بچه های گل گفتمان
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

تغيير براي برابري

+5
hichkas
oscar
j.j
naz khatun
Desideria
9 مشترك

صفحه 1 از 3 1, 2, 3  الصفحة التالية

تغيير براي برابري Empty تغيير براي برابري

پست من طرف Desideria 20/6/2007, 02:02

flower
درود به همه ی خانومهای عزیز
این جستار خلاصه ایی از فعالیت بانوان ایرانی برای احقاق حقوق از دست رفته شون هستش

امید که روزی ما به حقوقمون دست پیدا کنیم

بيانيه ”يك ميليون امضاء“ براي تغيير قوانين تبعيض‎آميز

شنبه28 مرداد 1385

مجموعه‎ قوانين موجود در ايران، زنان را جنس دوم قلمداد كرده و بر آنان تبعيض روا می دارد، آن هم در جامعه ای که بيش از 60 درصد از پذيرفته‎شدگان دانشگاه‎ها را زنان تشكيل می‎دهند. در بسياري از جوامع اعتقاد بر آن است كه قانون بايد يک پله از فرهنگ بالاتر باشد تا بتواند فرهنگ جامعه را تعالي بخشد اما قوانين در ايران از فرهنگ و موقعيت زنان عقب‎تر است.

طبق قانون يک دختر در سن نه سالگي مسئوليت کامل کيفري دارد و اگر مرتکب جرمي شود که مجازات آن اعدام است دادگاه مي‎تواند او را به اعدام محكوم ‎كند. اگر زن و مردي در خيابان تصادف کنند و هر دو فلج شوند طبق قانون خسارتي که به زن مي دهند نصف خسارت مرد است. اگر حادثه‎اي جلوي چشم زن و مردي اتفاق بيافتد طبق قانون شهادت زن به‎تنهايي پذيرفته نمي‎شود اما شهادت مرد پذيرفته مي‎شود. طبق قانون، پدر مي‎تواند با اجازه دادگاه، دخترش را حتي قبل از 13 سالگي به عقد مرد 70 ساله‎اي درآورد. طبق قانون، مادر هيچ‎گاه نمي‎تواند سرپرست امور مالي فرزندش باشد و در مورد محل زندگي، اجازه خروج از كشور و حتي مسائل درماني كودك تصميم بگيرد. طبق قانون مردان مي‎توانند چند همسر داشته باشند و هر موقع بخواهند زن‎شان را طلاق بدهند.

اين موارد تنها بخش كوچكي از نابرابري و تبعيض‎هاي قانوني نسبت به زنان است و بي‎شك زناني كه در طبقات پايين جامعه قرار دارند يا جزو اقليت‎هاي قومي و مذهبي هستند از تبعيضات قانوني بيش از ديگر زنان رنج مي‎برند. از سويي، وجود قوانين ناعادلانه‎، روابط بين زن و مرد را چنان ناسالم و نامتعادل ساخته كه زندگي مردان را نيز با مشكلات بسياري مواجه كرده است، از جمله مي‎توان به رواج ميزان بالاي مهريه اشاره كرد كه به‎دليل احساس عدم امنيت ناشي از تبعيضات قانوني از سوي زنان درخواست مي‎شود.

از سوي ديگر، دولت ايران به ميثاق‎هاي بين‎المللي حقوق بشر ملحق و متعهد به اجراي مقررات آنان شده است. مهم‎ترين ضابطه در حقوق بشر عدم تبعيض برمبناي جنس، قوم، مذهب و... است. بنابر مباني فوق ما امضاءكنندگان اين بيانه خواستار رفع تبعيض از زنان در كليه‎ قوانين بوده و از قانونگذاران مي‎خواهيم كه نسبت به بازنگري و اصلاح قوانين بر اساس تعهدات بين‎المللي دولت اقدام نمايند.

امضاهای زیر تنها امضاهایی است که از طریق اینترنت جمع آوری شده و شامل امضاهایی که به صورت چهره به چهره جمع آوری شده نیست.

نکته:

افرادي كه مايل به امضاي بيانيه كمپين يك مليون امضا براي تغيير قوانين تبعيض اميز هستند و دسترسي به اعضاي كمپين ندارند، مي توانند با پرينت گرفتن فرمي كه به صورت پي دي اف ضميمه شده است، بيانيه را امضا كرده و به آدرس صندق پستي كمپين : ایران، تهران صنوق پستی 851-14335 بفرستند. عزيزاني هم كه قبلا به صورت اينترنتي بيانيه را امضا كرده اند، در صورتيكه تمايل به امضاي دستي داشته باشند مي توانند از همين طريق اقدام كنند

.
Desideria
Desideria
مدیر
مدیر

انثى تعداد پستها : 800
Registration date : 2007-04-12

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

تغيير براي برابري Empty رد: تغيير براي برابري

پست من طرف Desideria 20/6/2007, 02:24

http://www.weforchange.info/

خلاصه ایی از جزوه ی حقوقی بیانیه رو میام و براتون میذارم
Desideria
Desideria
مدیر
مدیر

پست من طرف naz khatun 20/6/2007, 04:31

عجب مزخرفاتی
naz khatun
naz khatun
عضو ویژه

انثى تعداد پستها : 898
موقعيت : تبريز

پست من طرف j.j 20/6/2007, 04:51

بابا یکی بیاد حقوق این خانم ها رو بده دیگه اینقده حقوق حقوق نکنن دیگه من میگم اضافه کار و پاداش و عیدی و حق اولاد و حق همسر و حق پدر و حق مادر و حق برادر و حق خواهر و حق ...... رو هم اضافه بدهند قال قضیه رو بکنن دیگه flower
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

پست من طرف oscar 20/6/2007, 09:11

اگه همه دنیا را هم بگیرن باز هم میگن در حقمون ظلم شدهshaki
oscar
oscar
عضو ویژه

ذكر تعداد پستها : 618
Registration date : 2007-04-15

پست من طرف j.j 20/6/2007, 09:18

دنیا که کم هست .
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف hichkas 22/6/2007, 17:49

بابام جان ايرانه:sleep:
hichkas
hichkas
عضو برتر

انثى تعداد پستها : 1173
Registration date : 2007-06-05

پست من طرف Desideria 23/6/2007, 11:21

نازخاتون عزیز ؟؟!! گرفتن چیزایی که حقمونه مزخرفه ؟؟

اسکار گرامی
وقتی حق طبیعی مونو نداشته باشیم میگیم حق میخواییم نه اضافه بر اون
Desideria
Desideria
مدیر
مدیر

پست من طرف j.j 23/6/2007, 11:21

hichkas نوشته است:بابام جان ايرانه:sleep:
خانم ها تو خارج هم از این مظلوم نمائی ها دارنkhejalat
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 23/6/2007, 11:23

Desideria نوشته است:نازخاتون عزیز ؟؟!! گرفتن چیزایی که حقمونه مزخرفه ؟؟

اسکار گرامی
وقتی حق طبیعی مونو نداشته باشیم میگیم حق میخواییم نه اضافه بر اون
من طرفدار آجی هستم flower
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف naz khatun 23/6/2007, 12:02

من کلا از مردها و زنهایی که خودشونو زیادی بزرگ میبینن و باعث میشن حق طرف مقابل له بشه بدم میاد
این افراد رو سرشونو بزنی بازم میگن حق با ماست، و هیچ بدیهاشونو نمیبینن
پس زور الکی بزنیم اعصاب خودمون خرد خاکشیر بشه که چی
الان به خاطر یه مسئله ی کوچیک چند روزه سردرد و سرگیحه ی شدید دارم، از امروز هم معده درد شروع شده
که چی؟ زیادی حرص خوردم و مثلا خواستم حق یکی رو که پایمال شده بگیرم
اما چی شد؟ خودم دارم عذاب می کشم
بابا بیخیال
به جهنم
هر کی میخواد حقشو بگیره، اونی هم که نمیخواد اصلا بره زیر زور له بشه الهی بمیره که حقش همینه
naz khatun
naz khatun
عضو ویژه

پست من طرف j.j 23/6/2007, 12:15

naz khatun نوشته است:من کلا از مردها و زنهایی که خودشونو زیادی بزرگ میبینن و باعث میشن حق طرف مقابل له بشه بدم میاد
الان به خاطر یه مسئله ی کوچیک چند روزه سردرد و سرگیحه ی شدید دارم، از امروز هم معده درد شروع شده
بابا بیخیال
به جهنم
هر کی میخواد حقشو بگیره، اونی هم که نمیخواد اصلا بره زیر زور له بشه الهی بمیره که حقش همینه
من طرفدار نازی هستم khejalat
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف Desideria 25/6/2007, 02:42

تذکر :
پست خارج از موضوع ممنوع
Desideria
Desideria
مدیر
مدیر

پست من طرف naz khatun 25/6/2007, 03:52

اوه اوه
بابا مودور
بابا جذبه
بابا اعصاب
بابا موحکم
بابا صلابت
بابا دزی
بابا خیلی مودور
بوووووووووووووومممممممممممممممم (تیرکوند)
khejalat
naz khatun
naz khatun
عضو ویژه

پست من طرف j.j 25/6/2007, 08:34

Desideria نوشته است:تذکر :
پست خارج از موضوع ممنوع
خب ما هم داریم در رابطه با موضوع پست می زنیم اگه قراربوده که فقط این تاپیک یک اطلاعیه باشه خب تهش رو گل می گرفتید و می بستیدش که کسی پست نزنه shaki khejalat
من طرفدار حقانیت حقوق زنان هستم ولی نه به این شوری و نه به اون بی نمکی thumb up
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف ali bamaram 2/7/2007, 15:42

خاله دزی عزیز اینایی که گفتی مثلا حق زنان هست و باید بهشون داده بشه هیچ فرقی به حال ما مردها نداره اینا واسه ما مردها نون و آب نمیشه چرا از این دید به قضیه نگاه نمیکنی که خیلی از مواقع تو جامعه زنان حق مردان رو پایمال می کنن؟

میدونی تقصیر خودتونه یه مثال کوچیک که همه ما باهاش برخورد داشتیم :
من حسابدار بخوام برم تو یه شرکت و یه خانم هم باشه بدون شک خانم انتخاب میشه چون بهش حقوق کم بدن صداش در نمیاد روزی 18 ساعت ازش کار بکشن صداش در نمیاد خب اونوقت کی میاد منو استخدام کنه؟؟ پس شما باعث بدبختی ما هم شدین الهی به حق علی این حقوقات بالا که گفتی رو بهتون بدن دست از سر ما بردارید....
ali bamaram
ali bamaram
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 1779
موقعيت : کویر دل ....
Registration date : 2007-04-15

پست من طرف j.j 3/7/2007, 03:10

حقوق خانوما باید کامل پرداخت بشه
ولی اگه برای مرد ها هم مهریه تعیین بشه عدالت کامل تر میشه
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف rim 3/7/2007, 04:53

خانم ها بيشتر از آقايان حقوق خودشونو ضايع مي كنند
rim
rim
عضو

ذكر تعداد پستها : 31
Registration date : 2007-07-02

پست من طرف j.j 3/7/2007, 09:29

البته آقایون رو هم ضایع می کنند
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 4/7/2007, 13:05

با پشت سر نهادن بيست‌وششمين سالروز شهادت ايدئولوگ بزرگ جمهوري اسلامي، شهيد مظلوم آيت‌الله بهشتي و در آستانه روز زن، «بازتاب» نامه منتشرنشده ايشان را كه حاوي پاسخ به پرسش‌هايي درباره زن و مربوط به 41 سال پيش است، منتشر مي‌كند.

همچنين دو عكس جديد و زندگينامه خلاصه و خودنوشت ايشان در پاسخ به عده‌‌اي از دانشجويان مقيم آلمان، در معرض ديد بينندگان گرامي قرار مي‌گيرد.

در سال 1966، يکي از ايرانيان مسلمان مقيم آلمان، در نامه‌اي از شهيد آيت‌الله دکتر بهشتي، به عنوان رئيس مرکز اسلامي هامبورگ، پرسش‌هايي پيرامون حقوق زن در اسلام، مطرح و درخواست پاسخ مي‌كند:

جناب آقاي بهشتي (دام عزه العالي)
هجدهم ژانويه 1966
با تقديم سلام

سلامتي و موفقيت جنابعالي را همواره از درگاه ايزد يكتا آرزو دارم. چند روز پيش با عده‌اي از دوستان درباره مسائل زيرکه به صورت سؤال مطرح مي‌شود، بحثي در گرفت. من ناچار براي اين‌كه اين دوستان را قانع كرده باشم، به شما مراجعه و اميدوارم كه جواب صحيح آنها را از شما دريافت كنم.

تغيير براي برابري 40328

1. آيا در دين اسلام، حق طلاق به زن نيز داده شده يا اين‌كه فقط حق طلاق متعلق به مرد است؟
«من شخصا معتقدم كه دين اسلام حق طلاق را به زن داده است».

2. آيا حجابي كه امروزه بانوان در كشورهاي اسلامي دارند، مطابق حجابي است كه اسلام آورده است؟ يا اين‌كه حجاب زن از نظر اسلام، پوششي است كه زن مي‌بايد از خود بنمايد، نه به صورتي كه امروزه در كشورهاي اسلامي متداول است، چه اگر زنان اسلامي اين چنين خود را بپوشانند، نمي‌توانند وظيفه خود را در اجتماع و كار كردن دوش به دوش مرد و پيشبرد اجتماع شركت كنند. توضيح شما، ان‌شاءالله قانع‌كننده خواهد بود.
3. چند دليل براي اين‌كه دختر نصف پسر از سهم پدر و مادر ارث مي‌برد، ذكر كنيد.

4. آيا اسلام زن را پست و محقر و موجود ضعيف و پست قرار داده يا اين‌كه به زن شخصيت بخشيده و مقامي ارجمند براي زن در اجتماع قايل شده؛ به چه دليل؟

مي‌توانم در انتظار دريافت جواب قانع‌كننده و درستي ازشما باشم؟ در خاتمه از درگاه خداوند توفيق خدمت به مردم مسلمان و اسلام را براي شما آرزو دارم.دو عدد كتاب «كليات منظوم» و «فضليت صلوه بر ذكر» مدتهاست جهت جنابعالي ارسال داشته‌ام. آيا آنها را دريافت كرده‌ايد؟ ممنونم اگر از رسيدن آن مطلع شوم.
ارادتمند ـ آقائي
شهيد آيت‌الله دکتر بهشتي در پاسخ به نامه فوق چنين نوشته است:
تغيير براي برابري 40329
تغيير براي برابري 40330
بسمه‌تعالي
1/2/1966
آقاي آقايي عزيز

سلام بر شما و بر دوستان محفل بحث شما. از خداي يكتا خواستارم همواره تندرست و از نشاط ايمان و نيكوكاري بهره‌مند باشيد.

نامه 18 ژانويه شما رسيد.قبلا نامه ديگري همراه با دو کتاب از شما رسيد و بسي متشكرم. كوشش شما در آشنا ساختن علاقه‌مندان به مسائل اسلامي از راه نشر كتاب‌هاي سودمند و بحث‌هاي جلسات دوستانه، مايه خوشوقتي است و اميدوارم در كار خود موفق باشيد.

درباره سؤالاتي كه طرح كرده‌ايد، قبلا بايد بگويم كه هر يك از سؤال‌ها، موضوع يك رساله يا مقاله مي‌تواند باشد و پاسخ به آنها طي يك نامه، كافي به نظر نمي‌رسد. در زمينه مسائل مورد نظرتان، رساله‌ها يا مقاله‌هايي كه تا حدودي سودمند است، نوشته شده و به تدريج برايتان خواهيم فرستاد و اينك پاسخ سؤالات به اختصار:

1. اگر ازدواج به صورت عادي انجام گيرد، زن حق طلاق ندارد، ولي زن مي‌تواند موقع قرارداد ازدواج براي خود، حق طلاق در شرايط خاصي به وجود آورد. در عين حال، حق طلاق مرد نيز شرايط و محدوديت‌هاي خاصي دارد.

2. حجاب اسلامي اين است كه زنان مسلمان بدون آرايش و ساده بيرون آيند و دست‌ها تا مچ، پاها تا مچ، و غير از صورت، جاهاي ديگرشان در لباس پوشيده باشد و چادر و توابع آن لازم نيست. زن مي‌تواند با داشتن حجاب اسلامي، چنان لباس بپوشد كه هم باحجاب باشد و هم لباسش، دست و پاگير او نباشد و چابك و چالاك بتواند زندگي كند.
3. از آنجا كه در شرايط عادي زن شوهر دارد و هزينه‌هاي عادي زندگي او با شوهر است، اگر فرض كنيم از دارايي معمولي هر كس، يك سوم خرج هزينه‌هاي جاري زندگي و يك‌سوم خرج هزينه‌هاي تفنني و غيرعادي و يك‌سوم پس‌انداز مي‌شود، بهره زن و مرد يكسان از كار درمي‌آيد. زيرا از مال، يك‌سوم صرف مخارج مشترك زندگي مي‌شود و به مسئول آن، يعني مرد سپرده مي‌شود و يك‌سوم براي خود مرد در نظر گرفته مي‌شود و به خود او داده مي‌شود و يك‌سوم براي خود زن در نظر گرفته و به خود او داده مي‌شود.

4. در نصوص اسلامي، زن به هيچ وجه تحقير نشده است. تنها در برخي از روايات و عبارات ديگر جمله‌هايي به چشم مي‌خورد كه شايد در نظر انسان اينطور جلوه كند. اين روايات و عبارات در دست و دهان كساني كه از روي خودخواهي مي‌خواهند زن را استثمار كنند فراوان ديده مي‌شود. در صورتي كه اولااين روايات بسيار معدود و كم است ثانيا اصالت آنها معلوم و محرز نيست و ثالثا مفاد آنها آنطور كه اين تحقيركنندگان زن وانمود مي‌كنند، نيست.

تغيير براي برابري 40327

به هر حال آنچه لازم است بگويم، اين است كه تا آنجا كه من مطالعه كرده‌ام و ادعا نمي‌كنم كه مطالعه من صد درصد كامل است، هيچ دليل معتبر اسلامي سراغ ندارم كه زن را انساني كم‌ارزش بشمارد، به اين جهت كه زن است و مرد نيست.

5. در نظام اجتماعي اسلام، كم و بيش تفاوت‌هايي ميان وضع زن و مرد ديده مي‌شود. اين تفاوت‌ها متناسب با اختلافات طبيعي زن و مرد از يك طرف و عنايت و اهتمام اسلام به فضيلت و پاكي و تكامل انساني مرد و زن از طرف ديگر است و تا آنجا كه من درك مي‌كنم، جنبه كاستن از ارزش شخصي و اجتماعي زن ندارد. اميدوارم اين توضيحات كوتاه و مختصر، مبناي بينش صحيحي درباره حقوق زن در اسلام باشد.
والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته
محمد حسيني بهشتي
13/11/1344

در زمان مسئوليت شهيد بهشتي در مركز اسلامي هامبورگ، ايشان از سوي عده‌اي از دانشجويان مسلمان در شهر مونستر آلمان دعوت به سخنراني پيرامون موضوع «ضرورت تحول و انقلاب در برداشت‌هاي اسلامي» مي‌شود و پيشتر از ايشان مي‌خواهند خلاصه‌اي از زندگينامه خود را جهت معرفي ارسال نمايد. شهيد بهشتي در پاسخ چنين نگاشت:

تغيير براي برابري 40331برادر گرامي آقاي ميراب‌‌زاده
سلام بر شما و رفقاي عزيز مونستر، از دريافت نامه 15 بهمن شما متشكرم. اطلاعاتي درباره زندگي من براي معرفي خواسته بوديد كه به طور مختصر در اين نامه توضيح مي‌دهم.

1. تولد: 2 آبان 1307= 24/10/1928، در اصفهان، ايران.
2. تحصيلات: در اصفهان، سپس در قم (صرف‌نظر از تحصيلات دبستان و دبيرستان )ادبيات عربي و علوم اسلامي، فلسفه و ادبيات اسلامي در اصفهان پنج سال و در قم پانزده سال.
3. در دانشكده الهيات و معارف اسلامي (معقول و منقول سابق) دوره ليسانس، پايان آن در سال 1330 =1951 و دوره دكتري پايان آن 1338= 1959 موضوع رساله دكتري: مسائل مابعدالطبيعه (متافيزيك)در قرآن.
4. آمدن به هامبورگ، آوريل 1965 به دعوت مراجع ديني و بدون هيچ‌گونه ارتباط با حكومت.
5. مركز فعاليت‌هاي اسلامي ما: مسجد هامبورگ (به آدرس بالا) و تحت عنوان مركز اسلامي هامبورگ.
6. ميدان اصلي فعاليت: منطقه آلماني‌زبان اروپا، آلمان، اطريش و سوئيس.
7. در عين حال ارتباط با مناطق ديگر در اروپا، آسيا، آفريقا و آمريكا درحدودامكان.
8. برخي از نشريات مركز به پنج زبان آلماني، انگليسي، عربي، فارسي و تركي منتشر شده است.

از مطالب بالا آنچه را لازم مي‌دانيد، براي معرفي در اختيار رئيس قسمت دانشجويان خارجي بگذاريد.
همه دوستان را سلام مي‌گويم.
والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته
محمدحسيني بهشتي
16/11/1347
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف rim 5/7/2007, 01:26

j.j نوشته است:البته آقایون رو هم ضایع می کنند

ايول thumb up
rim
rim
عضو

ذكر تعداد پستها : 31
Registration date : 2007-07-02

پست من طرف Desideria 5/7/2007, 03:45

با سلام به همه
سعی میکنم دونه دونه پستهاتونو بخونم و بهش جواب بدم
اما یه سوال
تا حالا دقت کردید به حقوقی که توی جامعه ما برای زنها قائل شدند چیه و چقده ؟؟
مهریه رو مثال میزنید
میدونید همین محضر دار ها و کسانی که مجری قانون ما هستند چقدر راه فرار برای ندادن مهریه به آقایون پیشنهاد میدند ؟؟

میدونید وقتی یه خانوم داره سند ازدواج رو امضا میکنه چه تعهداتی میده ؟؟!!
زن حق خروج از خونه رو بدون اجازه همسر نداره
حتی اگه پدر یا مادرش مریض باشن باید شوهر اجازه بده و خیلی از این مسائل
به محض اینکه وقت کنم میام و مثال های بیشتری براتون میارم
امیدوارم بحث خوبی داشته باشیم flower
Desideria
Desideria
مدیر
مدیر

پست من طرف Desideria 5/7/2007, 03:55

ali bamaram نوشته است:خاله دزی عزیز اینایی که گفتی مثلا حق زنان هست و باید بهشون داده بشه هیچ فرقی به حال ما مردها نداره اینا واسه ما مردها نون و آب نمیشه چرا از این دید به قضیه نگاه نمیکنی که خیلی از مواقع تو جامعه زنان حق مردان رو پایمال می کنن؟

میدونی تقصیر خودتونه یه مثال کوچیک که همه ما باهاش برخورد داشتیم :
من حسابدار بخوام برم تو یه شرکت و یه خانم هم باشه بدون شک خانم انتخاب میشه چون بهش حقوق کم بدن صداش در نمیاد روزی 18 ساعت ازش کار بکشن صداش در نمیاد خب اونوقت کی میاد منو استخدام کنه؟؟ پس شما باعث بدبختی ما هم شدین الهی به حق علی این حقوقات بالا که گفتی رو بهتون بدن دست از سر ما بردارید....
flower
جواب برای قسمت اول
هیچ فرقی به حال شما مردها نداره !!!! پس چرا این حقوق رو نمیدید بهشون ؟؟؟ چرا از دادن حق طلاق . حق حضانت فرزند ، حق خروج از کشور ، کار و تحصیل و حق سکنی اجتناب میکنید ؟؟؟gellas

این کار رو هم کی میکنه ؟؟!! رییس شرکت که یه مرده و هدفش ........gellas Wink
Desideria
Desideria
مدیر
مدیر

پست من طرف Desideria 5/7/2007, 03:56

rim نوشته است:خانم ها بيشتر از آقايان حقوق خودشونو ضايع مي كنند

میشه توضیح بدید چطوری ؟؟؟؟
Desideria
Desideria
مدیر
مدیر

پست من طرف Desideria 5/7/2007, 03:58

j.j نوشته است:
Desideria نوشته است:تذکر :
پست خارج از موضوع ممنوع
خب ما هم داریم در رابطه با موضوع پست می زنیم اگه قراربوده که فقط این تاپیک یک اطلاعیه باشه خب تهش رو گل می گرفتید و می بستیدش که کسی پست نزنه shaki khejalat
من طرفدار حقانیت حقوق زنان هستم ولی نه به این شوری و نه به اون بی نمکی thumb up

j.j نوشته است:
naz khatun نوشته است:من کلا از مردها و زنهایی که خودشونو زیادی بزرگ میبینن و باعث میشن حق طرف مقابل له بشه بدم میاد
بابا بیخیال
به جهنم
من طرفدار نازی هستم khejalat
منظور من از پست خارج از موضوع این هستش که دارید یک جستار جدی رو فان میکنید !!flower

ممنون از اینکه مدافع حقوق زنان هستید اما میشه لطف کنید و بگین کجای این کار شوره ؟؟ gellas
Desideria
Desideria
مدیر
مدیر

صفحه 1 از 3 1, 2, 3  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة