بچه های گل گفتمان
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

.:قيمت گوشي:.

+3
oscar
j.j
~ORO~
7 مشترك

صفحه 1 از 4 1, 2, 3, 4  الصفحة التالية

.:قيمت گوشي:. Empty .:قيمت گوشي:.

پست من طرف ~ORO~ 6/6/2007, 05:59

اینجا بیاین قیمت های گوشی بزارین
اگه ممکنه عکس هم بزارین

فعلا خودم شورع میکنم

تا شما هم بیاین کمکboos boos khejalat
~ORO~
~ORO~
گفتمانی

انثى تعداد پستها : 62
Registration date : 2007-06-04

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

.:قيمت گوشي:. Empty رد: .:قيمت گوشي:.

پست من طرف j.j 6/6/2007, 06:01

منتظریمgol درضمن معلوم هست کی رو دارین می بوسین khejalat
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

پست من طرف ~ORO~ 6/6/2007, 09:50

ملت رو

خب شما واسه شروع یه گوشیو پیشنهاد بدین
~ORO~
~ORO~
گفتمانی

انثى تعداد پستها : 62
Registration date : 2007-06-04

پست من طرف oscar 6/6/2007, 23:11

فعلا برا جذابیت یه n 95 بذار همه حالش را ببرن Very Happy
oscar
oscar
عضو ویژه

ذكر تعداد پستها : 618
Registration date : 2007-04-15

پست من طرف naz khatun 7/6/2007, 08:45

اينم فقط به خاطر عمه اي boos

.:قيمت گوشي:. 76154_n95big

.:قيمت گوشي:. N95_low_nowplaying_02-thumb

.:قيمت گوشي:. N95_low_yahoo_02

.:قيمت گوشي:. NokiaN95

مشخصات عمومی

شبکه
HSDPA / GSM 850 / 900 / 1800 / 1900

تاریخ تولید
سپتامر 2006

وضعيت
بزودي وارد وارد بازار خوههد شد

اندازه

ابعاد
طول : 99 عرض : 53 ضخامت : 21 ، 90 cc

وزن
120 گرم

صفحه نمایش

نوع
16 ميليون رنگ ، TFT

اندازه
240x320 پيكسل ، 2.6 اينچ

حافظه

دفتر تلفن
دارد

ثبت تماس ها
دارد

كارت حافظه
شامل 128 مگا بايت كارت حافظه، microSD (up to 2GB), hot swap

- 160 مگا بايت حافظه داخلي

اطلاعات

GPRS
Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps

HSCSD
ندارد

EDGE
Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps

3G
HSDPA

WLAN
Wi-Fi 802.11 b/g, UPnP technology

بلوتوث
دارد ، v2.0, Pop-Port

ا ينفرارد
دارد

USB
دارد ، v2.0, Pop-Port

زنگها

ارتقا
دانلود

ویبره
دارد

نوع
پلي فونيك (64 كاناله) ، منو فو نيك ، True Tones, MP3

تعداد

امکانات

سیستم عامل
Symbian OS 9.2, S60 rel. 3.1

پیام ها
SMS, MMS, Email, Instant Messaging

مرورگر
WAP 2.0/xHTML, HTML

بازی ها
امكان دانلود

رنگ ها
سيلور

دوربین
2592x1944 پيكسل ، 5 MP ، ويد ئو ( VGA 30fps) ، فلش ، Carl Zeiss optics ، Carl Zeiss optics

زبان ها

- Built-in GPS navigation
- Installed Maps application covering over 100 countries
- Dual slide design
- Java MIDP 2.0
- MP3/AAC/AAC+/eAAC+/WMA player
- 3.5 mm audio output jack
- خروجي تلوزيون
- راديو FM استريو
- Organiser
- Office document viewer
- T9 - Push to talk - Voice dial/memo
- داراي هندس فري ( handsfree)

باطری

استاندارد ، Li-Ion 950 mAh (BL-5F)

در حال انتظار
حداكثر 220 ساعت

در حال صحبت
حداكثر 6 ساعت و 30 دقيقه

ما که نميتونيم بخريم
لااقل عکسشو ببينيم عقده اي نشيم
naz khatun
naz khatun
عضو ویژه

انثى تعداد پستها : 898
موقعيت : تبريز
Registration date : 2007-04-12

پست من طرف oscar 7/6/2007, 22:44

1300000 ناقابل Very Happy
oscar
oscar
عضو ویژه

پست من طرف Desideria 8/6/2007, 00:47

یه گوشی میخوام که کیفیت عکسش بالا باشه
بشه صدا ضبط کرد
بولوتووووووووووووووووووووس داشته باشه (برای بازی سر کلاس !!!)
قیمتشم پایین باشه :d
Desideria
Desideria
مدیر
مدیر

انثى تعداد پستها : 800

پست من طرف naz khatun 8/6/2007, 04:12

oscar نوشته است:1300000 ناقابل Very Happy

ميخرم برات Razz
naz khatun
naz khatun
عضو ویژه

پست من طرف naz khatun 8/6/2007, 04:27

Desideria نوشته است:یه گوشی میخوام که کیفیت عکسش بالا باشه
بشه صدا ضبط کرد
بولوتووووووووووووووووووووس داشته باشه (برای بازی سر کلاس !!!)
قیمتشم پایین باشه :d

والا به نظر من براي اينکه بتوني عکساي با کيفيت بالا بگيري به جاي اينکه پولتو خرج موبايل بکني و عکساي تار بگيري، با 150000 تومن ميتوني يه دوربين ديجيتال توپ بخري و عکساي با کيفيت عالي که نه ولي قابل قبولي بگيري
البته اگر ميخواي حتما گوشيت دو.ربين عکاسي با کيفيت بالا داشته باشه ناقابل يک مليون و پونصد تومن بردار برو فروشگاههاي نوکيا و يه دونه N95 خوشمل ژيگر بخر، به همين راحتي Very Happy
بعدشم براي ضبط صدا هم فکر کنم برنامه هاي مخصوصي هست که ميتوني نصب کني و ازشون استفاده کني
و اما بولوتوث که الان همه ي موبايلها دارن

حالا اگر نظر منو ميخواي، نوکياي سري N بخر
هم دوربيناش کيفيت بالايي دارن
هم اکثر برنامه ها روش اجرا ميشه
و برنامه هاي جالبي هم دارن
حالا بستگي به پول تو جيبت داره

البته اين چيزايي که گفتم کاملا سليقه اي هستن و شايد نظر خودت جز اين باشه gol
naz khatun
naz khatun
عضو ویژه

پست من طرف oscar 8/6/2007, 23:30

البته عمه
در حال حاضر سونی اریکسون تو بورسه

چون با قیمت کمتر امکاناتش از یوکیا بهتره

البته من خودم نوکیا دارما Very Happy
oscar
oscar
عضو ویژه

پست من طرف j.j 9/6/2007, 09:07

منم نظرم اینه که یه گوشی ساده بخری با امکانات محدود بهترهست دوربین رو جدا بخری بهتره
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 9/6/2007, 09:08

البته به نظر من موتورولا بهترین گوشی دنیاست چرا؟ اگه مشتاق بودید براتون توضیح میدم .
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف naz khatun 9/6/2007, 11:03

توضيح بدين توضيح بدين
من هيچي در باره موتورولا نميدونم
naz khatun
naz khatun
عضو ویژه

پست من طرف naz khatun 9/6/2007, 11:10

oscar نوشته است:البته عمه

مدوني چرا سوني ارزونه؟
چون بازار ايران پر از گوشيهاي تقلبيه سونيه
naz khatun
naz khatun
عضو ویژه

پست من طرف j.j 9/6/2007, 11:21

ما ایرانی ها فقط به قیمت و کارایی گوشی ها تکیه می کنیم در صورتی که گوشی ها یک استانداری دارند که حالا من سعی می کنم استاندار اون ها رو براتون بگم و کمترین نویز تو گوشی ها رو موتورولا داره
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 9/6/2007, 11:22

naz khatun نوشته است:
oscar نوشته است:البته عمه

مدوني چرا سوني ارزونه؟
چون بازار ايران پر از گوشيهاي تقلبيه سونيه
چون تموم گوشی ها چینی هست.
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 10/6/2007, 12:16

naz khatun نوشته است:توضيح بدين توضيح بدين
من هيچي در باره موتورولا نميدونم
خب توضیحش رو از اینترنت براتون میارم خودتون بخونید و آنچه که باید از یک گوشی همراه انتظار داشت رو بدقت بررسی کنید .
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 10/6/2007, 12:23

تلفن در مركز انقلاب مخابراتی قرار گرفته است . در طول یك قرن و اندی موجودیت ،تلفن زندگی اقتصادی و اجتماعی بشر را بیش از آنچه الكساندر گراهام بل در سال ۱۸۷۶ تصور می كرد تغییر داده است.تلفن باعث ایجاد همنشینی ،اشتغال و دسترسی میلیون ها نفر به اطلاعات شده است. هم اكنون این وسیله آشنا دروازه ای به سوی جهان نوین شده است .
انقلابی كه هم اكنون در حال رخ دادن است،سه جنبه دارد:
۱)كاهش ارزش قیمتهای مكالمات راه دور؛
۲)افزایش كاربرد و كارآیی تلفن ؛
۳) برقراری مذاكرات تلفنی در سراسر جهان.
نظر به اینكه تلفن وسیله ای بسیار انعطاف پذیر است و می توان از آن برای انجام كارهای گوناگون استفاده كرد این كاربرد دارای ابعاد گسترده است و تغییرات ناشی از آن تاثیرات عمیقی خواهد داشت .زوال فاصله ها با كاهش قیمت مكالمات راه دور و بین المللی به وقوع خواهد پیوست .
تلفن سیار در حاضر عامل اصلی درآمد شركتهای بزرگ در بخش مكالمات تلفنی است. بعد از چندی، اكثر مكالمات تلفنی را سیستمهای بی سیم دریافت و ارسال می كنند و هر چند خط ارتباطی میانی دریافت و ارسال ممكن است خطوط ثابت باشد. در كشورهایی كه شبكه های تلفنی از پایه ساخته می شوند،تعداد تلفنهای سیار بیشتر از تلفنهای ثابت است. مثلا در كشور كامبوج تعداد تلفنهای سیار بیشتر از تلفنهای ثابت است .
گرایش به استفاده از تلفنهای سیار به خاطر كاهش قیمت مكالمات آن شدت بیشتری خواهد گرفت. درسال ۱۹۹۲ تعرفه خدمات تلفنی سیار به طور میانگین سه و نیم برابر بیشتر از تعرفه تلفنهای ثابت بود . ولی اكنون هزینه تلفن سیار قابل رقابت با تلفن ثابت شده است. هنگامی كه این مسئله عمومیت پیدا كند ،بازار عظیمی برای تلفنهای سیار بوجود می آید و تعداد مكالمات تلفنی سیار از تعداد مكالمات تلفنهای ثابت بیشتر خواهد شد .
برای بسیاری از مردم محلی حمل تلفن سیار مانند حمل ساعت یا یك كیف پول است. تلفنهای سیار ممكن است در داخل بسیاری از وسایل مورد نیاز ساخته شوند. ممكن است این تلفنها به صورت استاندارد در یك كیف دستی یا كیف اداری به خریدار عرضه شوند (جزء وسایل استاندارد كیف باشند) و شاید جزء وسایل استاندارد اتومبیل گردند. این گوشیهای تلفن را حتی می توان كوچك تر از این ساخت .تنها عامل بازدارنده این هدف صفحه كلید است. طول عمر باتری آن نیز افزایش خواهد یافت . این گوشیها به طور روزافزونی در تعدادی از وسایل روزمره،مانند سمعك یا رادیوهای جیبی (قابل حمل) و گوشی كار گذاشته خواهند شد. البته این موضوع هنگامی بوقوع خواهد پیوست كه با استفاده از نظام شناسایی صوت نیازی به صفحه كلید تلفن نباشد».( ۱)
در آستانه ورود به دهۀ ۷۰ میلادی بود كه آمریكایی‌ها به این فكر افتادند كه ارتباطات تلفنی را گسترش دهند و بتوانند تلفن را با خود حمل كنند، از این رو تصمیم گرفتند تلفن‌همراه یا به قول خودشان Mobile را بسازند. بعد از این فكر بود كه پایه‌های ساخت تلفن‌همراه بنا نهاده شد و شبكه‌های تلفن‌همراه به تولید انبوه رسید، مطمئنا تلفن‌های همراه اولیه به ظرافت امروز نبود بلكه چیزی شبیه به بی‌سیم‌های ۲۰ سال پیش بود كه هیچ كار فانتزی بر روی آن‌ها انجام نشده بود؛ این اختراع سبب شد كه بشر بتواند امواج مایكروویو را مهار كرده و آن را برای ارتباط بی‌سیم به‌كار بگیرد.
« دكتر مارتین كوپر( Martin Cooper ) در ۳ آوریل ۱۹۷۳ اولین كسی بود كه با گوشی یك كیلو گرم اش صحبت كرد این مهندس الكترونیك در شركت موتورلا اولین گوشی قابل حمل را ساخت.
ایده ساخت گوشی همراه را دكتر كوپر از یك مجموعه تلویریونی علمی ـ تخیلی ” پیشتازان فضا “ كه شخصیت اصلی سریال با گوشی بی سیم حرف می زد به ذهنش الهام شد و تصمیم گرفت روی عملی كردن این قضیه كار كند.
اواخر دهه ۱۹۶۰ یك شركت تلفن در آمریكا ، انگلیس و ژاپن وجود داشت كه شركت آمریكای ATTالان بزرگترین شركت تلفن در دنیا محسوب می شود.آنها چیزی را اختراع كرده بودند كه به آن cellular می گویند در واقع اختراعشان تلفن های داخل ماشین بود.
مارتین كوپر در عمل نشان دادكه می توان یك تلفن همراه ساخت كه با آن بشود یك شماره را نه به یك مكان ، نه به یك میز ، و نه به یك خانه ، بلكه به یك شخص اختصاص داد.از سال ۱۹۷۳ كه مارتین كوپر اولین تلفن همراه را به نمایش گذاشت تا سال ۱۹۸۳ اولین سرویس تجاری تلفن همراه شروع به كار كرد آنها ۵ مدل گوشی تلفن همراه ساختند كه هر كدام ۴۵۰ گرم وزن داشت.
مارتین كوپر( پدر تلفن همراه ) معتقد است : دنیای بیسیم دنیای آزادی است دنیای رها شدن از قید و بند تلفن های ثابت و داشتن قابلیت بودن هرجایی كه می خواهی . تلفن همراه زندگی مردم را بهتر می كند و راحتی بیشتری به مردم می دهد(۲)

بنابراین اولین گوشی تلفن همراه موتورولا بود.flower
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 10/6/2007, 12:31

اشعه های تلفن های همراه چگونه کار میکنند؟
به دلیل عملکرد پایه ای تلفن های همراه ، آنها باید مقدار کمی اشعه الکترومغناطیسی از خود منتشر کنند.
اگر مقاله « تلفن های سلولی چگونه کار می کنند؟» را مطالعه کرده باشید ، می دانید که موبایل ها یا تلفنهای همراه از طریق امواج رادیویی، یا سیگنال هایی شامل انرژی فرکانس رادیویی یا (RF-Radio Frequency) گونه ای از اشعه الکترومغناطیسی می باشد ، کار می کنند.

امروزه در اخبار ، صحبت های زیادی پیرامون این مسئله که آیا تلفنهای همراه ، آن مقدار اشعه از خود تولید می کنند که باعث اثرات ناسالم و مضر شوند یا خیر؟ وجود دارد!
مسئله نگران کننده این است که تلفن های همراه در هنگام استفاده اغلب در نزدیکی یا مماس با سر نگه داشته می شوند ، که این اشعه ها را در تماس مستقیم با بافت سر قرار می دهد . شواهدی موجود است که دو طرف بحث (موافقین و مخالفین) را پشتیبانی می کند.
در این مقاله ، این موضوع بحث برانگیز را بیشتر بررسی خواهیم کرد. این که تلفن های همراه چگونه اشعه تولید می کنند و چگونه برای سطوح اشعه ها امتحان می شوند را خواهید فهمید.

.:قيمت گوشي:. 29
منبع اشعه:
هنگامی که با تلفن همراه صحبت می کنید ، فرستنده ای صوت شما را به صورت یک موج سینوسی بطور پیوسته به حالت رمز در می آورد.
یک موج سینوسی تنها نوعی از امواج گوناگون و پیوسته است که از یک آنتن متساعد شده و به صورت یکنواختی در هوا نوسان می نماید.
واحد اندازه گیری امواج سینوسی ، فرکانس می باشد . که به تعداد دفعاتی است که یک موج در هر ثانیه به بالا و پایین نوسان می نماید. . زمانی که صدای رمز شده در موج سینوسی قرار گرفت ، فرستنده سیگنال را به آنتن و سپس آن را به بیرون ارسال می نماید.
اشعه های تلفن های همراه در فرستنده آنها ایجاد میگردند و از طریق آنتن آنها به بیرون متصاعد می شوند.

تلفن های همراه دارای فرستنده هایی با قدرت پایین در خود هستند. اکثر تلفن های اتومبیل دارای یک فرستنده با قدرت 3 وات هستند. یک تلفن همراه با قدرتی در حدود 75/0 تا 1 وات عمل می نماید.
محل قرارگیری فرستنده در داخل یک تلفن همراه بسته به سازنده آن متفاوت بوده ، اما معمولا بسیار نزدیک به آنتن تلفن می باشد .
امواج رادیویی که سیگنال رمز شده را می فرستند از اشعه الکترومغناطیسی ساخته شده که توسط آنتن پخش می شوند.
عملکرد یک آنتن در هر فرستنده رادیویی این است که امواج رادیویی را در هوا روانه سازد. در حالت تلفن های سلولی(موبایل) این امواج توسط یک گیرنده در برج تلفن سلولی (BTS) گرفته می شوند.
اشعه الکترومغناطیسی از امواج ا لکتریکی و انرژی مغناطیسی تشکیل شده و با سرعت نور حرکت می کند.
بر طبق اعلان کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC ) کلیه انرژی ا لکترومغناطیسی، فضایی را بر روی طیف الکترومغناطیسی، از اشعه فرکانسی بسیار پایین
(Exteremly Low Frequency - ELF ) گرفته تا اشعه ایکس و گاما، بگیرند .
بعداً متوجه خواهید شد که این سطوح اشعه چطور بر بافت های بیولوژیکی تاثیر می گذارند.

.:قيمت گوشي:. 30
اکثر کاربران تلفن های همراه ، در هنگام استفاده از آنها، آنها را مماس با سر نگه میدارند، که در این حالت احتمال این که برخی اشعه ها توسط بافت انسان جذب شوند ، زیاد خواهد بود.
در قسمت بعد، نگاهی خواهیم داشت به اینکه چرا تعدادی از دانشمندان به مضر بودن موبایل ها ( یا تلفنهای سلولی که در آمریکا و کانادا با این نام شناخته میشوند)، اعتقاد دارند، و به فواید احتمالی این ابزارهای همه جا حاضر، نیز پی خواهید برد.

[size=12]خطرات بالقوه و پنهانی تلفنهای همراه از نظر سلامتی:
در اواخر دهه 1970 نگرانی ها به علت ایجاد سرطان خون در کودکانی که در معرض میدان های مغناطیسی ناشی از خطوط انرژی قرار گرفته بودند ، افزایش یافت. پس از این مطالعاتی که در مورد امراض مسری شده بود ، این مسئله را ثابت کردند که ارتباطی میان سرطان و خطوط انرژی وجود ندارد.
یک ترس جدید از نظر سلامتی به علت آسیب اشعه تلفنهای همراه که استفاده از این تکنولوژی روز به روز بیشتر میشود، است.
مطالعات بر روی این موضوع برای نقض نمودن خطرات عنوان شده را هم چنان ادامه می دهند .
تمام تلفن های همراه مقداری اشعه الکترو مغناطیسی از خود تولید می نمایند . نزدیکی زیاد تلفن به سر امکان ایجاد پاره ای از آسیب ها توسط اشعه را به 118 میلیون کاربر تلفن همراه در ایالات متحده می دهد .
این است که چه مقداری از این اشعه ها مضر هستند و این که آیا در معرض اشعه تلفن همراه بودن هیچ اثرات طولانی مدتی دارد یا خیر؟
دو نوع اشعه الکترومغناطیسی وجود دارد:
اشعه یونیزه شده: این نوع اشعه ها حاوی مقدار کافی انرژی الکترومغناطیسی جهت شکافت اتم ها و مولکول ها در بافت انسانی و ایجاد تغییرات در واکنش های شیمیایی بدن هستند. اشعه های ایکس و گاما دو گونه از اشعه های یونیزه شده هستند.
می دانیم که چون این اشعه ها مضر بوده و باعث آسیب می شوند هنگام عبور اشعه ایکس از بدنمان ، جلیقه های سربی می پوشیم.
اشعه غیره یونیزه: اشعه غیره یونیزه نوعا" بی خطر می باشد . این اشعه ها تاثیرات گرمایی ایجاد می کند اما معمولا آن قدر زیاد نیستند که هیچ گونه ای از آسیب های طولانی مدت را در بافت ها ایجاد کنند. انرژی فرکانس های رادیویی ، نور مرئی و اشعه مایکروویو از نوع اشعه های غیره یونیزه می باشند.
انجمن غذا و داروی ایالات متحده (FDA-Foods & Drugs Association ) در وب سایت خودش اعلان می کند که « شواهد علمی موجود هیچ اثرات زیان آوری از نظر سلامتی در ارتباط با استفاده از تلفنهای موبایل (یا سلولی) را اثبات نکرده است.»
اما این بدان مفهوم نیست که عامل بالقوه ای برای آسیب رساندن وجود ندارد. بر طبق نظرکمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) اگر نسوج انسان در معرض سطوح بالایی از اشعه فرکانس رادیویی (RF) قرار گیرند ، این اشعه ها می توانند به بافت انسان صدمه بزنند.
اشعه فرکانس رادیویی (RF) به همان طریقی که مایکروویوها غذا را گرم می کنند ، قدرت گرم کردن نسوج انسان را نیز دارند. نسوج بدن با در معرض قرار گرفتن اشعه (RF) می توانند دچار آسیب دیدگی شوند زیرا بدن انسان در مقابل گرمای بیش از حد مجهز نمی باشد ، به خصوص چشم ها به علت فقدان گردش خون در آن فضا آسیب پذیر هستند.
.:قيمت گوشي:. 31

اين مطلب آخرين بار توسط در 10/6/2007, 12:33 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 10/6/2007, 12:31

استفاده از تلفن های همراه هم چنان در حال افزایش است و به همین دلیل دانشمندان و قانون گذاران بسیار نگران خطرات بالقوه در ارتباط با این ابزار هستند.
نگرانی بیشتری از نوعی اشعه که وابسته به تلفن های موبایل یا سلولی است یعنی " اشعه غیره یونیزه "، وجود دارد که می تواند اثرات دراز مدت داشته باشد. با این وجود این اشعه ممکن است که فورا به نسوج آسیب نرساند . دانشمندان هنوز در مورد این مسئله که آیا در معرض قرارگیری مستمر و پیوسته تحت این اشعه می تواند مشکلاتی را ایجاد کند یا نه، مطمئن نیستند.
امروزه حساسیت بر روی این موضوع خاص ، بیشتر شده است زیرا اکثر مردم بیش از گذشته در حال استفاده از تلفن های همراه هستند.
در سال 1994 تنها 16 میلیون کاربر تلفن همراه در ایالات متحده وجود داشتند ، اما در هفدهم جولای سال 2001 طبق آمار گرفته شده بیش از 118 میلیون کاربر تلفن همراه وجود داشتند.
در این جا تعدادی از بیماری ها و ناراحتی های مزمنی که ارتباط بالقوه ای با اشعه موبایل دارند، قید شده اند:
- سرطان
- تومورهای مغزی
- آلزایمر
- پارکینسون
- کوفتگی و فرسودگی
- سردردها
مطالعات، تنها موضوع را پیچده تر و سردرگم تر کرده اند . هم چون موضوعات بحث برانگیز دیگر، مطالعات مختلف نتایج متفاوتی را نشان داده اند.
عده ای معتقدند که تلفن های همراه با پیشامدهایی نظیر سرطان و دیگر ناراحتی ها ارتباط دارند. در حالی که مطالعات دیگر نشان داده اند که در کل کاربران تلفن همراه نرخ بالاتری از سرطان را نسبت به جمعیت نشان نمی دهند.
هیچ مطالعه و تحقیقی تاکنون شواهد کاملی را در مورد این که تلفن های همراه می توانند این بیماری ها را به وجود آورند ، ارائه نداده است. هر چند مطالعات پیوسته و ادامه داری که از نزدیک در حال آزمایش هستند، در حال جریان می باشند.
پدر نگاه کن ، از تلفن همراهم بدون استفاده از دست، استفاده میکنم!
اگر نگران خطرات بالقوه اشعه تلفن همراه هستید ، در این جا تعدادی شیوه برای کاهش این خطرات لیست شده اند:
- استفاده از یک هدست ، یا هندزفری.
- استفاده از تلفن همراهی که آنتن اش تا حد امکان دور از شما قرار دارد.
- بیرون آوردن آنتن از غلافش در طول استفاده تلفن همراه. برخی تلفنهای همراه قابل استفاده در آمریکا و کانادا دارای آنتن هایی می باشند که قابل بیرون کشیدن از غلافشان می باشد .
- محدود کردن تلفن های گرفته شده و دریافت شده در درون ساختمان.
- استفاده از تلفن همراه در فضاهای باز تا حد امکان.
- محدود کردن استفاده کودکان از تلفن همراه.
در سطوح بالاتر، انرژی فرکانس رادیویی می تواند به سرعت بافت های انسانی را گرم کرده و سبب ایجاد آسیب هایی مانند سوختگی شود.
بر طبق گزارش اخیر از دفتر حسابداری عمومی ایالات متحده (GAO ) که یک آژانس کنگره ای بی طرف بوده که برنامه های فدرال را ممیزی می کند،
گزارش عنوان می نماید که تلفن های همراه در سطوح قدرت پایین تری ( بسیار پایین تر) از نقطه ای که تاثیرات گرمایی بتوانند اتفاق بیفتند ، کار می کنند.
مقدار اشعه ای که از تلفنهای همراه (موبایل - سلولی) متساعد می شوند در واقع بسیار کم و جزئی می باشند و دولت فدرال ایالات متحده محدودیت هایی را برای مقدار اشعه ای که از یک تلفن همراه می تواند منتشر شود را مشخص نموده است.
آزمایش برای اشعه:
هر مدلی از تلفن همراه قبل از این که اجازه فروش در ایالات متحده را پیدا کند ، باید آزمایش شده و با استانداردهای FCC بررسی شوند. بر طبق گزارش GAO آزمایش های اولیه در ابتدا توسط خود سازندگان انجام می شود که باعث کم بودن اطمینان کامل راجع به رویه ها و مراحل تست سازندگان تلفن همراه را می شود.
حد در معرض قرارگیری بافت های انسانی در مقابل اشعه های تلفن های همراه کلا" قرار گرفتن در برابر انرژی فرکانس رادیویی می باشد. این حد در معرض قرارگیری توسط FCC مشخص شده است. حد در معرض قرارگیری توسط FCC در سال 1996 تخمین زده شده است. یک سال بعد FCC راهنمایی هایی برای آزمایش های غیر اجباری که به سازندگان تلفنهای همراه جهت پیروی نمودن از حد در معرض قرارگیری کمک نمود ، منتشر کرد.
FCC هنوز هم اجازه می دهد که روش های آزمایشی دیگری بررسی گردند که این رویه ها و مراحل تست نمودن کامل شوند.
سطوح اشعه متساعد شده از تلفنهای همراه بر پایه میزان جذب خاصی یا
(Specific Absorption Rate - َُSAR) آزمایش می شوند که مقادیر انرژی فرکانس رادیویی را که در بافت های انسانی جذب می شوند، اندازه گیری نماید.
به منظور اخذ گواهی نامه های FCC حداکثر میزان جذب خاص (SAR) یک تلفن باید کم تر از
6/1 وات در هر کیلوگرم (W/Kg) باشد. در سال 2000 میلادی انجمن اینترنت و ارتباطات راه دور تلفن های همراه
(The Cellular Telecommunications & Internet Association-CTIA) به سازندگان تلفن های همراه دستور داد تا برچسب هایی را که بر روی تلفن تولیدی شان جهت نشان دادن سطوح اشعه متساعد شده، در محصولاتشان قرار دهند .[/size]

.:قيمت گوشي:. 32

یک جستجوگر که به یک بازوی مکانیکی متصل شده بود جهت یابی گردید تا اندازه گیری های SAR را در میان قالبی که شبیه به بدن انسان در آورده شده بود بگیرد . قالب با مخلوطی از مایع که خصوصیات الکتریسته بافت انسان را شبیه سازی کرده بود ، پر شده بود .
شیو ه آزمایش ها قدری متفاوت ، اما عموما تا حدی استاندارد می باشند . گزارش GOA مطالبی را در مورد تلاش های تحقیق شده راجع به تلفن های همراه در ماه می سال 2001 به چاپ رساند که چگونگی برسی سطوح SAR را شرح می دهد .

در این جا مطلبی را که این گزارش شرح داده ، آمده است:
1- قالبی که مانند سر انسان طراحی و شکل داده شده بود و قابل چرخیدن نیز بود را با مخلوط مایعی که خصوصیات الکتریسیته بافت انسان را شبیه سازی کرده بود، پر شد.
2- تلفن همراه تحت بررسی در خارج از قالب قرار داده شد.
3- یک جستجوگر که به بازوی مکانیکی کنترل شده توسط کامپیوتر متصل شده بود، وارد مخلوط شده و در مکان های مختلف قرار گرفت.
4- از طریق تلفن همراه، سیگنالی با قدرت کامل در حالی که جستجوگر در میان مخلوط مایع حرکت می کرد، فرستاده شد. در طول آزمایش ، آنتن تلفن از غلافش بیرون آمده و مجددا در غلافش قرار داده شد، برای این که بتواند نوسانات اشعه را که تلفن همراه ممکن بود از خود نشان دهد ، چک نماید.
تصور می شود که تلفن همراه بالاترین سطح SAR را در حین انجام این تست ها که توسط FCC اندازه گیری شد، از خود متساعد نماید. نیاز این بود که تلفن های همراه زیر 6/1 وات در هر کیلوگرم به طور میانگین بر روی 1 گرم مایع در قالب تست شوند.
برای پیدا کردن نرخ جذب ویژه تلفن همراهتان می توانید وب سایت FCC را ملاحظه نمایید. تلفن همراه شما باید یک کد شناسایی FCC داشته باشد . کد را در فیلد صحیح تایپ نموده و سایت FCC اطلاعات مقتضی در مورد تلفن همراه یا موبایل شما خواهد داد.
به دلیل فقدان استانداردهای آزمایش در عرصه ی صنعت، FCC باید رویه های جداگانه را که توسط هر سازنده تلفن همراه بکار گرفته میشوند به منظور تضمین سطح SAR در هر گوشی جدید خود بر طبق گزارش GAO ارزیابی نماید.
این که آیا تلفن های سلولی واقعا باعث ایجاد آسیب قابل توجهی به بدن انسان می شوند یا خیر ، هنوز نامشخص است. مطالعات با انکار یکدیگر راجع به این موضوع ادامه می دهند. مطالعات اضافی ممکن است باعث سایه انداختن بر روی مقداری نور در مورد اثرات واقعی اشعه تلفن های همراه شوند و مصرف کنندگان را در آینده حتی گیج تر خواهند کرد. در این ضمن میلیون ها کاربر تلفن همراه هرگونه خطر احتمالی در رابطه با استفاده از این دستگاه را می پذیرند.
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 10/6/2007, 12:41

میزان Sar هر گوشی
البته توضیحا باید گفت سنجش ميزان استاندارد مواجهه با اشعه تلفن همراه بر حسب واحدي به نام Sar صورت ميگيرد.اتحاديه اروپا ميزان SAR استاندارد را به طور ميانگين 2 وات به ازاي كيلوگرم اعلام كرده است كه در 10 گرم از بافت بدن جذب ميشود.اين مقدار خيلي خيلي دست بالا گرفته شده است تا توليد كنندگان گوشي تلفن همراه خود را موظف كه ميزان اشعه را بسيار پايين تر اورند.اگر ميزان اشعه يك تلفن همراه بر حسب واحد SARكمتر از 1.6 باشد ان گوشي بي خطر به حساب ميايد.بنابراين اكثر كوشي هاي امروزي كه عدد SAR انها زير 1.00 است عملا بيخطر هستند.به نظر ميرسد هرچه هره مدل گوشي ها جديد تر ميشود ميزان اشعه كمتر ميشود بهتر .بهتر است گوشي را انتخاب كنيد كه ميزان اشعه SARكمتري داشته باشد.

نوکیا 1100 = 0.67

نوکیا 3310 = 0.96

نوکیا 6600 = 0.8

نوکیا 8800 = 0.5

نوکیا ان70 = 0.95

نوکیا ان73 = 0.92

نوکیا ان90 = 0.29

نوکیا ان95 = 0.58

و اما میزان SAR گوشی های سامسونگ به شرح زیر می باشد:

D900 = 0.823

X820 = 1.19

D830 = 0.337

E900 = 0.355

P300 = 0.973

I300 = 0.742

D820 = 0.297

D720 = 0.401

D600 = 0.411

D500 = 0.310

D410 = 0.371

E330 = 0.903

E330N = 1.03

X700 = 0.19

E770 = 0.915

E700 = 0.733

E670 = 0.848

X660 = 0.816

X160 = 0.976

X300 = 0.578

X210 = 0.995

X200 = 0.74

X150 = 0.853

C100 = 0.599

C110 = 0.915

A800 = 0.961

T100 = 0.936

N100 = 1.41
.:قيمت گوشي:. Ph_n100_blue

N500 = 0.522

N620 = 0.87

اس ال 55 0.62
ان 620 0.87

گوشی های سونی اریکسون :

Sony Ericsson A1228C 1.34
Sony Ericsson A1228D, LX, di 1.35
Sony Ericsson A3618 1.43
Sony Ericsson CMD J6 0.80
Sony Ericsson CMD J70 0.86
Sony Ericsson CM-M1300 1.16
Sony Ericsson DH-668 1.32
Sony Ericsson F500i 0.82
Sony Ericsson J100, J100i 0.96
Sony Ericsson J200i 0.69
Sony Ericsson J220i 0.89
Sony Ericsson J230 0.98
Sony Ericsson J300a 1.12
Sony Ericsson J300i 1.02
Sony Ericsson K300i 1.52 0.96
Sony Ericsson K310i 1.52 0.96
Sony Ericsson K500i 1.52
Sony Ericsson K508i 0.54
Sony Ericsson K510i 0.88
Sony Ericsson K600i 0.50
Sony Ericsson K608i 0.78
Sony Ericsson K610i 1.01
Sony Ericsson K700 1.39 0.48
Sony Ericsson K700i 1.39 0.48
Sony Ericsson K750i 0.99
Sony Ericsson K800i 0.58
Sony Ericsson K600i 1.15
Sony Ericsson P800 1.07
Sony Ericsson P900 1.01
Sony Ericsson P910i 1.50
Sony Ericsson P910a 1.50
Sony Ericsson P990i 0.78 0.78
Sony Ericsson S700i 0.42 0.73
Sony Ericsson S710, S710a 0.88 0.70
Sony Ericsson T19LX 1.40
Sony Ericsson T28 1.49 1.27
Sony Ericsson T3 9 0.9
Sony Ericsson T61z 0.92
Sony Ericsson T68 0.74
Sony Ericsson T68i 0.58
Sony Ericsson T100 1.30
Sony Ericsson T102 1.30
Sony Ericsson T105 1.17
Sony Ericsson T200 0.92
Sony Ericsson T226 1.18
Sony Ericsson T230 1.23
Sony Ericsson T237 1.18
Sony Ericsson T290a 1.18 0.75
Sony Ericsson T290i 1.23 0.74
Sony Ericsson T300 1.20
Sony Ericsson T608 1.46
Sony Ericsson T610 1.21
Sony Ericsson T616 1.16
Sony Ericsson T628 0.88
Sony Ericsson T630 0.83
Sony Ericsson T637 1.41
Sony Ericsson V600i 1.62
Sony Ericsson V800 1.05
Sony Ericsson W550i 1.09 0.77
Sony Ericsson W600i 1.26
Sony Ericsson W700i 0.78
Sony Ericsson W800i 1.26
Sony Ericsson W810i 1.04 0.64
Sony Ericsson Z200 1.37
Sony Ericsson Z300i 0.75
Sony Ericsson Z500a 1.45
Sony Ericsson Z520a, Z520i 1.48 0.38
Sony Ericsson Z530i 0.88
Sony Ericsson Z600 0.84
Sony Ericsson Z610i 1.32
Sony Ericsson Z710i 0.87
Sony Ericsson Z800i 1.05
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 10/6/2007, 12:46

حالا موتورولا ساخت آمریکاست
استانداردهای امریکا از همه کشورهای دیگه سخت تره وهمچنین تکنولوژی بالاتری هم داره
motorola حتی گوشی با sar=0.02 هم داره که من تا به حال پایین تر از 0.02 ندیدم
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 10/6/2007, 12:48

motorola v3=0.62
motorola v3i=0.78
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 10/6/2007, 12:49

اندازه گیری اشعه متساعد شده از تلفنهای موبایل
بعنوان یک منبع صحیح و موثق تنظیم کننده، موسسهء استاندارد STUK انگلستان، نظارت بر روی ایمنی تلفنهای موبایل را در بازار از طریق تست نمودن چک نقطه ای (Point Check) مدلهای تلفنهای مختلف انجام میدهد. این تستها در بهار 2003 شروع شدند.

تستها، میزان جذب ویژه یا (Specific Absorption Rate – SAR) تلفنهای موبایل را اندازه گیری می نمایند. مقدار SAR نشان می دهد که چه مقدار انرژی حرارتی در منطقهء سر از تلفن موبایل جذب میگردد.

تستهایی که توسط STUK انجام گرفتند اطمینان میدهند که مقدار حداکثر 2 وات در هر کیلو که توسط حکم و فرمان وزارت امور اجتماعی و بهداشت انگلستان تنظیم شده فراتر نمی روند. مقدار SAR، به طور اخص برای تلفنهای موبایل اندازه گیری میشوند بعلت اینکه آن بهترین نشانه از در معرض قرارگیری کاربر تلفن موبایل نسبت به اشعه متساعد شده از این تلفنها میباشد. زمانیکه مقدار SAR بیش از 2 وات در هر کیلو نمی باشد، بافتها بطور قابل ملاحظه ای گرم نمی شوند.

سازندهء تلفن موبایل باید اطمینان دهد که مقدار SAR زیر محدودهء مجاز قبل از اینکه آن مدل به بازار آورده شود، میباشد. STUK اطمینان میدهد که مقادیر SAR مدلهای تلفن موجود در بازار از مقادیر حداکثر تایید شده فراتر نمی روند. علاوه بر آن، STUK می خواهد که عامه مردم اطلاعات قابل اعتماد و قابل مقایسه راجع به خصوصیات اشعهء تلفنهای موبایل موجود در بازار داشته باشند.
در تست های مربوط به اندازه گیری اشعه های متساعد شده از تلفنهای همراه، STUK، SAR را مطابق با استاندارد بین المللی IEC 62209-1 اندازه گیری می نماید. برای تستها، STUK دارای یک سیستم تست کردن SAR می باشد که از استاندارد قید شده در بالا (IEC 62209-1) پیروی می نماید. در تست تصور میشود که میزان SAR اندازه گیری شده حداقل به بزرگی در معرض قرارگیری حداکثر در موقعیت واقعی میباشد. برای مدت زمان انجام تست، تلفن موبایل با حداکثر قدرتش عمل می نماید. فن آوری ایی که در تلفن استفاده شده، تنظیمات متفاوت کاربر، و خصوصیات تشریحی (آناتومیک) سر کاربر، هم کودکان و هم بزرگسالان در زمان تست در نظر گرفته میشوند.

تلفنهای موبایلی که باید اندازه گیری SAR بر روی آنها انجام شوند بصورت تصادفی (Randomly) انتخاب می گردند. مقدما"، مدلهای با بیشترین فروش برای تستها انتخاب می گردند. تستها بطور فنی بسیار مورد تقاضا بوده و وقت گیر نیز میباشند.

در طی سال 2003، مقادیر SAR 12 مدل مختلف اندازه گیری شدند. در آینده قصد بر این است که هر ساله SAR 10 تا 20 مدل متفاوت را اندازه گیری نمود.

شما می توانید در معرض قرارگیری تان در مقابل اشعه را کاهش دهید

مقادیر SAR تلفنهای موبایل موجود در بازار توسط سازندگان گزارش داده میشوند که زیر مقادیر حداکثر اجازه داده شده باشند. هرچند، اگر شما مایلید که در معرض قرارگیری خودتان یا همینطور افراد نزدیک به خودتان را با این اشعه ها کاهش دهید، این مسئله مفید است که بدانید که

اطلاعات در مورد بیشترین اشعهء ممکن (بعنوان یک مقدار SAR) با تلفنهای جدید داده میشوند.
شما می توانید از در معرض قرارگیری اشعه با سرتان با استفاده از وسیلهء هندزفری جلوگیری نمایید.
حتی یک فاصله کوچک بین تلفن و بدن شما، در معرض قرار گیری شما را با اشعه بطور قابل توجه ای کاهش میدهد. در معرض قرار گیری، اگر شما برای مثال تلفن همراهتان را در یک کیف جداگانه بر روی کمربندتان قرار دهید، بجای اینکه در جیب تان قرار دهید، جذب اشعه کمتر میشود.
در یک منطقه با پذیرش و آنتن دهی ضعیف، برای مثال در یک منطقه بسته، نظیر اتومبیل، تلفن بسیار قدرتمندتر اشعه از خود متساعد می کند تا منطقه ای با آنتن دهی قوی.
چیزهایی که با نام کارت یا سپرهای جذب اشعه های تلفن موبایل شناخته شده اند، تساعد اشعه را بطور قابل توجه ای کاهش نمیدهند.

تلفنهای موبایل تست شده در STUK:

مدل تلفن
SAR (وات/کیلوگرم) که توسط STUK محاسبه شده
SAR (وات/کیلوگرم) که توسط سازنده تلفن گزارش داده شده

------------- -------------------------------- --------------------------------

LG C1100 1/00 1/12

LG KG110 1/12 0/728

LG L3100 1/23 0/30

Motorola C139 0/87 0/97

Motorola C200 0/80 0/78

Motorola C350 0/54 0/90

Motorola C550 0/79 0/71

Motorola C650 0/56 0/87

Motorola L6 1/13 1/33

Motorola V150 0/56 0/67

Motorola V180 0/77 0/87

Nokia 1100 0/68 0/67

Nokia 1112 0/65 0/78

Nokia 2100 0/55 0/55

Nokia 2600 0/53 0/80

Nokia 2650 0/48 0/54

Nokia 3100 0/63 0/76

Nokia 3200 0/55 0/56

Nokia 3220 0/59 0/78

Nokia 3310 0/91 0/96

Nokia 3510 0/58 0/66

Nokia 5100 0/47 0/48

Nokia 5140 0/86 0/77

Nokia 6021 0/37 0/72

Nokia 6030 0/62 0/70

Nokia 6060 0/65 0/77

Nokia 6100 0/61 0/60

Nokia 6103 0/48 0/75

Nokia 6220 0/65 0/66

Nokia 6270 0/28 0/74

Nokia 6610 0/97 0/63

Nokia 6630 0/69 0/83

Nokia 6810 0/87 0/82

Nokia 6822 0/71 0/67

Nokia 9500 0/27 0/49

Nokia N70 1/01 0/95

Nokia N-Gage QD 0/48 0/57

Samsung SGH-A800 0/88 0/96

Samsung SGH-C100 0/74 0/60

Samsung SGH-E330 1/17 0/90

Samsung SGH-X100 0/54 0/76

Samsung SGH-X200 0/87 0/74

Samsung SGH-X300 0/39 0/58

Samsung SGH-X450 1/13 0/98

Samsung SGH-X460 0/79 0/846

Siemens A55 0/45 0/56

Siemens A60 0/75 0/67

Siemens A65 0/28 0/49

Siemens A70 0/35 0/52

Siemens CF62 0/75 0/75

Siemens M55 0/80 0/64

Siemens MC60 0/60 0/67

Siemens ME45 1/12 0/98

SonyEricsson J230i 0/70 0/98

SonyEricsson J300i 1/31 1/02

SonyEricsson K500i 0/53 0/53

SonyEricsson T230 0/50 0/74

SonyEricsson T310 0/53 0/61

SonyEricsson T630 0/85 0/88

SonyEricsson Z200 0/77 0/94

SonyEricsson Z300 0/90 0/75

جهت رویت SAR کلیه گوشی های برندهای (مارکهای) معروف که توسط سازندگان آنها ارائه شده اند به وب سایت زیر مراجعه فرمایید:

برای رویت SAR کلیه گوشیهای نوکیا که توسط شرکت نوکیا اعلام شده به آدرس زیر مراجعه فرمایید:

مترجم: بهرام فلاح
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 10/6/2007, 13:00

اینم آدرس سایت نمایندگی عشق نوکیائی ها
http://www.mobileplusme.ir/index.php