و...

جواهري در قصر 27
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 30/6/2007, 06:12

عکسهایی از سریال و هنر پیشگان آن
جواهري در قصر 4zbxbt2
جواهري در قصر 5xr3n8k
جواهري در قصر Cinebus_2001
جواهري در قصر 54lv5p5
جواهري در قصر 6bj1mvk
جواهري در قصر 6450fep
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 30/6/2007, 06:21

j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 8/7/2007, 06:58

قسمت سی هفتم شروع ولوم سوم مجموعه است...
خیلی جالب می شد اگر تلویزیون به گونه ای پخش این برنامه را شروع می کرد تا این قسمت به مناسبت هفته مادر پخش می شد اینطور نیست؟!

... ملکه مادر به خاطر اخراج پزشک خانوادگی اش ، از درمان امتناع می ورزد شاه که از حرکت ناگهانی مادرش در این مورد تعجب می کند از بانوی اول می خواهد تا علت آن را جویا شود
جواهري در قصر 01

رئیس درمانگاه از پزشک شین می پرسد چکاری انجام داده که ملکه مادر او را نادان خطاب کرده است؟! ولی او جوابی ندارد!
جواهري در قصر 02

پزشک مسئول سلامتی ملکه مادر برای بردن دارو پیش او می رود ولی با کمال تعجب مشاهده می کند که پزشکی که شاه او را اخراج کرده بود نزد ملکه مادر است و ملکه مادر به پزشک شین می گوید چطور به داروی تو اعتماد کنم در حالیکه در گذشته کسی به خاطر درمان نادرست تو مرده است؟!
جواهري در قصر 03

و پزشک اخراج شده به ملکه مادر می گوید که به دلیل اشتباه این پزشک دربار ضربه شدیدی دیده است و به پیشنهاد وزیر جو بخشیده شده است و ...
جواهري در قصر 04

به این ترتیب نه تنها پزشک شین بلکه وزیر چپ و افسر مین جو نیز مورد هدف قرار می گیرند...
خبر به افسر مین می رسد و افسر مین بیان می دارد که توطئه وزیر اوگیومو و خاندان چویی است زیرا نمی خواهند زمین هایشان را از دست بدهند
جواهري در قصر 05

مادام چویی دلیل امتناع ملکه مادر را به شاه اطلاع می دهد..
جواهري در قصر 06

.. در نهایت شاه که وضعیت مادرش را در خطر می بیند اعلام می کند تا پزشک شین را بر کنار کنند و اگر سودی حاصل نشد حتی هیات چینی بر کنار کنند و اگر نشد زمین ها را پس می دهد و اگر باز هم نشد..
جواهري در قصر 07

پزشک شین باوجودیکه خبر عزل خود را می شنود به پیش ملکه مادر می رود و از او خواهش می کند تا به سلامتی خود اهمیت بدهد ولی ملکه مادر این خطاب را توهین تلقی می کند...
جواهري در قصر 08
در این موقع ناگهان یانگوم از ملکه مادر خواهش می کند تا شرط بندی با شاه را کنار بگذارد زیرا در این شرط بندی جان خیلی ها به خطر می افتد و به او می گوید این شرط بندی روی زندگی خودتان است و نه آزمایش شاه و ...
جواهري در قصر 09

یانگوم به ملکه مادر پیشنهاد می دهد به جای اینکه روزی زندگی اش شرط بندی می کند با او شرط بندی کند! و می گوید اگر با من شرط بندی کنید فقط زندگی من در خطر است در حالیکه اگر با شاه شرط بندی کنید زندگی خود ، معلم من و پادشاه و مردم چوسان در خطر است!
جواهري در قصر 10

ملکه مادر می گوید شرط بندی تو چیست؟ یانگوم می گوید : اگر من برنده شود شما معالجات معلم مرا می پذیرید و اگر باختم زندگی من برای شما! ملکه مادر از یانگوم می پرسد آیا زندگی تو چنان بی ارزش است؟ یانگوم می گوید : زندگی من با ارزش است ولی زندگی معلمم با ارزش تر است
جواهري در قصر 11

ملکه می گوید چطور شروع کنیم؟ یانگوم معمایی مطرح می کند : "او کیست که تست کننده غذای پادشاه از دوران بسیار قدیم بوده ، تست کنندگان غذا در چین همگی از او اساس گرفته اند او خدمتکار است و کارهایی به آن پستی انجام می دهد ، معلم تمام خانواده است افسانه ای گفته زمانیکه او زنده است تمام کوه ها پوشیده است و زمانیکه بمیرد تمام دنیا را آب می گیرید! " و سپس به ملکه مادر می گوید شما به خاطر سلامتی خود تنها یک روز مهلت پاسخ دارید
پزشک مسئول این خبر را به گوش سایرین (مین جو ، یانگ داک ، داگو ) می رساند و بیان می کند که اگر یانگوم موفق شود وزیر اوه به دامی که خود درست کرده می افتد ولی اگر موفق نشود بی شک 3 انسان خوب را از دست داده ایم!
جواهري در قصر 12

آن شب همه افراد قصر و شهر به جواب معمای یانگوم فکر می کرند... از جمله داگو و همسرش!
جواهري در قصر 13

و حتی بانو چویی برای شکست یانگوم از همه خواسته بود تا در کتابها و از هر طریقی جواب را پیدا کنند!
و قطعاً پادشاه نیز به پاسخ معما می اندیشید...
جواهري در قصر 14

همه با مشاهده یانگوم از او پاسخ را می پرسیدند!
مادام چویی به پیش ملکه می رود و به او می گوید ما جواب را یافتیم نگران نباشید!
زمان شرط بندی به پایان می رسد و افراد مرتبط جهت شنیدن پاسخ ملکه در اتاق وی گردهم می آیند..
در همین حین ملکه مادر علام می کند "معالجات پزشکی را می پذیرم" و حیرت دیگران را برمی انگیزد!
جواهري در قصر 15
جواهري در قصر 16

پس از آنکه پزشکان معالجات ملکه مادر را انجام می دهند...
جواهري در قصر 17

شاه و ملکه به ملاقات ملکه می روند ، شاه یانگوم را سرزنش می کند که چطور در چنین وضعیتی ملکه مادر را به زحمت انداخته و از او خواسته در مورد معما بیاندیشد ولی ملکه مادر می گوید آنچنان در زحمت هم نیافتادم زیرا بانو چویی جواب را به من گفت! شاه می پرسد این پاسخ چیست؟ ملکه مادر می گوید جواب معما من هستم! و سپس یانگوم شروع به توضیح می کند..
جواهري در قصر 18

ملکه می گوید او دختری زیرک است زیرا من از ابتدا بازنده بودم اگر پاسخ را نمی دانستم که بازنده بودم و اگر پاسخ را می دانستم می فهمیدم که کارها را برای پسرم سخت کرده ام... هم اینک نه می توانم او را تنبیه کنم نه به او جایزه دهم
جواهري در قصر 19

یونسگ برای پرسید ماجرا به سوی یانگوم می آید و شاه در حین راه او را می بیند و از او سوال می کند از بانوی کجاست ؟!
جواهري در قصر 20

در این حین شین بی ناگهان یانگوم را صدا می کند و اعلام می کند که حال ملکه مادر وخیم است..
جواهري در قصر 21

شاه بسرعت نزد ملکه مادر می آید و از پزشکان می پرسد چرا او داروها را استفراغ می کند پزشک بیان می کند که بدلیل تاخیر درمان طحال و معده او بسیار ضعیف شده است..
جواهري در قصر 22
پادشاه از پزشک اول دربار درخواست می کند تا درمان ملکه مادر را در اولویت امور قرار دهد و پزشکان جلسه اضطراری تشکیل می دهند ، در بین جلسه خبر می رسد که حال ملکه مادر اصلاً خوشایند نیست و حتی غذاهای عادی را نیز استفراغ می کند...
جواهري در قصر 23
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 8/7/2007, 07:01

سانسوری های قسمت 36

جواهري در قصر 6ajx8p3
جواهري در قصر 4ku6cdh
جواهري در قصر 52bdcfo
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 8/7/2007, 07:04

شعر پایانی سریال و ترجمه

오나라 오나라 아주 오나 ترجمه: اگر تقاضا کنم که بیاید ، آیا او واقعاً می‌آید؟
가다라 가다라 아주 가나 ترجمه: اگر تقاضا کنم برود ، آیا او واقعاً می‌رود؟

나나니 다려도 못 노나니 ترجمه: حتی اگر تا ابد منتظر بمانم ، ما نمی‌توانیم با هم باشیم.

아니리 아니리 아니 노네 ترجمه: نه . نه . «بودن» معنی نمی‌دهد.

오지도 못하나 다려가마 ترجمه: حال که نمی‌توانی اینجا بیایی ، در عوض مرا به پیش خود ببر.
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 8/7/2007, 07:05

آهنگ سریال به فارسی

جواهري در قصر Mp3
jewel_in_the_palace_in_Persian.mp3

جواهري در قصر Mp3
jewel_in_the_palace_in_Persian_ring_tone.mp3

جواهري در قصر Mid
oh_na_ra_i_by_Bonyanalam.mid

بابا هنرمندان ایرانی ترکوندن! آهنگ این سریال به فارسی. از دست ندید!
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 9/7/2007, 08:12

قطعه سانسوري بر مي گرده به اونجايي كه يونسنگ مي ره پشت قصر تا يه كم تنها باشه كه يكدفعه چشمش به سگ شاه مي افته
جواهري در قصر 2

اين حرفهايي است كه يونسنگ به اون سگه مي گه
جواهري در قصر 3

تو اينجا چي كار مي كني؟
تو هم مثل مني؟
چرا اينجا تنهايي؟
مريضي؟گرسنه اي؟
گرسنه كه نيستي؟
جواهري در قصر 1
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 9/7/2007, 08:28

نتقام!!!

بعد از اينكه يانگوم به جيجو ميره يونسنگ يه سري تحقيقاتي مي كنه و به اين نتيجه مي رسه كه كار كار چوئي هاست ولي هيچ مدرك مستدلي نداره و توي اين عكس مي بينيد كه كارگر آشپزخانه داره اعتراف مي كنه كه صدف گيوميونگ را خورده.

جواهري در قصر 2

به هر حال يانگوم و هن از قصر مي رن و حالا ديگه هيچ مزاحمي وجود نداره كه بانو چوئي بانوي اول بشه و گيو ميونگ....

جواهري در قصر 3

يانگوم كه مدتهاست در جيجو مثه يه خدمت كار از اون كار مي كشن متوجه مي شه كه اگه كسي از طبقه خدمتكار بتونه پزشكي ياد بگيره مي تونه به قصر بره و وقتي فكر انتقام تو سرش مي ياد به خودش مي گه كه من بايد بهترين پزشك كره بشم. در اين تصوير داره به مين جانگو مي گه كه اميدي براي برگشتن به قصر پيدا كرده.

جواهري در قصر 4

يانگوم مدتها تحت تعليم بهترين پزشك جيجو كه البته تنهاترين هم هست قرار مي گيره و چيزاي زيادي مي فهمه.

يانگوم هدفش از پزشك شدن فقط و فقط انتقام بود تا اينكه به طور اتفاقي مسئول عطاري قصر كه مدتي اونجا كار مي كرده و پزشك خيلي خوبي هم هست مي بينه و جريان را براش تعريف مي كنه.

كه اون بهش مي گه اگه مي خواي از پزشكي براي انتقام استفاده كني همين الان طبابت را براي هميشه بزار كنار.....

و اين باعث يه تلنگور در مغز يانگوم مي شه.

جواهري در قصر 5

ولي يانگوم سخت آموزش مي بينه به قصر مي ياد و تحت تعليم هاي بسيار دشوار پزشكان قصر قرار مي گيره و بارها تهديد به اخراج مي شه ولي به هيچ طريقي دست بردار نيست. اون بايد پزشك بشه

جواهري در قصر 6

بلاخره يانگوم يه پزشك مي شه و كار هاي سودمندي انجام مي ده كه بعدا براتون مي گم.

اون كه حالا محبوب ملكه شده از ملكه مي خواد كه اجازه بده به اون كه به قسمت آرشيو سلطنتي كه سوابق خانواده حكومتي به صورت خيلي سري نگه داري مي شه بره(بايد بگم حتي پزشكان هم اجازه دسترسي به اين قسمت را ندارند چه برسه به يه بانوي دستيار)

ملكه قبول مي كنه و يانگوم مخفيانه از روي سوابق پزشكي شاه كپي برداري مي كنه تا بفهمه قضيه اردك گوگردي و بيماري شاه چي بوده.
جواهري در قصر 7

يانگوم داره مخفيانه رو اين قضيه كار مي كنه كه شاه يييهويي بيماري سختي مي گيره و گيوميونگ كه حالا بانوي اول آشپزخانه است همراه بانو چويي به ريختن قارچ سمي در غذاي شاه محكوم مي شن.

جواهري در قصر 8

كه البته اين نقشه اي است از طرف بانوي منشي هاي قبلي كه به دست بانو چويي محكوم به خيانت شده بود و مدتهاست كه از قصر اخراج شده. به كمك يك بانوي پزشك و همدستي وزير اوه

جواهري در قصر 9

وزير اوه كه حالا توسط بانوي منشي هاي قبلي تحريك شده در صدد پاپوش درست كردن براي چوئي ها بر مي ياد. و به دروغ در تصوير زير داره بانو چوئي را سر كار مي زاره.

جواهري در قصر 10

اما شما فكر مي كنين قلب قشنگ يانگوم مال انتقامه؟؟؟؟؟

اصلا يانگوم مي تونه انتقام بگيره؟

تصوير زير مال وقتيه كه يانگوم مي فهمه چوئي ها گرفتار شدن به نظر شما يانگوم خوشحال به نظر مي ياد؟؟؟؟

جواهري در قصر 11

يانگوم كه حالا پي به موضوع بيماري شاه برده مي دونه كه اگه قضيه رو رو كنه چوئي ها آزاد مي شن برا همين مياد به زندان و از بانو چوئي و گيوميونگ مي خواد كه گريه كنند و از بانو هن و مادرش طلب بخشش كنن.
جواهري در قصر 12

فردا در روز اجراي حكم يانگوم به دادگاه مي ياد و مي گه كه قضيه قارچ سمي نبوده و...... و باعث آزادي اونا مي شه.

جواهري در قصر 13

افسر مين جانگو كه توي اين مدت راجع به قضيه اردك گوگردي حسابي تحقيق كرده بوده به كمك وزير راست تحقيقاتش را كامل ميكنه و همه افرادي كه به اون جريان مربوط مي شن را به دادگاه مي كشونه.

جواهري در قصر 14

جريان دادگاه مفصله ولي نهايتا بانو چويي كه فرار مي كنه بعد از رفتن به آرامگاه مادر يانگوم و طلب بخشش از اون از دره پرت مي شه.

جواهري در قصر 16

یانگوم حتی در آخرین لحظات هم بانو چوئی را نصیحت می کنه و ازش می خواد که از بانو هن و مادرش طلب بخشش کنه که بانو چوئی...

جواهري در قصر 15

گيو ميو نگ از قصر براي هميشه اخراج مي شه.

جواهري در قصر 18
البته قبل از رفتن نامه مادر یانگوم که بانو چویی بهش گفته بود آتیشش بزن و اون نزده بود را به یانگوم برمیگردونه
جواهري در قصر 21

وزير اوه تبعيد مي شه

جواهري در قصر 20

پانسول چويي در راه تبعيد مي ميره

جواهري در قصر 17

و اون دو تا پزشك كه به يانگوم خيانت كرده از قصر اخراج مي شن.

كاش مردم ما هم كمي مثل يانگوم بودن و روحي به بلندي روح يانگوم داشتن.

يانگومي كه حتي بانو چويي را در بستر بيماري درمان مي كند در حالي كه مي توانست با يك طب سوزني غلط او را بكشد.

جواهري در قصر 22
جواهري در قصر 23

يانگوم گر چه مي توانست با قدرت از آنها انتقام بگيرد ولي هيچ گاه اين كار را نكرد به اميد اينكه روزي آدم بشن.

يانگوم بلاخره بانوي اول آشپزخانه شد و در كتاب بانو هاي اول رنج نامه مادرش را به ثبت رساند.
جواهري در قصر 19
j.j
j.j
عضو برتر

صفحه 1 از 5 1, 2, 3, 4, 5  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه