نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و....

اذهب الى الأسفل

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... Empty نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و....

پست من طرف j.j في 9/12/2007, 10:06

نکاتي جالب درباره آرم شرکت هاي خودروسازي

بي.ام.و (B.M.W): دايره بي.ام.و ، يک ملخ خوش فرم در حال چرخش هواپيماست و رنگ ابي آن ، يادآور آسمان ها مي باشد. گفتني است شرکت بي.ام.و ، موتورهاي هواپيماهاي جنگي را نيز مي سازد.

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 2hohjcn

آئودي (Audi): چهار حلقه ارم آئودي ، نمايانگر چهار شرکت کنسرسيم اتويونيون است که با ادغام در يکديگر ، اين شرکت را بنا نهاده اند. آئودي در زبان لاتين يعني «بشنو» که بعد از جنگ جهاني دوم ، اين کلمه از زبان آلماني حذف شد و دوباره در سال 1965 در محافل آلماني ظاهر شد.

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 29fwhzn

فراري (Ferari): يک اسب بلند شده روي دو پا ، نشان خلبان شجاع ايتاليايي در جنگ جهاني دوم بود. درواقع «فرانسيسکو باراکا» خلبان شجاعي بود که يک تنه حداقل 5 فروند از هواپيماهاي دشمن را در زمان جنگ جهان دوم سرنگون کرد و والدينش ، فراري را ترغيب کردند تا نشان پسرشان را روي خودروهاي مسابقه اي خود قرار دهند.

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 44653s8

پژو (Peugeot): يکي از اولين مدل هاي پژو به نام مدل شير شناخته شد که نشان محلي شهر «بلفورد» (محل ساخت مدل مزبور) است و از آن زمان تا حالا ، آرم شير بر روي خودروهاي پژو باقي مانده است.

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 4gq4t8h

مرسدس (Mercdes): ستاره سه پر مرسدس بنز ، نشان تسلط آن بر زمين ، دريا و آسمان است. اين نشان براي اولين بار بر روي دايملر 1909 ديده شد و ترکيبي از نشان دادن تاج افتخار نيز در سال 1926 که نشان کنوني آن است ببه نمايش درآمد.

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 35lt205

پورشه (Porshe): نشان پورشه ، نشان محلي شهر «اشتوتگارت» است. اسب ، علامت مزرعه اشتات و شاخ ها و خطوط مشک و سرخ ، بخشي از نشان سلطنتي پادشاهي «وورتمبرگ» است.

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 2ihtob6
نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... Siapa
این ارم سایپا
نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... P4525
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... Empty رد: نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و....

پست من طرف j.j في 9/12/2007, 10:11

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 16-01
ايران خودرواولين نشانه‌اي كه در صنعت خودروسازي ايران مطرح شد آرم حك شده بر روي پيكان بود. تصويري از يك ارابه باستاني و شمايلي از يك اسب در حال حركت كه اين آرم تا زمان توقف توليد پيكان همراه اين خودرو بود.
پس از توقف توليد پيكان و آغاز توليد خودروي سمند مسوولان ايران‌خودرو طراحي آرم جديدي براي سمند را در معرض فراخوان عمومي گذاشتند و در نهايت طرح استاد مرتضي مميز كه يك كله اسبي زيبا بود، به عنوان زيباترين و بهترين اثر براي قرار گرفتن بر بدنه خودروي سمند برگزيده شد.
طرحي كه با نام خودرو كاملا همخواني داشت.


نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 16-02
سايپاپيدا كردن نشان جديد براي سايپا نيز به سال‌هاي دهه 60 بازمي‌گردد در آن روزها كه محصولات اين خودروساز هنوز به تنوع امروزي دست نيافته بود يكي از طراحان برجسته ايران با نام ابراهيم حقيقي آرم سايپا را طراحي كرد.
اين آرم به‌زعم طراحش، صفاتي چون بالندگي و توسعه را القا مي‌كند كه تبديل به يكي از آشناترين نشانه‌هاي صنعتي ايران شده است.
طراحي لوگو براي خودروسازان بزرگ جهان


نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 16-03
جاگواردر ميان خودروهاي انگليسي جاگوار لوگوي برجسته‌اي دارد. آنچه از نام اين خودرو بر مي‌آيد جاگوار نام يك پلنگ درنده است كه به دنبال شكار مي‌گردد.

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 16-04
شورولتنشان شورولت كه شبيه علامت جمع است به يكي از سفرهاي ويليام دورانت موسس اين شركت به پاريس بازمي‌گردد.
دورانت در اين سفر مجذوب طرح يكي از كاغذهاي ديواري مي‌شود و چند سال بعد در سال 1913 وي مبناي طراحي لوگوي برخي از خودروهاي توليدي خود كه نامشان را از لوئيس شورولت راننده مسابقات سرعت به عاريت گرفته بود قرار داد.


نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 16-05
سيتروئنعلامت رو به بالاي سيتروئن اين تصور را در بيننده به وجود مي‌آورد كه آرم سيتروئن به معناي حركت رو به اعتلا و نزديك شدن به مهندسي پيشرفته است؛ اما چنين نيست. آندره سيتروئن كار در صنعت موتور را با توليد چرخ دنده آغاز كرد و علامت نظامي دوتايي در واقع سمبل دنده‌هاي چرخ دنده است.

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 16-06
سيزتا
لوگوي سيزتا به طور آشكار گوياي مليت ايتاليايي كارخانه است. اين لوگو طرحي از يك سر گرگ به نشانه افسانه يتبر است. استفاده از رنگ زرد نيز به خاطر نماد شهر مودنا در ايتاليا بوده است.

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 16-07
بي.ام.ونشان شركت خودروسازي
بي.ام.و از زماني كه اين شركت به توليد موتور هواپيما روي آورد برگزيده شد. آرم بي.ام.و يك ملخ خوش فرم و در حال چرخش هواپيما است و رنگ آبي آن يادآور آسمان است.


نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 16-08
آئودي
چهار حلقه آئودي برخلاف برخي شايعات هيچ ارتباطي به حلقه‌هاي المپيك ندارد، بلكه نمادي از ادغام چهار شركت خودروسازي آلمان در سال 1932 است. اين چهار شركت كه د.كا.و، وندرو، هورش و آئودي را در بر مي‌گرفتند؛ به دليل شرايط نامناسب بازار ناچار به ادغام در يكديگر شدند. بعد از جنگ اين اتحاديه نام خود را از زبان لاتين كه در انگليسي به معناي مي‌شنوم است و از اسم موسس خود آگوسته آئودي گرفته شده حفظ كرد و تنها حلقه‌‌هاي نشان آن باقي ماند.

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 16-09
فولكس واگنشركت فولكس واگن در سال‌هاي منتهي به جنگ دوم جهاني توسط فرانس ريمپيسه تاسيس شد.
لوگوي اصلي كه ريميسپه در رقابتي درون سازماني طراحي كرد و به خاطر خلاقيت در نظر گرفته شده در آن 50 مارك برنده شده بود، به عنوان لوگوي اين شركت انتخاب شد.
لوگوي شركت فولكس واگن در ابتدا با چرخ دنده‌اي كه نشان رسمي جبهه كارگري آلمان بود احاطه شده بود اما پس از جنگ دوم جهاني اين دنده از لوگو حذف شد.


نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 16-10
فراري
آرم فراري در واقع اسب بلند شده بر روي دو پا است كه نشان خلبان آس ايتاليايي در جنگ اول جهاني است (ACE) در بين خلبانان به كسي اطلاق مي‌شود كه حداقل 5 فروند از هواپيماهاي دشمن را سرنگون كرده باشد)، فرانسيسكو باراگايتي از خلبانان آس ايتاليا بود، كه والدينش شركت فراري را ترغيب كردند تا نشان پسرشان را روي خودروهاي مسابقه‌اي خود قرار دهد.

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 16-11
مرسدس بنزستاره سه پر مرسدس بنز نشان از تسلط آن بر زمين، دريا و آسمان است.
سه شاخه مرسدس فاقد حلقه دور آن بود، اما پس از ادغام مرسدس و بنز در دهه 20 ميلادي حلقه گلي به دور اين نشان اضافه شد.


نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 16-12
پورشه
آرم پورشه نشان محلي شهر اشتوتگارت است. در اين نشان اسب علامت مزرعه اشتاب و شاخه و خطوط مشكي و سرخ نيز بخشي از نشان سلطنتي پادشاهي ووتمبرگ است.

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 16-13
آلفارومئوآرم شركت آلفارومئو نيز مانند پورشه نشان محلي است. علائم اين شركت نشان رسمي شهر ميلان و مربوط به جنگ‌هاي صليبي مي‌باشد كه در آن انساني در حال خورده شدن است.

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 16-14
فوردآرم بيضي و ساده شركت فورد در سال 1903 توسط هارولدويلز كه شغل اصلي آن چاپ كارت ويزيت بود طراحي شد و در سال 1927 زمينه اوليه نشان شركت به رنگ آبي تغيير كرد.
نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 16-15
فياتدر دهه 80 شركت فيات نشان ابتداي خود را به نفع حروف كلمه فيات كه به طور نامنظم كنار هم قرار گرفته بودند را كنار گذاشت و آرم جديد فيات توسط طراح ارشد اين شركت طراحي شد. مايو‌مايول، طراح ارشد شركت فيات نشان جديد فيات را به صورت اتفاقي به هنگام آزمودن يكي از مدل‌هاي اين شركت طراحي كرد. وي به هنگام تست خودرو از برابر يكي از تابلوهاي نئون تبليغاتي فيات عبور كرد و نور اين نئون كه در پي زمينه سياهي آسمان معوج به نظر مي‌رسد؛ توجه وي را جلب كرد و به اين طريق نشان چندساله فيات توسط وي طراحي شد.

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 16-16
مازاراتينشان مازاراتي نيز مانند آلفارومئو و پورشه سمبل يك شهر است. مازاراتي سمبل شهر بولينا است و اين خودرو براي اولين بار در آن شهر توليد شد؛ و به همين منظور نشان اين شهر براي اين شركت خودروسازي طراحي شد.

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 16-17
مزدانشان مزدا توسط ري‌يوشيمارا كه يك شركت مشهور در زمينه تصويري‌سازي است تكامل يافته حرف «V» در نظر گرفته شد. اين نشان نمايانگر بال‌هاي باز شده مي‌باشد كه در فرهنگ ژاپن به معناي ابتكار، درك هدف و لطافت است.

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 16-18
ميتسوبيشيآرم ميتسوبيشي برگرفته از سه قطعه الماس لوزي شكل است كه در يك نقطه تلاقي پيدا كرده‌اند. ميتسوبيشي با اين آرم مي‌خواهد به مشتريانش بفهماند كه خودروي زير دستشان مثل يك الماس با ارزش است.

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 16-19
رو ور
روورها گروهي راهزن دريايي يا سرگردان در درياها بودند. چيزي شبيه وايكينگ‌ها و از همين رو كشتي وايكينگ‌ها هميشه و به اشكال گوناگون در نشان روور وجود داشته است.

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 16-20
اشكودانشان اشكودا شبيه يك بوقلمون در حال پرواز است. حال آنكه بوقلمون‌ها پرواز نمي‌كنند، اما اين نشان در واقع يك پيكان بالدار است كه مفهوم كلي سرعت را به مخاطب القا مي‌كند.

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 16-21
سوبارو
سوبارو اولين كارخانه ژاپني توليدكننده خودرو است. اين نشان اشاره به گروهي شش‌تايي ستارگان خوشه پروين در صور فلكي است كه در زبان ژاپني به نام موتسورا بوشي نيز خوانده مي‌شود.

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 16-22
تويوتانشان كنوني تويوتا شبيه يك گاوچران با يك كلاه بزرگ است. در واقع سه بيضي درون يكديگر است كه نشان‌دهنده قلب مشتري، قلب توليد و قلب پيشرفت فني در حال گسترش و فرصت‌هاي بيكران است كه دور دوبيضي ديگر قرار گرفته است.


نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 16-23
ولووولوو در زبان لاتين به معناي «من مي‌گردم» است و دايره پيكان‌دار نشان قراردادي فولاد است. دايره و پيكان همچنين يادآور سپر و نيزه مريخ است كه سمبل شيميايي براي آهن نيز مي‌باشد.
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... Empty رد: نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و....

پست من طرف j.j في 9/12/2007, 10:36

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 5309
می‌توانید همچین پلکانی بسازید؟


نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... Azematcom208


باور کنید شکل تیره پایین یک مربع است! باور کنید!!نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... Azematcom209


آیا می‌توانید سه صورت در تصویر پایین پیدا کنید!؟نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... Azematcom210


در تصویر پایین تعدادی گل می‌بینید یا صورت یک پیرمرد!؟


نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... Azematcom211
[center]در نگاه اول یک صورت مشاهده می‌کنید!؟ کمی بیشتر دقت کنید ... یک باغ وحش از حیوانات خواهید دید!

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... Azematcom201

باز هم در نگاه اول یک صورت می‌بینید!؟ مطمئنید!؟ کمی بیشتر دقت کنید ...

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... Azematcom202به این عکس نگاه کنید ... یک تصویر متحرک می‌بینید!؟ (این یک عکس ثابت است)

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... Azematcom203

به نظرتان طول کدام یک از خط‌های عمودی بیشتر است!؟ (اگر شک دارید، با خط‌کش امتحان کنید)نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... Azematcom204
می‌توانید تعداد پاهای این فیل را بشمارید!؟


نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... Azematcomkhd2

به نظر شما کدامیک از این سربازهای وظیفه!! قدبلندتر هستند!؟


نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... Azematcomkhd7
[/center]
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... Empty رد: نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و....

پست من طرف j.j في 9/12/2007, 10:40

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... Possible.0
موج یا یه ادم خندون.کوه پر از برف یا دوتا عاشق.اونم عکس یه دخترهنكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 1183598917

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 1183580670

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 1183535411
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... Empty رد: نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و....

پست من طرف j.j في 9/12/2007, 10:50

خطای دید

بمنظور تست بينايي خود اگر قادر به مشاهده يكي از اعداد زير نيستيد، مـبـتـلا بـه كور رنگي ميباشيد:

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 34repmv نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 2yv9zm8

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 47a1r2d نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 3zjx2es

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 2r7of7o نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 2r5b8l2


تصاوير زير بر اثرخطاي چشمي دگرگون شده و بصورتي شگفت انگيز بنظرميرسند .مربعهاي قرمزبالا و پايينX يكرنگ ميباشند!
نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 2je5npzدايرههاي مياني هر دو يك اندازه ميباشند!


نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 2yo5x8g

خطوط زيركاملا موازي همديگر ميباشند!
نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 2u70plj


تصوير زير يك جسم است يا 2 جسم؟

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 34q23c9


در محل تقاطع مربعهاي زير تنها دايره هاي سفيد وجود دارند !

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 29dftd2


جريان آب در 3 رود زير تنها توسط پس تصويرهاي چشمان شما پديد آمده !نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 47nju52


چرخهاي دوار! بـه نقطه وسط خيره شويد و سرتان را جلو و عقب ببريد چرخها به حركت درميايند!!!نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 2mere5wيك تصوير بسيار حيرت آور ...
مربع هاي تاب برداشته! امـا هيـچ خط منــحني در تصوير زير وجود ندارد! ميتوانيد با خط كش امتحان كنيد !


نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 2qmq3cxچرخ دنده هاي دوار! چـشمـانـتان را به روي تصوير حركت داده تا چرخدنده ها به حركت درآيند!!!

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 3zu9j6t
تصويرزير يك مكعب است و ياگوشه يك ديوار؟
نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 2eyvtz7


درتصوير زير تنها دايره وجود دارد اما شما آنها را پيوسته و مارپيچ ميبينيد
نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 3z8u9noبه دايـره مياني خيره گرديد پس از چندين ثانيه خواهيد ديدكه بتدريج سايه هاي اطراف ناپديد ميگردند !!!نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 33bk75c
شگفت انگيز ترين تصوير موجود !به وسط اين دايـره به مدت 2 دقيقه خيره گرديد بتدريج خواهيد ديد كه هاله اي آبي رنگ پيرامون دايره شروع به درخشيدن ميكنـد!! الـبته بتدريـج چشمانتان را از صفحه مونيتور فاصله دهيد تا هاله بزرگتر گردد.
نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 44hfkfc


پنجره زيربه سمت چپ ميباشد يا راست؟
نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 2a6uy4n

بناي زير داراي چند ستون ميباشد؟ !

نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 2n1s47r


تصوير زيريك پل طويل است و ياچندين كشتي؟!
نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 449qk2f


اسكيمو وياصورت اسكيمو؟!


نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 49jl4py


خطوط قرمز زنگ كاملا موازي هستند !


نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 455udc8دايره زيرتنها بواسطه خطوط اطرافش خميده بنظر ميرسد!
نكاتي جالب در مورد طراحي و نام گذاري آرم شركت ها و.... 4bga2d0
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 43
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد