بچه های گل گفتمان
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

رابطه غرب و تصوف

3 مشترك

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

رابطه غرب و تصوف - صفحة 2 Empty رد: رابطه غرب و تصوف

پست من طرف j.j 16/3/2008, 10:13

moni نوشته است:
j.j نوشته است:

خدا توفيق هدايت به صراط مستقيم به همه ما عنايت كندboos خب موني بگو بگو از كدوم فرقه ايي راه و مسلك و مرام روش و و اينا از اين چيزا بوگو راستي اين مونا خودشو برات كشت hoo

جناب جی جی بهتر است قبل از هر چیز تابلو خودت را مشخص کنی

اگر توی این فکر هستی که بخواهی با این حرفها شاخ توی جیب من بذاری و باعث بشی که فارومت فعال بشه
باید بگم که متاسفم برات .
شما برای آشنایی میتوانید به مطالعه کتب عرفانی مشغول شوید .
چون من پیرتر از آن هستم که بتوانم ساعتها پشت مانیتور بنشینم .
در خصوص برعکس بودن جنسیت ممنونم که راهنمایی کردید در اولین فرصت اصلاحش میکنم .
در ضمن در مورد مونا متوجه نشدم چی میگی .
ببخشيد يعني من اشتباه گرفتم Sad آخه من يك داشي داشتم با آي دي موني كه تو گفتمان كيبورد مي زد فكر كردم شما اونيد Suspect مونا هم زن موني بود .
در هر صورت حالا كه شما اون موني نيستيد خيلي راحت تر ميتونم با شما كنجار برم khejalat (آخه ما با هم خيلي دل مي داديم و قلوه مي گرفتيم)رابطه غرب و تصوف - صفحة 2 224112
اما در مورد اديان و فرقه ها و مسلك ها و دراويش و صوفي ها و..... اين جور مباحث بايد بگم كه راه هاي رسيدن به خدا به تعداد آدميان هست بنابراين به نظر من كسي زود تر به قرب الهي مي رسه كه دلش شكسته تر باشه و بس .flower
حالا چطور شد سر از اينجا در آورديد ؟Twisted اونم يه فارومي كه سالي چند تا پست به زور توش مي خوره hoo
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف منظومه 16/3/2008, 15:53

j.j نوشته است:
..........
حالا چطور شد سر از اينجا در آورديد ؟Twisted اونم يه فارومي كه سالي چند تا پست به زور توش مي خوره hoo
من که گفتم میخواست از خلوت بودن این فاروم و احیانا ناآگاه بودن شما نسبت به این فرقه پوچ و منحرف و با دادن شعارهای فریبنده مثل عشق و عرفان و .... و چسباندش به صوفیه استفاده کنه.
اما فکر کنم تیرشون به سنگ خورد.

منظومه
گفتمانی

ذكر تعداد پستها : 62
Registration date : 2007-12-18

پست من طرف j.j 17/3/2008, 08:02

انسان بايد از ميان حرف ها همه رو بشنوه و بهترين رو انتخاب بكنه انظر الي ما قال و لا تنظر الي من قال يعني ببين چي ميگه چيكار داري از زبان چه كسي بيان ميشه flower
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف منظومه 17/3/2008, 13:51

فرقه صوفیه یک فرقه کاملا باطل و من درآوردی است.
بنابراین "ماقال" جناب مانی میخواهد به اینجا ختم بشود که فرقه قلابی خودش را موجه جلوه بده من که دیگه بچه نیستم امروز و دیروز هم با ایشون آشنا نشدم.

ولی با اینحال من به ایشون قبلا پیشنهاد مناظره دادم و بازهم پیشنهادم را تکرار میکنم ، یعنی همون"ماقال" ، تا از نظر علمی و عقلی و ... فرقه بی سرو ته ایشون را رسوا کنم ، یعنی به "ماقال" ایشون می پردازیم نه "من قال".
این هم برای گل روی شما و بچه های اینجا
راضی شدی؟؟

منظومه
گفتمانی

پست من طرف moni 29/3/2008, 19:54

منظومه نوشته است: -- وبلاگ درست کردن جرم نیست یکی یا بیشتر از یکی . این اولا.
اما ثانیا >> از این دهها وبلاگ!!! لینک چهارتاش را به من بده ببینم چطور از این وبلاگها شما خبر داری و من ندارم.

جناب منظومه

لابد یا مزاح می فرماید و یا خواننده را احمق Mad

شما چگونه این عکسهای مونتاژ شده را بدست آوردید

مگر با وبلاگ خودتان و 4 تا نه ده ها وبلاگ دیگر آشنا نیستید Wink

این فریب کاری ها چه معنی میدهید Sad

اینقدر مست قدرت شده اید که همه را احمق فرض می کنید

دوستان عزیز flower

لینک زیر مربوط یه وبلاگ خرقه پشمینه هست که در قسمت لینک ها آن دهها وبلاگ وجود دارد که در مخالفت با عرفان و صوفیه نگاشته شده و از هیچ جعل خبری کوتاهی نشده و شمشیر از رو بسته و حتی عکسهای میگذارند که همه جعل و مونتاژ شده بوده و قصدی جز فریب دادن افراد بی اطلاع ندارند

لازم به یاد آوری نیز هست که به کلیک کردن بر روی این وبلاگ یکسری کرمهای اینترنتی به رایانه شما وصل میشود و اطلاعات شخصی و خصوصی شما را به کاوش در می آورند
http://kherghe.blogfa.com/
.
moni
moni
گفتمانی

ذكر تعداد پستها : 51
موقعيت : همه ایران سرای منست
Registration date : 2007-04-15

پست من طرف moni 29/3/2008, 20:29

منظومه نوشته است:از تمام حرفهایی که زدید این یکی را با جان و دل خواهم پذیرفت .
خواستید تاپیکی بزنید و من را به مناظره دعوت کنید تا انحراف فرقه بی سروته و گمراه کننده ات را به همه ثابت کنم.
شرط من هم این است:
شما هم باید صادق باشید و اگر بطلان فرقه ات را نمایاندم باید از صوفی بودن انصراف دهید
بنابراین من آماده ام ... بسم الله

[/size]

جناب منظومه

عزیز برادر!!

اگر همانطور که گفته بودید که مرا میشناسید !!! به عرض میرسانم که بنده سالکی بیش نیستم و آنچه که عرض میدارم فقط نطقه نظرات خودم و اعقایدم میباشد و همانطور که بارها و بارها گفته ام حاضرم آنرا به بوته تقد کشم و از نقد آن ابایی ندارم .

اما لازم میدانم که بشما بگویم ، تاپیک جدید لازم نیست ،

شما همین 3 تایی را که زایدید را به سرانجام برسانید باقی

بماند پیشکشتان .

زاهد ظاهر پرست از حال ما آگاه نیست

در حق ما هرچه گوید جای هیچ اکراه نیست

شما قبل از نقد و بحث ، خود بریدی

و خود نیز دوختی

اول محکوم کردی ، قبل از اینکه بپرسی

و خود قصاص کردی ، قبل از جنایت

این چه تاپیکی است که براه انداختی ، میخواهی به کجا برسی

آیا از تاریخ خود نوشته خویش شرم نمیکنید ، مگر از همان اول همین روحانیت اسلام نبود که فتوای داد :

که خلافت بعد از پیامبر (ص) را پیکش خلفای راشدین نکردند .

که معاویه بر حق است و انگشتری خلافت را از حضرت علی علیه السلام در حکمین بدو تقدیم نمودند .

که حضرت حسین بن علی (ع) قصد خروج بر خلافت الهی دارد .

و منصور حلاج را به تکفیر کشیدند و به آتش در انداختند .

و حافظ را و مولانا جلاالدین بلخی را مرتد نمیدانستند ( که حتی تا چند دهه پیش برای ورق زدن مثنوی و معنوی از انبر استفاده میکردند )

و سهرودی کافر است ، شمع آجینش کنید

و عین القضا همدانی باید کشته شود .

و به تکفیر ملاصدرا ، حضرت سلطانعلیشاه و شهید اول ، شهید ثانی ، شهید ثالث و....الخ که همه اینهاکه تن به حکومت الوالامر نمیدهند رافضی اند ، مشرک اند ، عاصی بر خدا و رسول اند ، قتل عام کنید .....به آتش بکشید

چون حسینیه شریعت در قم

و چون حسینیه بروجرد .........

واقعا شرمتون نمیاید ، که همه اینهای را که فتوای به کشتن ها ، در آتش انداختن ها و به آب انداختن ها دادید :

امروز در نزد مردم ایران عزیز هستند و برای زیارت مرقد و تربت شان از هیچ کوتاهی دریغ ندارند و اندیشه های این بزرگان در نزد هر جوینده حقی ، نگهداری میشود .

راستی چرا شما خود را بر حق میدانید ، نکنه شما معصومین عصر حاضرید و ما بیخبر .

چه کسی بشما مجوز حمله کردن و به آتش کشیدن مکانی که بنام سالار شهیدان حسین بن علی (ع) مزین شده بود ، را داد .

شرم نکردید ، اصلا ذره ای بخودتان تعقل در این کار را دادید .

آنچه کردید ، کار خوارج بود ای

مردانی که مهر بر پیشانی دارید .

زاهد غرور داشت سلامت نبرد راه

رند از ره نیاز به دارالسلام رفت

اين مطلب آخرين بار توسط moni در 31/3/2008, 18:58 ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
moni
moni
گفتمانی

پست من طرف moni 29/3/2008, 20:43

منظومه نوشته است:
من که گفتم میخواست از خلوت بودن این فاروم و احیانا ناآگاه بودن شما نسبت به این فرقه پوچ و منحرف و با دادن شعارهای فریبنده مثل عشق و عرفان و .... و چسباندش به صوفیه استفاده کنه.
اما فکر کنم تیرشون به سنگ خورد.

شما را به خواندن کتاب تقریرات فلسفه امام خمینی ، شرح منظومه (2) ،‌آیت الله سید عبدالغنی اردبیلی دعوت میکنم و این خیلی بد است که پشت سر کسی پنهان می شوید که با عقایدش حتی آشنا نیستید :

صوفیه و عرفاء و تصوف و عرفان که کثیراً زبانزد ماست ، بسا فرق بین موارد استعمال آنها رعایت نمی شود ، با اینکه تفاوت هست ،‌ چون عرفان به عملی گفته می شود که به مراتب احدیت و واحدیت و تجلیات به گونه ای که ذوق عرفانی مقتضی آن است پرداخته و از اینکه عالم و نظام سلسله موجودات ، جمال جمیل مطلق و ذات باری است بحث می نماید و هرکسی که این علم را بداند به او عارف گویند . کسی که این علم را عملی نموده و آن را از مرتبه عقل به مرتبه قلب آورده و در قلب داخل نموده است به او صوفی گویند مانند علم اخلاق و اخلاق عملی که ممکن است کسی علم اخلاق را کاملاً بداند و مفاسد و مصالح اخلاقی را تشریح نماید ولی خودش تمام اخلاق فاسده را دارا باشد به خلاف کسی که اخلاق علمی را در خود عملی کرده باشد .

لذا اهل این فن به محی الدین عربی ، محقق ، گویند و محقق گفتن آنها به او مثل محقق گفتن ما به صاحب شرایع نیست که معنایش این باشد که مطالب علمی فقهی را تحقیق نموده است بلکه مراد آنها از اطلاق محقق بر محی الدین عربی این است که ائ شرایط خلوات و تجلیات و آن رشته سخنانی را که دارند از مقام عقلانی به مرتبه قلب تنزل داده و در نفس خود به حقیقت رسانده است .
معلومه که کتاب را فقط ورق میزنی و خاکش را می گیری
اجرت قبول
رابطه غرب و تصوف - صفحة 2 224112

اين مطلب آخرين بار توسط moni در 31/3/2008, 19:23 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
moni
moni
گفتمانی

پست من طرف moni 29/3/2008, 20:56

j.j نوشته است:

ببخشيد يعني من اشتباه گرفتم Sad آخه من يك داشي داشتم با آي دي موني كه تو گفتمان كيبورد مي زد فكر كردم شما اونيد Suspect مونا هم زن موني بود .
در هر صورت حالا كه شما اون موني نيستيد خيلي راحت تر ميتونم با شما كنجار برم khejalat (آخه ما با هم خيلي دل مي داديم و قلوه مي گرفتيم)رابطه غرب و تصوف - صفحة 2 224112
اما در مورد اديان و فرقه ها و مسلك ها و دراويش و صوفي ها و..... اين جور مباحث بايد بگم كه راه هاي رسيدن به خدا به تعداد آدميان هست بنابراين به نظر من كسي زود تر به قرب الهي مي رسه كه دلش شكسته تر باشه و بس .flower

[color=darkblue]عارضم که اولا : نام کاربری من مانی هست نه مونی ، و بعد این چه زنی است که سراغ شوهرش را از شما می گیرد .
و اگر من اون مونی بودم شما بخاطر ارادت عقاید مرا مپذیرفتی
همانطور که قبلا نیز عرض کردم به این فاروم توسط دوستی و عزیزی دعوت شدم و ثبت نام کردم و بعد خیلی زود بنا به دلایل شخصی کلا از حضور در فارومها اجتناب میکردم و بیشتر اوقات اگر بود صرف مطالعه و جستجو مطلب و اخبار بود
تا اینکه چندی پیش پیغام دوستی مرا مجددا به این فاروم آورد و دیدیم چه مغرضانه و بیرحمانه
همچون لشکر یان خوارج و برا یحقانیت خودشان معاویه وار قران به نیزه میکنند [/color
]
moni
moni
گفتمانی

پست من طرف j.j 2/4/2008, 08:03

moni نوشته است:
j.j نوشته است:

عارضم که اولا : نام کاربری من مانی هست نه مونی ، و بعد این چه زنی است که سراغ شوهرش را از شما می گیرد .
و اگر من اون مونی بودم شما بخاطر ارادت عقاید مرا مپذیرفتی
همانطور که قبلا نیز عرض کردم به این فاروم توسط دوستی و عزیزی دعوت شدم و ثبت نام کردم و بعد خیلی زود بنا به دلایل شخصی کلا از حضور در فارومها اجتناب میکردم و بیشتر اوقات اگر بود صرف مطالعه و جستجو مطلب و اخبار بود
تا اینکه چندی پیش پیغام دوستی مرا مجددا به این فاروم آورد و دیدیم چه مغرضانه و بیرحمانه
همچون لشکر یان خوارج و برا یحقانیت خودشان معاویه وار قران به نیزه میکنند [/color
]
[color=navy]اولا كه من اشتباه گرفتمRazz و منظور زن موني ازدواج فارومي موني با مونا هست نه اينكه زن واقعي اش باشه Wink
دوما براي من دوستان فارومي هيچ فرقي باهم ندارند و همه عزيز هستند
سوما فكر مي كنم شما يك اشتباه بزرگ را مرتكب مي شويد و آن اين است كه حق را به مرد مي سنجيد No
در صورتيكه نبايد بر روي اشخاص تعصب داشت چون افراد جايزالخطا هستند gol
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف moni 3/4/2008, 16:01

با سلام و درود

اولا : ما دوست مجازی شنیده بودیم ، اما زن مجازی خیر
که البته باید از جناب حاج منظومه سوال شود که جایز است یا خیر و اصلا شب زفاف مجازی حلال است یا خیر و اقسام آن چگونه است رابطه غرب و تصوف - صفحة 2 224112
چون حاج آقا در این جور چیزها ید طولانی دارند
دوما بنده کجا حق را به مرد سنجیدم
و در خصوص چه کسی تعصب ورزیدم Wink
moni
moni
گفتمانی

پست من طرف منظومه 10/4/2008, 09:40

من اینجا منتظر شما هستم

https://goftman.forumfa.net/forum-f10/topic-t222.htm

منظومه
گفتمانی

رابطه غرب و تصوف - صفحة 2 Empty ندارد

پست من طرف j.j 29/9/2008, 03:59

moni نوشته است:با سلام و درود

اولا : ما دوست مجازي شنيده بوديم ، اما زن مجازي خير
که البته بايد از جناب حاج منظومه سوال شود که جايز است يا خير و اصلا شب زفاف مجازي حلال است يا خير و اقسام آن چگونه است رابطه غرب و تصوف - صفحة 2 224112
چون حاج آقا در اين جور چيزها يد طولاني دارند
دوما بنده کجا حق را به مرد سنجيدم
و در خصوص چه کسي تعصب ورزيدم Wink
j.j
j.j
عضو برتر

صفحه 2 از 2 الصفحة السابقة  1, 2

بازگشت به بالاي صفحه