اخبار موبايل

صفحه 2 از 4 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4  الصفحة التالية

اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 8/7/2007, 09:50

موبايل‌ها به جاي شما فرياد مي‌كشند!سخت‌افزار - همشهري آنلاين:
انگليس موبايل‌هاي جديدي ساخته كه هنگام دزديده شدن، ديگر احتياجي به فرياد كشيدن شما نيست

در واقع موبايل‌ها به جاي شما فرياد مي‌كشند و همه را از دزديده شدن خود با خبر مي‌سازند. اين فرياد داراي فركانس خاصي مي‌باشد به هيچوجه قطع نخواهد شد و فقط در صورت درآمدن باتري، قطع مي‌شود.
اين موبايل‌ها به شكلي طراحي شده كه در ابتدا و هنگام خريد، اطلاعات مربوط به صاحب آن و سيم كارت وارد آن مي‌شود و هنگامي كه اطلاعاتي غير از آن وارد آن شود، شروع به فرياد كشيدن مي‌كند.
بديهي است موبايل با ورود سيم كارت ناشناس نيز به فرياد كشيدن خود ادامه خواهد داد و عملا فقط مورد استفاده صاحب خود خواهد بود.
هزينه راه اندازي اين سرويس كه توسط مخابرات كنترل مي‌شود، ماهانه 18 دلار اعلام شده است.

اعتياد به موبايل به دنياي حيوانات هم رسيده‌است.

يك فيل دريايي ماده به نام "پيكو" كه 11 سال دارد از گوشي موبايل اسباب بازيش در يك نمايش حيوانات دريايي در "بهشت دريايي هاكه‌جيما" -يك مجموعه پارك تفريحي و آكواريوم‌ درشهر يوكوهاما در جنوب ژاپن- استفاده مي‌كند.
عكس: آسوشيتدپرس/ ايتسو اينويه- 26 شهريور[email][/email]


[img:2eaa]http://www.hamshahri.org/images/upload/news/posa/mobile-01[ma].jpg[/img:2eaa]
avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 8/7/2007, 09:50

مواظب باشيد! موبايل هم اعتيادآور استتحقيقات - همشهري آنلاين:
نتايج يك پژوهش نشان مي‌دهد كه افراد ممكن است به شدت تلفن‌هاي همراه خود وابسته شوند و حتي علائم اعتياد به آن را نشان دهند.

به گزارش خبرگزاري رويترز دكتر ديويد شفيلد روانشناس از دانشگاه استافوردشاير در تحقيقي كه به تجزيه و تحليل احساس دانشجويان درباره تلفن‌هاي همراهشان مي‌پرداخت دريافت كه برخي از واكنش‌هاي آنها بسيار شبيه علائم افرادي است كه بيماري قمار (pathological gambling) دارند.
او در اين باره گفت:"تلفن‌هاي همراه به بخش بسيار مهمي از زندگي روزمره بدل شده‌اند و استفاده از آن‌ها مي‌تواند اثراتي تعيين‌كننده بر افراد داشته باشد."
حدود 40 درصد از 106 دانشجويي كه پرسشنامه‌‌هايي را در مورد استفاده از تلفن همراه پاسخ داده بودند، گفته بودند نمي‌توانند با نبودن تلفن همراهشان كنار بيايند. 90 درصد اين افراد 18 تا 25 ساله هم پذيرفته بودند كه موبايل‌هايشان را همه جا همراه خود مي‌برند.
اما يافته جالب اين بود كه بيش از 35 درصد اين افراد گفته بودند از موبايل براي گريز از مشكلاتشان استفاده مي‌كنند،32 درصد مكررا تلاش كرده بودند استفاده‌ از موبايل را كم كنند و 14 درصد گفته بودند كه دوست داشتند در مورد ميزان استفاده از موبايل دروغ بگويند.
و بالاخره هفت درصد تلفن‌هاي همراهشان را مسئول از دست دادن شغل يا به هم خوردن روابط شخصي دانسته بودند. شفيلد گفت كه اين مورد آخر احتمالا غافلگيركننده‌ترين نتيجه است.
در يك بررسي ديگر از دانشجويان خواستند كه براي سه روز استفاده از تلفن‌هاي همراه را كنار بگذارند. به دنبال اين كار فشارخون آنها پايين‌تر رفت و كمتر در زندگي روزمره خود دچار تحريك و بگومگو شدند.
اين اثر برطرف‌كننده استرس اما تاواني راهم به دنبال داشت؛ دانشجويان نسبت زماني كه مي‌توانستند با دوستانشان گپ بزنند احساس شادي كمتري مي‌كردند.
به گفته دكتر شفيلد هنگامي كه افرادي به شما تلفن مي‌زنند احساس بهتري نسبت به خود مي‌كنيد و عزت نفس بيشتري به دست مي‌آوريد، در حاليكه هنگامي كسي به شما تلفن نمي‌كند ممكن است احساس افسردگي يا حقارت كنيد.
دكتر شفيلد با وجود يافته‌هايش مطمئن نيست كه آيا علائم مشاهده‌شده نشان‌دهنده اعتياد واقعي است يا صرفا فشارهاي زندگي مدرن را نشان مي‌‌دهد.
با اين حال او توصيه‌اي براي افرادي كه جداشدن از تلفن همراه برايشان سخت است دارد.
او مي‌گويد: " بهتر است هر چند وقت يك بار موبايل را كنار بگذاريد. گرچه ممكن است هنگامي كه به تعطيلات مي‌رويد، باقي گذاشتن موبايل در خانه سخت به نظر برسد، ولي ارزش امتحان كردن را دارد."


avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 8/7/2007, 09:50

تله‌پاتي از نوع تلفنيتحقيقات - همشهري آنلاين:
حتما تا كنون بارها پيش آمده زماني كه تلفن‌تان زنگ زده‌است به فرد پشت خط گفته‌ايد كه همان موقع در فكرش بوده‌ايد.

آخرين تحقيقات محققان نشان مي‌دهد كه ارتباط ذهني شما با فرد نماس گيرنده "تلفن تله‌پاتي" نام دارد.
آقاي "رابرت شلدريك" كه تحقيقات وي در اين رابطه در دانشگاه كمبريج انجام مي‌شود اعلام كرد كه رابطه احساسي بين افراد با شخصي كه به آنها تلفن مي‌زند و يا حتي به آنان نامه‌ها الكترونيكي مي‌فرستد كاملاً درست است و آنرا مي‌توان تلفن تله‌پاتي ناميد.
وي براي انجام تحقيقاتش در اين مورد چندين نفر را مورد آزمايش قرار داد. افراد مورد نظر با دادن اسم و شماره تلفن چند تن از اطرافيان‌شان وارد اتاقي مي شدند و به محض اينكه تلفن داخل اتاق زنگ مي‌زد مي‌توانستند بگويند كه چه كسي پشت خط است.
نتايج نهايي اين تحقيق نشان داد كه 45% از افراد در مورد شخص تماس گيرنده درست حدس زده بودند و احتمال وجود " تلفن تله‌پاتي" قوت گرفت.
ظاهرا تحقيقات آقاي "شلدريك" در مورد نامه‌هاي الكترونيكي هم به همين صورت جواب داده‌است و وي قصد دارد در مورد ارتباط انسان با sms هاي تلفن همراه نيز تحقيقاتي انجام دهد.

avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 8/7/2007, 09:52

مسابقه جهاني پرتاب موبايلدور دنيا - همشهري آنلاين:
تا به حال اسم مسابقه جهاني پرتاب تلفن موبايل به گوشتان خورده است؟ اين مسابقه شنبه و يكشنبه اين هفته در فنلاند برگزار شد.

به گزارش آسوشيتدپرس از هلسينكي شركت‌كنندگان از موبايل‌هاي كهنه براي پرتاب استفاده مي‌كردند و اجازه داشتند هر نوع تلفن همراهي را كه مي‌خواهند، براي پرتاب انتخاب كنند.
برنده بخش مردان موبايلش را تا 131.4 متر پرتاب كرد و برنده زنان تلفنش را به فاصله 75.15 متري انداخت كه به گفته برگزاركنندگان ركورد جهاني جديدي به حساب مي‌آيد. قهرمان زن گفت كه پيش از اين يكي دو بار بيشتر موبايل پرت نكرده بود.
يكي از شركت‌كنندگان گفت كه سه چيز براي رقابت دراين مسابقه لازم است: مهارت‌هاي فني،قدرت و حس طنز.
اين رقابت‌ها در چهار رده مردان، زنان، جوانان و سبك آزاد انجام شد.

avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 8/7/2007, 09:53

شماره‌هاي رُند؛ آدم‌هاي رِندرفتارها - عيسي محمدي:
ایران، سرزمین خلق بازارهایی است که معمولا هیچ نیازی به آن‌ها نیست.

ایرانی جماعت هم کافی است که یک وقتی، یک جایی، یک جوری، سوراخ دعایی پیدا کنند، آن وقت است که دیگر نمی شود از خر شیطان پیاده شان کرد. خوشبختانه خلاقیت ایرانی، در این یک مورد استثنایی، خیلی عالی کار می‌كند. یکی از این بازارها هم بازار شماره‌های رند موبایل و حتی ثابت است.
کافی است نیازمندی‌های روزنامه‌های پرتیراژ را زیر و رو کنید تا ببینید چه خبرها که نیست. این بازار غیر رسمی، مثل این‌که آن‌قدرها سود داشته است که حتی مسؤولان را هم به فکر بیندازد و...
شماره رند چه شماره‌ای است؟ مثل این‌که جوابش ساده است: شماره‌ای که راحت و با تکرار دوم و سوم، حفظ بشود یا شماره‌ای که ضرباهنگ مناسبی برای حفظ کردن داشته باشد. شماره‌هایی که با دو عدد هم‌بازی می‌کنند، رند حساب می‌شوند.
اما دست‌کم در نیازمندی‌های روزنامه‌ها چنین قانونی صادق نیست. آگهی‌دهندگان، با درج خط فاصله بین دو یا یکی از شماره‌های موبایل، مثلا آن را تبدیل به خط رند می‌کنند، در حالی که به طور معمولی، اصلا رند حساب نمی‌شود. مثلا شماره‌اي با چند عدد غير تكراري و پايان 0103 یا مثل شماره‌اي با عدد 137135 یا كه يك 25و 45 پشت سرهم دارد.
قیمت‌ها هم که نجومی است. این چند نمونه را داشته باشید: شماره‌‌اي منتهي به 072075 قیمت پایه چهل میلیون تومان. شماره‌اي منتهي به 040404 قیمت پایه 03 میلیون تومان. شماره‌اي منتهي به 00600 قیمت پایه 51 میلیون (از طریق sms). شماره‌اي با دو تا 85 کم زنگ‌خور، قیمت پایه 54 میلیون تومان. شماره‌اي منتهي به 0912 ویژه مدیران، قیمت پایه 35 میلیون تومان. قابل توجه متولدین 95، شماره‌اي با 3 تا 2 منتهي به 59 به بالاترین پیشنهاد. قابل توجه شرکت گاز و مدیرانش، شماره‌اي كه دو بار 491 در آن آمده (چون 194 هم شماره امداد گاز است). شماره‌اي كه 4444 وسط‌اش دارد به قیمت پایه 52 میلیون.
پاراگراف 1
«قیمت‌ها‌رو به هم ریختن. مردم الان می‌آن و قیمتارو با روزنامه‌ها مقایسه می‌کنن.» پناهی که در مرکز خرید و فروش موبایل توسعه کار می‌کند، آدم‌هایی را که شماره‌های رندشان را با قیمت‌های بالا در روزنامه‌ها آگهی می‌کنند، دارای مشکلات روحی و روانی می‌داند.
در حالی که بازار برای این شماره‌ها، قیمت‌های خاصی دارد، آن‌ها هر قیمتی را که بخواهند، در روزنامه‌ها می‌زنند. البته بعضی از این آگهی‌ها هم فقط بازی هستند. بازی بین تماس‌گیرندگان و مثلا فروشندگان: «فکر می‌کنم بعضی از سودجوها هزینه آگهی رو می‌دن و خط خودشونو قیمت می‌زنن 8 ـ 7 میلیون.»
اما مددزاده از مرکز خرید و فروش موبایل شاهین، نظر دیگری دارد. او جویندگان و دارندگان شماره‌های رند را آدم‌هایی خوش‌سلیقه می‌داند که از هر چیزی بهترینش را می خواهند. یا این که دنبال این‌اند تا شماره‌شان به راحتی توی ذهن جا شود. بالاترین قیمتی را هم که در مرکز خودشان دیده، 81 میلیون تومان بوده که یک کارخانه‌دار، خریده.
پاراگراف 2
داستان قیمت‌ها هم برای خودش داستان جالبی است. مددزاده اصلا اعتقادی به نجومي بالا رفتن قیمت‌ها ندارد و بالا بودن قيمت شماره‌هاي رند را به خاطر کمتر بودنشان مي‌داند (همان اصل ندرت در اقتصاد که هر چیزی کمتر باشد، ارزش‌اش بیشتر می‌شود). قيمت‌ها را با توجه به ميزان كم يا زياد بودن اين نوع شماره‌ها اين‌جوري مي‌‌دهد: شماره‌هايي كه چهار رقم آخرشان يكي است، در هر صد شماره يكي‌شان را مي‌شود پيدا كرد. اين‌ها شماره‌هاي نسبتا خوبي هستند.
شماره‌هايي كه آخرشان مثلا 6161 يا 7171 است، بيشترند. قيمت‌شان هم ارزان‌تر است.
خط‌هاي قشنگ‌تر توي همين مايه‌ها، 300 تا 400 هزار تومان قيمت‌شان اضافه مي‌شود.
خط‌هايي كه 5 يا شش تا صفر يا يك عدد ديگر دارند هم رند حساب مي‌شوند. مثلا شماره‌اي با 7 بار تكرار يك رقم توي خط‌ها مشابهش نادر است.
اين يكي،‌ از مركز موبايل سياوش است. قيمت‌ها را كه مي‌پرسيم، از 500 هزار تا 45 ـ 40 ميليون قيمت مي‌دهد. وقتي از درست و غلطش مي‌پرسيم،‌ جواب مي‌دهد كه سليقه‌اي است. اين بنده خدا، خطي را كه شش تا صفر داشته (00000012190)، روزي روزگاري شش ميليون خريده،‌ ولي الان 20 ميليون قيمت دارد. البته يك نظريه جالب ديگر هم درباره اين‌جور آدم‌ها دارد:‌ «كساني كه دنبال اين چيزا هستن، آدماي مريضي هستن. الان ديگه شماره ملاك نيست.»
پاراگراف 3
داغ بودن بازار شماره‌هاي رند تلفن سيار، مسؤولان مخابرات را هم قلقلك داد. آن‌ها دست به كار شدند و مزايده راه انداختند تا از كنار سود فروش اين شماره‌ها بي‌تفاوت نگذرند. هر چند كه مي‌گفتند اين مبلغ را مي‌خواهند خرج گسترش مخابرات و امور خيريه كنند و الي آخر. در مزايده آبان ماه، بالاترين قيمت را شماره‌‌‌اي با 6 بار تكرار يك برد. يكي از طالبان اين شماره، 7 ميليون و 210 هزار تومان براي رسيدن به مطلوبش مايه گذاشته بود. مخابراتي‌ها، قيمت پايه‌اش را 3 ميليون و 036 هزار تومان اعلام كرده بودند.
180 پيشنهاد بابت 61 شماره وجود داشت. قرار بود در اين مزايده،‌500 شماره رند فروخته شود. دومين مزايده هم آذرماه برگزار شد. بالاترين فروش، متعلق به شماره‌اي با 7 عدد 2 بود با قيمت 44 ميليون و 444 هزار و 444 تومان ( 8 تا عدد 4). به نسبت اين مزايده، مزايده اول بي‌رونق بود. مزايده سوم هم قرار بود در بهمن ماه برگزار شود. البته احتمال دارد بعضي از شماره‌هاي خيلي‌خيلي رند، براي هميشه از دسترس خريداران خارج شده و به موزه سپرده شوند. مثل 09123456789 (همان شماره‌اي كه يكي از هفته‌نامه‌ها برايش يه تيتر شاخ‌دار زده بود كه يكي از وزرا 500 ميليون تومان خريده بوده تا هديه بدهد به همسرش.)
پاراگراف 4
در مزايده اول قرار بود 500 شماره سيم‌كارت رند فروخته شود. با حساب همان قيمت‌هايي كه خود شركت ارتباطات سيار داده بود، استفاده مخابراتي‌ها مي‌شد 670 ميليون تومان. با توجه به حرف و حديث‌هايي كه هست بابت فروش 400 هزار شماره رند توسط مخابرات، آن هم با قيمت حداقلي خودشان ، سود اين كار مي‌شود 537 ميليارد تومان.
با توجه به اين كه هر متقاضي هم بايد پنج هزار تومان بابت اسناد مزايده پرداخت كند، اگر براي هر شماره 5 متقاضي وجود داشته باشد، اين يكي هم مي‌شود ده ميليارد تومان. با جمع و تفريق عدد قبلي هم جمعا مي‌شود 547 ميليارد تومان. اگر میانگین ثبت‌نام‌های صورت گرفته از ابتدا تاکنون را 440 هزار تومان فرض کنیم، درآمد حاصل از 400 هزار سیم‌کارت رند برابر خواهد بود با یک میلیون و 002 هزار خط عادي.
پاراگراف 5
البته مزايده شماره‌هاي رند، آن هم توسط مسؤولان رسمي، چندان هم بي‌حاشيه نبود. پارلماني‌ها هم عكس‌العمل نشان دادند.
ستار هدايت‌خواه، نماينده بويراحمد و دنا:
اين كار، نه توجيه قانوني دارد، نه توجيه شرعي.
دولت نبايد به اين موضوع دامن بزند كه داشتن شماره‌اي خاص، امتياز تلقي شود.
اين كار، رواج مسائل كم‌ارزش و نوعي فرهنگ‌سازي غلط در جامعه توسط شركتي وابسته به دولت است.
جواد آرين‌منش، نماينده خرم‌آباد:
اين كه بعضي‌ها به داشتن شماره رند افتخار كنند و آن را براي خودشان ارزش بدانند، نوعي انحراف در نظام ارزش‌هاست.
وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات و شركت ارتباطات سيار، به جاي كسب درآمد به هر وسيله، بايد سلامت را به فضاي مخابراتي برگرداند و از مزاحمت‌ها و سوء‌استفاده‌ها و ارسال پيام‌ها و تصويرهاي غيراخلاقي جلوگيري كند.
فروش امتياز شماره‌هاي رند،‌ شأن شركت مخابرات را تا حد يك بنگاه معاملاتي پايين مي‌آورد.
پاراگراف 6
اين بنده خدا، صاحب شماره‌اي است كه 6 تا عدد 3 دارد. سيدحميد خادم براي شماره دادن به ديگران،‌ ديگر نيازي به قلم و كاغذ ندارد. مي‌گويد، ديگران هم حفظ مي‌كنند. كارش سفارش خدماتي است، «مي‌گويند شماره‌اش ارنج است! نمي‌دانم، سليقه‌اي است ديگر.»
مهدي ميــــرزاخـــاني كه فعلا صاحب‌امتياز شماره‌اي با 6 تا عدد 4 است،‌ شماره‌اي كه بعضي‌ها برايش ميليون‌ها تومان هم قيمت داده‌اند. «شايد بعضي‌هاشون سركاري بوده،‌ اما بعضي‌هاشون هم واقعا‌ خريدار بودن.»
مهدي اين شماره را پنج شش سال پيش گرفته. «كارخانه شاليكوبي دارم، سالي هم بود كه برنج بانك ملي را تأمين مي‌كردم.» شمارة رند، دست‌كم براي او،‌ از نظر خود‌ش خيلي ارزش دارد. بوده‌اند بعضي‌ها كه بعد از دو سه سال، شماره‌اش را يادشان مانده و زنگ ز ده‌اند و معامله‌اي جوش خورده. «باور كنيد براي پز دادن نيست، بعضي از دوستان مخابراتي‌ام گفته‌اند كه مي‌توانند دور و بر 120 ـ 110 ميليون برايم بفروشند. اگر مشتري خوب گيرم بيايد،‌ حتما‌ مي‌فروشم.»
پاراگراف 7
يادمان رفت نكته‌اي را هم بگوييم: بعضي از شماره‌ها در گروه شماره‌هاي رند قرار نمي‌گيرند، اما بايد آن‌ها را هم وارد اين گود كرد. چطور؟ شما‌ يك شماره منزل داريد،‌ حالا 0912 را مي‌گيريد و بعدش هم ‌شماره منزل خودتان را. چون مي‌خواهيد هر دو تا يكي باشد، قيمت بالا پيشنهاد مي‌كنيد. يك نكته ديگر هم در شماره‌هاي آينه‌اي است.
شماره‌هايي كه يك 0912 دارند،‌ بعد يك سه رقمي، بعدش هم چهار رقم آخرشان، همان 0912 است. اين‌ها هم قيمت بالايي دارند كه البته به آن سه رقم وسط و رند بودن آن‌ها هم خيلي بستگي دارد. يك چيز ديگر هم هست.
لابد شما هم آگهي‌هايي ديده‌ايد كه به شما نويد داده‌اند مي‌‌توانيد يك شماره موبايل با تاريخ تولدتان داشته باشيد. مثلا شماره‌اي منتهي به 1360. اين‌ها هم وارد گود شماره‌هاي رند شده‌اند. مي‌بينيد ملت چطور خلاقيت به خرج مي‌دهند؟
پاراگراف 8 و 9
ديوانه‌اند؟ شايد بعضي‌هاشان، وقتي كه براي شماره‌هاي نيمه رندشان‌ قيمت‌هاي ميليوني مي‌دهند. خوش سليقه‌اند؟ شايد بعضي‌هاشان وقتي كه مي‌خواهند از هر كدام بهترينش را داشته باشند. لازمش دارند؟ شايد بعضي‌ها نياز دارند مشتريانشان هميشه آن‌ها را در ذهن داشته باشند.
به هر حال يك وقتي، يك جايي،‌ يك‌جورِي، يك سوراخ دعايي پيدا شده و مثل اين كه ايراني جماعت، حـــالاحـــالاهــا نمي‌خواهند دست از سرش بردارند. راستي شما نمي‌دانيد چرا وقتي با مسؤولان سابق يا حتي فعلي از طريق شماره موبايل‌شان تماس مي‌گيريم، يكهو متوجه مي‌شويم كه چقدر شماره‌شان رند است؟
از كي تا حالا؟
اولش همه چيز عادي بود. مردم مي‌رفتند توي صف، كلي پول مي‌دادند، ثبت‌نام مي‌كردند و بعد مي‌رفتند خانه‌هايشان و صبر پيشه مي‌كردند تا قرعه‌ها كشيده شوند و بعد از دو سال و نيم نوبت‌شان بشود كه بروند سيم كارت را بگيرند و بيندازند توي گوشي. اين گرفتن سيم‌كارت، اين‌قدر آدم شادكن بود كه ديگر كسي به رند بودن شماره‌اش فكر نمي‌كرد. هرچند آن موقع، يك عده از آدم‌هاي خاص (مثل بازيگرها، ورزشكارها، مديرها و اين‌ها) توي بازار آزاد سيم‌كارت، دنبال شماره رند مي‌گشتند.
چند سال كه گذشت، همه ديدند ديگر گوشي خفن داشتن وسيله خوبي براي پز دادن نيست. ضمن اين‌كه خريدن سيم كارت هم به اندازه آن قديم‌ها كار پردردسري نبود. اين بود كه بازار شماره‌هاي رند كم‌كم داغ شد. اين داغي به حدي رسيد كه براي فروش بعضي شماره‌ها مزايده برگزار مي‌كردند. حتي «نمره‌هاي رند» توي صفحة آگهي‌ها براي خودش يك صفحه ثابت پيدا كرد تا اين‌كه آن روزهاي كسل‌كننده و عادي با پيدا شدن اسم «ايرانسل» تمام شدند. يك شركت جديد با عنوان اپراتور دوم پيدا شده بود كه سه‌سوته به مردم سيم‌كارت 0935 مي‌داد. بدون صف و لهيدگي.
ايرانسل در عين حال يك امكان جادويي به كاربرانش مي‌داد. آن‌ها مي‌توانستند شماره را خودشان انتخاب كنند. يعني آن‌ها به مشتري‌ها امكان انتخاب شماره رند را دادند. با اين كار، ديگر نيازي نبود كه ملت براي گير آوردن يك سيم كارت رند، كل خيابان جمهوري را بالا و پايين كنند. البته در مورد اين شماره‌هاي ايرانسل، كار به ثبت‌نام هم كشيد، چون بالاخره اين شماره‌ها محدودند و متقاضي براي آن‌ها زياد.
علاوه بر اين، با استفاده از اين امكان جديد، متقاضيان مي‌توانستند خيلي راحت شماره‌هاي 0912 و 0932 خود را با همان شماره‌هاي اصلي‌اش به 0935 تبديل كنند. حتي مثلا مي‌توانستند كاري كنند كه شماره موبايل و شماره‌هاي ثابت خانه يا محل كارشان ارقام اصلي‌اش يكي باشد. اين امكان جديد شركت ايرانسل، بازار شماره‌هاي رند را يك تكان اساسي داد.
نظر شما چيه؟
دی ماه 5831 ساعت 13:55
يك سايت خبري، زمان مزایده شماره‌های رند، خبر فروش شماره 09122222222 را زده بود. بعد هم از قول وحید صدوقی، مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار، آورده بود که: بیشترین رقم پیشنهادی در این مزایده، همین شماره بود که خریدار خوش ذوق آن، به تناسب هشت عدد 2، هشت عدد 4 را کنار هم چیده بود (البته به تومان) و داخل پاکت گذاشته بود. نظراتی که کاربران برای این خبر گذاشته بودند، در نوع خودش جالب بود. چند تایی‌شان را می‌خوانیم.
این کار، به نظر من مغایر قانون است. در کانادا شماره‌ها را کامپیوتر می‌دهد.
من اگر همچین پولی داشتم، اپراتور سوم را تأسیس می‌کردم. (رضا)
چه جالب! یکی از روی فقر، خواهر 12 ساله‌اش را می‌کشد، یکی هم این همه پول می‌دهد بابت موبایل (علیرضا)
مبارک باشد. ولی آقای خریدار! فکرش را کرده‌اید که چند وقت یک بار، شماره‌ها تغییراتی می‌کنند و شامل این شماره هم خواهد شد؟ یا این‌قدر پول دارید که برایتان مهم نیست؟
من نمی‌دانم چرا بعضی از خواننده‌ها این‌قدر کج‌اندیشند. اولا شاید بنده‌خدا برای کارش این شماره رند را لازم داشته باشد. ثانیا پول دارد، نوش جانش. شما هم به جای 2 ساعت کار واقعی در 4 روز هفته، زحمت بکشید و بخرید.
ماشاء‌الله به خریدار خوش‌ذوق! برادر تو که داشتی، 8 تا عدد 9 پیشنهاد می‌دادی کمی بیشتر می‌خندیدیم. بنازم به این ذوق و سلیقه پولدارها.
مسؤولان با این کارشان، به بی‌فرهنگ شدن مردم کمک می‌کنند. وقتی شماره را در حافظه گوشی دارید، چه فرقی می‌کند چه شماره‌ای باشد؟ الان شماره‌های کد 2 گرانتر از کد 7 هستند، در حالی که همان کارایی را دارند. واقعا مسخره است (محمد).
معلوم است کسی که این‌قدر پول برای خرید یک خط داشته باشد، حتما خوش‌ذوق هم است. رئیس شرکت هم باید ذوق کند که کسی پیدا شده برای سیم‌کارتی که توی دنیا، با تبلیغات و مجانی در اختیار مردم گذاشته می‌شود، این همه پول بدهد.
در کشوری که این همه درد و گرانی هست، آیا اعلام چنین خبرهایی، باعث تشویق بعضی افراد برای تظاهر و به رخ کشیدن نمی‌شود؟ (صابر)
خوش‌ذوق یا مایه‌دار؟
البته من آدم منفی‌بافی نیستم. اما جالب است در کشور ما، با این همه مشکلات مالی که مردم دارند و حقوق پایه کارگران 150 هزار تومان است، این‌جور مزایده‌های تشریفاتی انجام می‌شود و تازه مدیر محترم ارتباطات سیار هم قادر نیست خوشحالی‌اش را پنهان کند و می‌گوید: خریدار خوش ذوق!

avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 8/7/2007, 09:54

بيش از 2 ميليارد نفر با تلفن همراه صحبت مي‌كنندتکنولوژی - در حال حاضر حدود 5/6 ميليارد انساني كه روي كره خاكي زندگي مي‌كنند، توسط تازه‌ترين امكانات مخابراتي با يكديگر در تماس هستند.

تازه‌ترين مطالعات موسسه GSM Association نشان مي‌دهد 80 درصد تمامي اين افراد امكان دستيابي به سيستم تلفن همراه را دارا بوده و 40 درصد آنان يك تلفن همراه در تملك خود دارند.
براساس اين تحقيقات، اگر تنها مدت زمان ارتباطات ملاك باشد، اين اينترنت نيست كه بيشترين سهم را از آن خود مي‌كند، بلكه سيستم‌هاي مخابراتي تلفن‌هاي همراه پيشگام هستند. دليل اين امر مشكلات فراواني است كه استفاده از اينترنت به همراه دارد، به خصوص در كشورهاي فقير، قيمت رايانه‌ها در مقايسه با گوشي‌هاي تلفن همراه بسيار بالاتر است، ضمن اين كه سيستم آنتن‌دهي تلفن‌هاي همراه به لحاظ پراكندگي سيستم‌هاي اوليه، تلفن‌هاي خانگي را پشت سر گذاشته‌اند‌ در نتيجه تنها 17درصد از جمعيت دنيا از اينترنت استفاده مي‌كنند اما 40 درصد از تلفن همراه. براساس تحقيقاتي كه توسط موسسه Intelcom Research انجام شده، پراكندگي و آنتن‌دهي سيستم‌هاي همراه در مقايسه با سال 2000 رشدي دوبرابر را نشان مي‌دهد. با اين حال تا سال 2010 حدود 90 درصد جمعيت دنيا زيرپوشش آنتن‌هاي مخابراتي زندگي خواهد كرد.
بي‌دليل نيست موسسه مذكور بر اين موضوع تأكيد مي‌كند كه زيربناهاي مخابراتي تلفن‌هاي همراه برخلاف تلفن منازل تقريبا به‌طور كامل مديون سرمايه‌گذاري بخش خصوصي است كه مزاياي آن را بخشهاي ديگر اقتصاد ملي كشورها نيز بهره‌برداري مي‌كنند. البته بايد موكد اين موضوع بود كه اين مسئله كاملا واضح است كه اپراتورها بدون توجيه اقتصادي حتي يك آنتن را هم بهره‌برداري نمي‌كردند.
وجود فوندهاي مخابراتي (Telecom Fonds) در 32 كشور در حال توسعه بي‌دليل نيست. اين در حالي است كه شركتهاي مخابراتي موظف هستند مابين 1 تا 6 درصد از سود ساليانه خود را در اين فوندها تحويل دهند. سرمايه جمع‌آوري شده صرف ايجاد ساختارهاي زيربنايي در اقتصاد مي‌شود.
موسسه GSM Associatoin در حالي انتقاد به اين موضوع را ابراز مي‌كند كه اساسا اين فوندها صرف توسعه شبكه مخابراتي منازل مي‌شوند كه بي‌شك گران‌تر و از نظر زماني طولاني‌تر از توسعه بيشتر سيستم شبكه تلفن همراه است. البته تبلور رشد سيستم‌هاي همراه به اين طريق باعث پيشرفت سيستم دستيابي به اينترنت از طريق تلفن منازل مي‌شود.

avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 8/7/2007, 09:55

جادوي Send To Allتکنولوژی - ايمان جليلي: موبايل چيز خوبي است، چون اگر آدم توي آسانسور يك ساختمان 12 طبقه گير كند، مي تواند با يك تماس، همه را خبر كند. حالا حساب كنيد كه اين دستگاه نيم وجبي، كلي امكانات جور واجور هم داشته باشد.

امكاناتي كه مي تواند در فاصله اي كه بر و بچه هاي آتش نشاني شما را از توي آسانسور بيرون مي كشند، حسابي سرگرمتان كند. از دوربين و mp3 پلير بگير تا انواع و اقسام بازي ها. موبايل اما يك امكان بي نظير دارد كه هيچ چيز ديگري نمي تواند جايش را بگيرد: sms!
پيام كوتاه يكي از آن چيزهايي است كه مي تواند درصد اميد به زندگي را در آدميزاد بالا ببرد. چرا؟ چون مي شود با يك پيغام در مسابقة sms نود شركت كرد و 150 هزار تومان جايزه برد، به بهزيستي كمك كرد و آخرت را خريد، و يا انواع و اقسام جوك ها را گرفت و براي دوست و رفيق فوروارد كرد.
sms جديد را ديدي؟ اين، ديالوگ معروفي است كه بعد از هر اتفاق تازه اي كه توي مملكت مي افتد، مي توانيد از در و همسايه و دوست و آشنا بشنويد. كافي است تقي به توقي بخورد تا موج smsها به سمت شما سرازير شود. جام جهاني و حضور ايران در اين جام، آخرين نمونه از اين اتفاق ها بود و باخت تيم ملي در بازي هايش سوژه اصلي موج جديد پيام هاي كوتاه.

وقتي به مكزيك باختيم
پيشاپيش برد 5 بر 1 ايران مقابل پرتغال را به مردم عزيز تبريك مي گوييم. ستاد پيش بيني حوادث غيرمترقبه!
هنوز چند دقيقه اي از باخت ايران مقابل مكزيك نگذشته بود كه smsها شروع شد. همه از باخت به مكزيك عصباني بودند، اما متن بعضي از پيام هاي كوتاه، اين قدر شيرين و جذاب بود كه آدم را به خنده وامي داشت.
اكثر پيام هايي كه بعد از بازي اول ايران فرستاده مي شد، ابراهيم ميرزاپور و علي دايي را هدف گرفته بود. دو بازيكني كه در آن بازي، بيشتر از بقيه علاقه مندان فوتبال را عصباني كرده بودند. خيلي از اين smsها بيشتر به توهين شبيه بود تا لطيفه و جوك.
براي همين نمي شود متن آن ها را توي اين گزارش آورد. اما smsهاي بامزه اي هم لابه لاي آن همه بد و بيراه پيدا مي شد: مردم قرار است جمع شوند و سند بگذارند و علي دايي را از تيم ملي بياورند بيرون.
كاپيتان حجم عمده اي از پيام هاي بعد از بازي با مكزيك را بر دوش مي كشيد: دايي در پاسخ به خبرنگار سي ان ان كه از او پرسيده بود براي چي توي بازي بودي، گفت مي خواستم از نزديك بازي را تماشا كنم. اين هم يك نمونة ديگر: علي دايي به عنوان بهترين تماشاچي بازي ايران و مكزيك انتخاب شد.
غير از بازي ضعيف، سن و سال كاپيتان 38 ساله هم سوژه خوبي براي جوك ساختن بود: مراحل زندگي انسان: كودكي، نوجواني، جواني، ميانسالي، پيري و علي دايي اي! و يك نمونة جالب ديگر كه پر بود از خلاقيت و نكته: دايي بعد از بازي با مكزيك به عنوان قهرمان وسطي دنيا معرفي شد. چون در طول 90 دقيقه نگذاشت حتي يك بار هم توپ به پايش بخورد.
نفر بعدي، ابراهيم ميرزاپور بود. اگر نگوييم smsهايي كه دربارة عملكرد آقاي شماره يك ساخته شد بيشتر از علي دايي بود، مسلما كمتر از او هم نمي شد: پس از بازي با مكزيك، سردار طلايي، نشان امنيت و آرامش را به ميرزاپور اعطا كرد.
مردم براي دروازه بان تيم ملي سنگ تمام گذاشتند! مسابقه sms نود: در بازي با پرتغال، ميرزاپور به چه كسي پاس گل مي دهد؟
الف ـ لوئيس فيگو ب ـ رونالدو ج ـ دكو د ـ او ريسك نخواهد كرد و خودش دروازه را باز مي كند. البته يحيي هم به طور غير مستقيم در بعضي smsها نقش بازي كرد: پس از باخت به مكزيك، از واژة ذرت گل محمدي به جاي ذرت مكزيكي استفاده كنيد.
بعد كه به پرتغال باختيم
بعد از اين كه ايران گل دوم را هم از پرتغال خورد، ديگر همه منتظر رسيدن smsهاي جديد بودند. اين بار، علي دايي توي زمين نبود. بنابراين، سازندگان اين پيام ها بايد دنبال سوژه هاي بهتري مي گشتند. حسين كعبي اولين كسي بود كه با آن تكل عجيب و غريبش بهانه دست sms بازها داد:
سؤال: شماره كفش حسين كعبي چند است؟ راهنمايي: به جاي استوك كفش او روي صورت فيگو توجه كنيد. به غير از اين مورد، اين بار بازيكنان خيلي مورد توجه نبودند. اين دفعه كل تيم مورد تمسخر قرار گرفته بود: مقامات مسؤول دستور دادند با توجه به درخواست هاي متعدد مردم، تيم ملي را با هواپيماي 130 ـ C به ايران برگردانند.
بقيه پيام ها متوجه رده بندي گروه و چهارم شدن ايران در اين گروه بود. البته اين smsها هم خيلي محتواي قابل چاپي ندارند! و سري آخر پيام ها كه كلي بودند و باز هم ردپاي كاپيتان: علي دايي پس از حضور ضعيف در جام به مردم قول داد در جام جهاني بعدي جبران كند.
و اين يكي هم حضور مشترك دايي و ميرزاپور در يك sms: نفرين جام جهاني: اميدوارم دروازه بان تيمتون ميرزاپور باشه، مهاجمش علي دايي.
آب ها از آسيا افتاد
حالا آب ها كمي از آسيا افتاده است و همه به اندازة كافي دارند مردة تيم ملي را چوب مي زنند. علاوه بر اين، مكزيك مقابل آرژانتين خيلي خوب بازي كرده و پرتغال هم به يك چهارم نهايي راه يافته است. با اين اوضاع، حداقل همه خودشان را راضي كرده اند كه اي بابا، توقع بي جايي داشتيم.
آنها تيم هاي بزرگي بودند و از اين جور چيزها. موج smsها هم به همين خاطر فروكش كرده است؛ البته تا وقتي كه ماجراي ديگري استعداد بي كران ما ايراني ها را قلقلك ندهد.
اميرمهدي ژوله
sms جوك را نجات داد

اميرمهدي ژوله به عنوان يك طنزنويس، علت بالاگرفتن تب sms، بعد از شكست هاي ايران را، عدم امكان ابراز نظر راحت و بي رودربايستي دربارة تيم مي داند: وقتي مردم نمي خواهند رك و راست نظرشان را دربارة تيم بگويند، نيش و كنايه ها شروع مي شود.
اصولا وقتي فضاي راحتي براي اظهار نظر وجود نداشته باشد، طنز شكوفا مي شود. ژوله به طور كلي با انتشار لطيفه هاي مختلف در مورد يك موضوع به وسيلة sms موافق است. او براي خودش دليل هم دارد: قبل از اين كه امكان sms مهيا شود، فرهنگ جوك در ايران داشت نابود مي شد.
sms كه رونق گرفت، جوك ها دوباره زنده شدند. آن اوايل، مطالبي كه از طريق sms رد و بدل مي شد، جوك هاي انگليسي بود كه ترجمه شده بودند. او نوع طنز جوك هاي sms را هم مي پسندد. البته منهاي آن هايي كه بيشتر حالت فحش و ناسزا دارند: هرچقدر اتفاق تلخ تر باشد، طنز هم بهتر مي شود.
يعني از شدت تلخي به يك موضوع مي خنديم. به نظرم بعضي از اين smsها از نظر بار طنز، خيلي خوب اند؛ يعني آن غافلگيري و پيچي كه مخصوص كار طنز است را دارند.

عمران صلاحي
موبايل ندارم!
عمران صلاحي، از آن دسته طنزنويساني است كه هميشه يك چيزي براي غافلگير كردن شما دارند. وقتي با او تماس گرفتيم، گفت كه اصلا موبايل ندارد و با قابليت هاي sms آشنا نيست.
صلاحي اما معتقد است كه اين smsها، در واقع همان جوك ها و لطيفه هايي است كه قبل از فراگير شدن موبايل دهان به دهان بين مردم مي چرخيد و پخش مي شد. حالا هم كه سر و كله موبايل و تكنولوژي پيدا شده، اين كار خيلي راحت تر و البته سريع تر صورت مي گيرد.
صلاحي مي گويد اين موج متلك ها، كنايه ها و شوخي هايي كه بعد از هر اتفاق راه مي افتد، در واقع ميزان الحرارة اجتماع است و مي شود با آن، تب جامعه را اندازه گرفت: به نظرم اين حجم sms، نشانگر اوضاع جامعه است و مي تواند مفيد باشد؛ اگر مسؤولين كه به نوعي با قضيه درگيرند، به آن ها توجه كنند.

خشايار الوند
آماده همكاري هستم

كارهاي خشايار الوند را حتما در قالب شب هاي برره ديده ايد. آقاي نويسنده، ايراني ها را به عنوان ملت طناز مي شناسد. او مي گويد ايراني ها هر جايي كه توانسته اند، با زبان بامزة طنز حرفشان را زده اند.
نمونه خوبي هم براي حرفش دارد: شما ببينيد توي بحبوحة انقلاب، مردم يك شعار ساخته بودند: ما مي گيم شاه نمي خوايم، نخست وزير عوض مي شه اين خيلي جالب است. مي شود زبان طنز مردم را در آن وضعيت ديد. الوند وقتي مي خواهد دربارة موج smsها حرف بزند، اول مي رود سراغ تحليل جامعه شناسي موضوع: دليل جامعه شناسانه راه افتادن اين تب، اين است كه هنوز بستر عمومي راضي كننده اي براي حرف زدن وجود ندارد.
جرايد هم نيازهاي مردم را جوابگو نيستند. در واقع، فضاي آن ها بيش از حد رسمي است. و اما تحليل خود استاد: ببينيد! يك زماني موج موبايل دار شدن توي مملكت راه افتاد و همه رفتند براي خريد موبايل.
اين جريان sms هم در واقع، يك جور مد است كه راه افتاده. يعني تب جام جهاني يك عده را گرفته. جام كه تمام شود، آن ها هم يادشان مي رود كه مشكل چه بوده است. او فكر مي كند پخش اين smsها زير سر طبقة متوسط به بالاي جامعه است كه زياد هم اهل فوتبال ديدن و استاديوم رفتن نيستند و فقط جوگير شده اند.
الوند مي گويد اين smsها را چند نفري كه هم زبان طنز خوبي دارند و هم اهل فوتبال هستند مي سازند. بعد هم smsها در تيراژ ميليوني فوروارد مي شوند و اين، سرعت انتشار جوك ها را بالا مي برد.

سرعتي كه با هيچ پديده ديگري قابل مقايسه نيست. او در مورد علت متنوع بودن اين smsها مي گويد: اگر مسؤولان تيم ملي به درخواست مردم گوش مي دادند، نارضايتي ها اين جوري جمع نمي شد كه كسي براي مخالفت با فرضا حضور دايي در تيم ملي، از يك ادبيات اين جوري استفاده كند كه خيلي جاها با فحش و ناسزا هم همراه شده.
الوند مي گويد خيلي از اين smsها كيفيت يك جوك را ندارند، اما بعضي هايشان اين قدر قوي و بامزه اند كه اگر او مي توانست سازندگانش را پيدا كند، حتما از آن ها براي همكاري دعوت مي كرد.

avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 8/7/2007, 09:58

پيامك اول، دوربین دوم، بازی سومارتباطی - عميد نمازي خواه:
بر اساس آخرین آمارهای به‌دست آمده، بیش از دومیلیارد و پانصد میلیون نفر در جهان از تلفن همراه استفاده می‌کنند

طبق برآوردهای انجام شده تا چهار سال آینده این رقم از مرز چهار میلیارد و 800 میلیون نفر می‌گذرد.
60 درصد این افراد را آسیایی‌ها تشکیل می‌دهند و 45 درصد آنها (کاربران موبایل) در دنیا از پیام کوتاه (SMS) استفاده می‌کنند. طبق همین بررسی‌ها در سال 2005، 900 میلیارد پیام کوتاه ارسال شده است که این رقم تا پایان سال 2008 به یک و نیم میلیارد خواهد رسید.
در واقع پیام کوتاه، 85 درصد بازار سرویس‌های ارزش افزوده تلفن همراه را به خود اختصاص داده است. نکته جالب این است که بیشترین استفاده‌کنندگان SMS ، در آسیا هستند که این رشد عجیب باعث کمرنگ شدن مسأله گفتگو در بین جوانان شده است.
از سوی دیگر دکتر داوود زارعیان، مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات معتقد است تسلط بازار توسط ارزش افزوده پیام کوتاه طبیعی است چرا که ورود هر تکنولوژی به ویژه در دو سال اولیه همیشه از جذابیت‌های بالایی برای جذب افراد برخوردار بوده است که باعث شده نظر بسیاری از کاربران را به خود معطوف و متمرکز کند.
او ادامه می‌دهد: استفاده از فناوری‌های جدید یک بحث روانشناسی دارد و این موضوع تنها به ارزش افزوده پیام کوتاه معطوف نمی‌شود و در گستره وسیع‌تری باید آنها را تحت بررسی قرار داد.
به طور مثال تلویزیون در دو سال اولیه ورود خود توانست آمار بالایی از کاربران را برای خود ثبت کند. همچنین تحقیقات در غرب ثابت کرد با وجود دستگاه‌های صوتی و تصویری اعم از DVD و VCD بسیاری از جوانان برای دیدن فیلم کامپیوتر را ترجیح می‌دهند و به همین دلایل با وجود ارائه کوتاه‌مدت این خدمات به این سرعت نمی‌توان در باره آینده آن پیش بینی کرد.
زارعیان علت کاهش گفتگوی کاربران و از سویی افزایش کاربران ارزش افزوده پیام کوتاه را داشتن امنیت فردی در استفاده از این سرویس عنوان کرد و گفت: قابل حمل بودن، عمومی‌تر بودن و نیز داشتن امنیت بالا در استفاده از سرویس پیام کوتاه باعث شده بیشتر اذهان عمومی به استفاده از آن متمرکز شود.
مقام دوم، دوربین
مطالعات در دیگر محورهای ارزش افزوده تلفن همراه نشان می‌دهد دوربین‌های تلفن همراه و بازی‌های موبایل‌ها به ترتیب بعد از پیام کوتاه توانستند درصدی از بازار کاربران را اشغال کنند. بر این اساس دوربین‌های موبایل 27 درصد و بازی‌های موبایل‌ها 17 درصد را در جدول آماری نشان می‌دهد.
همچنین سرویس ایمیل تلفن همراه در حال حاضر توانسته 11 درصد را به خود اختصاص دهد. اما مهمترین مسأله که در این میان مطرح است میزان استفاده خانم‌ها از پیام کوتاه، دوربین موبایل و بازی موبایل نسبت به آقایان است که درصد بالایی را به خود اختصاص داده‌اند، البته آقایان در قسمت استفاده از ایمیل (در سیستم GPRS) هنوز بدون رقیب هستند.
بر اساس این گزارش تحقیقات در سال‌های اخیر نشان می‌دهد آقایان بیشتر از خانم‌ها با موبایل صحبت می‌کنند که به تدریج این روند به سمت مساوی شدن مدت زمان مکالمه آنها پیش می‌رود. البته طبق آمارهای سال 2002 میلادی، آقایان به طور متوسط در یک ماه 589 دقیقه و خانم‌ها 394 دقیقه با موبایل صحبت کرده‌اند.
این نشان می‌دهد که آقایان بیشتر از خانم‌ها از موبایل استفاده می‌کردند در صورتی که در حال حاضر استفاده از موبایل بین آنها یکسان شده است.
فناوری جدید و عجیب SMS
ارزش افزوده پیام کوتاه آنقدر مورد توجه و استقبال کاربران بوده که شرکت‌های خدماتی همواره در پی ارائه نوآوری به مشتریان خود از طریق این سیستم هستند. بر این اساس یک شرکت نروژی سیستمی را طراحی کرده که می‌تواند گونه‌های نایاب حیوانات را از طریق ارسال پیام کوتاه تعقیب کند.
در طراحی این سیستم، با نصب یک گیرنده فرستنده بسیار کوچک روی بدن حیوانات مورد نظر (که از گونه‌های نایاب و با ارزش هستند) موقعیت و به نوعی مکان یابی آنها در هر زمان با ارسال یک پیام کوتاه مشخص می‌شود.
این سیستم برای سازمان محیط زیست طراحی شده است.به تازگی این سیستم در ایران هم راه‌ا‌ندازی شده است. البته در فاز اول، تنها در اختیار افراد حقوقی قرار می‌گیرد و آنها می‌توانند وسائل و یا هر چیز دیگری را از طریق SMS ردیابی کنند.

[img:8dcc]http://www.hamshahri.org/images/upload/news/posc/8604/Mobile7-1[100].jpg[/img:8dcc]
avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 8/7/2007, 09:58

شارژ موبايل با نور خورشيدارتباطی - همشهري آنلاين:
چینی‌ها تلفن همراهی ساختند که با انرژی خورشیدی کار می‌کند.

به گزارش شین‌هوا، محققان چینی نوعی تلفن همراه ساختند که برای شارژ شدن از انرژی خورشیدی استفاده می‌کند و می‌توان با قرار دادن آن به مدت یک ساعت در برابر نور آفتاب‌، حدود 40 دقیقه با آن صحبت کرد.
یک صفحه خورشیدی صدف مانند روی این تلفن نصب شده‌است که علاوه بر خورشید می‌تواند با سایر منابع نوری از قبیل شمع نیز شارژ شود.

[img:4311]http://www.hamshahri.org/images/upload/news/posa/8603/cellphone_bf6340f1[100].jpg[/img:4311]نرم افزار کنترل تلفن همراه فرزنداننرم‌افزار - گروه دانش:
نرم افزار جديدي براي پدر و مادرها، جهت کنترل فايل هاي عکس و ويدئويي تلفن همراه فرزندانشان، طراحي شد.

شرکت نت اينتليجنس که سال پيش به خاطر نرم افزار SAFEKEEPER برنده جايزه شده بود، امسال نرم افزاري براي موبايل ارائه کرده است که توسط آن پدر و مادرها مي توانند کليه پارامترهاي تلفن هاي همراه فرزندانشان را کنترل کنند.
گوشي‌هاي تلفن همراه روز به روز به کامپيوترهاي جيبي نزديک مي شوند و با توليد هر گوشي جديد، دامنه ضبط اطلاعات (شخصي يا غير شخصي ديگران) و انتشار آن بين مردم افزايش مي يابد و به همين دليل کنترل اين وسايل ارتباطي به اندازه کنترل کامپيوترهاي شخصي مهم است.
توسط اين نرم افزار امکان فيلتر کردن و بستن سايت‌هاي اينترنتي و همچنين جلوگيري از دسترسي به GPRS وجود دارد و همچنين پدر و مادرها مي‌توانند سايت‌هايي را که بچه ها به آنها دسترسي دارند را ببينند و رديابي کنند.
به علاوه اين نرم افزار داراي يک پايگاه اطلاعاتي شامل بيش از 30 ميليون فايل شناخته شده نامناسب اينترنتي است که به محض دسترسي به آنها فيلتر خواهد شد.
از خصوصيات ديگر اين نرم افزار محدود کردن تماس‌ها، کنترل تماس‌ها، قفل سيم کارت، فيلتر پيام‌ها و آنتي‌ويروس‌هاست. اين نرم افزار در حال حاضر مراحل پاياني طراحي و آزمايش را طي مي‌کند و انتظار مي‌رود در بهار 2007 به بازار عرضه شود.

[img:4311]http://www.hamshahri.org/images/upload/news/posc/8512/cellphone-kids[100].jpg[/img:4311]
avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 8/7/2007, 09:59

پا در كفش سازندگان تلفن همراهشرکت‌ها - همشهري آنلاين:
شرکت‌ گوگل‌ نيز به‌ جمع سازندگان‌ تلفن‌ همراه‌ مي‌ پيوندد‌.

به‌ گزارش‌ شبکه‌ تلويزيوني‌ فاکس‌ نيوز گفته‌ مي‌شود شرکت‌ گوگل‌ نيز در نظر دارد گوشي‌ تلفن‌ همراه‌ توليد کند که‌ علاوه‌ بر قابليت‌ اتصال‌ به‌ شبکه‌ اينترنت‌‌ از نظر شکل‌‌ طرح‌ و ظاهر نيز گوشي‌ متفاوتي‌ خواهد بود‌.
گفته‌ مي‌شود مديران‌ گوگل‌ روي‌ اين‌ طرح‌ سرمايه‌گذاري‌ مي‌کنند ولي‌ هنوز به‌ صورت‌ رسمي‌ اين‌ مسئله‌ تاييد تا تکذيب‌ نشده‌است‌‌.

[img:cb7d]http://www.hamshahri.org/images/upload/news/posc/8512/google_logo[100].jpg[/img:cb7d]
avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 8/7/2007, 10:00

ال‌جي هم گوگلي شدشرکت‌ها - همشهري آنلاين – محمد رسولي:
شركت كره‌اي ال‌جي اعلام كرد كه توافقنامه‌اي را با شركت گوگل امضاء كرده است تا نرم‌افزارهاي گوگل به صورت پيش‌فرض بر روي گوشي‌هاي تلفن همراه ال‌جي نصب شوند.


تلفن‌هاي همراه اين شركت علاوه بر محصولات شركت گوگل، به شكلي طراحي شده‌اند كه امكان اتصال به اينترنت در آنها به آساني فراهم شده و كاربران در حال حركت نيز مي‌توانند به راحتي از سايت‌هاي مختلف استفاده كنند.
گوشي‌هاي ال‌جي داراي محصولات گوگل از جمله موتور جستجو،‌ نرم‌افزار نقشه گوگل، موبايل بلاگر و Gmail ، قرار است از نيمه دوم سال جاري ميلادي وارد بازار شوند.
لازم به ذكر است كه شركت ال‌جي پنجمين توليد كننده بزرگ گوشي تلفن همراه در جهان است و طبق اعلام مسئولان اين شركت تا پايان سال جاري 10 مدل گوشي جديد توسط اين شركت روانه بازار خواهد شد.
رقيب ديرينه ال‌جي در كره كه در سطح جهان نيز با يكديگر رقابت سختي دارند، شركت سامسونگ است كه آنها نيز اوايل سال جاري قرارداد مشابهي را با گوگل امضاء كرده‌اند.avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 8/7/2007, 10:00

سوني اريكسون 8 گوشي جديد ارائه كردشرکت‌ها - همشهري آنلاين- محمد رسولي:‌
سوني اريكسون، چهارمين توليد‌كننده گوشي تلفن همراه در جهان 8 گوشي جديد به بازار داد.

اين شركت كه تركيبي از شركت سوئدي اريكسون واقع در استكهلم و شركت ژاپني سوني است، يكي از معروفترين توليدكنندگان گوشي‌هاي پيشرفته تلفن همراه در سالهاي اخير بوده و تخصص بسياري در توليد گوشي‌هاي مدل WalkMan براي پخش صدا با كيفيت عالي و همچنين دوربين‌هاي مخصوص تلفن همراه دارد. اين تخصص و همچنين قيمت مناسب توليدات آنها باعث گرديده در 3 ماهه آخر سال گذشته، بيشترين فروش را در بين رقبا داشته باشند.
4 مدل از گوشي‌هاي جديد داراي امكانات كمتري مي‌باشند كه طبق اعلام سخنگوي اين شركت اين گوشي‌ها براي افراد كم درآمد طراحي شده‌اند. مدل‌هاي w888 و w880 از نسل سوم تلفن‌هاي همراه هستند كه براي رقابت با شركت فنلاندي نوكيا و شركت آمريكايي موتورولا طراحي شده‌اند. اين دو مدل داراي 1 گيگا بايت حافظه پيش‌فرض هستند كه مي‌توان 900 موسيقي بر روي آن ضبط كرد. همچنين داراي دوربين 2 مگاپيكسلي و بدنه استيل هستند و پيش‌بيني مي‌شود تا پايان بهار به بازار وارد شوند.
از سري واكمن، مدل W610 نيز در حال توليد انبوه مي‌باشد كه داراي 512 مگابايت حافظه پيش‌فرض و دوربين 2 مگاپيكسلي است. همچنين داراي قابليت TrackID است كه توانايي بريدن موسيقي را به كاربر مي‌دهد.
دومين مدل CyberShot اين شركت يعني k810 نيز قرار است به زودي ارائه شود. مدل K800 آن نيز كه اولين مدل سايبرشات شركت سوني اريكسون است تاكنون در جهان 4.5 ميليون عدد به فروش رفته است.
مدل K200 و K200 با دوربين دو مدل ارزان اين شركت است كه داراي راديو FM نيز هستند و مدلهاي J110 و J120 نيز كه بسيار ارزان هستند فقط قابليت گفتگو و ارسال متن دارند. تمامي گوشي‌ها نيز قرار است در نيمه اول سال 2007 به بازار وارد شوند.
سوني اريكسون از اواسط سال گذشته با افزايش فعاليت خود توانسته سهم عمده‌اي از بازار را به خود اختصاص دهد و پيش‌بيني مي‌شود كه بتواند در سال 2007 روند بهتري داشته باشد. در حال حاضر اين شركت در بين توليدكنندگان گوشي تلفن همراه در مقام چهارم قرار دارد و نوكيا در رتبه اول است.


avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 8/7/2007, 10:00

آيفون يك تلفن هوشمند نيستسخت‌افزار - گروه دانش:
گرچه آيفون، تلفن جديد ساخت شركت اپل، امكانات بسياري را عرضه می‌كند، اما باز هم يك تلفن هوشمند (SmartPhone) نيست.

اين ادعاي دو محقق از گروه تحقيقاتي ABI با نام‌های استوآرت مدير تحقيقات بی‌سيم و و فيليپ سوليس تحليل‌گر باند پهن موبايل است.
يكی از تحولات جالب توجه در عرصه كاربرد تلفن‌های همراه، مجتمع‌سازی و ادغام كاربردهای متنوع و خدمات ارائه شده توسط تلفن‌های همراه است.
امروزه تلفن‌های همراه نه تنها برای برقراری مكالمات تلفنی بلكه به عنوان دستيار شخصی ديجيتال، دوربين ديجيتال، مرورگر اينترنت، سرويس‌گيرنده پست‌الكترونيكی، و حتی پيام‌رسان اينترنتی مورد استفاده قرار می‌گيرند.
با پيدايش و گسترش اين كاربردهای متنوع، بهبود سيستم‌های عاملِ اين تلفن‌های همراه امری ضروری و اجتناب ناپذير به نظر می‌رسد.
بدين ترتيب مهم‌ترين عامل و انگيزه توسعه سيستم‌های عاملِ همراه را می‌توان رشد تقاضای كاربردهای سيـّار با توانايی مشابه با كاربردهای موجود برروی كامپيوترهای قابل حمل؛ تقاضای مصرف‌كنندگان برای امكانات چندرسانه‌ای غنی و حتی دسترسی به بازی‌ها و سرگرمی‌های قابل حمل بر شمرد.
به زبان ساده‌تر تلفن هوشمند به تلفني گفته مي‌شود كه علاوه بر توانايي‌هاي يك موبايل معمولي، قادر به تحليل داده‌هاي اطلاعاتي است و در واقع يك سيستم عامل و يك پردازشگر دارد.
مدتي پيش شركت اپل كه از سازندگان بزرگ دستگاه‌هاي ديجيتالي محسوب مي‌شود، دست به يك اقدام عجيب زد و يك گوشي تلفن را به بازار ارايه داد كه از زمان عرضه آن تا كنون همواره يكي از مهمترين بحث‌هاي كارشناسان بوده و باعث نگراني بيشتر رقبايش در عرصه ساخت گوشي‌هاي تلفن همراه شده است.
نام اين گوشي آيفون(Iphone)است و از نظر كارشناسان اپل، تلفني با كاربري آسان و داراي تمامي ويژگي‌هاي خوب و حتي آينده‌نگرانه يك همراه ديجيتال است ولي با اين حال برخي كارشناسان نظر ديگري دارند.
چرا آيفون هوشمند نيست؟
محققان بازار، تلفن هوشمند را به عنوان موبايلی با يك سيستم عامل می‌شناسند كه از برنامه‌های كاربردی شركت‌های ثالث نيز پشتيبانی كند. اما آن طور كه كارشناسان مي‌گويند اطلاعات به دست آمده اين دستگاه از نرم‌افزارهای كاربردی شركتهای ثالث پشتيبانی نمی‌كند و بنابراين در كل می‌توان گفت كه آيفون يك تلفن هوشمند نيست بلكه يك Feature Phone پيشرفته است.
به گفته فيليپ سوليس بنا به تحقيقاتABI ، گوشی‌های Feature Phone برای برنامه‌های كاربردی شركت‌های ثالث بسته هستند و عملكردهايشان نيز توسط عرضه كننده و يا توليد كننده كنترل می‌شود.
گرچه عموماً Feature Phoneها از برنامه‌های كاربردی توسط جاوا پشتيباني مي‌كنند، اما بنا به گفته‌های سوليس اين گونه برنامه‌ها و پشتيبانی‌ها بسيار ضعيف و محدود هستند.
در يك تقسيم‌بندی كلی، مهم‌ترين سيستم‌های عامل تلفن‌های هوشمند يا سيستم‌های عاملِ همراه عبارتند از: Microsoft Smarphone 2002 ، Palm OS 5.x Symbian OS 7
هريك از سيستم‌های عامل فوق ويژگي مخصوص به خود را به منظور ارائه خدمات بر روی دستگاه‌های همراه (يا همان سيستم ميزبان) در پيش گرفته‌اند.
سيستم عامل Smartphone 2002، محصول شركت مايكروسافت، زيرمجموعه‌ای از سيستم عامل Windows CE 3.0 برای دستگاه‌های قابل حمل است. سيستم عامل PalmOS نيز سيستم عامل دستگاه‌های دستيارشخصی ديجيتال (PDA) است كه برای استفاده در تلفن‌های همراه بهينه‌سازی شده است.
سازندگان تلفن‌های همراه نيز سيستم عامل Symbian را برای استفاده در تلفن‌های همراه طراحی و پياده سازی كرده‌اند.
سوليس درباره فوايد سيستم‌هاي كاربري تلفن‌هاي هوشمند مي‌گويد: برنامه‌های كاربردی درست شده برای SmartPhoneها به گونه‌ای هستند كه می‌توانند دستوری را دريافت كنند تا عملكردهای مركزی OS را به تنهايی استخراج كنند و به همين جهت هم بسيار قدرتمند‌تر و ثمربخش‌تر هستند.
استوآرت نيز بر اين عقيده است كه شركت اپل از آنجا كه پايه محكمی در بازار موبايل ندارد، در حال رويارويي با جنگی بزرگ و سخت است.
از اين رو بايد نحوه ساختاری و عملكرد آيفون كامل و بدون نقص باشد. مطمئناً كاربران تنها برای شنيدن موسيقی عالی حاضر به خريد يك تلفن درجه دو نیستند.

avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 8/7/2007, 10:01

زنگ ويديويي، انقلاب در تلفن همراه؟شرکت‌ها - همشهري‌آنلاين- محمد رسولي:
بدون شك يكي از سرگرمي‌هاي امروز ما تلفن همراه است كه روزانه مدتي را صرف بازي‌كردن با آن يا استفاده از قابليت‌هاي عجيب و غريبش (كه روز به روز هم بر آنها افزوده مي‌شود) مي‌كنيم.

بنابراين چه بخواهيم چه نخواهيم بايد زماني را صرف ياد گرفتن سرويس‌هاي جديد گوشي‌هايمان كنيم تا دست‌كم بتوانيم از آنچه برايش هزينه داده‌ايم استفاده كنيم.يكي از مواردي كه هميشه ما را مشغول كرده نوع زنگ انتخابي است. ما مي‌توانيم براي هر فرد يا گروه خاصي كه با ما تماس مي‌گيرند، زنگ خاصي مشخص كنيم. زنگ‌هاي مختلفي نيز درست شده‌اند كه بر روي سايت‌هاي اينترنتي قرار دارند و معمولاً مي‌توان آنها را بدون هزينه دانلود و نصب كرد ( با نام RingTone مي‌توانيد جستجو كنيد). اما اين سرويس نيز تقريباً براي اكثر كاربران يكنواخت شده است. اما تاكنون تماس‌گيرنده در انتخاب نوع زنگ دخالتي نداشته است.
اخيراً شركت ورينگو www.vringo.com سرويسي جديد ارائه كرده كه كاربران مي‌توانند در هنگام تماس، فايل ويديويي كوچكي را براي مقصد بفرستند و براي اينكار مي‌توانند از كليپ‌هاي موجود بر روي سايت ورينگو استفاده كند (البته با پرداخت هزينه) و يا كليپ‌هاي شخصي را به كار برند. البته شما فقط براي گروه دوستان خود مي‌توانيد كليپ بفرستيد كه به شما اجازه اينكار را بدهند.
به نظر مي‌رسد در صورت عملي شدن اين سرويس در آينده نزديك باب جديدي براي تبليغ روي تلفن‌هاي همراه باز شود كه بتواند تبليغات ويديويي را به سمت كاربران روانه كند. البته همه اينها در صورتي است كه از يك تلفن همراه جديد استفاده كنيد كه توانايي پخش فايل‌هاي ويديويي را داشته باشد.


[img:e9d8]http://www.hamshahri.org/images/upload/news/posa/mobile-01[ma].jpg[/img:e9d8]
avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 8/7/2007, 10:02

موبایل با دوربین 10 مگاپيکسلي‌سخت‌افزار - همشهری آنلاین:
سامسونگ‌ گوشي schb600 خود را که‌ مجهز به‌ دوربين‌ 10 مگاپيکسلي‌ است‌ وارد بازار کرد‌

اين‌ گوشي‌ 6 شش‌ ميلي‌ متر باريکتر و 10 گرم‌ سبک تر از گوشي هاي‌ قبلي‌سامسونگ‌ است‌ که‌ به‌ دوربين هاي‌ 7‌ مگاپيکسلي‌ مجهز بود‌
گوشي هاي‌ schb600 علاوه‌ بر دوربين‌ 10 مگاپيکسلي‌ داراي‌ زوم‌ اپتيکال‌ تا 3 برابر و نزديک‌ نمايي‌ ديجيتال‌ تا 5‌ برابر است‌ ‌

با اين‌ موبایل و به عبارت بهتر با این دوربين!‌ امکان‌ گرفتن‌ عکس‌ هاي‌ روشن‌ و واضح‌ از فضاي‌ تاريک‌ وجود دارد.
نمايشگر ال‌ سي‌ دي‌ فتوکروميک‌ با قابليت‌ ايجاد 16‌ ميليون‌ رنگ، بلوتوث‌ و پخش‌ ام‌ پي‌ تري ‌از ديگر ويژگي‌ هاي‌ اين‌ گوشي است

avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 8/7/2007, 10:03

نازكترين موبايل موتورولا به بازار مي‌آيدارتباطی - همشهري آنلاين:شركت موتورولا سه‌شنبه اعلام كرد كه فروش موبايل Motofone نازكترين تلفن همراهي را كه تا به حال ساخته را آغازمي‌كند.


به گزارش خبرگزاري رويترز موتورولا كه با رقابت سخت شركت نوكيا – توليد كننده شماره يك تلفن‌هاي همراه در جهان-در بازارها روبروست قبلا سعي كرده بود با توليد تلفن‌هاي مدل Razr شكل محصولاتش را تغيير دهد و اكنون با به بازار فرستادن تلفني كه قيمت كمتري دارد و از Razr هم نازكتر است اميدوار است وضعيت خود را تثبيت كند.
در حالي كه رشد بازارهاي قبلي تلفن‌هاي همراه با توجه به اينكه اغلب افراد اكنون صاحب گوشي شده‌اند كند مي‌شود، توليدكنندگان به بازار‌هاي جديد در كشورهايي مانند هند و چين روي‌آورده‌اند.
اولين نمونه موتوفون با شبكه‌هاي بر اساس ‌GSM، تكنولوژي كه 80 درصد بازار تلفن همراه جهان بر اساس آن است كار خواهد كرد. سپس در فصل بعد نمونه‌هاي بر اساس تكنولوژي بي‌سيم ‌CDMA كه در آمريكا و بعضي نقاط آسيا مورد استفاده است وارد بازار مي‌شوند.
موتورولا دوشنبه نيز چندين مدل جديد را كه از سري Razr الهام گرفته‌انداز جمله مدل دردار اما نازكتر Krzr و مدل كشويي و باز باريكتر Rizr را معرفي كرد. اين شركت همچنين مدل‌هاي ‌Razr XX و Razr Maxx را نيز به بازار فرستاده كه قابليت پياده‌كردن موسيقي و ويدئو و اتصال به شبكه‌هاي پرسرعت بي‌سيم را نيز دارند.

avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 8/7/2007, 10:03

گرانترين تلفن همراه دنيادور دنيا - همشهري آنلاين:
گرانقيمت‌ترين تلفن همراه دنيا سال آينده به بازار مي آيد.

اين تلفن كه روي آن برليان كار شده است از سال آينده و به تعداد محدود و با قيمت 200 هزار يورو به فروش مي‌رسد.
طراح اين تلفن آقاي "جارن كوه" نام دارد و يك شركت سوئيسي ساخت آن را به عهده گرفته است.

ظاهرا برخي از كليد هاي اين تلفن با الماس تزئين شده‌اند و روي دكمه اصلي آن برليان 0.25 قيراتي كار گذاشته شده‌است.
به گفته سازنده اين تلفن نكته جالب در مورد اين تلفن با تكنولوژي پيشرفته آن است كه زماني كه تلفن در حال استفاده‌است به رنگ نقره اي و در غير اينصورت در حالت عدم استفاده به مشكي رنگ است.
از اين تلفن تنها 5 عدد توليد مي‌شود و تا كنون 3 آمريكايي، يك روس و يك عرب اهل عمان خواهان آن هستند.

avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 8/7/2007, 10:04

عرضه سيستم عامل لينوكس براي تلفن همراهنرم‌افزار - همشهري آنلاين:
لينوكس، نسخه‌اي از اوبونتو سيستم عامل پرطرفدار خود را براي استفاده در تلفن‌هاي همراه ارائه خواهد كرد.

به گزارش بي بي سي لينوكس مي‌خواهد اين سيستم عامل را كه اوبونتو موبايل نام دارد ماه اكتبر سال جاري به بازار عرضه كند.
اين سيستن عامل توسط اعضاي جامعه اوبونتو و كارمندان اينتل طراحي خواهد شد. اين تصميم در پي آن گرفته شده كه دستگاه‌هاي قابل حملي كه مي‌توانند به شبكه‌ متصل شوند به شدت از كمبود سیستم عامل رنج‌ مي‌بردند.
مت زيمرمان يكي از مسئولان پروژه اوبونتو در اين مورد مي‌گويد: براي همه واضح است كه دستگاه‌هاي كوچك و قابل حملي كه به اينترنت متصل مي‌شوند به زودي نحوه ايجاد ارتباط ما را تغيير خواهند داد.
اين دستگاه‌ها از فن‌آوري اوپن سورس (منبع باز) استفاده مي‌كنند. در حال حاضر برخي محصولات شركت نوكيا از فن‌آوري اوپن سورس استفاده مي‌كنند.

ايراني‌ها چه مي‌خرند؟ارتباطی - گروه علمي فرهنگي:
مشتركان تلفن همراه در ايران به‌طور متوسط هر سال يك بار گوشي تلفن همراه خود را عوض مي‌كنند.

ايراني‌ها بيشتر براساس پيشرفت و ارتقاي فناوري‌هاي موجود در گوشي‌ها، تنوع مدل‌هاي جديد و ظرفيت حافظه، گوشي‌هاي خود را عوض مي‌كنند و خراب شدن گوشي، كمترين دليل تعويض آن در ميان ايراني‌هاست.
به‌گزارش همشهري، بيشتر افرادي كه گوشي تلفن‌ همراه خود را تعويض مي‌كنند جوانان زير 25 سال هستند و اين موضوع با افزايش سن كاهش مي‌يابد. تعويض گوشي تلفن همراه، بيشتر در ميان پسرها مشاهده مي‌شود.
ملاك ايراني‌ها براي انتخاب و خريد مدل گوشي، كاركرد مدل موردنظر با استفاده از نظر اطرافيان و دوستان، برخورداري از فن‌آوري‌هاي جديد و تنوع مدل است.
سقف هزينه ايراني‌ها براي خريد گوشي تلفن همراه بين دو ميليون تا دو ميليون و 500 هزار ريال است؛ البته در زمان حاضر، ارزان‌ترين گوشي در بازار ايران حدود 450 هزار ريال قيمت دارد.
مارك‌‌هاي نوكيا، سوني اريكسون، موتورولا و سامسونگ به ترتيب پرفروش‌ترين مدل‌هاي گوشي تلفن همراه در ايران هستند. در زمان حاضر بيش از 10 ميليون مشترك تلفن همراه در ايران وجود دارد.

[img:c5ef]http://www.hamshahri.org/images/upload/news/posc/8509/page05[1209][100][1].jpg[/img:c5ef]

avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 8/7/2007, 10:04

پخش بازي‌هاي آسيايي دوحه بر روي تلفن‌هاي همراهتکنولوژی - شركت خدمات تلفن سيار و مخابرات قطر، بازي‌هاي آسيايي ‪ ۲۰۰۶‬دوحه را بر روي تلفن‌هاي همراه اين كشور پخش مي‌كند.

به گزارش ايرنا مدير اجرايي شركت خدمات تلفن سيار و مخابرات قطر گفت: اين خدمات جديد كه پخش آزمايشي آن از 19 نوامبر در قطر آغاز شده، در راستاي آماده‌سازي كشور براي بازي‌هاي آسيايي ‪ ۲۰۰۶‬دوحه است.
روزنامه گلف نيوز روز دوشنبه 20 نوامبر به نقل از ناصر مرامي نوشت: مردم قطر اولين افرادي در كشورهاي خاورميانه و شمال آفريقا هستند كه از اين خدمات جديد بر روي تلفن‌هاي همراه استفاده خواهند كرد.
شركت خدمات تلفن سيار و مخابرات قطر يكي از حمايت‌كننده هاي مالي بازي‌هاي آسيايي ‪ ۲۰۰۶‬دوحه است كه از ‪ ۱۰‬تا ‪ ۲۴‬آذر ماه آينده در دوحه پايتخت قطر برگزار مي‌شود.
اين شركت كليه خدمات مخابرات داخلي و بين‌المللي اين بازي‌ها و همچنين پخش تلويزيوني آن را در اختيار دارد. مرامي گفت: مردم قطر مي‌توانند بازي‌هاي آسيايي را به صورت زنده بر روي تلفن‌هاي همراه خود كه توانايي پخش تلويزيوني را دارند، مشاهده كنند.
وي افزود: تاكنون ‪ ۱۳‬كانال اجازه پخش اين بازيها بر روي تلفن‌هاي همراه در قطر را دريافت كرده‌اند كه يكي از آنها كانال خبري الجزيره به زبان انگليسي است.
وي گفت: شركت خدمات تلفن سيار و مخابرات قطر در چند ماه آينده خدمات ‪ DVB-H‬را كه خدمات جديد با كيفيت بيشتر و به صورت ماهواره‌اي است، به مشتريان خود ارايه خواهد كرد.

avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 11/7/2007, 03:03

<LI class=Separator>< </LI>گوشی جديد سونی (واکمن NW-A808 ) معرفی می شود سونی گوشی جديد NW-A808 واکمن را توليد کرد که اين گوشی ابتدا در ژاپن و سپس در ساير نقاط دنيا عرضه می شود . اين دستگاه علاوه بر قابليت پخش چند رسانه ای می تواند تماس های صوتی و پيام های کوتاه را نيز ارسال و دريافت نمايد . اين مدل دارای يک صفحه نمايش LCD با اندازه 2 اينچ ، کليد حرکتی ، دکمه های روشن / خاموش ، Back و Home ، پورت هدفون و آداپتور می باشد . مدل واکمن NM-A808 در دو رنگ سفيد و صورتی وارد بازار می شود و قيمت تقريبی آن 270 دلار است .
avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 11/7/2007, 03:25

<LI class=Separator>< </LI>پن تک گوشی جديد C3b را توليد می کند کمپانی پن تک مدل جديدی را به نام C3b توليد می کند که طراحی گوشی بسيار جالب است و قاب جلوی آن قابل تعويض می باشد .
اندازه دستگاه کوچک است و ابعاد آن 0.76 × 1.69 × 2.72 اينچ می باشد . اين مدل دارای صفحه نمايش بيرونی است و در هنگام شماره گيری ، اعداد با فونت بزرگ نشان داده می شوند . دوربين VGA مدل C3b دارای فلش و زوم ديجيتال ×4 است . برای زنگ گوشی از آهنگ های MP3 و پلی فونيک 64 گانه استفاده می شود . اين گوشی به راحتی در جيب جا می گيرد و برای دانش آموزان بسيار مناسب است .
avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 11/7/2007, 03:27

<LI class=Separator> </LI>موتورولا Z9 معرفی می شود مدل Z9 موتورولا يک گوشی کشويی جديد است که شباهت زيادی به سری RAZR2 دارد و با در نظر گرفتن ويژگی های آن قطعا توسط AT&T عرضه خواهد شد . ويژگی های اين گوشی جديد شامل ارتباط نسل سوم، دوربين 2 مگا پيکسل با فلش ، محل کارت حافظه MicroSD و ... است . چندين نرم افزار از پيش نصب شده در اين مدل وجوددارد که عبارتند از Synergy OS موتورولا و Live Video Share . اطلاعاتی در مورد قيمت و زمان دقيق عرضه گوشی در دست نيست .
avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 11/7/2007, 03:28

سامسونگ گوشی +P318 را توليد کرد که در واقع نسخه خاصی از مدل P310 است . سخت افزار گوشی يکسان است اما تفاوت اين دو دستگاه علاوه بر قيمت به برنامه ها و نرم افزارهای گوشی نيز مربوط می شود.
اين برنامه ها شامل مواردی مانند زنگ بازی های المپيک ، پيش زمينه ها و حتی کليپ های ويدئويی است . ويژگی جالب گوشی سطح طلايی بيرونی آن است که نظر تمام افراد را به خود جلب می کند . البته انتظار نداشته باشيد دستگاهی که در ساخت آن از طلا استفاده شده است قيمت کمی داشته باشد و برای خريد بايد بيشتر از يکسال پول خود را پس انداز کنيد . مدل Olympics دارای دوربين 2 مگا پيکسل است .
avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 11/7/2007, 03:32

T- Mobile آلمان HTC Kaiser را عرضه می کند T-Mobile آلمان به زودی HTC Kaiser را تحت عنوان T-Mobile MDA Vario III عرضه می کند.
MDA Vario III ارتباط HSDPA را با حداکثر سرعت Mbps ٣.٦ در اختيار شما قرار می دهد . اين دستگاه دارای ويندوز موبايل 6 ، پشتيبانی از چهار باند Wi-Fi , GSM بلوتوث و GPS داخلی است . Pocket PC جديد به يک دوربين 3 مگا پيکسل مجهز است و اطلاعاتی در مورد قيمت آن در دسترس نيست . اين دستگاه در سپتامبر در آلمان عرضه می شود .
avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

رد: اخبار موبايل

پست من طرف j.j في 11/7/2007, 03:33

موتورولا مدل i425 را برای Boost Mobile توليد کرد موتورولا i425 را برای Boost Mobile توليد که اين گوشی طراحی جالب و باريکی دارد . مدل جديد از تکنولوژی iDEN استفاده می کند و بنابراين می توان آن را باريک ترين گوشی Walkie-Talkie در نظر گرفت . اين گوشی فقط 3.9 اونس وزن دارد و قطر آن از 0.5 اينچ هم کمتر است . i425 دارای ويژگی هايی مانند اينترنت بی سيم، پيام رسانی متنی و چند رسانه ای ، MSN , Yahoo , AOL ، نرم افزارها و بازی ها جاوا ، شماره گيری صوتی ، GPS و ... است . اين مدل در سپتامبر با رنگ سفيد يا قهوه ای وارد بازار می شود .
avatar
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
Age : 42
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

صفحه 2 از 4 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد