بچه های گل گفتمان
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

پايان هري پاتر

+6
ali bamaram
Funlover
hichkas
j.j
Sophia
Desideria
10 مشترك

صفحه 2 از 6 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6  الصفحة التالية

پايان هري پاتر - صفحة 2 Empty رد: پايان هري پاتر

پست من طرف Desideria 2/8/2007, 17:48

دعات میکنم خاله
Desideria
Desideria
مدیر
مدیر

انثى تعداد پستها : 800
Registration date : 2007-04-12

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف hichkas 2/8/2007, 17:50

j.j نوشته است:
hichkas نوشته است:آهان .پس ميگم دامبلدورkhejalat
من چي باشم؟
خوبه gol
خودت بايد انتخاب كني flower

من سياهي لشگر ميشمkhejalat
hichkas
hichkas
عضو برتر

انثى تعداد پستها : 1173
Registration date : 2007-06-05

پست من طرف j.j 4/8/2007, 09:02

hichkas نوشته است:
j.j نوشته است:
hichkas نوشته است:آهان .پس ميگم دامبلدورkhejalat
من چي باشم؟
خوبه gol
خودت بايد انتخاب كني flower

من سياهي لشگر ميشمkhejalat
واي خاك بسرم يعني جزو لشكر سياهي ها ميشي Suspect
j.j
j.j
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 5585
موقعيت : تهران وست
Registration date : 2007-04-16

پست من طرف j.j 4/8/2007, 09:05

ali bamaram نوشته است:این هری پاتر که میگن چیه؟
اول وارد ذهن جي كي رولينگ شده بعد يه سري كتاب شده و بعدش يه سري فيلم شده و بعدش يه 500 600 ميليون نفر مثل مارو تو دنيا فيلم خودش كرده khejalat
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف ali bamaram 4/8/2007, 15:26

هری پاتر واقعیت هستش یا تخیلات نویسنده؟
اصلا موضوع چی هست واسه من که یوخده بیسوادم توضیح بدین آخه الان هری پاتر مد شده اگه نشناسی بی کلاسی فک کنم
ali bamaram
ali bamaram
عضو برتر

ذكر تعداد پستها : 1779
موقعيت : کویر دل ....
Registration date : 2007-04-15

پست من طرف Desideria 5/8/2007, 02:45

علی جان
برو کتاب فروشی
بگو آقا کتاب هری پاتر و سنگ جادو رو بدید
همون یه جلدش رو که بخونی جذب میشی میری بقیه جلداش ( هری پاتر و تالار اسرار . هری پاتر و زندانی آزکابان . هری پاتر و جام آتش . هری پاتر و محفل ققنوس . هری پاتر و شاهزاده دورگه و این آخرین کتابش رو هم که باید از ایترنت دانلود کنی
البته مهتاب تو وبلاگش نوشته بود مثه اینکه تو دبی ترجمه فارسی شده . اگه کسی پیداش کرد بیاد بذاره اینجا
Desideria
Desideria
مدیر
مدیر

پست من طرف j.j 5/8/2007, 05:18

ali bamaram نوشته است:هری پاتر واقعیت هستش یا تخیلات نویسنده؟
اصلا موضوع چی هست واسه من که یوخده بیسوادم توضیح بدین آخه الان هری پاتر مد شده اگه نشناسی بی کلاسی فک کنم
واقعيت مجازي هست khejalat كه در تخيلات نويسنده قليان نموده و بر روي كاغذ و پارچه و شيشه و .... به تصوير كشيده شده khejalat
بابا برو از جايي كه فيلم كرايه مي كني فيلمش رو بگير ببين برات جذاب تر ميشه khejalat
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف ali bamaram 5/8/2007, 07:16

j.j نوشته است:
واقعيت مجازي هست khejalat كه در تخيلات نويسنده قليان نموده و بر روي كاغذ و پارچه و شيشه و .... به تصوير كشيده شده khejalat
بابا برو از جايي كه فيلم كرايه مي كني فيلمش رو بگير ببين برات جذاب تر ميشه khejalat
اخه جواتی این کلوپ تو کوچه ما فقط فیلم هندی دارهVery Happy
ali bamaram
ali bamaram
عضو برتر

پست من طرف ali bamaram 5/8/2007, 07:18

Desideria نوشته است:علی جان
برو کتاب فروشی
بگو آقا کتاب هری پاتر و سنگ جادو رو بدید
همون یه جلدش رو که بخونی جذب میشی میری بقیه جلداش ( هری پاتر و تالار اسرار . هری پاتر و زندانی آزکابان . هری پاتر و جام آتش . هری پاتر و محفل ققنوس . هری پاتر و شاهزاده دورگه و این آخرین کتابش رو هم که باید از ایترنت دانلود کنی
البته مهتاب تو وبلاگش نوشته بود مثه اینکه تو دبی ترجمه فارسی شده . اگه کسی پیداش کرد بیاد بذاره اینجا
آخه من تا حالا اصلا کتاب رمان نخوندم یعنی از داستانهای تخیلی (همین طور فیلم) بدم میاد اگه توش قتل و غارت و آدم کشی باشه برام خیلی جذابه یا مثلا داستان واقعی باشه اما این هری پاتر که همه خوششون میاد نباید بد باشه سعی میکنم کتابشو گیر بیارم بخونم
مرسی flower
ali bamaram
ali bamaram
عضو برتر

پست من طرف Desideria 5/8/2007, 07:56

کتابش بهتر از فیلمشه

راستی نقدش رو تو شبکه دو دیدین ؟
Desideria
Desideria
مدیر
مدیر

پست من طرف j.j 5/8/2007, 09:27

ali bamaram نوشته است:
j.j نوشته است:
اخه جواتی این کلوپ تو کوچه ما فقط فیلم هندی دارهVery Happy
تو سايت جادوگران ميتوني كتاب هاي ترجمه شده اش رو آپ كني flower
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 5/8/2007, 09:34

اگر از هیجان انتشار قدیسان مرگ هنوز خلاص نشده اید، بهتر است خبر مهم دیگری را بخوانید که امروز جی.کی.رولینگ، نویسنده این مجموعه در برنامه تلویزیونی Today Show در شبکه NBC اعلام کرد. رولینگ گفت که قصد دارد اضافات جالبی را برای طرفداران مجموعه به بازار عرضه کند. این کتاب مربوط به هاگوارتز است، یعنی نوعی کتاب تاریخی که بصورت دائره المعارف است. و در مورد دنیای جادویی جذاب هری پاتر است. پس منتظر "دائره المعارف تاریخ هاگوارتز" هم باشید.
توجه کنید که رولینگ در مصاحبه کامل خود که سایت های انگلیسی زبان ارائه کردند نام شخصیتی که آخر کتاب هفتم می میرد را لو داده است، پس اگر کتاب را نخوانیده اید، متن کامل مصاحبه او در این گونه سایت ها را نخوانید.
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 5/8/2007, 09:36

پايان هري پاتر - صفحة 2 P1010100.component

توجه: متن زیر قسمت هاي مهمي از كتاب هري پاتر و قديسان مرگ را فاش مي كند! اگر هنوز کتاب را به طور کامل نخواندید از خواندن مطلب زیر خودداری کنید.

اگر قسمت «سخن آخر» از كتاب "هري پاتر و قديسان مرگ" برايتان مبهم بود، پس جي.كي.رولينگ به هدفش رسيده است.
نويسنده مي خواست اين قسمت را مبهم و خيالي درست كند. او مي خواست خوانندگان از ميان مه به ايستگاه نه و سه چهارم نگاه كنند و دقيقاً نتوانند بفهمند چه كساني در آن جا بودند و چه كساني نبودند.
او در اولين مصاحبه اش پس از لمس كتاب آخر توسط طرفداران به مجري برنامه ما مي گويد: "البته، من يه سري اطلاعات براي شما دارم، بايد لازم داشته باشيد."
ام... بله، لطفاً بگيد!

رولينگ گفت كه در ابتدا در سخن آخر "بيشتر به جزئيات اشاره شده بود" و نام تمام فرزندان خانوادۀ ويزلي طي اين 19 سال نيز از اين دسته بوده است. (ويكتواير، كه در حال بوسيدن تدي - پسر لوپين و تانكس - بود، فرزند ارشد بيل و فلور بود.)

رولينگ مي گويد: "ولي كاركرد خيلي خوبي مانند يك قطعه ادبي را ندارد، من خيلي احساس مي كردم كه دارم تا مي تونم تيشه به ريشۀ تمام قسمت هاي اطلاعات مي زنم... در يك رمان، بايد در برابر وسوسۀ گفتن همه چيز ايستادگي كرد."

اما اكنون كه هفتمين و آخرين كتاب در دستان طرفداران ستايشگر آن است، رولينگ ديگر نمي تواند از دادن اطلاعاتي در مورد هري پاتر به خوانندگانش دريغ كند. و زماني كه هفته پيش در قلعه ادينبورگ در اسكاتلند، 14 طرفدار اطراف او را محاصره كردند، رولينگ بيشتر راضي شد تفكراتش در مورد كارهاي كنوني هري و دوستانش را بيان كند.

هري، رون و هرميون

مي دانيم كه هري با جيني ازدواج مي كند و سه بچه دارد، در اصل، آن گونه كه رولينگ توضيح مي دهد، تشكيل خانواده و صلح و صفا چيزهايي است كه هري هيچ گاه به عنوان يك بچه نداشته است.

در مورد شغل هري نيز، او به همراه رون، در بخش كاراگاهان وزارت سحر و جادو مشغول كارند. بعد از تمام اين سال ها، هري حالا رئيس اين بخش است.

رولينگ گفت: "هري و رون بخش كاراگاهان رو كاملاً متحول كرده اند، اونا در حال حاضر حرفه اي هستن. سن و يا كارهاي ديگه شون مهم نيست."

ضمناً، هرميون، همسر رون، كه در "قديسان مرگ" به ايدۀ وكيل شدن مي خندد، الان در سازمان اجراي قوانين جاويي "مقام خيلي بالايي" دارد.

رولينگ در ادامه گفت: "تصور مي كنم كه هوش و اطلاع هرميون از نحوۀ اداره كردن جادوي سياه پايه اي استوار در اون بنا نهاده."

هري، رون و هرميون به همان وزارت سحر و جادويي نپيوسته اند كه سال ها با آن جدال داشتند، اون ها وزارتخونه رو متحول كرده ن و اونو به جاي خوبي تبديل كرده ن.

رولينگ مي گويد: "اون ها دنياي جديدي درست كردن."

طبيعت گرايي جادويي

لونا لاوگود، ريونكلاوي عجيب و غريب، كه مجذوب اسنوركك شاخ چروكيده و زخم خوب كن ضدجنان هست، به مسافرت مي رود تا چيزهاي جديدي كشف كند.

رولينگ مي گويد:‌ "به نظرم لونا در حال مسافرت براي يافتن موجودات عجيب خل و چله. اون يه طبيعت گراست، ولي از نوع جادويي اون."

لونا راه پدرش را ادامه مي دهد، و در پايان اعتراف مي كند بعضي موجودات وجود ندارند.

رولينگ مي گويد: "ولي فكر مي كنم اون خيلي روشن فكره و شخص فوق العاده ايه كه چيزهايي رو كشف مي كنه كه هيچ كس قبلاً نديده."

لونا و نويل لانگ باتم؟

ممكن است لونا با يكي از اعضاي الف.دال دوست شود.

وقتي چند سال پيش براي اولين بار از رولينگ در مورد احتمال دوستي لونا و نويل لانگ باتم سؤال شد، جواب او "به هيچ وجه" بود. اما حالا كه مدتي سپري شده و او كاراكترهايش را بالغ مي بيند، بين اين دو جفت غير محتمل "كمي احساس نزديكي" مي بيند.

در آخر كتاب، رولينگ سؤال دوستي آن ها را بي پاسخ گذاشت چون در غير اين صورت داستان "بيش از حد مرتب مي شد."

خانم و آقاي لانگ باتم: "آسيب وارد شده."
با اين حال، هيچ شانسي وجود ندارد كه والدين نويل كه به وسيلۀ شكنجۀ بلاتريكس لسترنج عقلشان را از دست داده اند، از بيمارستان بيماري هاي جادويي سنت مانگو مرخص بشوند.

رولينگ مي گويد: "مي دونم مردم واقعاً مي خواستن اميدي براي اون ها وجود داشته باشه، و دليلش هم برام كاملاً واضحه، تا اندازه اي، بلايي كه بر سر والدين نويل اومد، حتي بدتر از اتفاقي بود كه براي پدر و مادر هري افتاد. آسيبي كه وارد شده، در حالتي كه به وسيلۀ جادوي سياه پيشرفته اي بوده، تا ابد باقي مي مونه."

رولينگ خاطرنشان كرد كه با رضايت مادربزرگ نويل از او به عنوان يك جادوگر با استعداد و استاد جديد گياه شناسي در هاگوارتز، نويل خوشحال مي شود.

سرنوشت هاگوارتز

نوزده سال پس از مبارزۀ هاگوارتز، مدرسۀ علوم و فنون جادوگري با مديريت كاملاً جديد ("مك گونگال واقعاً داشت موفق مي شد") و استاد دفاع در برابر جادوي سياه جديد كارش را ادامه داد. پست معلم دفاع در برابر جادوي سياه اكنون مانند تمام پست هاي تدريس ديگر هاگوارتز كاملاً بي خطر است، پس از مرگ ولدمورت، طلسمي كه باعث مي شد استاد دفاع در برابر جادوي سياه بيش از يك سال دوام نياورد شكسته شد.

رولينگ به طور واضح بيان نمي كند كه هري، رون و هرميون هرگز براي به تمام كردن سال هفتم به مدرسه برمي گردند يا نه، ولي مي گويد كه مي تواند هري را ببيند كه هر چند وقت يك بار "سخنراني اختصاصي" در مورد دفاع در برابر جادوي سياه انجام مي دهد.

جزئيات بيشتري در راهند؟

رولينگ گفت كه ممكن است جزئيات بيشتري را در دايره المعارف هري پاتر فاش كند، ولي حتي پس از آن، طرفداران پر و پا قرص او را راضي نخواهد كرد.

او مي گويد: "قبول مي كنم كه بعضي از طرفداران وسواسي من تا زماني كه نام مياني جد جد جد هري رو نفهمن دست نمي كشن."

پايان هري پاتر - صفحة 2 P1010124.standard
حسرت رولينگ

تصور اين كه جي.كي.رولينگ در مورد هري پاتر از چيزي پشيمان باشد، خيلي مشكل است، ولي او به مجري برنامه گفت كه هميشه حسرت بزرگي را با خودش حمل مي كند، طوري كه حتي دامبلدور هم نمي تواند آن را شفا دهد:

او هيچ گاه در مورد كتاب هاي هري پاتر به مادرش چيزي نگفت.

رولينگ مي گويد: "اون هيچ وقت نمي دونست، اون از اين كتاب ها خيلي خوشش مي اومد، چون هر مادري دوست داره موفقيت فرزندش رو ببينه. اون در تمام اتفاقات با من بود. هميشه مثل خودم، از كاري كه كرده بودم يا كسي كه ديده بودم لذت مي برد. بهش چيزي نگفتم، اين حسرت بزرگيه."

رولينگ در سال 1990 در يك قطار بود كه طرح كلي هري پاتر به ذهنش خطور كرد. او نوشتن را فوراً شروع كرد، ولي به مادرش چيزي نگفت، مادرش در دسامبر همان ماه در سن 45 سالگي و پس از ده سال مبارزه با بيماري تصلب بافت ها درگذشت.

رولينگ مي گويد: "مرگ مادرم تأثير عميقي در كتاب ها داشت چون داشتم كتاب هاي هري پاتر رو مي نوشتم، و در اولين پيش نويس والدينش رو به طور قهرمانانه اي از دست داد. من در اون لحظه فكر كردم، مرگ، محوريت يا اگر نه محوريت، زمينۀ اين هفت كتاب بشن. چگونه به مرگ واكنش نشون مي ديم، چه قدر از مرگ مي ترسيم. همۀ كاراكترها، به طرق مختلف، به وسيلۀ طرز برخوردشون با مرگ مشخص شده ن.

كي مي ميره و كي زنده مي مونه

بيشتر اشتياقي كه در آخرين فصل از كتاب هري پاتر و قديسان مرگ ايجاد مي شد، به دليل اين گمانه زني ها بود كه كدام كاراكتر مي ميرد.

رولينگ با سؤالاتي در مورد اين كه چه كسي مي ميرد و چه كسي زنده مي ماند محاصره شده بود. او مي گويد كه يكي از خوانندگان جوان به او التماس مي كرده كه كاراكترهاي خاصي را نكشد، و رولينگ خيلي ناراحت شد، چون قبلاً به وسيله ي قلمش آن ها را كشته بود. حتي يك بار خواهرش به او نگاه كرده و گفته بود كه "اگه هاگريد رو بكشي، نمي بخشمت."

مجري برنامه به رولينگ مي گويد: "خوش شانس بودي كه هاگريد رو نكشتي" رولينگ نيز مي خندد و مي گويد: "من هيچ وقت برنامه اي براي كشتن هاگريد نكشيده بودم."

ولي او به خوبي اسرارش را حفظ كرده بود. حتي وقتي دنيل رادكليف، هنرپيشۀ نقش هري پاتر، از سرنوشت كاراكترش پرسيده بود، جوابي دريافت نكرده بود.

رولينگ مي گويد: "من دنيل رو براي شام بيرون بردم، و در طول شام اون خم شد و ازم پرسيد، «ببين، فقط مي خوام ازت بپرسم، من مي ميرم؟» منم طوري كه بقيه نفهمن آهسته بهش گفتم: «تو يه صحنۀ مرگ داري.» ولي دن خيلي باهوشه. و من كاملاً مطمئنم وقتي از اون جا بيرون رفته با خودش فكر كرده، «آره، يه صحنه مرگ دارم، ولي اين معنيش چيه؟ مي تونست بهم بگه «آره، مي ميري» ولي نگفت، پس اميدوارم خوشحال باشه.»"

رولينگ تا به حال هر پنج فيلم توليد شده را ستايش كرده، و گفته كه تصوراتش را به خوبي به تصوير كشيده اند. رولينگ همچنين مي گويد كه وقتي استوديوي Universal كه شركت اصلي آن NBC Universal است، پارك تفريحي هري پاتر را افتتاح كرد مي خواهد نفر اول صف آن باشد.

مجري برنامه از او مي پرسد: "وقتي هري به آينه نفاق انگيز نگاه مي كند، خانواده اش را مي بيند، اگه اون آينه اين جا بود و شما بهش نگاه مي كرديد، اون تو چي مي ديديد؟

رولينگ در جواب گفت: "دقيقاً همون چيزي رو مي ديدم كه هري مي بينه. مادرم رو مي ديدم، مي تونستم يه گفتگو با مادرم داشته باشم."
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 5/8/2007, 09:49

http://www.jadoogaran.org/uploads/book1beta.pdf

علي جان اين آدرس كتاب اول هري پاتره
پايان هري پاتر - صفحة 2 Downloads Download Now

کتاب اول هری پاتر با نام هری پاتر و سنگ جادو

اين مطلب آخرين بار توسط در 5/8/2007, 10:05 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 5/8/2007, 09:49

هري پاتر و سنگ جادو
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 5/8/2007, 09:53

پايان هري پاتر - صفحة 2 Downloads دریافت فایل

پايان هري پاتر - صفحة 2 Coslittle
کتاب هري پاتر و تالار اسرار
برگردان و تنظيم : حميده اشكان نژاد و امير گوران
ويرايش : حسن درخشنده
برای دیدن این فایل به نسخه شش به بعد برنامه آکروبات ریدر نیاز دارید

http://www.jadoogaran.org/uploads/bookcos.zip

اين مطلب آخرين بار توسط در 5/8/2007, 10:06 ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 5/8/2007, 09:59

پايان هري پاتر - صفحة 2 Goflittle
جلد اول کتاب هري پاترو جام آتش شامل فصل های يك تا هجدهم
تايپ : توسط اعضاي سايت جادوگران
برای دیدن این فایل به نسخه شش به بعد برنامه آکروبات ریدر نیاز دارید.

پايان هري پاتر - صفحة 2 Goflittle2
جلد دوم کتاب هري پاتر و جام آتش شامل فصل های نوزدهم تا سي و هفتم (پاياني)
تايپ : توسط اعضاي سايت جادوگران
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 5/8/2007, 10:08

فصل های 1 تا 13 کتاب هری پاتر و زندانی آزکابان ترجمه مرتضی مدنی نژاد

فصل های 14 تا 22 کتاب هری پاتر و زندانی آزکابان ترجمه مرتضی مدنی نژاد
جلد دوم(پایانی)

کتاب سوم هری پاتر با نام هری پاتر و زندانی آزکابان
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 5/8/2007, 10:11

j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 5/8/2007, 10:14

كتاب پنجمش
محفل ققنوس

فصل های یک تا یازده هری پاتر و محفل ققنوس
برگردان آقای وحید بهلول

فصل های 12 تا 25 کتاب هری پاتر و محفل ققنوس

فصل های 26 تا 38 کتاب هری پاتر و محفل ققنوس.
بخش پایانی
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 5/8/2007, 10:16

کتاب ششم هری پاتر با نام هری پاتر و شاهزاده دورگه

جلد دوم کتاب شاهزاده نیمه خالص شامل فصل های شانزده تا سی
ترجمه گروهی
برای دیدن این فایل به نسخه شش به بعد برنامه آکروبات ریدر نیاز دارید

جلد اول کتاب شاهزاده نیمه خالص شامل فصل های یک تا پانزده
ترجمه گروهی
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 5/8/2007, 10:44

در این بخش کتاب هری پاتر و پرنس نیمه اصیل را با ترجمه آقای کیانی مقدم میخوانید

فصل اول کتاب ششم هری پاتر ، هری پاتر و پرنس نیمه اصیل ترجمه آقای قاسم کیانی مقدم

فصل سوم کتاب ششم هری پاتر ، هری پاتر و پرنس نیمه اصیل ترجمه آقای قاسم کیانی مقدم

فصل چهارم کتاب ششم هری پاتر ، هری پاتر و پرنس نیمه اصیل ترجمه آقای قاسم کیانی مقدم

فصل پنجم کتاب ششم هری پاتر ، هری پاتر و پرنس نیمه اصیل ترجمه آقای قاسم کیانی مقدم

فصل ششم کتاب ششم هری پاتر ، هری پاتر و پرنس نیمه اصیل ترجمه آقای قاسم کیانی مقدم

فصل نهم کتاب ششم هری پاتر ، هری پاتر و پرنس نیمه اصیل ترجمه آقای قاسم کیانی مقدم

فصل دوم کتاب ششم هری پاتر ، هری پاتر و پرنس نیمه اصیل ترجمه آقای قاسم کیانی مقدم
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 5/8/2007, 10:46

در این بخش ترجمه های خانم سمیه گنجی را میخوانید.

فصل اول کتاب ششم هری پاتر ، هری پاتر و شاهزاده نیمه اصیل ترجمه خانوم سمیه گنجی

فصل دوم کتاب ششم هری پاتر ، هری پاتر و شاهزاده نیمه اصیل ترجمه خانوم سمیه گنجی

فصل سوم کتاب ششم هری پاتر ، هری پاتر و شاهزاده نیمه اصیل ترجمه خانوم سمیه گنجی

فصل چهارم کتاب ششم هری پاتر ، هری پاتر و شاهزاده نیمه اصیل ترجمه خانوم سمیه گنجی

فصل پنجم ششم و هفتم کتاب ششم هری پاتر ، هری پاتر و شاهزاده نیمه اصیل ترجمه خانوم سمیه گنجی

فصل هشتم کتاب ششم هری پاتر ، هری پاتر و شاهزاده نیمه اصیل ترجمه خانوم سمیه گنجی
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 5/8/2007, 10:49

هركي جمع و جور ترش رو داره لينك بده flower
j.j
j.j
عضو برتر

پست من طرف j.j 5/8/2007, 10:56

چرا مودی در سال پنجم معلم دفاع در برابر جادوی سیاه نشد؟

خلاصه:در کتاب پنجم داملبدور از روی اجبار تدریس آمبریج را پذیرفت!چرا الستور مودی این کار را قبول نکرد؟

هر کدام از معلم های دفاع در برابر جادوی سیاه به یک دلیل رفتند!
لاکهارت دیوانه شد و رفت!لوپین به دلیل گرگینه شدن رفت!کوییرل جانش را از دست داد!آمبریج حالش بد شد!اسنیپ هم که آدم و کشت و فرار کرد!این وسط میماند الستور مودی،آیا او هم بلایی سرش آمد؟
در این مورد نظرات مختلفی است!در این نوشته میخواهیم آنها را بررسی کنیم!
1-آبروی او رفته بود!او تمام مدت زندانی شده بود و همین امر باعث سر افکندگی او میشد!در ضمن او مدت زیادی زندانی بود و دیگر دوست نداشت این خاطره تکرار شود!از طرف دیگر در کتاب چهارم لرد برگشته بود و مودی برای محفل کارهای بهتری میتوانست انجام دهد!محفل جان جادوگران را نجات میدهد ولی مدرسه به مهمی آن نیست!او میتوانست در محفل کمک بیشتری بکند تا با تدریس در هاگوارتز و تلف شدن وقتش!
2-مودی همان سال را هم با کلی حرف قبول به کار در هاگوارتز کرد..!خب بعد از اون اتفاقات دامبلدور میدانست که آن یکذره امید هم برای رضایت دوباره مودی نیست!شخصیتی که به زور میاد و معلم میشود و خب مطمئنا وقتی براش مشکلی پیش میاد دیگه اصلا حاضر نمیشود که کاری را انجام دهد!پس این شغل را قبول نکرد!
3-وزارت خانه میخواست که حتما در امور مدرسه دخالت کند!پس بهتر میدید که کاری کند که مودی نتواند این درس را بگیرد!از طرف دیگه موضوع معلوم شدن بازگشت لرد و قبول نکردن وزارت بود!او نمیخواست این درس به کسی داده شود که با دامبلدور دوست باشد و هی تو گوش بچه ها را با بازگشت لرد پر کند تا جامعه جادوگری از دست وزیر ناراحت شوند!پس با تلاش بسیار دامبلدور فشار آوردند که آمبریج را معلم کند!
4-یک سال پسر کراوچ در قالب مودی زندگی کرد و تا حدودی خصوصیات اون رو تغییر داد... کارایی انجام می داد که همگی از مودی انتظارش رو نداشتند... خب همه ی این ها روی والدین و حتی خود بچه ها هم تاٌثیر می ذاشت... از طرفی بعد از اون درک این واقعیت که این همه مدت معلم دفاع در برابر جادوی سیاه دانش آموزان یک مرگخوار بوده دشواره و هیچ کسی حاضر نبود که دوباره این ریسک رو قبول کنه.
5-حالا کمی از کتاب های هری پاتر فاصله می گیریم و به نویسنده ی اون ها فکر می کنیم... شاید رولینگ خودش نخواسته بود که مودی دوباره بیاد... در واقع اون خودش گفته بود که این درس نفرین شده است و هر کسی که اون رو درس می ده بیش تر از یه سال نمی تونه دوام بیاره و تا الآن هم واقعاً همین اتفاق افتاده... اولی پروفسور کوییرل، دومی لاکهارت، سومی لوپین، چهارمی مودی، پنجمی آمبریج، ششمی اسنیپ و حالا هفتمیش هم مشخص نیست... بنابراین اگه بخوایم از این جهت نگاه کنیم متوجه می شیم که شاید این موضوع درخواست خود رولینگ بوده است!با این کار رولینگ میخواسته که سر نخ هایی از کتاب 6 همان موقع بدهد!از رولینگ بعید نیست!رولینگ همیشه برنامه های کتاب بعدیش رو با چیزی که مینویسه هماهنگ میکنه تا اگر کار خاصی بخواد انجام بده راحت باشه!
6-مودی قبل از اینکه معلم بشه به دامبلدور گفته بوده که فقط یک سال تدریس میکند..و به این شرط همان سال هم قبول کرد و دیدید که چه بلایی سرش آمد!
j.j
j.j
عضو برتر

صفحه 2 از 6 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه